MOBROG

MOBROG jest międzynarodowym panelem ankietowym, który dostępny jest również w języku polskim. Należy do niemieckiej firmy SPLENDID RESEARCH GmbH, która zajmuje się badaniami rynku na całym świecie. Jest to panel, którym z pewnością warto się zainteresować, choć rejestracja możliwa jest jedynie dla osób pełnoletnich.

Rejestracja w MOBROG

Na początek, jak w każdym panelu ankietowym – musimy się zarejestrować. Strona jest dostępna w języku polskim, choć zdarzają się drobne błędy językowe. Nie są to jednak błędy, które uniemożliwiają zrozumienie tekstu, więc zarówno rejestracja, jak i poruszanie się po panelu nie powinno przysparzać żadnych problemów. Konto możemy założyć za pomocą formularza rejestracyjnego podając standardowe informacje takie jak: adres e-mail, nazwa użytkownika, hasło, datę urodzenia, płeć itp. Tuż po rejestracji możemy wypełnić kwestionariusz, który pozwoli lepiej dopasowywać przysyłane ankiety.

Jak zarabiać w panelu

Jak w każdym panelu ankietowy, tak i w MOBROG zarabiamy głównie na ankietach, choć nie tylko. Za jedną wypełnioną ankietę możemy otrzymać do 12 złotych, a informacje o przewidywanym czasie potrzebnym na jej wypełnienie oraz wynagrodzeniu podawane są już na początku. Lista dostępnych ankiet widoczna jest od razu po zalogowaniu, a klikając na strzałki z prawej strony przejdziemy do wypełniania wybranej.

Poza ankietami, jak wskazują pytania w kwestionariuszu, możemy otrzymywać również zaproszenia do:

 • grup dyskusyjnych,
 • testowania produktów w domu,
 • badań z wykorzystaniem kamerki internetowej,
 • internetowych dzienniczków,
 • sondaży telefonicznych oraz przy użyciu wiadomości tekstowych,
 • testowania żywności oraz wina.

Oczywiście sami wybieramy, do których z powyższych badań chcemy otrzymywać zaproszenia. Nie ma obowiązku zaznaczania czegokolwiek, więc równie dobrze możemy poprzestać na samych ankietach.

MOBROG posiada również własną aplikację mobilną dostępną na Androida oraz iOS. Dzięki niej mamy możliwość wypełniania ankiet praktycznie w każdym miejscu, jeśli mamy przy sobie urządzenie z dostępem do internetu. 

System poleceń

MOBROG pozwala również zarabiać na zapraszaniu znajomych, choć kwota za każdą zaproszoną osobę to tylko 2 złote. Dodatkowo, aby otrzymać wynagrodzenie, zaproszona osoba musi wypełnić przynajmniej 3 ankiety. Zdecydowanie są lepsze panele ankietowe, jeśli chodzi o zapraszanie znajomych, ale taki dodatek również potrafi nieco zwiększyć zarobki. Zapraszać możemy wysyłając zaproszenie na podany adres e-mail oraz za pomocą specjalnego reflinka.

Wypłata z MOBROG

Czas na najprzyjemniejszą część, czyli wypłatę zebranych na wewnętrznym saldzie środków. Możemy ją zlecić aż 2 razy dziennie i już po uzbieraniu 20 złotych. Warto dodać, że pieniądze powinny znaleźć się u nas na koncie już po 90 minutach, a adres e-mail portfela musi być taki sam jak ten w panelu MOBROG. Dostępne portfele internetowe, na które możemy wypłacać to:


paypal

PayPal to bez wątpienia najpopularniejszy portfel internetowy, który pozwala wypłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale również wykorzystać je do płatności w wybranych sklepach internetowych.


skrill moneybookers

Skrill również pozwala wypłacić na konto bankowe, ale niestety ciężko znaleźć sklepy internetowe, które go obsługują. Często jednak jest dostępny jako forma płatności w różnego rodzaju serwisach zarobkowych czy u bukmacherów.


Możemy także wykorzystać punkty, aby „posadzić drzewo” (EcoMatcher). Decydując się na tę opcję, za pomocą TreeTrackera będziemy mogli zobaczyć, gdzie znajduje się nasze drzewo oraz obserwować jak rośnie.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Paneli ankietowych w internecie jest naprawdę sporo, a MOBROG to tylko jeden z nich. Niestety ilość ankiet z jednego panelu jest dość ograniczona, więc warto zarejestrować się przynajmniej w kilku, aby zwiększyć ilość otrzymywanych ankiet oraz zarobki z nich. Oczywiście wypełnianie ankiet to tylko jeden z wielu sposobów na zarabianie w internecie, które warto znać.


płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet przez internet pozwala zarobić całkiem przyzwoite dodatkowe pieniądze. Pod warunkiem, że zarejestrujemy się przynajmniej w kilku różnych panelach ankietowych.


praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabiać pieniądze przez internet możemy na wiele różnych sposobów, a wiele z nich nie wymaga dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Jak usunąć konto

Członkostwo w panelu jest całkowicie dobrowolne, więc w dowolnej chwili możemy zrezygnować i po prostu usunąć konto. W tym celu musimy tylko wybrać pozycję „Anuluj członkostwo” widoczną w lewym menu, a następnie potwierdzić klikając w niebieski przycisk o takiej samej treści. Warto się wcześniej nad tym dobrze zastanowić, gdyż wiąże się to również z utratą ewentualnych zarobków zgromadzonych na saldzie (jeśli nie zdążyliśmy ich wypłacić).

