Demando

Demando jest panelem ankietowym należącym do Smartpanels, który płaci za wypełnianie ankiet. Rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 15 roku życia, więc osoby nieletnie również mogą zarabiać. Jak zacząć zarabianie w panelu, jak wygląda kwestia wypłaty zgromadzonych środków i gdzie jeszcze warto założyć konto?

Rejestracja w Demando

Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja, tak jak w każdym innym panelu ankietowym. Na początek wystarczy tylko imię, nazwisko oraz adres e-mail, które wpisujemy w formularzu rejestracyjnym. O wprowadzenie hasła zostaniemy poproszeniu już po kliknięciu w link aktywacyjny, który przyjdzie na naszą skrzynkę pocztową. Po rejestracji możemy zalogować się do panelu i wypełnić profil, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety.

Demando – jak zarabiać?

Demando to panel ankietowy, więc zarabiamy tutaj oczywiście na wypełnianiu ankiet, ale nie tylko. Aktywni użytkownicy mają szansę otrzymać dodatkowe zaproszenia do bardziej złożonych zadań, w których zarobić można nawet 100 złotych. Dodatkowo w panelu możemy podać swój numer telefonu, aby móc brać udział w innych badaniach np. wywiadach indywidualnych, fokusowych, czy pracować jako tajemniczy klient.

Oczywiście przy każdym zaproszeniu będzie informacja odnośnie jej długości oraz punktach możliwych do zdobycia. Decyzja należy więc wyłącznie do nas, czy taką ankietę wypełnić, czy też nie.

Program poleceń

W Demando nie zabrakło również programu poleceń, a więc możliwości zapraszania znajomych. Za każdą wypełnioną przez znajomego ankietę otrzymujemy dodatkowe punkty. Warto się tym zainteresować, gdyż w ten sposób możemy znacznie zwiększyć szybkość zdobywania punktów.

Ile możemy zarobić?

Niestety jak w każdym innym panelu, ciężko przewidzieć możliwe zarobki, ponieważ zależy to od kilku czynników. Jednym z nich jest zapotrzebowanie badania od konkretnej grupy osób np. palących papierosy. Dlatego też tak istotne jest wypełnienie profilu tuż po rejestracji. Za jedną ankietę przeważnie otrzymujemy punkty o wartości od 1 do 10 złotych, a do tego wspomniane wcześniej zadania, za które możemy otrzymać aż 100 złotych. Oczywiście przed zadaniami specjalnymi zostaniemy zawsze zapytani o chęć udziału, ale zdecydowanie warto być aktywnym.

Wypłata z Demando

Z panelu możemy wypłacić zgromadzone środki na 3 sposoby, a minimum niezbędne by ją zlecić uzależnione jest od wybranej formy. Podstawowa i jednocześnie najpopularniejsza forma to oczywiście wypłata na konto bankowe.


ranking kont bankowych

Przelew na konto bankowe możemy zlecić po uzbieraniu 50 złotych, a wypłata realizowana jest w ciągu 7 dni roboczych.


Ponadto, możemy zdecydować się również na wymianę punktów na doładowanie telefonu (od 10 złotych) lub przekazać je na wybraną fundację charytatywną (od 50 złotych).

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Demando to tylko jeden z wielu paneli ankietowych, które znaleźć możemy w internecie. Ze względu na małą ogólną ilość ankiet, które przychodzą z jednego panelu, dobrze jest zarejestrować się przynajmniej w kilku, aby zwiększyć swoje zarobki. Oczywiście wypełnianie ankiet to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy w internecie, więc warto przyjrzeć się również pozostałym.


płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet przez internet to jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie, który nie wymaga od nas żadnych umiejętności. Jest wiele paneli ankietowych, w których warto się zarejestrować.


praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabiać pieniądze w internecie możemy na wiele różnych sposobów. Różnią się one od siebie potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić, aby zobaczyć konkretne efekty.


Jak usunąć konto

Konto w panelu możemy usunąć w każdej chwili, jeśli z jakiegoś powodu Demando nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Twój profil”, widoczną po zalogowaniu, a następnie kliknąć na czerwony przycisk „Chcę usunąć konto”. Po kliknięciu pozostaje nam tylko potwierdzić swoją decyzję, ale warto ją wcześniej bardzo dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się ona z utratą zgromadzonych do tej pory zarobków.

Zarobki z panelu, a podatek

Według informacji, które znaleźć możemy w FAQ panelu, Demando płaci wszystkie podatki od nagród, więc nie musimy niczym się przejmować. Zebrane punkty są nagrodami, a nie dochodem, więc nie musimy wykazywać ich w rocznym zeznaniu podatkowym. Panel nie wysyła również żadnych PITów uczestnikom programu.

Opinie o Demando

Demando ma dobre opinie w internecie, choć jest stosunkowo młodym panelem ankietowym. Ewentualnym problemem może być stosunkowo niewielka ilość ankiet, zwłaszcza w porównaniu z czołowymi panelami. Decydując się na wypełnianie ankiet w internecie, warto mieć również ten panel na uwadze.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

10 komentarzy do wpisu „Demando”

 1. Dzień dobry. Jestem aktywnym uczestnikiem wielu portali ankietowych (których tu nie będę teraz wymieniał, aby nie czynić konkurencji) i polecam ten sposób zarabiania w Internecie. O DEMANDO jeszcze nie słyszałem.

  Odpowiedz
 2. Zarejestrowałam się w tym panelu. I dostaje w miarę często ankiety do wypełniania. Jeslu chodzi o system poleceń to wśród moich znajomych panuje opinia ze w internecie na pisaniu i wypelnianiu ankiet i klikaniu w reklamy nie da się zarobić wiec nie mam komu tego polecić.

  Odpowiedz
 3. Polecam ten serwis. Z pewnością jest w moim topie serwisów do zarabiania w internecie. Ankiety przychodzą regularnie i dosyć często, ale ważne, by uzupełnić cały profil, i jeśli to możliwe w ankiecie uzupełniającej profil zaznaczyć wiele odpowiedzi, nie tylko jedną, wtedy dostaniemy więcej ankiet. Serwis wypłacalny 🙂

  Odpowiedz
 4. Witam
  Demando to jedna z pierwszych platform, na których założyłam konto rozpoczynając moją przygodę z wypełnianiem ankiet w Internecie. Jestem jednak nią trochę rozczarowana, ponieważ zaproszenia otrzymuje bardzo rzadko, w porównaniu z innymi panelami. Czego nie mogę ująć tej stronie, to to, że łatwo się po niej poruszać .

  Odpowiedz
 5. Przejrzałam wiele paneli ankietowych, jednak ten jest jednym z najlepszych. Ankiety przychodzą regularnie. Z całego serca mogę polecić Demando. Jeśli człowiek się przyłoży można dodatkową kaske zarobić.

  Odpowiedz
 6. No chyba nie.. mam konto od listopada 2020 i tylko 1 ankieta była. Usuwam konto zaraz.
  Na maile nie odpisują od 2 tygodni,więc ciekawie..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz