Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak szybko i tanio zamówić projekt logo?

Jak szybko i tanio zamówić projekt logo?

Profesjonalny projekt logo to coś, o czym musi pomyśleć każdy przedsiębiorca. Najlepiej jeszcze na etapie zakładania firmy lub wcześniej. Logo to bowiem jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych. Oczywiście projekt logo można przygotować osobiście, lepszym rozwiązaniem jest jednak zlecenie tego specjalistom lub zakup gotowego znaku, co za sprawą serwisu Gotowe Logo™ jest szybkie i proste.

Dlaczego warto mieć dobre logo?

Logo jest znakiem rozpoznawczym firmy, będąc kombinacją nazwy, grafiki i kolorystyki. Najprościej rzecz ujmując, projekt logo jest wizualizacją skrótu myślowego i przyjętej przez firmę idei. Na logo firmy składać się może oznaczenie słowne, ikoniczne lub mieszane, wpisując się w system identyfikacji wizualnej firmy.

Oczywiście dobry projekt logotypu musi wyróżniać się pewnymi cechami, będąc znakiem:

  • łatwo identyfikowanym na rynku,
  • czytelnym i łatwym w zapamiętaniu,
  • budzącym pozytywne emocje,
  • wyróżniającym się pośród innych znaków.

Czy warto osobiście projektować logo?

Zanim pojawiły się komputery, projekt logo firmy powstawał przy wykorzystaniu ołówka i papieru. Co wielu może dziwić, to również pierwszy etap, podczas którego powstają profesjonalne logotypy. Komputery ograniczają wyobraźnię i spowalniają proces tworzenia logo. Szybciej i łatwiej pomysły przenieść na kartkę papieru, dopiero później przygotowując je w programach graficznych.

Wybrane szkice należy tworzyć w środowisku grafiki wektorowej (np. przez Adobe Illustrator lub Corel Draw). To ważne, ponieważ logo stworzone tą metodą może być dowolnie powiększane bez utraty jakości. Niestety, dobre od strony graficznej logo jest jednak na tyle trudne, że większość pracodawców nie czuje się na siłach, aby przygotować je osobiście. Co im pozostaje?

Projekt logo firmy – zamówić czy kupić?

Ile kosztuje projekt logo? Cena nie jest oczywista i zależna od kilku różnych czynników. Dlatego nie można mówić o stałej cenie za znak rozpoznawczy dla firmy. Należy jednak przyjąć, że zlecenie projektu logo firmy dla grafika to koszt sięgający co najmniej kilkuset złotych. Nie będzie niespodzianką, jeżeli dobre logo będzie kosztowało przedsiębiorcę 1000-2000 zł, a są projekty, za które trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej.

Oczywiście większość firm nie ma wymagań i potrzeb, aby za projekt logo płacić dziesiątki czy setki tysięcy złotych. Wystarczający będzie dla nich projekt logo za kilkaset złotych. Jak się okazuje, projekt logotypu firmy może być jeszcze tańszy. Wprawdzie nikt nie stworzy logo za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Jak jednak pokazuje przykład znaków rozpoznawczych na stronie www.gotowelogo.pl, ceny startują od 231 zł + VAT. To całkiem niewiele, jak za w pełni profesjonalne logo, nad którym pracował doświadczony grafik wraz z zespołem od brandingu i wizerunku.

W serwisie Gotowe Logo dostępnych jest kilkaset już przygotowanych i gotowych do sprzedaży znaków. Co ważniejsze, logo dla siebie optymalne znajdzie tu przedsiębiorca niezależnie od dziedziny i branży, w jakiej funkcjonuje firma (edukacja, finanse, fotografia, fryzjer, kawiarnia, medyczne, muzyka, natura, nieruchomości, odzież, piękno, podróże, prawo, projektowanie, restauracje, sport, technologia, transport, usługi, zwierzęta, żywność).

Zakup gotowego logo to gwarancja ostatecznej ceny, bez ukrytych kosztów nawet przy dostosowaniu znaku do indywidualnych potrzeb w zakresie nazwy, kolorystyki czy kroju pisma. W cenie klient otrzymuje również projekt księgi znaku, dokument przekazania praw autorskich oraz pliki końcowe w różnych wersjach (podstawowej, achromatycznej, w skali szarości), zapisanych w rozszerzeniach do druku i prezentacji na monitorach. To wszystko jest gwarancją dużej oszczędności, gdyż wielokrotnie sama księga znaku, w której znajdują się kluczowe informacje pozwalające zachować spójność identyfikacji wizualnej oraz czytelność znaku, to koszt nawet przeszło 1000 zł.

Bez wątpienia zakupu gotowego logo, o ile jest to projekt kompletny i oddawany ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, to rozwiązanie co najmniej tak samo dobre, jak zlecenie go grafikom. Projekt logo firmy nie ustępuje mu niczym pod kątem jakości, a przy tym jest gwarancją znacznie niższej – co najmniej kilkukrotnie – ceny.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x