YouGov

YouGov to międzynarodowy panel ankietowy, który dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Otrzymujemy tutaj punkty za każdą wypełnioną ankietę, a te z kolei możemy wymienić na karty podarunkowe do Allegro. Niestety w naszym kraju jest to jedyna możliwość wymiany punktów, ale z pewnością każdy zrobi użytek z takiej karty. Rejestracja jest oczywiście w pełni darmowa, a konto założyć mogą osoby, które ukończyły 16 lat.

Rejestracja w panelu

Zakładanie konta w panelu przebiega bardzo sprawnie i ogranicza się w zasadzie do kilku podstawowych pytań. Po przejściu na stronę i kliknięciu w przycisk „Rozpocznij” potwierdzamy wersję językową, podajemy rok urodzenia, płeć, kod pocztowy i na koniec adres e-mail. Teraz pozostaje nam tylko wkleić kod, który otrzymamy na podany adres pocztowy i konto staje się aktywne. Warto zauważyć, że za samą rejestrację otrzymujemy na dzień dobry 100 punktów.

Co ciekawe, nie musimy tworzyć tutaj żadnego hasła, gdyż logowanie odbywa się za pomocą kodów wysyłanych na podany adres e-mail.

Zarabianie w YouGov

Panel YouGov charakteryzuje się prostotą i przejrzystością, więc poruszanie się po nim nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów. Informacje dotyczące nowych ankiet są widoczne tuż po zalogowaniu, więc ciężko je przeoczyć. Od razu po rejestracji otrzymamy pierwszą, bardzo krótką ankietę, w której udzielimy podstawowych informacji np. jak często chcemy otrzymywać ankiety, skąd wiemy o YouGov itp.

Warto regularnie logować się do panelu i sprawdzać czy mamy nowe ankiety do wypełnienia.

Program partnerski

Jak wiele paneli ankietowych, YouGov także posiada własny program partnerski, który może zwiększyć szybkość zdobywania nagród. Za każdego znajomego, którego zaprosimy za pomocą reflinka otrzymamy 200 punktów, jeśli wypełni 6 ankiet. Wynagrodzenie punktowe wydaje się przyzwoite, choć sam wymóg, aby je otrzymać jest już dość wysoki. W innych panelach wygląda to przeważnie dużo lepiej, choć wynagrodzenie często bywa mniejsze. Oczywiście jeśli mamy aktywnych znajomych to nie stanowi to żadnego problemu, gdyż jedynie odłoży w czasie przyznanie punktów.

O ankietach w YouGov

Ankiety w YouGov są bardzo krótkie, więc ich wypełnienie powinno zająć nie więcej jak 7 minut (informacje z oficjalnej strony). Przeważnie w ankiecie znajdziemy od 20 do 30 stosunkowo krótkich pytań, choć mogą się trafić nieco dłuższe i bardziej złożone. Te z kolei mogą trwać nawet 20 minut. Warto również zaważyć, że w zaproszeniach do ankiet nie znajdziemy informacji o czasie potrzebnym na jej wypełnienie oraz wynagrodzeniu. Jest tak, ponieważ zanim wejdziemy w daną ankietę może być ona już nieaktualna, a panel w takiej sytuacji zawsze znajdzie dla nas inną. Oczywiście jest to informacja z oficjalnej strony, ale to czas pokaże czy faktycznie tak jest.

Aplikacja mobilna

Panel YouGov posiada również oficjalną aplikację mobilną, która ułatwi wypełnianie ankiet na smartfonie. Dostępna jest na telefony z androidem oraz iOS, więc znajdziemy ją zarówno w Google Play, jak i App Store. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które przeważnie wypełniają ankiety na telefonie, a nie na komputerze.

Wypłata z YouGov

Niestety YouGov jest panelem, który nie umożliwia bezpośrednich wypłat na konto bankowe, albo choćby na portfele internetowe. Dla wielu osób z pewnością będzie to spory minus, ale karty podarunkowe do Allegro to również ciekawe rozwiązanie. Platformę zna w zasadzie każdy i ciężko znaleźć osobę, która nie robiłaby tam zakupów. Znajdziemy tam naprawdę wiele użytecznych rzeczy, więc z łatwo zrobić z takiej karty dobry użytek. Do wyboru mamy karty o wartości:

 • 100 złotych – za 2500 punktów,
 • 250 złotych – za 5000 punktów.

Jak usunąć konto

Oczywiście w każdej chwili możemy usunąć konto, jeśli panel nie przypadnie nam do gustu lub zwyczajnie się znudzi po czasie. W tym celu musimy skontaktować się z YouGov, a panel usunie konto i zaprzestanie kontaktu w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia o chęci rezygnacji. Warto jednak taką decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się to z utratą wszystkich zgromadzonych punktów, a reaktywacja takiego konta będzie niemożliwa.

Jeśli nie jesteśmy całkiem pewni, możemy skorzystać z opcji „Anuluj subskrypcję”. W ten sposób zachowamy zgromadzone punkty, ale przestaniemy otrzymywać wiadomości od YouGov do czasu ponownej aktywacji. Zrobić to możemy wchodząc w „Moje konto”, a następnie w „Dane osobowe”. Tam też na samym dole znajdziemy odpowiedni przycisk służący do anulowania subskrypcji.

Jak inaczej zarabiać w internecie

YouGov to tylko jeden z wielu paneli ankietowych, które znajdziemy w internecie. Decydując się na taką formę zarabiania warto zarejestrować się przynajmniej w kilku. Zwłaszcza, że panel nie pozwala wymieniać punktów na prawdziwe pieniądze, a większość paneli oferuje taką możliwość. Oczywiście do tego dochodzą zupełnie inne sposoby zarabiania w internecie, którym warto się bliżej przyjrzeć.


płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet to jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki przez internet. Jest wiele paneli ankietowych, w których warto się zarejestrować.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować i zarabiać w domu możemy na wiele różnych sposobów. Różnią się one między sobą potencjałem zarobkowym oraz stopniem skomplikowania, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Opinie o YouGov

Panel YouGov ma dobre opinie i sam w sobie prezentuje się bardzo ciekawie, choć zdecydowanie brakuje tutaj możliwości wymiany zdobytych punktów na pieniądze. Oczywiście jeśli już mają to być jedynie karty podarunkowe to bardzo dobrze, że są to akurat karty do Allegro. Jest to na tyle popularna platforma sprzedażowa, że w zasadzie każdy może skorzystać. Co innego, gdyby do wyboru były karty do sklepów, z których na co dzień nie korzystamy. Mimo wszystko warto się zarejestrować i dać panelowi szansę.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

6 komentarzy do wpisu „YouGov”

 1. Strona fajna, przejrzysta, na samym początku dostałam extra 200 punktów, co było miłym zaskoczeniem.
  Niestety dostałam jedną ankietę i od tamtej chwili cisza, jest to bardzo denerwujące.
  Każdy rejestruje się na tą stronę żeby zarobić, no ale niestety spotyka ich rozczarowanie i tym sposobem zaczynają usuwać konta, bo twierdzą, że to nie ma sensu.
  Radzę to zmienić, a strona będzie sto razy lepsza.

  Odpowiedz
 2. Strona fajna, przejrzysta, na samym początku dostałem extra 200 punktów, co było miłym zaskoczeniem.
  Przyjazny dla oka wygląd i fajne ankiety. Szybka wypłata i duże zarobki bardzo polecam.

  Odpowiedz
 3. Witam , mam pytanie do osób które się zarejestrowały, jak często i jakiej stawki dostajecie ankiety, nie chce rejestrować się nie potrzebnie jak raz na jakiś czas będę dostawać ankiety a uzbieranie progu do wypłaty zajmie dość duży czas

  Odpowiedz
  • Witam tak jak napisałem w moim komentarzu , jak na razie mam 300 pkt i tylko jedna ankieta przez kilka miesięcy, więc chyba marnie to wygląda, napisałem wiadomość na stronie ,może to ja coś źle robię ,bo szkoda się wypisywać.Pozdrawiam

   Odpowiedz
 4. Witam serdecznie.
  Co do strony YouGov na początku wszystko przebiegało prawidłowo, rejestracja bez zarzutu za rejestrację przyznane punkty ale konto posiadam już kilka miesięcy i nic się na nim nie dzieje po za jedną ankietą za którą otrzymałem 100 pkt, tak jak by strona umarła, brak wiadomości z ankietami i tyle.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Zarejestrowałam się na YouGov, strona bardzo fajna przejrzysta. super opcją jest to, że dostałam 200 punktów za rejestrację oraz wypełnienie pierwszej ankiety :). Informację o dostępnej ankiecie otrzymujemy na mailu, co jest dobry udogodnieniem. Możemy też uzyskać dodatkowe 200 punktów za każdą osobę którą zaprosimy, a ona uzupełni 6 ankiet. Z mojej strony bardzo polecam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz