Zarabianie na Facebooku

Zarabianie na Facebooku

Czy zarabianie na Facebooku jest w ogóle możliwe? Czy istnieje jakaś metoda, która pozwoli zarobić przyzwoite pieniądze? Wreszcie, czy na ewentualny zarobek możemy liczyć szybko, czy to raczej długotrwały proces? Poniżej odpowiedzi na te pytania.

Jak zarabiać na Facebooku

Na początku warto uświadomić sobie jedną, istotną rzecz. Zarabianie na serwisie społecznościowym, a zwłaszcza na Facebooku nie jest formą transakcji pomiędzy właścicielem portalu a nami. Pieniędzy „z Fejsa” nie dostaniemy, chyba że rozpoczniemy pracę w serwisie. Niestety, w związku z tym, że jest to mało prawdopodobne, musimy liczyć na inne metody zarabiania przez Fb. Jakie?

Zarabianie na facebooku – poprowadź swój Fanpage!

Zarabianie na Facebooku jest możliwe między innymi za pośrednictwem fanpage, czyli swojej autorskiej strony www (tak, na Fb możesz zakładać swoje strony). Oczywiście jej założenie ma sens tylko wówczas, jeśli prowadzisz swój własny biznes. Najlepszym rozwiązaniem jest powiązanie własnego sklepu internetowego ze stroną na portalu. O tym jak to zrobić, napiszemy poniżej.

Połączenie strony na Facebooku z witryną swojego e-sklepu musi odbyć się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest powiązanie ich za pośrednictwem tych samych słów kluczowych. Dzięki narzędziu Google AdWords będzie to jeszcze prostsze! Drugim sposobem jest powiązanie pod względem wyglądu interfejsu. Zarówno fanpage, jak i sklep internetowy muszą wyglądać podobnie. Jeśli więc motywem przewodnim Twojej np. internetowej kwiaciarni są kwiaty, nie może ich zabraknąć na fanpage. Pamiętaj – im więcej polubień, tym więcej potencjalnych Klientów! Zachęć ich do siebie ciekawymi postami, nie związanymi wyłącznie ze sprzedażą swoich produktów.

Dość popularne jest również zarabianie na fanpage wykorzystując do tego skracanie linków. W takiej sytuacji często wrzucane jest jedno zdjęcie z krótką informacją, a reszta znajduje się po przejściu przez taki link.

Reklamuj inne firmy

Za pośrednictwem Fb możesz też reklamować inne firmy. Oczywiście możesz to zrobić za pośrednictwem swojego prywatnego konta. Wystarczy, że wkleisz na swoją oś czasu linki afiliacyjne (reflinki), dzięki którym część zysków ze sprzedaży pójdzie na Twoje konto. Ze względu na to, że nie są to duże kwoty (np. w Amazonie jest to mniej więcej 10 procent wartości, a to i tak dużo, biorąc pod uwagę rynek), będziesz musiał mieć bardzo dużo znajomych, by coś sensownego na tym zarobić.

Lepszym rozwiązaniem będzie założenie swojego własnego fanpage. W tym przypadku procedura jest taka sama, jak opisaliśmy to powyżej. Im więcej polubień zdobędziesz, tym większa szansa na godziwy zarobek.

Sprzedaj coś

Zarabianie na Facebooku może odbywać się również w bardziej tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem ogłoszeń. Można je umieszczać zarówno na swoim profilu, jak też w dedykowanych grupach. Wadą tego rozwiązania jest to, że Twoje ogłoszenie będzie skierowane tylko do członków grupy, bądź ewentualnie Twoich znajomych. Ogłaszanie w grupie wiąże się też z koniecznością dopasowania się do panujących w jej standardów. Nie zapominaj też, że potencjalni nabywcy będą starali się targować, najlepiej za pośrednictwem komentarzy. Bądź przygotowany na małe upusty…

Zarabianie na Facebooku jest możliwe. I choć jest to zarobek pośredni, uzyskany wyłącznie za pośrednictwem platformy, może się on stać konkretnym źródłem dochodu. Ważna jest cierpliwość, poświęcony czas i chociażby podstawowa znajomość branży.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *