Answeo – opinie i opis panelu ankietowego

Answeo to panel ankietowy, który istnieje od 2018 roku, choć jego historia zaczęła się ponad 10 lat temu. W serwisie możemy nie tylko zarabiać na wypełnianiu ankiet, ale również tworzyć własne badania, jeśli akurat mamy taką potrzebę. Rejestracja jest oczywiście w pełni darmowa, a konto założyć możemy już po ukończeniu 16 lat. Co warto wiedzieć o panelu i jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet w internecie?

Rejestracja w Answeo

Zanim przejdziemy do wypełniania ankiet, tak jak w każdym innym panelu, tak i tutaj musimy się najpierw zarejestrować. Cały proces zakładania konta przebiega bardzo sprawnie, więc nikomu nie powinien przysporzyć najmniejszych problemów. Wystarczy, że po przejściu na stronę podamy swój adres e-mail oraz hasło, a następnie aktywujemy konto klikając w link, który otrzymamy na skrzynkę pocztową. Kolejnym krokiem jest wybór konta:

  • prywatne – pozwala zarabiać na wypełnianiu ankiet, ale może służyć również do realizacji badań,
  • firmowe – służy do realizacji badań i pozwala na otrzymywanie faktur.

Osoby chcące zarabiać na wypełnianiu ankiet powinny wybrać oczywiście pierwszą opcję, a następnie uzupełnić profil respondenta, aby zacząć korzystać z Answeo. W porównaniu z innymi panelami ankietowymi, ten nie wymaga od nas zbyt wielu informacji, więc cały proces przebiega stosunkowo szybko. Wystarczy, że podamy płeć, rok urodzenia, miejsce zamieszkania oraz języki, które znamy. Warto tutaj zwrócić uwagę, że możemy podać nie tylko język ojczysty, ale również dodatkowy, Dzięki temu możemy liczyć również na ankiety w języku dodatkowym.

Jak wypełniać ankiety w Answeo

Panel Answeo charakteryzuje się wyjątkową prostotą, więc poruszanie się po nim jest bardzo intuicyjne. Chcąc wypełnić ankietę wystarczy, że klikniemy w widoczny u góry przycisk „Start”, a wyświetli nam się lista aktualnie dostępnych badań, w których możemy wziąć udział. Oczywiście czasem lista ta będzie pusta, a to oznacza, że nie ma aktualnie badań dla osób o naszym profilu.

Musimy jeszcze pamiętać, że ankiety zostają zaliczone dopiero po kliknięciu w link widoczny po ich ukończeniu. Oczywiście taką informację znajdziemy również po zalogowaniu, więc ciężko ją przeoczyć. Co ciekawe, po każdej ankiecie możemy przeznaczyć część (za pomocą suwaka) lub całość wynagrodzenia na cele charytatywne.

Ile możemy zarobić na ankietach w Answeo

Wynagrodzenie jakie otrzymamy za wypełnienie pojedynczej ankiety w Answeo zależy od jej autora. Najczęściej stawka ustalana jest na podstawie przeciętnego czasu potrzebnego na jej wypełnienie oraz innych czynników jak np. średni poziom wynagrodzeń w kraju respondenta.

Ilość dostępnych ankiet z kolei uzależniona jest od zapotrzebowania na odpowiedzi osób o danym profilu. W związku z tym zarobki dwóch różnych osób mogą znacznie od siebie odbiegać, nawet w obrębie jednego serwisu, w tym wypadku Answeo.

Program partnerski

Panel Answeo posiada również własny program partnerski, w którym otrzymujemy dodatkowo 2% od wartości ankiet wypełnionych przez osoby zaproszone. Oczywiście bez uszczerbku na ich zarobkach, więc warto się nim zainteresować. Wprawdzie nie jest to duży procent i wypada słabo w porównaniu z konkurencją, ale może stanowić ciekawy dodatek i pozwoli budować dochód pasywny. Znajomych zapraszamy oczywiście za pomocą specjalnego reflinka.

Wypłata z Answeo

Wypłacić zgromadzone w answeo pieniądze możemy już po zebraniu 5$ na saldzie, więc stosunkowo szybko. Musimy jednak wiedzieć, że środki w panelu ważne są jedynie przez 365 dni od momentu wypełnienia ostatniej ankiety i tylko w tym czasie możemy je wypłacić. Jednak jest to naprawdę długi czas, a po każdej wypełnionej ankiecie czas liczy się od nowa, więc w zasadzie problem nie istnieje. Wystarczy, że wypełnimy przynajmniej raz w roku jedną ankietę, a zarobki nie przepadną. Wypłata możliwa jest tylko i wyłącznie na PayPala.


paypal

PayPal to bez wątpienia najpopularniejszy portfele internetowy, który pozwala nie tylko wypłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale również wykorzystać je do opłacenia zakupów w wielu sklepach internetowych.


Dowód wypłaty

Poniżej dowód wypłaty z Answeo bezpośrednio na PayPal.

answeo dowód wypłaty

Początki panelu Answeo

Początkowo serwis dostępny był pod nazwą Panel Moje Ankiety, a jego funkcjonalność ograniczała się jedynie do działalności charytatywnej. W związku z tym respondenci nie otrzymywali żadnego wynagrodzenia, a pieniądze z ankiet przekazywane były na szczytne cele. Warto dodać, że, było to jedynie akademickie przedsięwzięcie, więc serwis nie był nigdzie promowany i finalnie jego działalność została zawieszona.

Oczywiście z czasem autorzy przemyśleli projekt od nowa uwzględniając aktualne możliwości oraz potrzeby i tak właśnie powstał panel Answeo. Wyróżnia się on łatwością obsługi oraz uniwersalnych charakterem, bowiem możemy tutaj zarówno zarabiać na wypełnianiu ankiet, jak i tworzyć własne badania. Jednak w dalszym ciągu mamy możliwość przekazania całości lub części wynagrodzenia na cele charytatywne, więc początkowy zamysł nie zniknął całkowicie.

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Answeo to bardzo ciekawy panel ankietowy, ale jest tylko jednym z wielu, jakie znajdziemy w internecie. W związku z tym, chcąc zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet warto zarejestrować się również w pozostałych, a zwłaszcza w ySense. Dzięki temu zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a to przełoży się bezpośrednio na większe pieniądze.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście wypełnianie ankiet to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy przez internet, więc warto znać również pozostałe. Zwłaszcza, że wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Opinie o Answeo

Panel Answeo cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród internautów oraz przyjemnymi ankietami. Na uwagę z pewnością zasługuje niskie minimum niezbędne, aby zrealizować wypłatę oraz możliwość tworzenia własnych badań. Wprawdzie nie każdy z tej możliwości skorzysta, ale warto o niej wspomnieć. Na dobrą sprawę, jedyne do czego można się przyczepić to stosunkowo niski procent od poleconych. Jednak dla osób, które skupiają się jedynie na wypełnianiu ankiet nie powinien to być problem.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Barbara Rymdzionek
Barbara Rymdzionek
1 rok temu

Jest stanowczo za mało ankiet. Mnie w tej chwili brakuje 10 centów do wypłaty a ankiet brak.

Halina
Halina
4 miesięcy temu
Ocena :
     

Wypłaciłam 5$ i zniknęło! Nie ma na PayPal, nie ma odpowiedzi od Answeo, SŁABO ANSWEO!

Halina
Halina
2 miesięcy temu

Od marca próbuję wypłacić moje 5$ i nie można. Nikt nie odpowiada na e-maile i telefony. Nie polecam.

5
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx