agencja marketingowa Harbingers

MOBROG – opinie | czy warto wypełniać ankiety?

MOBROG jest międzynarodowym panelem ankietowym dostępnym również w języku polskim. Należy do niemieckiej firmy SPLENDID RESEARCH GmbH, która zajmuje się badaniami rynku na całym świecie. Jest to jeden z popularniejszych serwisów, który budzi zainteresowanie, ale niestety rejestracja możliwa jest jedynie dla osób pełnoletnich. Co powinniśmy o nim wiedzieć, jakie ma opinie i czy warto wypełniać w nim ankiety?

Rejestracja w MOBROG

Na początek, jak w każdym serwisie zarobkowym – musimy się zarejestrować. Strona jest dostępna w języku polskim, choć zdarzają się drobne błędy językowe. Nie są to jednak błędy, które uniemożliwiają zrozumienie tekstu, więc zarówno rejestracja, jak i poruszanie się po panelu nie powinno przysparzać żadnych problemów. Konto możemy założyć za pomocą formularza rejestracyjnego, podając standardowe informacje takie jak: adres e-mail, nazwa użytkownika, hasło, datę urodzenia, płeć itp. Tuż po rejestracji powinniśmy wypełnić kwestionariusz, który pozwoli lepiej dopasowywać przysyłane ankiety.

Jak zarabiać w panelu

Jak w każdym panelu ankietowy, tak i w MOBROG zarabiamy głównie na ankietach, choć w tym wypadku nie tylko. Za jedną wypełnioną ankietę możemy otrzymać do 12 złotych, a informacje o przewidywanym czasie potrzebnym na jej zaliczenie oraz wynagrodzeniu podawane są już na początku. Lista dostępnych ankiet widoczna jest od razu po zalogowaniu, a klikając na strzałki z prawej strony przejdziemy do wypełniania wybranej.

Poza ankietami, jak wskazują pytania w kwestionariuszu, możemy otrzymywać również zaproszenia do:

 • grup dyskusyjnych,
 • testowania produktów w domu,
 • badań z wykorzystaniem kamerki internetowej,
 • internetowych dzienniczków,
 • sondaży telefonicznych oraz przy użyciu wiadomości tekstowych,
 • testowania żywności oraz wina.

Oczywiście sami wybieramy, do których z powyższych badań chcemy otrzymywać zaproszenia. Nie ma obowiązku zaznaczania czegokolwiek, więc równie dobrze możemy poprzestać na samych ankietach.

Aplikacja mobilna MOBROG

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Warto dodać, że MOBROG posiada również własną aplikację mobilną, dzięki której mamy możliwość wypełniania ankiet praktycznie w każdym miejscu, jeśli mamy przy sobie telefon z dostępem do internetu. Wprawdzie możemy to robić nawet bez aplikacji, logując się przez przeglądarkę, ale tego typu rozwiązanie znacznie to ułatwia. Co ciekawe, jest wiele interesujących aplikacji mobilnych, które umożliwiają zarabianie pieniędzy. Rzecz jasna, niekoniecznie związane z wypełnianiem ankiet.

Loteria MOBROG

Warto zwrócić jeszcze uwagę na loterię, w której możemy wygrać aż 100$ w postaci vouchera do Amazona lub jako doładowanie konta MOBROG. Taki kupon na loterię otrzymujemy za każdą ankietę, do której się nie zakwalifikujemy. Musimy jednak pamiętać, że każdy zdobyty kupon musimy ręcznie aktywować, aby był brany pod uwagę podczas następnego losowania, które odbywa się raz w miesiącu. W każdym wygrywają 2 osoby, lista zwycięzców zostaje ogłoszona w ciągu 72 godzin od losowania, a Ci zostają poinformowani o tym fakcie mailem.

System poleceń

reflink jak zdobywać poleconych

MOBROG pozwala również zarabiać na zapraszaniu znajomych, choć kwota przyznawana za każdą osobę to tylko 2 złote. Dodatkowo, aby otrzymać wynagrodzenie, zaproszona osoba musi wypełnić przynajmniej 3 ankiety. Nie trudno zauważyć, że w internecie znajdziemy zdecydowanie lepsze panele ankietowe, jeśli chodzi o zapraszanie znajomych. Mimo to warto się tematem zainteresować, gdyż możemy w ten sposób nieco zwiększyć zarobki, a nawet zbudować dochód pasywny. Zapraszać możemy wysyłając zaproszenie na podany adres e-mail oraz za pomocą specjalnego reflinka.

