Strona główna » Artykuły sponsorowane » Na jaki zawód warto się przekwalifikować?

Na jaki zawód warto się przekwalifikować?

Postęp technologiczny dotyczy obecnie już niemal każdej dziedziny naszego życia. Robotyzacja i cyfryzacja zagwarantowały zwiększenie mocy produkcyjnych i obniżenie kosztów firmowych. Jednak poza pozytywnymi aspektami rozwoju technologii, należy zauważyć również problemy, które z niego wynikają. Mowa tutaj o zastąpieniu niektórych pracowników przez maszyny. Takie osoby bardzo często muszą się przekwalifikować. Część pracowników decyduje się na taki krok również ze względu na słabe zarobki na  obecnie zajmowanym stanowisku. Na jaki zawód warto się przekwalifikować? Podpowiadamy.

Zawody z branży IT 

Osoby, które chciałyby zmienić zawód na lepiej płatny, bardzo często decydują się na to, by zdobyć niezbędne umiejętności w branży IT. Obecnie specjalistów w tym sektorze wciąż brakuje, dlatego szanse na zatrudnienie mają nie tylko doświadczeni programiści, inżynierowie danych czy testerzy, ale również osoby początkujące, które mają już niezbędne, podstawowe umiejętności, zdobyte dzięki kursom lub szkoleniom, lecz jeszcze nie miały okazji, by pracować na danym stanowisku. 

Obecnie ze względu na problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na stanowiska IT, niektóre firmy oferują swoim pracownikom możliwość zdobycia nowych kompetencji, a więc reskilling.  O możliwościach takiego przekwalifikowania możemy dowiedzieć się więcej na stronie: https://futurecollars.com/reskilling-upskilling/. Bez problemu możemy znaleźć przedsiębiorstwa oferujące intensywne kursy dla pracowników działów IT i innych obszarów.

Czy warto przekwalifikować się na stanowisko pracownika fizycznego?

W branży IT wciąż brakuje specjalistów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na to, by przekwalifikować się i rozpocząć swoją karierę właśnie w tym sektorze. Jednak nie każdy ma taką możliwość, chociażby ze względu na brak znajomości języków obcych czy innych niezbędnych w tym sektorze kwalifikacji. Część pracowników chcących zmienić swoją ścieżkę zawodową, musi poszukać innego stanowiska. 

Braki kadrowe wciąż w wielu miejscach dotyczą pracowników fizycznych. Takie zawody również mogą być dobrze płatne i nie wymagają dużych nakładów finansowych, które trzeba ponieść na szkolenia. Mowa tutaj na przykład o operatorach wózków widłowych. W takim przypadku wystarczy ukończyć tylko specjalny kurs, a następnie zdać egzamin, dzięki któremu otrzyma się uprawnienia UDT. Takie szkolenia w niektórych miejscowościach są finansowane między innymi przez urzędy pracy. Wśród poszukiwanych pracowników fizycznych można wymienić również spawaczy, instalatorów posiadających uprawnienia SEP czy kierowców.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x