Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową online?

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową online?

Szukasz szybkiego zastrzyku gotówki? Domowy budżet nie spina się w równaniu dochody – wydatki? Nagłą awaria w domu lub samochodu, a konto bankowe świeci pustkami? Myślałeś kiedyś o skorzystaniu z darmowej pożyczki pozabankowej ale masz pewne obawy? Dobrze trawiłeś – w niniejszym artykule poopowiadamy, jak krok po kroku zaciągnąć pożyczkę pozabankową bez wychodzenia z domu.

Darmowe 1500 zł w 15 minut na Twoim koncie. Pożyczki online bez wychodzenia z domu. Pożycz szybko pieniądze na 0%! Tak brzmią reklamy firm pożyczkowych. Zastanawiałeś się kiedyś nad skorzystaniem z ich usług, ale obawiasz się ukrytych kosztów i procesu kredytowania? W artykule podpowiadamy, jak przebiega proces wnioskowaniam o pożyczę pozabankową online oraz na co powinno zwracać się uwagę podczas wyboru firmy pożyczkowej. 

Czym jest pożyczka pozbankowa?

W Polsce podmiotem uprawnionym do udzielania kredytów są, wyłączcie banki komercyjne, które działają na podstawie ustawy: prawo bankowe. Pozostałe formy udzielenia form finansowania (np. pożyczki), czy to przez osoby prywatne, czy wyspecjalizowane firmy polega na zaciągnięciu zobowiązania finansowego, a kwestie prawne regulowane są ustawa o kredycie konsumenckim lub kodeksem cywilnym. Więcej na temat pożyczek pozabankowych przeczytasz na https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-pozabankowe-online-kredyty-pozabankowe-prezez-internet/

Pożyczka pozabankowa jest udzielna na podstawie umowy pomiędzy pożyczkobiorcą (klientem indywidualnym) a pożyczkodawcą (firmą pozabankową), w której pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić pożyczaną kwotę pieniędzy w określonym w umowie terminie wraz z wynagrodzeniem dla pożyczkodawcy. Umowa pożyczki może zostać podpisana w placówce firmy lub za pośrednictwem kanałów direct (telefon lub internet). W artykule bliżej przyjrzymy się procesowaniu pożyczki za pośrednictwem internetu.

Jak wygląda proces udzielnie pożyczki pozabankowej przez internet?

Aby zaciągnąć pożyczkę pozabankową przez Internet potrzebne będą Ci:

  • dane osobowe oraz adres zameldowania,
  • rachunek bankowy w jednym z polskich banków,
  • aktywny adres e-mail oraz numer telefonu,
  • dostęp do interntu.

Zaciągniecie pożyczki pozabankowej, przebiega w trzech prostych krokach. Przed wybraniem konkretnej firmy pożyczkowej warto przeanalizować dostępność tzw. darmowych pożyczek. Firmy pozabankowe kuszą w ten sposób nowych klientów do skorzystania z ich usług.

Krok 1 – Rejestracja

Ze strony głównej firmy pożyczkowej należy wybrać interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a następnie kliknąć przycisk: weź pożyczkę. Następnie system automatycznie przeprowadzi nas przez proces rejestracji w serwisie pożyczkowym. Jeśli jesteśmy nowym klientem firmy, będziemy poproszeni o podanie swoich danych osobowych oraz informacji o zatrudnieniu i aktualnych zarobkach.

Krok 2 – Potwierdzenie danych

Dane podane w formularzu zostaną potwierdzone poprzez wykonanie przelewu uwierzytelniającego  z własnego rachunku bankowego na koto firmy pożyczkowej. Kwota przelewu wynosi zazwyczaj 1 zł i po poprawnej weryfikacji zwracana jest na konto klienta. Przy zakładaniu profilu w serwisie otrzymamy również kod weryfikacyjny SMS oraz prośbę o potwierdzenie założenie konta na adres e-mail.

Krok 3 – wypłata środków

Gdy pierwsze dwa kroki zostaną pomyślnie zweryfikowane, a firma pożyczkowa podejmie pozytywną decyzję dotyczącą zdolności kredytowej klienta, pieniądze zostaną przelane na jego konto w tym samym dniu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x