Wypłata z MOBROG

Czas na najprzyjemniejszą część, czyli wypłatę zebranych na wewnętrznym saldzie środków. Możemy ją zlecić aż 2 razy dziennie i już po uzbieraniu 20 złotych, więc minimum jest stosunkowo niskie. Warto dodać, że pieniądze powinny znaleźć się u nas na koncie już po 90 minutach od zlecenia. Co do realizacji wypłąty, możliwa jest tylko, jeśli adres e-mail portfela jest taki sam jak ten w panelu MOBROG, więc musimy zwrócić na to uwage.. Niestety nie wypłacimy bezpośrednio na konto bankowe, ale dostępne są popularne portfele internetowe, które możemy wykorzystać, czyli PayPal i Skrill.


paypal

PayPal to bez wątpienia najpopularniejszy portfel internetowy, który pozwala wypłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale również wykorzystać je do płatności w wybranych sklepach internetowych.


skrill moneybookers

Skrill również pozwala wypłacić na konto bankowe, ale niestety ciężko znaleźć sklepy internetowe, które go obsługują. Często jednak jest dostępny jako forma płatności w różnego rodzaju serwisach zarobkowych, czy też serwisach oferujących zakłady bukmacherskie. Warto go mieć jako alternatywę, gdyż PayPal nie wszędzie jest dostępny.


Możemy także wykorzystać punkty, aby „posadzić drzewo” (EcoMatcher). Decydując się na tę opcję, za pomocą TreeTrackera będziemy mogli zobaczyć, gdzie znajduje się nasze drzewo oraz obserwować jak rośnie.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód wypłaty pieniędzy z panelu bezpośrednio na PayPal.

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet to jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie przez internet, choć niestety ilość ankiet przychodzących z jednego panelu jest stosunkowo niewielka. W związku z tym, decydując się na taką formę zarabiania warto wziąć pod uwagę również inne panele, gdyż MOBROG jest tylko jednym z wielu. Rejestrując się w pozostałych, takich jak choćby ySense, znacznie zwiększymy ilość otrzymywanych ankiet, a więc również zarobki.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Rzecz jasna, wypełnianie ankiet to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy przez internet. Do dyspozycji mamy naprawdę wiele różnych sposobów, a większość z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu. Zdecydowanie warto się nimi zainteresować, gdyż sporo z nich możemy dobrze połączyć, aby zarabiać jeszcze więcej.

Jak usunąć konto w MOBROG

Członkostwo w panelu jest całkowicie dobrowolne, więc w dowolnej chwili możemy zrezygnować i po prostu usunąć konto. W tym celu musimy tylko wybrać pozycję „Anuluj członkostwo” widoczną w lewym menu, a następnie potwierdzić klikając w niebieski przycisk o takiej samej treści. Warto się wcześniej nad tym dobrze zastanowić, gdyż wiąże się to również z utratą ewentualnych zarobków zgromadzonych na saldzie (jeśli nie zdążyliśmy ich wypłacić).

Opinie o MOBROG

W internecie zdecydowanie przeważają pozytywne opinie na temat panelu (choćby na Trustpilot), więc warto dać mu szansę. Ilość przysyłanych ankiet zależy głównie od zapotrzebowania oraz wypełnionego kwestionariusza, jak w zasadzie w każdym panelu. Na plus stosunkowo niski próg wypłaty, dostępność najpopularniejszego portfela internetowego jakim jest PayPal oraz własna aplikacja mobilna. Minusem panelu jest spora ilość odrzuconych ankiet, a to z pewnością potrafi zirytować. Wprawdzie otrzymujemy za to wspomniane losy na loterię, ale jest ich na tyle dużo w każdym losowaniu, że szanse na wygraną są stosunkowo niskie.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

15 komentarzy do “MOBROG – opinie | czy warto wypełniać ankiety?”

 1. Tak, zgadzam się z powyższym. Szczególnie atrakcyjny w tym portalu jest niski próg wypłaty i szybkie przelewy. Bardzo przejrzysta i łatwa w nawigacji jest ich strona internetowa. Ilość ankiet oczywiście zależy od profilu, lecz dużym plusem jest międzynarodowość portalu (gwarantuje to większą liczbę ankiet).

  Odpowiedz
 2. Dość ciekawe i różnorodne ankiety, ale pojawiają się zbyt rzadko lub okazuje się, że zostały zamkniete.
  Szybkie wyplaty i dobry pomysł na sponsorowanie sadzenia drzew.

  Odpowiedz
 3. Siema. Spotkałem się z wieloma panelami ankietowymi i na wielu z nich była taka sytuacja że po rzetelnym wpisaniu danych takich jak wiek, rozmiar miejscowosci w której się mieszka, zarobki z gospodarstwa itp. wyskakiwało że ta ankieta jest niedostępna/nie spełniam wymagań do wzięcia udziału. I teraz mam pytanie: Czy w tym serwisie też wystepuje taki błąd?
  Druga sprawa to dowody wypłat. Nie spędze bóg wie ile czasu nad daną stroną jeśli nie wiem czy w 100% wypłaca. Moge prosić jakiś dowód wypłaty?
  Nie znalazłem tu także informacji na czym polega drzewo „EcoMatcher” a może się to okazać dosyc ciekawą funkcją.
  Dodatkowo prosze o informacje czy są jakieś serisy w których można zarabiać TYLKO na zapraszaniu znajomych? I czy są one przez pana sprawdzone, żeby się nie okazało że to tak zwane „scamy” (Jak i większość serwisów oferujących zarabianie przez internet)
  Z góry dziękuje za odpowiedź i odczytanie.
  Miłego wieczoru
  Remigiusz Nowak

  Odpowiedz
  • Hej. W kwestii wymagań chodzi o to, że potrzebne są odpowiedzi konkretnej grupy (np. z konkretnego regionu lub w konkretnym wieku), więc nie jest to błąd i chyba w każdym panelu można spotkać się z taką sytuacją.

   Będę miał trochę więcej czasu to postaram się wrzucić dowody wypłat z każdego panelu ankietowego 😉

   Co do „EcoMatcher” to w zasadzie coś jak przekazanie wynagrodzenia na cele charytatywne. Z tą różnicą, że tutaj chodzi o sadzenie drzew 😉
   Nie rozumiem tego ostatniego… Serwisy, w których zarabiało by się tylko na zapraszaniu? Przeważnie serwisy, które mają taką możliwość oferują również inne możliwości zarobkowe. W przeciwnym razie byłaby to po prostu piramida finansowa.

   Serwisy sprawdzam osobiście (lub z pomocą znajomych), ale niektóre po czasie dopiero przestają wypłacać i stają się „scamami”, więc często opieram się również na informacjach od znajomych, z for internetowych oraz komentarzy 😉

   Odpowiedz
 4. Może mnie zlinczujecie ale dla mnie osobiście to porażka owszem niski pułap wypłat dobra ale fatalna częstotliwość jeżeli chodzi o ankiety. Niestety nie polecam a wręcz namawiam do szukania innych możliwości bo tu mały ruch na stronie. Czekanie to cecha cierpliwych ale bez jaj ile można czekać każdy chce coś uciułać może nie jestem w ich typie i tylko mnie to spotkało kto wie. NO TO TYLE na ten temat.

  Odpowiedz
  • Jestem tu nowa,wypelnilam dopiero 12 ankiet skutecznie.Duzo wiecej mam przerwanych,tak jak pisza inni uzytkownicy.Natomiast chce zwrocic uwage na fakt tu nie poruszony.Na stronie glownej jest informacja,ze za ankiete mozna uzyskac wynagrodzenie od 2zl do 12zl.Tymczasem ja otrzymalam za 10 ankiet po 0,88gr a tylko za dwie ,powyzej 2zl.

   Odpowiedz
   • Faktycznie mimo takiej informacji na stronie głównej, często zdarzają się ankiety warte mniej niż 2 zł. Co do górnej granicy… nigdy jeszcze nie miałem ankiety wartej 12 zł. Widocznie coś się zmieniło, a informacje na stronie głównej pozostały niezaktualizowane.

    Odpowiedz
   • Rzeczywiście wypłata jest błyskawiczna, ankiet też nie jest tak mało – jednak wiele z nich zabiera duużo czasu i wszystkie są po 0,84 zł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz