Strona główna » Artykuły sponsorowane » Platformy inwestycyjne

Platformy inwestycyjne

jest wiele platform inwestycyjnych, które umożliwiają handlowanie kontraktami CFD. Czym jest handel CFD? Czego dotyczy to narzędzie? Jakie zalety ma korzystanie z tych narzędzi?

Definicja kontraktu CFD

CFD odnosi się do różnicy kursowej (Contract for difference). Jest pewną umową pomiędzy dwoma stronami, które zobowiązują się rozliczyć kwotę różnicy między ceną otwarcia a zamknięcia danej pozycji. Warto zauważyć, że kontrakt różnic kursowych jest unikalnym instrumentem finansowym, który posiada specyficzne cechy charakterystyczne. Jest on lewarowany i daje możliwość osiągnięcia zysku na wzrostach i spadkach cen. Na rynku znajdziemy kilkaset instrumentów z całego świata, przykładowo są to akcje, kryptowaluty, waluty, indeksy i fundusze ETF. 

Platformy transakcyjne

Jednymi z najbardziej znanych platform transakcyjnych są SaxoTraderGO i SaxoTraderPRO. Pierwszy z nich jest rozbudowanym narzędziem zaprojektowanym z zachowaniem szybkości i wydajności, aż po zautomatyzowane sygnały transakcyjne z oprogramowania Autochartist. Platforma ta bazuje na licznych funkcjach i szerokiej ofercie produktów, dzięki czemu handlować można akcjami, obligacjami, kontraktami CFD i innymi instrumentami, opierając się na wykorzystaniu wzajemnych zabezpieczeń. 

Z kolei SaxoTraderPRO jest w pełni konfigurowalną profesjonalną, platformą, która posiada zaawansowane funkcje transakcyjne. Przykładowo są nimi zlecenia algorytmiczne, łańcuchy opcji, narzędzia wykresów, czy też zawierania transakcji za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownik pobierać może raporty historyczne, a także dokładnie analizować otrzymane wyniki. 

Zalety korzystania z rachunków tradingowych

Rachunki tradingowe dają szeroki zakres możliwości handlowania wieloma instrumentami, takimi jak:

  • opcje, 
  • surowce,
  • kontrakty futures,
  • fundusze ETF,
  • waluty,
  • fundusze inwestycyjne,
  • obligacje

Dostęp do globalnego rynku związany jest z handlowaniem setkami, a nawet tysiącami instrumentów finansowych, które przynieść mogą wymierne korzyści. Skuteczne platformy tego typu są nie tylko profesjonalne, ale także funkcjonalne – dzięki nim uzyskujemy dostęp do obu platform z użyciem jednego rachunku. Kolejną zaletą są atrakcyjne ceny na rynku cen wejściowych. Przechodząc na wyższy rodzaj rachunku liczyć można na niższe prowizje, a także na węższe spread’y. Nieocenioną kwestią jest wsparcie fachowców, którzy na każdym etapie zapewniają pomoc i odpowiadają na wszelkie wątpliwości użytkownika. Wsparcie cyfrowe w tym przypadku jest niezwykle wygodne i komfortowe dla obu stron, natomiast na poziomach premium użytkownik korzysta z jeszcze lepszego poziomu obsługi osobistej. 


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x