Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak sprzedawać na Amazon z Polski?

Jak sprzedawać na Amazon z Polski?

E-commerce w ostatnich latach stał się jedną z najszybszych dróg do rozpoczęcia własnego biznesu. Wpływ na to ma zdecydowanie niska cena za samo wejście w świat sprzedaży online, rozwój technologii, oraz kusząca perspektywa zarabiania przez internet. Jednym z najlepszych miejsc na sprzedaż online jest portal Amazon. Może być on doskonałym źródłem zarówno dodatkowego, jak i stałego dochodu.

Sprzedawanie na Amazon z Polski

Amazon oferuje wiele opcji współpracy. Kuszące jest również to, że aby otrzymać możliwość sprzedawania na Amazon, potrzebujemy jedynie wykupić miesięczny abonament, który kosztuje raptem kilkadziesiąt Euro. Co więcej, prowadzić biznes na Amazon można z każdego miejsca na ziemi, również z Polski pomimo tego, że nie ma osobnej polskiej domeny serwisu.

Trzeba jednak mieć na uwadze również to, że do osiągnięcia sukcesu w e-commerce potrzebna jest wytrwałość, umiejętności, oraz czas.

Budowa marki

Zanim zaczniemy sprzedawać swoje produkty, warto rozpocząć budowanie swojej marki i zacząć z jasno określoną niszą. Oczywiście, na późniejszym etapie można rozszerzyć swój biznes to większej ilości sprzedawanych produktów. Na początku warto jednak przeprowadzić dokładne badania rynku, na temat tego, co się sprzedaje, i postarać się znaleźć listę produktów dla siebie. Istotna jest również analiza konkurencji oraz monitorowanie cen na rynku.

Promocja i sprzedaż produktów

Samo założenie konta i ustawienie formy sprzedaży jest najprostszą częścią. Znacznie trudniejsze jest przyciągnięcie potencjalnych klientów. Na szczęście, Amazon w znaczący sposób ułatwia sprzedawcom promowanie produktów. Można wykorzystać do tego Amazon SEO, reklamy PPC, oraz inne sponsorowane reklamy.

Zdobywanie recenzji

Recenzje odgrywają jedną z największych roli w budowaniu pozycji jako sprzedawca na portalu Amazon. Konsumenci maj potrzebę usłyszenia od kogoś zaufanego (w tym przypadku innej osoby kupującej), że dany produkt jest dokładnie tym, czego potrzebują. Aby mieć pewność, że wszystkie publikowane pod produktami opinie są pozytywne, trzeba koniecznie zadbać o jakość produktów, szybkość wysłania i przesyłki, oraz jakość obsługi klienta.

Trzeba mieć na uwadze również to, że w razie nieporozumień, Amazon prawie zawsze staje po stronie klienta, a nie sprzedawcy, dlatego zawsze warto zapewniać im najlepsze doświadczenia związane z zakupami.

Opcja z FBA

Prowadzenie internetowego biznesu to bardzo kusząca perspektywa. W przypadku Droppshippingu nie zawsze wszystko jest takie proste. Sami musimy zadbać o zakup i sprzedaż produktów. Jeżeli jednak taka opcja nas nie satysfakcjonuje, warto zastanowić się nad skorzystaniem z opcji FBA- Fulfilment by Amazon. Serwis oferuje wysoką jakość obsługi i dostawy, dlatego przy większych obrotach zdecydowanie warto zdecydować się na tę opcję.

Co prawda będziemy musieli oddać część dochodu z produktu, ale dzięki temu nie będziemy musieli zajmować się przepakowywaniem oraz samą wysyłką. Zastanawiając się jak sprzedawać na Amazon z Polski, nie można pominąć rozwiązania FBA, ponieważ jest ono bardzo wygodne i praktyczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://nethansa.com


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz Kamiński
Janusz Kamiński
4 lat temu

Pracować z tym marketplace ciężko, ale tam sporo klientów, którzy mogą wydać dużo na produkty. 🙂

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x