Answeo

Panel ankietowy Answeo istnieje w obecnej formie dopiero od 2018 roku, choć jego historia to ponad 10 lat. Jest to panel, w którym możemy nie tylko zarabiać na wypełnianiu ankiet, ale również tworzyć własne badania, jeśli mamy taką potrzebę. Rejestracja jest w pełni darmowa, a konto założyć możemy już po ukończeniu 16 lat. Co warto wiedzieć o panelu i jak w nim zarabiać?

Rejestracja w Answeo

Jak w każdym innym panelu, tak i tutaj zanim przejdziemy do wypełniania ankiet musimy się oczywiście zarejestrować. Proces zakładania konta przebiega bardzo sprawnie i nikomu nie powinien przysporzyć najmniejszych problemów. Po przejściu na stronę podajemy swój adres e-mail oraz hasło, a następnie aktywujemy konto klikając w link, który otrzymamy na skrzynkę pocztową. W następnym kroku wybieramy rodzaj konta:

  • prywatne – pozwala zarabiać na wypełnianiu ankiet, ale może służyć również do realizacji badań,
  • firmowe – służy do realizacji badań i pozwala na otrzymywanie faktur.

Teraz pozostaje nam już tylko uzupełnienie profilu respondenta i możemy zacząć korzystać z Answeo. W porównaniu z innymi panelami ankietowymi jest tu jednak stosunkowo niewiele informacji, więc sam proces przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy, że podamy płeć, rok urodzenia, miejsce zamieszkania oraz języki. Warto zwrócić tutaj uwagę, że możemy podać nie tylko język ojczysty, ale również dodatkowy. Prawdopodobnie pozwoli to na otrzymywanie ankiet również w innym języku.

Jak wypełniać ankiety w Answeo

Panel Answeo charakteryzuje się prostotą, więc poruszanie się po nim jest bardzo intuicyjne. Chcąc wypełniać ankiety wystarczy, że klikniemy w widoczny u góry przycisk „Start”, a wyświetli nam się lista aktualnie dostępnych badań, w których możemy wziąć udział. Oczywiście czasem lista ta będzie pusta, a to oznacza, że nie ma aktualnie badań dla osób o naszym profilu.

Musimy jeszcze pamiętać, że ankiety zostają zaliczone dopiero po kliknięciu w link widoczny po ich ukończeniu. Oczywiście taką informację znajdziemy również po zalogowaniu, więc ciężko ją przeoczyć. Warto zwrócić również uwagę, że po każdej ankiecie możemy przeznaczyć całość lub część wynagrodzenia (za pomocą suwaka) na cele charytatywne.

Ile możemy zarobić na ankietach

Stawka jaką otrzymamy za wypełnienie ankiety w Answeo uzależniona jest od autora. Najczęściej zależy od przeciętnego czasu potrzebnego na jej wypełnienie oraz innych czynników jak np. średni poziom wynagrodzeń w kraju respondenta. Ilość dostępnych ankiet z kolei zależy od zapotrzebowanie na odpowiedz osób o danym profilu. W związku z tym nawet w jednym panelu zarobki dwóch osób mogą znacznie od siebie odbiegać. Decydując się na zarabianie na ankietach w internecie warto założyć konto w kilku panelach, aby zwiększyć ogólną ilość ankiet, a co za tym idzie – również zarobki.

Program partnerski

Panel Answeo posiada również własny program partnerski, w którym otrzymujemy dodatkowo 2% od wartości ankiet wypełnionych przez osoby zaproszone. Wprawdzie nie jest to duży procent i wypada słabo w porównaniu z konkurencją, ale może stanowić ciekawy dodatek do zarabianych na wypełnianiu ankiet pieniędzy. Zapraszamy oczywiście za pomocą specjalnego reflinka.

Wypłata z Answeo

Wypłata zarobków zgromadzonych w Answeo możliwa jest już po osiągnięciu 5$, więc jest to stosunkowo niski próg. Zrealizować ją możemy na portfel internetowy PayPal. Warto jeszcze wiedzieć, że środki w panelu ważne są jedynie przez 365 dni i w tym czasie możemy je wypłacić. Ich ważność jest jednak przedłużana po każdym wypełnieniu ankiety, więc w zasadzie nie ma z tym większego problemu. Wystarczy, że przynajmniej raz w roku wypełnimy ankietę, a nie jest to zbyt wygórowany wymóg.


paypal

PayPal jest bez wątpienia najpopularniejszym portfelem internetowym, który pozwala nie tylko wypłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale także przeznaczyć je na zakupy w wielu sklepach internetowych.


Początki panelu

Początkowo serwis wystartował pod nazwą Panel Moje Ankiety, ale jego funkcjonalność ograniczała się jedynie do działalności charytatywnej. W związku z tym respondenci nie otrzymywali żadnego wynagrodzenia, a pieniądze z ankiet przekazywane były na cele charytatywne. Było to akademickie przedsięwzięcie, więc serwis nigdzie nie był promowany i finalnie jego działalność została zawieszona.

Projekt został jednak przemyślany od nowa z uwzględnieniem aktualnych możliwości oraz potrzeb i tak powstał panel Answeo. Charakteryzuje się łatwością obsługi oraz uniwersalnym charakterem bowiem możemy tutaj zarówno zarabiać na wypełnianiu ankiet, jak i tworzyć własne badania. Możliwość przekazania całości lub części wynagrodzenia na cele charytatywne została jednak zachowana.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Answeo jest jedynie jednym z wielu paneli ankietowych, które znajdziemy w internecie. Warto zwrócić uwagę nie tylko na pozostałe, ale również na zupełnie inne sposoby zarabiania przez internet, a jest ich wiele.


płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet przez internet to jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki w internecie.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować i zarabiać w domu możemy na wiele różnych sposobów, a wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy nam odrobina chęci i przede wszystkim czasu.


Opinie o Answeo

Panel Answeo cieszy się dobrymi opiniami wśród internautów oraz przyjemnymi ankietami. Na uwagę z pewnością zasługuje niskie minimum do wypłaty oraz możliwość tworzenia własnych badań, choć z tej możliwości nie każdy skorzysta. Jedyne do czego można się przyczepić to stosunkowo niski procent od poleconych oraz ważność zgromadzonych środków. Jest to rzadko spotykane, ale na dobrą sprawę nie stanowi aż tak dużego problemu, zwłaszcza dla osób, które regularnie wypełniają ankiety.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz