TGM Panel – opinie i opis serwisu

TGM Panel POLAND to panel ankietowy należący do globalnej firmy badań rynku TGM Research FZE. Oczywiście zarabiamy tutaj na wypełnianiu ankiet poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną, a sama rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 16 lat. Co warto wiedzieć o portalu, jakie ma opinie i jak zwiększyć zarobki z ankiet?

Rejestracja w TGM Panel

Zanim będziemy mogli zarabiać w panelu musimy rzecz jasna najpierw założyć konto.

Służy do tego formularz rejestracyjny, w którym musimy podać podstawowe informacje, takie jak np. adres e-mail, data urodzenia oraz płeć. Należy przy tym oczywiście pamiętać, aby dane były prawdziwe, gdyż w przeciwnym razie możemy mieć problem z odbiorem wynagrodzenia po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów.

Jak zarabiać w TGM Panel

Po rejestracji i potwierdzeniu adresu e-mail poprzez kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości, która powinna przyjść na skrzynkę pocztową przychodzi czas na wypełnienie profilu. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli to na lepsze dopasowanie ankiet i uniknięcie wielu odrzuceń. Poproszeni o to zostaniemy tuż po zalogowaniu, ale wystarczy na to kilka minut.

Wszystkie ankiety, które możemy wypełnić znajdziemy na stronie głównej panelu.

O ankietach w TGM Panel

Oczywiście po rejestracji i wypełnieniu profilu nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko czekać na pierwszą ankietę. Co ciekawe, w panelu otrzymujemy wynagrodzenie pieniężne oraz punktowe (1 pkt = 1 zł), a jego wysokość uzależniona jest od długości ankiety. W przeciwieństwie do innych paneli ankietowych, w TGM Panel mamy to dokładnie przedstawione za pomocą tabelki.

Długość ankietyWynagrodzenie pieniężnePunkty
0 – 2 min0,40 zł0,4 pkt
3 – 5 min0,80 zł0,8 pkt
6 – 9 min1,20 zł1,2 pkt
10 – 13 min1,60 zł1,6 pkt
14 – 15 min2,00 zł2,0 pkt
16 – 20 min2,80 zł2,8 pkt
21 – 23 min3,20 zł3,2 pkt
24 – 25 min3,60 zł3,6 pkt
26 – 27 min4,00 zł4,0 pkt
28 – 30 min5,20 zł5,2 pkt

Jak widać w powyższej tabelce, długość jednej ankiety nie powinna przekroczyć 30 minut. Warto dodać, że ankiety możemy wypełniać również w innych językach, jeśli w profilu zaznaczymy stosowną informację.

Inne badania

Co ciekawe, zarabianie w TGM Panel nie kończy się na wypełnianiu ankiet. W profilu możemy również zaznaczyć typ badań, do których chcielibyśmy otrzymywać zaproszenia, a do wyboru mamy:

  • grupy dyskusyjne,
  • testowanie produktów w domu,
  • badania z kamerą internetową,
  • internetowe dzienniczki,
  • sondaże telefoniczne lub przy użyciu wiadomości tekstowych,
  • testowanie żywności i wina.

Oczywiście możemy poprzestać wyłącznie na wypełnianiu ankiet i zaznaczyć „żadne z powyższych”.

Zapraszanie znajomych

W TGM Panel możemy znacznie zwiększyć zarobki dzięki zapraszaniu znajomych. Wprawdzie opcja ta nie jest dostępna od razu po rejestracji, więc musimy ją odblokować. Jednak nie jest to przesadnie trudne, gdyż wystarczy wypełnić jedną ankietę oraz profil w przynajmniej 80%. O ile z wypełnieniem profilu nie ma najmniejszego problemu, to niestety na ankietę czasem musimy poczekać nawet kilka dni.

Z poleconych otrzymujemy dodatkowo 25% zdobytych przez nich punktów, bez uszczerbku na ich zarobkach. Wprawdzie procent wydaje się spory, ale niestety dotyczy tylko i wyłącznie punktów, więc realna wartość jest o połowę mniejsza. Jednak mimo to warto się tym programem partnerskim zainteresować, gdyż może znacznie przyspieszyć gromadzenie punktów, a zarazem pozwoli budować dochód pasywny. Do zapraszania znajomych służy oczywiście specjalny reflink, który znajdziemy na stronie głównej panelu.

Wypłata z TGM Panel

Dla każdego zdecydowanie najprzyjemniejszy moment to oczywiście wypłata zgromadzonych środków. W TGM Panel, zarobione pieniądze możemy wypłacić na PayPal oraz na GCodes.


paypal

PayPal to najpopularniejszy portfel internetowy, który pozwala wykorzystać zgromadzone środki do bezpośrednich płatności w niektórych sklepach internetowych, ale także przelać je na konto bankowe. Warto wiedzieć, że pieniądze zebrane w TGM Panel możemy wypłacić na PayPal po uzbieraniu min. 40 zł, a czas oczekiwania na wypłatę wynosi od 3 do 6 dni roboczych. Musimy jeszcze pamiętać, aby adres e-mail w portfelu był dokładnie taki sam jak ten w panelu.


Po uzbieraniu min. 30 zł, zgromadzone na saldzie środki możemy wykorzystać na wspomniane GCodes. Są to wirtualne kody prezentów, które możemy wymienić na tysiące nagród np. karty upominkowe, książki, podróże, bilety na imprezy, doładowania telefonu, magazyny cyfrowe itp. W odróżnieniu od wypłaty na PayPal, kod podarunkowy powinniśmy otrzymać na adres e-mail już w ciągu jednego dnia.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania 50 zł z panelu bezpośrednio na PayPal.

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Oczywiście TGM Panel to tylko jeden z wielu paneli, które pozwalają zarabiać na wypełnianiu ankiet. Chcąc zwiększyć zarobki warto zarejestrować się w przynajmniej kilku panelach, aby zwiększyć ilość otrzymywanych ankiet, a więc również zarobki. Jednym z lepszych w tej kategorii bez wątpienia jest ySense, choć w internecie znajdziemy takich serwisów przynajmniej kilkadziesiąt.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Poza wypełnianiem ankiet dobrze jest znać także pozostałe sposoby pracy w domu, które mogą zwiększyć internetowe zarobki jeszcze bardziej. Możliwości jest wiele, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto

Oczywiście w każdej chwili możemy zrezygnować z członkostwa i po prostu zamknąć konto, jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w ustawienia konta (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu), a następnie w „Mój profil”. Na dole znajdziemy przycisk „zamknij konto”, który pozwoli nam je usunąć. Taką decyzję musimy jeszcze tylko potwierdzić ponownie wpisując hasło do profilu, a następnie wpisać kod, który otrzymamy na adres e-mail podany przy rejestracji. Warto jednak się dobrze zastanowić nad zamknięciem konta, gdyż wiążę się to z utratą wszystkich ewentualnych zarobków zgromadzonych na saldzie, ale także uniemożliwi nam jego ponowne założenie.

Opinie o TGM Panel

TGM Panel ma dobre opinie w internecie i prezentuje się całkiem nieźle, choć niestety ilość przysyłanych ankiet nie jest zbyt duża. Wprawdzie zależy to również od profilu, więc część osób z całą pewnością nie będzie miała powodów do narzekań. Na plus również stosunkowo krótki czas oczekiwania na wypłatę, choć bez problemu znajdziemy panele, które wypłacają jeszcze szybciej. Mały minus za niepotrzebne rozbicie wynagrodzenia za ankiety na pieniądze oraz punkty, choć nie jest to wielki problem.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Patrycja
Patrycja
4 lat temu

Co do ilosci ankiet to są to ilości niezadowolające. Zdarza sie,że jedna ankieta na pare dni. Ankiety trwaja max 30 minut,im dłuższa ankieta tym więcej do zarobienia. Pięniążki mozemy wyplacac od 40 słoty przez Paypal albo wymieniac na GCody od 30 złotych. Panel ma program poleceń,za jednego poleconego otrzymujemy 25% jego punktów. Jedyna wada jest to,ze ankiety rzadko wystepują.

Piotr
Piotr
4 lat temu

Korzystałem przez pewien krótki moment z tego oto panelu, co prawda wysokości zarobków za jedną ankietę nie są jakieś bardzo małe, mógłbym powiedzieć,że raczej średnie. Za to ilość ankiet jest kompletnie niezadowalająca, ankiety zdarzają się bardzo rzadko co poprostu utrudnia skuteczne zarabianie. Ale to nie wszystko, jest jesze jedna bardzo frustrująca rzecz, a mianowicie częst po wypelnieniu połowy ankiety wyrzuca Cię z niej, mówiąc iż nie spełniasz odpowiednich wymagań do tej ankiety

Marsol76
Marsol76
4 lat temu

Zgodzę się z Patrycją. Jestem zarejestrowany na stronie TGM Panel od tygodnia i nie miałem jeszcze możliwości wypełnienia ankiety. Profil mam zaktualizowany w 100%. Strona jest prosta w obsłudze. Możliwość wypłat na Paypal oraz GCody. Oprócz tego zarabiać możemy na programie poleceń. Jak dostanę okazję do wypełnienia ankiet i osiągnięcia minimum do wypłaty to podzielę się informacją jak wygląda temat przelewu

wlbich
wlbich
4 lat temu

Moim zdaniem pomysł z wypełnieniem ankiet byłby dobrym sposobem na zdobycie pieniędzy gdyby nie fakt, że dostajemy naprawdę mało ofert ankiet. Czasami zdarzają się 2-3 ankiety na tydzień. Przez miesiąc zarobiłam 9 zł z groszami. Do tego wymagana kwota którą musimy uzbierać ( niezbędna do wypłaty ) jest po prostu kosmiczna w porównaniu do możliwości zarobków. Bardzo często zdarza się tak, że system wyrzuca mnie z wypełnianiej ankiety i tracę wtedy zarówno czas jak i pieniądze, które de facto powinnam dostać. Ogólnie TGM Panel POLAND jest jedną z lepszych stron z ankietami według mnie. Ceny za ankietę określam jako zadowalające.

Patrycja
Patrycja
4 lat temu

Niestety jak dla mnie jest to jeden z najmniej opłacalnych paneli badawczych.
codziennie odświeżam po kilkadziesiąt razy stronę, ale nadal nic.
Od początku rejestracji nie dostałam żadnej ankiety. Straciłam czas wypełniając mnóstwo ankiet profilowych, aby dostawać więcej ankiet, a przez miesiąc ani jednej. Rozumiem, że są czasami takie okresy, że jest mniej ankiet, ale nie żeby w ogóle ich nie było.

sss
sss
4 lat temu

jak dostanę zaproszenie to po 10 minutach już ankieta zamknieta do tego wysyłają bardzo mało ankiet jeden z gorszych paneli

monika1838
monika1838
3 lat temu

Witam, również jestem użytkownikiem TGM panelu, ale żeby można było zarobić to nie powiem. Ankiet jest mało a jeśli już otrzymuję zaproszenie do wypełnienia jakiejś to za chwilę okazuje się że jest wystarczająca ilość ocen. Wydaje mi się że bardziej liczy się zebrane danych od osób które się rejestrują i wypełniają ankiety profilowe niż o faktyczny zarobek. W ogóle w internecie nie ma możliwości konkretnego zarobku. Albo trzeba naprawdę bardzo dużo czasu poświęcić przed monitorem albo oferty to ściema

8
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx