agencja marketingowa Harbingers

Demando – opinie i opis panelu ankietowego

Demando jest panelem ankietowym należącym do Smartpanels, który pozwala zarabiać na wypełnianiu płatnych ankiet. Rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 15 roku życia, więc osoby nieletnie również mogą zarabiać. Co warto wiedzieć o panelu i jak zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet?

Rejestracja w Demando

Zanim jeszcze przystąpimy do wypełniania ankiet w panelu, musimy oczywiście założyć konto. Cały proces przebiega bardzo sprawnie, gdyż na początek wystarczy imię, nazwisko oraz adres e-mail, który wpisujemy w formularzu rejestracyjnym. Łatwo zauważyć, że nie podajemy tu hasła, gdyż poproszeni zostaniemy o to dopiero po kliknięciu w link aktywacyjny, który przyjdzie na podany adres e-mail. Po wszystkim możemy już zalogować się do panelu oraz wypełnić profil. Warto to zrobić, gdyż dzięki temu ankiety będą lepiej dopasowane, więc ilość odrzuceń będzie mniejsza.

Wypełnianie ankiet w panelu Demando może być również ciekawą formą pracy dla nieletnich ze względu na stosunkowo niski wymóg dotyczący wieku, który wynosi 15 lat.

Demando – jak wypełniać ankiety?

Demando to panel ankietowy, więc zarabiamy tutaj przede wszystkim na wypełnianiu ankiet, choć nie tylko. Będąc aktywnym użytkownikiem mamy szansę otrzymać dodatkowe zaproszenia do bardziej złożonych zadań, w których zarobić możemy nawet 100 złotych. Co więcej, panel oferuje również inne badania np. wywiady indywidualne, fokusowe, czy pracę jako tajemniczy klient. Jedyne co musimy zrobić, aby móc brać w nich udział to wyrazić na to zgodę oraz podać numer telefonu.

Oczywiście przy każdym zaproszeniu będzie informacja odnośnie jej długości oraz punktach możliwych do zdobycia. Decyzja należy więc wyłącznie do nas, czy taką ankietę wypełnić, czy też nie.

Praca jako tajemniczy klient

tajemniczy klient

Realizowanie zadań jako tajemniczy klient jest ciekawą formą pracy dodatkowej, choć oczywiście nie każdy się w niej sprawdzi. Druga sprawa, że ilość takich zadań z pewnością nie będzie zbyt duża i zależeć będzie w głównej mierze od naszego miejsca zamieszkania. Jednak decydując się na pracę jako tajemniczy klient możemy liczyć na wyższe zarobki, więc warto to rozważyć. Oczywiście Demando nie jest jedyną aplikacją, która oferuje tego typu pracę.

Program poleceń Demando

W Demando nie zabrakło również programu poleceń, a więc możliwości zapraszania znajomych za pomocą reflinka. Za każdą wypełnioną przez poleconego ankietę otrzymujemy dodatkowe punkty, rzecz jasna bez jakiegokolwiek uszczerbku na zarobkach osoby zapraszanej. Zdecydowanie warto zainteresować się tą opcją, gdyż w ten sposób możemy znacznie zwiększyć szybkość zdobywania punktów, a nawet budować dochód pasywny. Oczywiście pod warunkiem, że zbudujemy solidną siatkę aktywnych poleconych, którzy regularnie będą wypełniać ankiety.

Ile możemy zarobić w Demando?

Niestety, tak jak w każdym innym panelu ankietowym, ciężko przewidzieć dokładne zarobki, gdyż zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest zapotrzebowanie na odpowiedzi od konkretnej grupy osób np. palących papierosy, zamieszkujących dany region itp. Dlatego też tak istotne jest wypełnienie profilu tuż po rejestracji, aby.

Przeważnie za wypełnienie jednej ankiety otrzymujemy punkty o wartości od 1 do 10 złotych. Do tego dochodzą wspomniane wcześniej zadania, za które możemy otrzymać aż 100 złotych oraz praca jako tajemniczy klient. Oczywiście przed zadaniami specjalnymi zostaniemy zawsze zapytani o chęć udziału, ale zdecydowanie warto być aktywnym.

Wypłata z Demando

Z panelu możemy wypłacić zgromadzone środki na 3 sposoby, a minimum niezbędne by ją zlecić uzależnione jest od wybranej formy. Podstawowa i jednocześnie najpopularniejsza opcja wypłaty środków to oczywiście przelew na konto bankowe, który możemy zrealizować już po zgromadzeniu punktów o wartości 50 złotych. Ponadto możemy zdecydować się na wymianę ich na doładowanie telefonu (od 10 złotych) lub przekazać na wybraną fundację charytatywną (od 50 złotych). Warto dodać, że wypłata realizowana jest w ciągu 7 dni roboczych, więc stosunkowo szybko.


ranking kont bankowych

Konto bankowe jest obecnie podstawowym narzędziem, bez którego ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Posiada je praktycznie każdy, choć nie wszyscy wiedzą, że na zmianie banku możemy również zarobić, przynajmniej kilkaset złotych. Wystarczy sprawdzić aktualne promocje bankowe i ewentualnie rozważyć założenie nowego konta. Rzecz jasna banki mają w swojej ofercie również konto dla młodych, więc nieletni również mogą bez problemu wypłacać pieniądze z panelu bezpośrednio na swoje konto bankowe.


Dowód wypłaty

Poniżej dowód wypłaty z panelu bezpośrednio na konto bankowe.

demando dowód wypłaty

Jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet

płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet to jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie przez internet, ale niestety ilość ankiet przychodzących z jednego panelu jest stosunkowo niewielka. Dlatego też warto zarejestrować się również w innych np. ySense, aby zwiększyć swoje zarobki.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście wypełnianie ankiet to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy w internecie, więc warto znać również pozostałe. Różnią się one od siebie potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić, ale wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności. Na dobrą sprawę wystarczy trochę wolnego czasu, internet oraz przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto

Konto w Demando możemy usunąć w każdej chwili, jeśli z jakiegoś powodu panel nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Twój profil”, widoczną po zalogowaniu, a następnie kliknąć na czerwony przycisk „Chcę usunąć konto”. Po kliknięciu pozostaje nam tylko potwierdzić swoją decyzję, ale warto ją wcześniej bardzo dobrze przemyśleć. Usunięcie konta wiąże się z utratą wszystkich danych oraz zgromadzonych do tej pory zarobków.

Zarobki z panelu, a podatek

Demando płaci wszystkie podatki od nagród, więc nie musimy niczym się przejmować. Zebrane punkty są nagrodami, a nie dochodem, więc nie musimy wykazywać ich w rocznym zeznaniu podatkowym. Panel nie wysyła również żadnych PITów uczestnikom programu. Takie informacje znajdziemy w FAQ panelu.

Opinie o Demando

W internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii o Demando, choć jest stosunkowo młodym panelem ankietowym. Ma bardzo przejrzystą stronę i szybko realizuje wypłaty, choć niestety spora część użytkowników narzeka na ilość przysyłanych ankiet. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i zależy w głównej mierze od odpowiednio wypełnionego profilu. Jak każdy inny panel, tak i Demando najlepiej przetestować samodzielnie i ocenić, gdyż z wypłacalnością nie ma problemów.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

20 komentarzy do “Demando – opinie i opis panelu ankietowego”

 1. Dzień dobry. Jestem aktywnym uczestnikiem wielu portali ankietowych (których tu nie będę teraz wymieniał, aby nie czynić konkurencji) i polecam ten sposób zarabiania w Internecie. O DEMANDO jeszcze nie słyszałem.

  Odpowiedz
  • Polecam ten panel. Ciekawe badania oraz wypłaty realizowane do kilku dni na konto bankowe. Jedyny minus : zaproszenia nie przychodzą na @ – trzeba sprawdzać samodzielnie 🙁

   Odpowiedz
 2. Zarejestrowałam się w tym panelu. I dostaje w miarę często ankiety do wypełniania. Jeslu chodzi o system poleceń to wśród moich znajomych panuje opinia ze w internecie na pisaniu i wypelnianiu ankiet i klikaniu w reklamy nie da się zarobić wiec nie mam komu tego polecić.

  Odpowiedz
 3. Polecam ten serwis. Z pewnością jest w moim topie serwisów do zarabiania w internecie. Ankiety przychodzą regularnie i dosyć często, ale ważne, by uzupełnić cały profil, i jeśli to możliwe w ankiecie uzupełniającej profil zaznaczyć wiele odpowiedzi, nie tylko jedną, wtedy dostaniemy więcej ankiet. Serwis wypłacalny 🙂

  Odpowiedz
 4. Witam
  Demando to jedna z pierwszych platform, na których założyłam konto rozpoczynając moją przygodę z wypełnianiem ankiet w Internecie. Jestem jednak nią trochę rozczarowana, ponieważ zaproszenia otrzymuje bardzo rzadko, w porównaniu z innymi panelami. Czego nie mogę ująć tej stronie, to to, że łatwo się po niej poruszać .

  Odpowiedz
 5. Przejrzałam wiele paneli ankietowych, jednak ten jest jednym z najlepszych. Ankiety przychodzą regularnie. Z całego serca mogę polecić Demando. Jeśli człowiek się przyłoży można dodatkową kaske zarobić.

  Odpowiedz
 6. No chyba nie.. mam konto od listopada 2020 i tylko 1 ankieta była. Usuwam konto zaraz.
  Na maile nie odpisują od 2 tygodni,więc ciekawie..

  Odpowiedz
 7. Zarejestrowałem się do tego serwisu przed tygodniem i jak do tej pory wypełniłem tylko jedną ankietę :/ . Na innych panelach jest podobnie… nie wiem czy jest ich już za dużo czy format się wyczerpuje? . Sama stronka demando bardzo fajna, przejrzysta, czytelna, łatwo się po niej poruszać i spodobało mi się od razu. Poczekam jeszcze jakiś czas, może pojawi się więcej ankiet.

  Odpowiedz
  • Nie prawda dzisiaj np miałam 4 ankiety i nie narzekam bo ankiety naprawde czesto przychodza i nie wywala mnie tak jak w innch panelach zawsze ankieta jest do konca i całe punkty na konto

   Odpowiedz
 8. Portal demando.pl znikł – pojawia się na tym adresie strona polecająca lekarzy. To niepokojące, bo przecież zebrali sporo danych osobowych, o utracie dotychczasowych punktów nie wspominając.

  Odpowiedz
 9. Ta platforma jest poprostu daremna. Od maja nie udało mi się zebrać nawet 50 punktów, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Ankiety przychodzą bardzo rzadko, a dużo jest takich do których się nie kwalifikujesz i dostajesz tylko jeden punkt. Nie polecam. Strata czasu i oszustwo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz