Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? Poradnik

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? Poradnik


Od czego zacząć poszukiwania idealnego konta firmowego dla swojego biznesu? Trzeba wiedzieć, gdzie znaleźć propozycje banków, a także na co dokładnie zwrócić uwagę. Oto poradnik dla wszystkich przedsiębiorców poszukujących najkorzystniejszego rachunku!

Konto firmowe – charakterystyka

Konto firmowe to rachunek bankowy przeznaczony tylko dla przedsiębiorstw. Mogą go założyć osoby prowadzące działalność gospodarczą zarówno samodzielnie, jak i ze wspólnikami. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na odseparowanie środków prywatnych od firmowych, ale również na korzystanie z usług tylko dla biznesów.

Niewielkie interesy nie wymagają prowadzenia osobnego ROR-u, szczególnie gdy działa się w pojedynkę. Jeśli jednak chce się wykonywać transakcje na co najmniej 15 tys. zł miesięczne, korzystać z subkonta VAT czy realizować split payment, to uruchomienie rachunku staje się koniecznością.

Czasami przedsiębiorcy obawiają się opłat związanych z kontem, ale istnieje mnóstwo opcji na ich uniknięcie. ROR firmowy pozwala na sprawniejsze zarządzanie finansami działalności i korzystanie z pomocy bankowych np. w postaci specjalnych pożyczek.

Do konta firmowego, tak samo, jak do osobistego, otrzymuje się kartę płatniczą. Wszystkie transakcje dokonywane z rachunku zapisują się w historii, którą można sprawdzić za pośrednictwem bankowości internetowej.

Poszukiwanie najlepszego konta dla firmy – jak zacząć?

Aby znaleźć najlepszą ofertę na konto firmowe, nie trzeba ani samodzielnie poszukiwać propozycji banków, ani odwiedzać placówek stacjonarnych. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.bankier.pl/smart/konta-firmowe, która gromadzi wszystko, co potrzebne, w jednym miejscu.

To zestawienie przygotowane przez analityków, które zawsze zawiera aktualne dane pochodzące bezpośrednio od instytucji finansowej. Składa się z ofert promowanych, rankingu na bazie najważniejszych parametrów kont firmowych, a także sekcji z odpowiedziami na najważniejsze pytania.

Poradnik znajdujący się pod zestawieniem to solidna dawka wiedzy, z którą powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca. Znajdują się tam odpowiedzi wyjaśniające kwestie, m.in. split paymentu, jednoosobowej działalności gospodarczej czy uruchamiania rachunku w nowoczesny sposób.

Na co zwrócić uwagę w ofertach?

Ranking Bankier SMART to odpowiedź na pytanie o to, co warto rozważyć przed uruchomieniem konta firmowego. Przy każdej propozycji widnieją wyszczególnione najważniejsze kwestie, jakich nie można pominąć. Są to:

  • cena konta,
  • koszt użytkowania karty,
  • opłata za korzystanie z bankomatów,
  • wysokość bonusu.

Większość banków, przynajmniej w pierwszych miesiącach lub latach korzystania, oferuje konto bez opłat. Nie trzeba zatem uiszczać żadnych dodatkowych kosztów za samo dysponowanie rachunkiem. Kwestia wygląda podobnie w przypadku użytkowania karty płatniczej.

Cena za plastik to zwykle zakres od zera do kilku złotych. Oznacza to, że zachodzą pewne warunki, jakie należy spełnić, aby całkowicie pozbyć się opłat za płacenie bezgotówkowe. Zazwyczaj są to bardzo proste do zrealizowania czynności, które odnoszą się np. do wykonania określonej liczby transakcji w miesiącu.

Kiedy korzysta się z karty firmowej na co dzień do załatwiania różnych spraw, właściwie nie trzeba w takim przypadku pamiętać o spełnianiu wymogów. Płacenie za bieżące zakupy potrzebne do biura czy dalszego rozwoju najczęściej są wystarczające, aby mieć kartę za 0 złotych.

Kwestia opłat za korzystanie z bankomatów wygląda zazwyczaj tak, że z urządzeń należących do banku, w jakim ma się konto, korzysta się za darmo. Czasami nawet kilka pierwszych użyć obcych maszyn da się przeprowadzić bez opłat. Następnie system przelicza określony procent od wypłaconych środków i pobiera je z rachunku.

Nie wszystkie instytucje pozwalają na nielimitowane korzystanie nawet ze swoich bankomatów. Jeśli planuje się często korzystać z gotówki, to trzeba dokładnie przyjrzeć się temu aspektowi w rankingu. Niekiedy placówki organizują również promocje, w których okresowo pozwalają na wypłaty z różnych maszyn zupełnie za darmo.

Ewentualny bonus do pozyskania w ramach konta firmowego to przyjemne wsparcie, z którego warto skorzystać, gdy nadarza się taka okazja. Banki oferują nawet kilka tysięcy złotych premii pod różnymi postaciami – pieniędzy czy voucherów do sklepów. Do tego zawsze trzeba spełnić określone warunki np. uruchomić ROR przy pomocy aplikacji mobilnej.

Podpowiedzią dotyczącą wyboru konkretnej propozycji bywa pozycja w rankingu Bankier SMART. System analizuje wszystkie omówione parametry i na tej podstawie układa oferty tak, by przedstawić klientom najlepsze z nich. Jeśli dla przedsiębiorcy ważny jest konkretny aspekt prowadzenia rachunku, może wybrać opcję, kierując się właśnie nim. Warto skorzystać też z opcji sortowania wariantów.

Korzyści płynące z dysponowania kontem firmowym

Prowadzenie konta firmowego to ogromny komfort dla przedsiębiorców. Przede wszystkim pozwala odseparować środki prywatne od biznesowych, dzięki czemu łatwiej się je monitoruje. Pomaga to w kontrolowaniu wydatków i unikaniu nieścisłości w rozliczeniach.

Firma zyskuje wtedy własną historię rachunku i można sprawdzać każdy najdrobniejszy wydatek czy wpływ na konto. Jeśli prowadzi się sprzedaż towarów, przyjmuje się na rachunek transakcje internetowe klientów lub te wykonywane za pośrednictwem terminala.

Do konta da się pozyskać kilka kart płatniczych, więc wspólnicy czy osoby upoważnione nie mają problemów z załatwianiem spraw biznesowych na mieście. Ponadto placówki proponują specjalne oferty kredytów czy pożyczek dla przedsiębiorstw i świadczą pomoc profesjonalnych księgowych.

Czy można założyć konto bez wychodzenia z domu?

Konta bankowe da się uruchomić online i dotyczy to również rachunków firmowych. Wniosek wraz z potwierdzeniem swojej tożsamości i udokumentowaniem działalności można złożyć przez internet. Czasami otrzymuje się za to nawet bonus finansowy od banku. Aby skorzystać z takiej opcji, trzeba kliknąć przycisk „Dalej” przy wybranej ofercie z rankingu lub pobrać aplikację bankową konkretnej placówki.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x