Idea programów partnerskich i sieci afiliacyjnych jako sposobów na pozyskiwane klientów dla jego twórców nie jest nowa. Biorąc pod uwagę, że jednocześnie generują one pokaźne zyski dla partnerów i innych osób zaangażowanych w te programy, mamy potencjalnie sytuację typu win-win, więc zdecydowanie warto przyjrzeć się im uważniej. Jako przykład weźmy System Partnerski Bankier oferowany przez firmę Bonnier Business Polska Sp. z o.o. Jak działa, ile możemy zarobić i co warto o nim wiedzieć?
Spis treści
System partnerski Bankier – jak działa?
Celem programu jest promocja zarówno samego portalu Bankier.pl, jak i różnorodnych innych produktów i usług (głównie z branży finansowej). Podstawowym sposobem, w jaki możemy to robić jest po prostu umieszczanie reklam na swoich stronach internetowych. Klienci klikając je przechodzą na strony powiązane z Bankier.pl, co przekłada się na zarobek dla nas, jeśli zdecydują się skorzystać z promowanej oferty. Stawki oraz warunki, aby uzyskać wspomniany dochód zależą od konkretnego przypadku i od zastosowanego modelu rozliczeniowego.
Wprawdzie nazwa „system partnerski” od razu kojarzy się z programami partnerskimi, ale Bankier to w zasadzie bardziej sieć afiliacyjna, gdyż w swojej ofercie ma wiele różnych i ciekawych produktów finansowych, z których możemy skorzystać
Dostępne modele rozliczeniowe
- CPL (cost per lead) – najpopularniejsza wersja, w której Partnerowi przysługuje wynagrodzenie, jeśli przekierowany z jego strony klient będzie zainteresowany oferowanym produktem i wypełni formularz kontaktowy lub wniosek o daną usługę, lub produkt.
- CPS (cost per sale) – tutaj warunkiem uzyskania wynagrodzenia przez Partnera jest nie tylko wyrażenie zainteresowania przez przekierowaną osobę. Musi ona dokonać zamówienia wskazanego w programie partnerskim towaru lub usługi.
- CPC (cost per click) – w tym modelu wystarczy, że podczas odwiedzania strony internetowej Partnera, klient kliknie reklamę. Nie musi on już później dokonywać żądnych zakupów.
- CPA (cost per action) – wymagane jest specyficzne działanie. Przykładowo, może to być zapisanie się na listę subskrybentów newslettera, albo umówienie się na spotkanie.
Który model rozliczeniowy jest najlepszy?
Nie ma powodu do ograniczania się do jednego z nich, skoro efektywnie łącząc wszystkie możemy osiągnąć największy przychód. Najprostszym wydaje się model CPC, w którym wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać prowizję. Jednak jest to model rzadko spotykany, a druga sprawa, że w innych modelach możemy często liczyć na wielokrotnie lepsze stawki, więc nie ignorujmy ich.
Przykładowe stawki w wybranych modelach
To ile zarobimy już zależy w dużym stopniu od nas i od tego, jak wielu potencjalnych klientów skusi nasza strona. Spójrzmy jednak na przykłady warunków do spełnienia w każdym z przedstawionych modeli.
- CPL – wypełnienie wniosku o ubezpieczenie – 40 zł
- CPS – zamówienie przez klienta karty kredytowej wskazanego banku – 160 zł
- CPC – kliknięcie to dość groszowe stawki
- CPA – zawnioskowanie nowego klienta o lokatę bankową – 120 zł
Jak widać, nie są to takie małe stawki, a jeśli za naszym pośrednictwem raptem 10 klientów zamówi kartę kredytową lub wykona inną, wskazaną czynność możemy wzbogacić się nawet o 1600 zł. Program partnerski Bankier.pl jest bardzo ciekawym sposobem na osiągnięcie dodatkowego dochodu, choć niekoniecznie łatwym.
Program poleceń Bankier
W zasadzie każda sieć afiliacyjna pozwala również budować sieć partnerów, więc i tutaj jest to możliwe. Niestety ten w porównaniu z innymi wypada dość słabo, choć mamy aż 2 modele rozliczeń do wyboru:
- CPA – jednorazowa prowizja w wysokości 50 złotych, jeśli pozyskany użytkownik zarobi przynajmniej 200 złotych w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rejestracji,
- CPS – prowizja zależna od zarobków pozyskanego partnera w wysokości 3%, ale tylko przez pierwszy rok po rejestracji.
Jak widać, zarówno pierwsza, jak i druga opcja nie prezentuje się najciekawiej, jeśli weźmiemy pod uwagę konkurencyjne sieci afiliacyjne. W sytuacji, gdy planujemy skupiać się na pozyskiwaniu partnerów i na tym budować swój dochód pasywny, to system partnerski Bankier nie będzie najlepszym wyborem. Jednak sprawdzi się świetnie, jeśli sami chcemy promować dane produkty lub usługi.
Wypłata z systemu partnerskiego Bankier
System partnerski cechuje się niskim progiem wypłaty, który wynosi tylko 50 złotych. Do programu dołączyć możemy zarówno jako osoba fizyczna, jak i firma, więc rozliczenie odbywać się będzie w oparciu o wygenerowany rachunek lub fakturę. Wynagrodzenie otrzymamy na wskazane konto bankowe w ciągu kilku dni od wysłania prośby.
Obecnie praktycznie każdy posiada konto bankowe, gdyż ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez niego. Jednak warto mieć na uwadze, że na najlepsze warunki z reguły mogą liczyć tylko nowi klienci, więc czasem dobrze jest zmienić instytucję. Zwłaszcza, że wiele banków oferuje dodatkowe pieniądze za założenie konta, aby przyciągnąć nowych klientów.
Gdzie promować oferty systemu partnerskiego
Oferty systemu partnerskiego możemy promować na wiele sposobów, choćby wysyłając znajomym linki do wybranych ofert. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest promowanie na blogach, kanałach na YouTube, czy w social mediach, choć oczywiście nie każdy takimi dysponuje. Będąc w takiej sytuacji zdecydowanie warto rozważyć ich założenie, gdyż dzięki temu możemy liczyć na większe zasięgi, a więc również zarobki. Wprawdzie programy partnerskie i sieci afiliacyjne są różne, ale sposób pozyskiwania klientów jest w każdym praktycznie taki sam.
Jak inaczej zarabiać w internecie?
Afiliacja to jeden z bardziej dochodowych i ciekawszych sposobów na zarabianie pieniędzy za pomocą internetu, choć nie jedyny. Dlatego warto mieć na uwadze również inne metody pracy w domu, które mogą okazać się świetnym uzupełnieniem. Te różnią się od siebie stopniem trudności oraz potencjałem zarobkowym, ale wybór jest na tyle spory, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Opinie o systemie partnerskim Bankier
System partnerski Bankier ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów oraz różnego rodzaju widgetów, które ułatwiają promowanie. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim całkiem niezłe stawki, bardzo szeroki wybór produktów i stosunkowo niskie minimum do wypłaty. Sam serwis ma również bardzo dobre opinie i jest świetnie znany wśród użytkowników. Zdecydowanie warto założyć konto i samemu ocenić.
Macie jakieś doświadczenia z systemem partnerskim? Podzielcie się opinią w komentarzu.