Zarabianie na Facebooku

Czy zarabianie na Facebooku jest w ogóle możliwe? Czy istnieje jakaś metoda, która pozwoli zarobić przyzwoite pieniądze? Wreszcie, czy na ewentualny zarobek możemy liczyć szybko, czy to raczej długotrwały proces? Poniżej odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Jak zarabiać na Facebooku

Na początku warto uświadomić sobie jedną, istotną rzecz. Zarabianie na serwisie społecznościowym, a zwłaszcza na Facebooku nie jest formą transakcji pomiędzy właścicielem portalu a nami. Pieniędzy „z Fejsa” nie dostaniemy, chyba że rozpoczniemy pracę w serwisie. Niestety, w związku z tym, że jest to mało prawdopodobne, musimy liczyć na inne metody zarabiania przez Fb. Jakie? 

Zarabianie na Facebooku jest możliwe między innymi za pośrednictwem fanpage, czyli swojej autorskiej strony www (tak, na Fb możemy zakładać swoje strony). Fanpage z dużą ilością „like” otwiera już wiele możliwości, a im więcej polubień tym lepiej.

Promocja własnego bloga i kanału na YT

Facebook świetnie sprawdza się do udostępniania nowych wpisów z bloga lub filmików z kanału na YouTube. Dobrze prowadzony fanpage, który zdobywa dużą ilość polubień może w dłuższej perspektywie czasowej zagwarantować dodatkowy ruch na blogu lub kanale na YouTube bez dodatkowych kosztów. Jest to świetne posunięcie, jeśli prowadzimy blog nastawiony na zarobek. Jeśli nie to może czas o tym pomyśleć? Możliwości zarabiania na blogu jest naprawdę dużo, a samo założenie jest bardzo proste. Warto to przemyśleć zwłaszcza, jeśli mamy dobrze prosperujący fanpage.


jak zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu to jeden z lepszych sposobów na dodatkowy zarobek w internecie. Zwłaszcza, że jego założenie jest bardzo szybkie, proste i nie wymaga nakładów finansowych.


jak zarabiać na YouTube

Zarabianie na YouTube jest z pewnością bardzo interesujące i dochodowe, ale niestety nie każdy będzie w stanie się przebić. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować.


Skracanie linków i upload plików

Zarabianie w ten sposób jest bardzo proste – skracamy link do wybranych treści za pomocą płacących skracaczy lub dajemy linki do udostępnionych plików. Swego czasu była to bardzo popularna metoda, która generowała zarobek na samych kliknięciach lub pobraniach (w przypadku udostępniania plików). Niestety aktualnie sporo linków tego typu jest blokowanych przez fb, więc trzeba trochę pokombinować. Nie oznacza to jednak, że się nie da zarobić w ten sposób.


skracanie linków

Skracanie linków samo w sobie jest bardzo proste, jeśli mamy odpowiednią ilość odbiorców. Wystarczy skorzystać z serwisów, które płacą za kliknięcia w link skrócony za ich pomocą.


hosting plików

Zarabianie na udostępnionych plikach jest bardzo popularnym sposobem na zarabianie w internecie, ale wymaga na początku sporo zaangażowania. Jest wiele serwisów oferujących hosting plików, a dodatkowo płacących za pobrania.


Promocja własnej firmy

Założenie fanpage to świetny pomysł na promocję własnego biznesu, jeśli oczywiście taki prowadzimy. Jednym z ciekawszych pomysłów jest powiązanie własnego sklepu internetowego ze stroną na Facebooku. Pamiętaj – im więcej polubień, tym więcej potencjalnych Klientów! Zachęć ich do siebie ciekawymi postami, nie tylko związanymi ze sprzedażą swoich produktów. Ciekawe posty często są udostępniane i lajkowane, więc generują dodatkowy zasięg.


pomysł na biznes

Praca na etacie często nie daje odpowiedniej satysfakcji, więc marzy nam się własna działalność. Czasem warto przejrzeć sprawdzone pomysły na biznes, które mogą posłużyć za inspirację do założenia własnej firmy.


jak założyć sklep internetowy

Założenie własnego sklepu internetowego jest bardzo proste, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. W zasadzie wystarczy skorzystać z gotowych rozwiązań, więc każdy może to zrobić.


