Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak dbać o swoje finanse?

Jak dbać o swoje finanse?

Okazuje się, że wiele osób nie tylko nie lubi, ale i nie umie rozmawiać o swoich osobistych finansach. Nie brakuje też osób, które nie potrafią o nie dbać, przez co zmagają się z permanentnym brakiem wolnych środków. Można jednak zmienić tą niekorzystną sytuację, wyrabiając sobie dobre nawyki finansowe. Zamiast comiesięcznego marnowania całej wypłaty, warto odkładać pewną sumę. Szukanie oszczędności z całą pewnością odbije się korzystnie na naszym budżecie. Jak zatem właściwe zarządzać swoimi finansami osobistymi?

Od czego zacząć oszczędzanie?

Nie sztuką jest obecnie wydawać pieniądze, ale je oszczędzać. Nie oznacza to jednak wcale tego, że każdego miesiąca będziemy musieli sobie wszystkiego odmawiać i żyć jak przysłowiowy asceta. Chodzi jednak o to, aby wyrobić w sobie pewne nawyki, które pozwolą na poprawienie sytuacji finansowej. Warto zacząć od zbierania wszystkich paragonów i faktur, na podstawie których łatwiej będzie nam uporządkować swoje domowe finanse. Taka kontrola wydatków może uchronić nas przed podjęciem niewłaściwej i zbyt pochopnej decyzji o zakupie danej rzeczy.

Zaleca się także sporządzać comiesięczny budżet, czyli zaplanować wydatki z wyprzedzeniem. Najlepiej jest także zastrzec karty, z których się nie korzysta. Często bowiem jest tak, ze banki pobierają co miesiąc określoną kwotę, co jest tylko zbędnym wydatkiem. Ciekawym rozwiązaniem jest także zautomatyzowanie oszczędzania, jeśli nie jesteśmy w stanie skutecznie oszczędzać. W tym celu należy zlecić bankowi przelew automatyczny na określoną kwotę, która będzie poobierana z naszego rachunku i przelewana każdego miesiąca na wskazane przez nas konto. Oczywiście nie muszą to być jakieś duże sumy. Może to być nawet drobna kwota w postaci kilkudziesięciu złotych. Chodzi o to, aby odkładać ją systematycznie. Jest to sposób na wyrobienie sobie nawyku oszczędzania. Dobrym rozwiązaniem będzie również zarejestrowanie się w usłudze payback, dzięki czemu za każde zakupy w wybranych punktach można otrzymać punkty, a następnie wymienić je na nagrody czy też nawet zapłacić nimi za zakupy. Coraz więcej partnerów należy do programu Payback, w tym nawet popularne dyskonty typu Kaufland. Zastrzyk gotówki zapewni nam również pozbycie się zalegających w domu przedmiotów, które można sprzedać na portalach takich jak Allegro czy OXL. Więcej ciekawych i użytecznych informacji oraz porad na temat finansów można znaleźć na blogu dostępnym pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/blog-finansowy-2/.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
MarkoPolo
MarkoPolo
5 lat temu

Bardzo dobry materiał, dużo wiedzy!

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x