Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Konto osobiste to podstawowy produkt finansowy, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie. Rachunek w banku przydaje się do otrzymywania wynagrodzenia od pracodawcy, pozwala sprawnie zarządzać swoimi finansami, szybko i wygodnie płacić rachunki czy robić zakupy przez Internet. Obecnie rynek kont osobistych rozwija się bardzo szybko, a banki ulepszają swoje oferty w celu pozyskania i zatrzymania klientów. Czym kierować się podczas wyboru konta osobistego? Na co warto zwrócić uwagę?

Najlepsze konto – co to oznacza?

Większość osób potrzebuje konta osobistego, ponieważ znacznie upraszcza to wykonywanie płatności czy odbieranie wypłaty. Jednak każda osoba ma inne zwyczaje, inne potrzeby, inaczej dysponuje swoimi pieniędzmi. Dlatego sformułowanie „najlepsze konto osobiste” będzie przybierało inne znacznie, w zależności od potrzeb i wydatków. Można jednak wskazać ogólne wyznaczniki, które charakteryzują dobre konto, nad otwarciem którego warto się zastanowić.

Przede wszystkim na pierwszy plan powinno wziąć się koszty związane z prowadzeniem konta oraz wpłatami i wypłatami pieniędzy w bankomatach. Większość banków oferuje darmową obsługę konta i bezpłatne wpłaty oraz wypłaty, dlatego nie warto brać pod uwagę tych kont osobistych, które na wstępie generują opłaty za podstawowe transakcje. Kolejnym kryterium jest darmowa karta debetowa. Część kont bankowych posiada opcję braku opłat za korzystanie z karty po osiągnięciu minimalnej kwoty wydanej kartą, co jest zazwyczaj bardzo dobrą opcją. Obecnie i tak płatność kartą jest chętniej wybierana niż gotówką. Wybierając konto bankowe dla niektórych ważne będzie, czy bank oferuje darmowe przelewy natychmiastowe. Większość kont osobistych nie posiada takiej opcji, ale czasami kilka pierwszych przelewów jest bezpłatnych.

Dodatkowe atuty, na które warto zwrócić uwagę

Banki, chcąc zainteresować klientów swoimi kontami osobistymi, wprowadzają różne promocje dla użytkowników. Jedną z nich jest moneyback, czyli zwrot niewielkiego procenta kosztów wydanych BLIKiem lub kartą debetową. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które i tak wydawałyby pieniądze kartą. Innym ułatwieniem jest wprowadzenie aplikacji mobilnej, dzięki której można uzyskać dostęp do konta przez smartfona i wykonywać przelewy szybciej i sprawniej.

Na promocjach kontach osobistych możesz także trochę zarobić. Na moneyback lub promocjach za założenie konta, niektórzy „wyciągają” kilkadziesiąt lub nawet więcej złotych co miesiąc. W tym celu możesz śledzić najnowsze promocje np. na http://www.wktorymbanku.pl/konta-osobiste/.

Jak widać, oferty trzeba dokładnie przeanalizować, jednak na pewno na rynku znajdzie się konto osobiste, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x