Opinie o MOBROG

W internecie zdecydowanie przeważają pozytywne opinie na temat panelu, więc warto dać mu szansę. Ilość przysyłanych ankiet zależy głównie od zapotrzebowania oraz wypełnionego kwestionariusza, jak w zasadzie w każdym panelu. Na plus stosunkowo niski próg wypłaty, dostępność najpopularniejszego portfela internetowego jakim jest PayPal oraz własna aplikacja mobilna.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

11 komentarzy do wpisu „MOBROG”

 1. Tak, zgadzam się z powyższym. Szczególnie atrakcyjny w tym portalu jest niski próg wypłaty i szybkie przelewy. Bardzo przejrzysta i łatwa w nawigacji jest ich strona internetowa. Ilość ankiet oczywiście zależy od profilu, lecz dużym plusem jest międzynarodowość portalu (gwarantuje to większą liczbę ankiet).

  Odpowiedz
  • korzystam z panelu od dłuższego czasu, oferuje całkiem atrakcyjne nagrody. co prawda nie zarobi się w ten sposób kokosów, ale to niezła metoda na dorobienie sobie do pensji.

   Odpowiedz
 2. Dość ciekawe i różnorodne ankiety, ale pojawiają się zbyt rzadko lub okazuje się, że zostały zamkniete.
  Szybkie wyplaty i dobry pomysł na sponsorowanie sadzenia drzew.

  Odpowiedz
 3. Siema. Spotkałem się z wieloma panelami ankietowymi i na wielu z nich była taka sytuacja że po rzetelnym wpisaniu danych takich jak wiek, rozmiar miejscowosci w której się mieszka, zarobki z gospodarstwa itp. wyskakiwało że ta ankieta jest niedostępna/nie spełniam wymagań do wzięcia udziału. I teraz mam pytanie: Czy w tym serwisie też wystepuje taki błąd?
  Druga sprawa to dowody wypłat. Nie spędze bóg wie ile czasu nad daną stroną jeśli nie wiem czy w 100% wypłaca. Moge prosić jakiś dowód wypłaty?
  Nie znalazłem tu także informacji na czym polega drzewo „EcoMatcher” a może się to okazać dosyc ciekawą funkcją.
  Dodatkowo prosze o informacje czy są jakieś serisy w których można zarabiać TYLKO na zapraszaniu znajomych? I czy są one przez pana sprawdzone, żeby się nie okazało że to tak zwane „scamy” (Jak i większość serwisów oferujących zarabianie przez internet)
  Z góry dziękuje za odpowiedź i odczytanie.
  Miłego wieczoru
  Remigiusz Nowak

  Odpowiedz
  • Hej. W kwestii wymagań chodzi o to, że potrzebne są odpowiedzi konkretnej grupy (np. z konkretnego regionu lub w konkretnym wieku), więc nie jest to błąd i chyba w każdym panelu można spotkać się z taką sytuacją.

   Będę miał trochę więcej czasu to postaram się wrzucić dowody wypłat z każdego panelu ankietowego 😉

   Co do „EcoMatcher” to w zasadzie coś jak przekazanie wynagrodzenia na cele charytatywne. Z tą różnicą, że tutaj chodzi o sadzenie drzew 😉
   Nie rozumiem tego ostatniego… Serwisy, w których zarabiało by się tylko na zapraszaniu? Przeważnie serwisy, które mają taką możliwość oferują również inne możliwości zarobkowe. W przeciwnym razie byłaby to po prostu piramida finansowa.

   Serwisy sprawdzam osobiście (lub z pomocą znajomych), ale niektóre po czasie dopiero przestają wypłacać i stają się „scamami”, więc często opieram się również na informacjach od znajomych, z for internetowych oraz komentarzy 😉

   Odpowiedz
 4. Może mnie zlinczujecie ale dla mnie osobiście to porażka owszem niski pułap wypłat dobra ale fatalna częstotliwość jeżeli chodzi o ankiety. Niestety nie polecam a wręcz namawiam do szukania innych możliwości bo tu mały ruch na stronie. Czekanie to cecha cierpliwych ale bez jaj ile można czekać każdy chce coś uciułać może nie jestem w ich typie i tylko mnie to spotkało kto wie. NO TO TYLE na ten temat.

  Odpowiedz
  • Jestem tu nowa,wypelnilam dopiero 12 ankiet skutecznie.Duzo wiecej mam przerwanych,tak jak pisza inni uzytkownicy.Natomiast chce zwrocic uwage na fakt tu nie poruszony.Na stronie glownej jest informacja,ze za ankiete mozna uzyskac wynagrodzenie od 2zl do 12zl.Tymczasem ja otrzymalam za 10 ankiet po 0,88gr a tylko za dwie ,powyzej 2zl.

   Odpowiedz
   • Faktycznie mimo takiej informacji na stronie głównej, często zdarzają się ankiety warte mniej niż 2 zł. Co do górnej granicy… nigdy jeszcze nie miałem ankiety wartej 12 zł. Widocznie coś się zmieniło, a informacje na stronie głównej pozostały niezaktualizowane.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz