Strona główna » Artykuły sponsorowane » Zaświadczenia do pożyczki – jakie są najczęściej wymagane?

Zaświadczenia do pożyczki – jakie są najczęściej wymagane?

Planujesz wziąć kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, jakie dokumenty będą Ci do tego potrzebne? Wszystko zależy od ustaleń banku lub innej instytucji finansowej, która ma udzielić pożyczki – wymagania poszczególnych firm, mogą się różnić. Jakie dokumenty są najczęściej wymagane do udzielenia pożyczki? Czy można dostać pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach?

Pożyczka na zaświadczenie o zarobkach, ale nie tylko – co jeszcze może się przydać?

Pożyczkę gotówkową można otrzymać w oddziale firmy, ale też można się o nią ubiegać online. To wygodne rozwiązanie, które pozwala załatwić wszelkie formalności, bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od formy ubiegania się o pożyczkę (online lub offline), konieczne będzie dostarczenie odpowiednich dokumentów firmie, która ma takiej pożyczki udzielić. Jakie dokumenty są najczęściej wymagane w przypadku ubiegania się o pożyczkę?

  • Dowód osobisty

Dowód osobisty to podstawa, w przypadku składania wniosku kredytowego. To dokument, który pozwala potwierdzić tożsamość osoby ubiegającej się o kredyt.

  • Wypełniony wniosek kredytowy

Żeby otrzymać kredyt, najpierw należy wypełnić wniosek. We wniosku konieczne jest podanie wszystkich niezbędnych danych, takich jak np. imię i nazwisko, adres, PESEL, ale też kwota kredytu czy informacja o dochodach.

  • Zaświadczenie o zarobkach

Do udzielenia pożyczki, często potrzebne jest również zaświadczenie o zarobkach. Zwykle na tej podstawie oceniana jest zdolność kredytowa osoby składającej wniosek. Na takich zaświadczeniu powinna znaleźć się nazwa pracodawcy, rodzaj umowy oraz wysokość pensji z ostatnich trzech miesięcy.

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach, ale z dowodem osobistym

Niektóre firmy, jak np. Smartney, oferują pożyczki bez zaświadczeń o zatrudnieniu. W tym przypadku, do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty. To dokument, który jest potrzebny do zweryfikowania tożsamości osoby, która ubiega się o pożyczkę. Nie oznacza to jednak, że dowód należy okazać osobiście, w siedzibie firmy, lub przesłać jego skan. Wystarczy podać we wniosku dane z dowodu, a następnie potwierdzić swoją tożsamość, np. wykonując przelew z konta bankowego, które jest zarejestrowane na dane osoby ubiegającej się o pożyczkę.

Pożyczka bez zaświadczenia o zatrudnieniu – jak to działa?

W Smartney można złożyć wniosek o pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

  1. Wejdź na stronę Smartney i dobierz takie parametry kredytu, jakie Cię interesują
  2. Uzupełnij wniosek, podając niezbędne dane – nie tylko adresowe, ale też finansowe.
  3. Zweryfikuj swoja tożsamość, np. poprzez wykonanie przelewu.
  4. Potwierdź złożenie wniosku.

Po wykonaniu wszystkich czterech kroków, możesz oczekiwać na decyzję. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, środki otrzymasz nawet w kilkadziesiąt sekund.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x