Sprzedaż produktów na FB

Zarabianie na Facebooku może odbywać się również w bardziej tradycyjny sposób, czyli za pośrednictwem ogłoszeń. Możemy je umieszczać zarówno na swoim profilu, jak też w dedykowanych grupach. Wadą tego rozwiązania jest to, że nasze ogłoszenie będzie skierowane tylko do członków grupy, bądź ewentualnie naszych znajomych. Ogłaszanie w grupie wiąże się też z koniecznością dopasowania się do panujących w jej standardów. Nie zapominajmy też, że potencjalni nabywcy będą starali się targować, najlepiej za pośrednictwem komentarzy. Czasem musimy być przygotowani również na małe upusty.

Sprzedaż fanpage

No i na sam koniec jednorazowy sposób zarabiania na Facebooku, czyli sprzedaż wypromowanego fanpage. W zależności od tematyki oraz ilości polubień, wartość takiej strony może być naprawdę duża. Czasem jednak warto to dobrze wcześniej przemyśleć, nawet jeśli cena jest naprawdę kusząca. Sprzedaż konta może zagwarantować szybki zastrzyk sporej gotówki, ale przeważnie dużo lepszym rozwiązaniem jest po prostu zachowanie go i wykorzystanie choćby wspomnianych wcześniej metod. W dłuższej perspektywie czasu możemy liczyć na zdecydowanie lepsze zarobki, jeśli oczywiście dalej chcemy go prowadzić.

Jak promować Fanpage na Facebooku

Promowanie fanpage nie należy do rzeczy najłatwiejszych, ale im dalej, tym łatwiej. Jest tak, ponieważ ludzie chętniej lajkują strony, które już mają dużą ilość polubień, więc początki zdecydowanie są najgorsze. Podstawowa możliwość to oczywiście płatna reklama na Facebooku, która ma na celu zdobycie polubień dla naszego fanpage. Niestety tego typu rozwiązanie wymaga nakładów finansowych, na które nie każdy może sobie z początku pozwolić.

Na początku warto zaprosić wszystkich znajomych do polubienia naszego nowego fanpage, a nawet poprosić ich o zaproszenie swoich znajomych. Czasem taka ilość jest już wystarczająca, aby fanpage powoli się rozwijał.

Dobrym rozwiązaniem jest tworzenie postów, które ludzie chętnie lajkują, udostępniają oraz oznaczają znajomych. Właśnie te ostatnie tzn. „oznacz znajomego, który …” są ostatnio bardzo popularne i znacznie zwiększają zasięg postów. Warto próbować różnych strategii, aby sprawdzić, która z nich okaże się najskuteczniejsza.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Zarabianie na Facebooku to tylko jedna z wielu możliwości jakie daje internet. Warto sprawdzić również pozostałe możliwości, które w większości przypadków możemy bardzo dobrze połączyć z zarabianiem na Facebooku. Osoby, które chcą wykorzystywać social media do zarabiania mogą spróbować swoich sił jako Influencer.


influencer - kto to i jak nim zostać

Influencer to po prostu wpływowa osoba, która posiada znaczne grono odbiorców np. na Instagramie, Facebooku, YouTube, TikToku itp. Mając już odpowiednie medium możemy zarabiać na wiele różnych sposobów. Warto je również połączyć, gdyż potrafi to w znaczny sposób zwiększyć zarobki.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, a niektóre z nich nie wymagają nawet żadnych dodatkowych umiejętności. Te najpopularniejsze metody…


Opinie

Zarabianie na Facebooku jest jak najbardziej możliwe. Jest to wprawdzie zarobek pośredni, uzyskany wyłącznie za pośrednictwem platformy, ale może się on stać konkretnym źródłem dochodu. Ważna jest cierpliwość, poświęcony czas i chociażby podstawowa znajomość branży. Warto spróbować choćby z tego względu, że założyć i prowadzić fanpage możemy całkowicie za darmo. Oczywiście w ten sposób czas potrzebny na jego rozwinięcie może znacznie się wydłużyć, ale żaden wkład finansowy nie jest wymagany.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na Facebooku? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
DominikaJ.
DominikaJ.
4 lat temu

Myślę, że najważniejsze w poszukiwaniu pracy przez Facebooka mogą być też liczne, nowe znajomości. Nawet będąc członkiem danej grupy na Facebooku można trafić po prostu na jakiś post osoby, która szuka pracownika. Oczywiście zazwyczaj są to właśnie opcje zarobku przez Internet, np. uczestnictwo w Teamwork, czy współpraca np. z Oriflame.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx