SW Panel

SW Panel

W ostatnich latach dużą i zasłużoną popularnością cieszą się strony, na których przeprowadzane są badania społeczne i marketingowe. Jedną z nich jest SW Panel (dawniej StudentsWatch), który ma bardzo dobre opinie. Zarejestrować się w panelu można już po ukończeniu 13 lat.

Rejestracja w SW Panel / StudentsWatch

Rejestracja w panelu jest bardzo prosta, wystarczy po kliknięciu w link podać adres e-mail. Resztę informacji wypełnia się już po założeniu konta, po zalogowaniu w panelu. Zrobić to można wchodząc w zakładkę “Mój profil”, następnie “Edycja profilu” i obok napisu “Ankieta profilująca” kliknąć na “aktualizuj”.

Jak zarabiać więcej pieniędzy na wypełnianiu ankiet? Najlepiej jest zarejestrować się w kilku panelach, które płacą za tego typu aktywność.

Panele ankietowe podobne do SW Panel / studentswatch

StudentsWatch jest z pewnością panelem ankietowym, który warto znać, ale oczywiście nie jedynym. Wypełnianie ankiet może całkiem dobrym źródłem dodatkowego dochodu, ale tylko, jeśli zarejestrujemy się w wielu panelach. W ten sposób zwiększymy ilość dostępnych ankiet, co bezpośrednio przełoży się na większy zarobek.

Krótka charakterystyka SW Panel

Studentswatch to niezależna firma (z polskim kapitałem), która jest projektem społeczności badaczy. Podstawą działalności firmy są więc badacze, ale też: analitycy, programiści oraz socjologowie. Dzielą się oni zarówno swoją wiedzą, jak i wszelakimi możliwościami jej zdobywania. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że najbardziej użyteczne są w tym aspekcie badania – ich przeprowadzanie, weryfikacja i analiza. W projekcie tym każdy użytkownik panelu ankietowego może zostać: projektodawcą, realizatorem oraz uczestnikiem badań. Każdy zarejestrowany użytkownik może tworzyć, wypełniać oraz przeglądać wyniki ankiet. Udostępniony jest tu również ranking osób, które są najbardziej aktywne (co wiąże się z określonymi korzyściami). W SW Panel można:

 • zaprojektować swoją ankietę internetową (przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora),
 • realizować projekty badawcze na osobach z panelu, ale także na innych Internautach,
 • uczestniczyć w badaniach i otrzymywać za każde z nich wynagrodzenie (które jest proporcjonalne do złożoności badania),
 • tworzyć razem z grupą innych osób większe projekty badawcze według indywidualnych potrzeb,
 • brać udział w innowacyjnych projektach badawczych (takich jak: barometr internetowy czy monitor studencki).

 

Rodzaje punktów w SW Panel

W SW Panel otrzymujemy dwa rodzaje punktów:

 • StudentPoints – punkty przyznawane za udział w badaniach komercyjnych, które wymienić można na gotówkę lub nagrody rzeczowe,
 • SocialPoints – punkty przyznawane za tworzenie własnych ankiet oraz branie udziału w badaniach niekomercyjnych. Na ich podstawie co miesiąc tworzony jest ranking, gdzie 20 osób z największą ilością tych punktów otrzymuje nagrody.

Zapraszanie znajomych do SW Panel

Zapraszając znajomych do panelu otrzymujemy dodatkowe punkty, ale ich ilość uzależniona będzie od profilu zaproszonej osoby:

 • 2 SocialPoints za każdą zaproszoną osobę, która się zarejestruje i wypełni profil,
 • 2 StudentsPoints za każdą osobę, która się zarejestruje, uzupełni profil i ma więcej jak 40 lat lub mieszka na wsi.

Wypłata zarobków z SW Panel

StudentPoints  zgromadzone w SW Panel przeznaczyć można na:

 • Kupony rabatowe do sklepów internetowych,
 • koszulki,
 • kreator ankiet (dostęp do wzbogaconej wersji),
 • wsparcie organizacji charytatywnych,
 • nagrody rzeczowe,
 • pieniądze (Konto bankowe lub PayPal).
W przypadku wymiany punktów na gotówkę, 100 StudentPoints to 50 zł.

Zalety SW Panel / StudentsWatch

Rejestracja w SW panel niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim wypełnianie ankiet sprawi, że będzie się miało wpływ na decyzję różnych firm i instytucji publicznych. Ważna będzie dla nich odpowiedź każdego respondenta: zarówno jeśli chodzi o przygotowywanie produktów materialnych jak i projektów społecznych. Każdy z użytkowników panelu będzie miał okazję zostania badaczem i poznawania opinii społeczeństwa na różnorodne tematy, a wszystko to z zacisza własnego domu czy dowolnego miejsca z łączem internetowym.

Badania przeprowadzone na StudentsWatch będą wysokiej jakości, ich realizacja będzie niezwykle szybka, co pozwoli na prostą weryfikację swoich hipotez. Zdobyta dzięki wynikom ankiet wiedza może być wykorzystana w dowolny sposób. Co więcej, na panelu znaleźć można (i później komunikować się) z osobami, które mają podobne cele i zainteresowania – następnie razem można poszukiwać odpowiedzi na nurtujące pytania badawcze. Zawsze można pomóc również znajomym, którzy realizują swoje projekty, np. związane z pracami na studiach wyższych. SW panel niesie ze sobą naprawdę wiele możliwości.

Opinie o SW Panel / StudentsWatch

SW Panel nie ma problemów z wypłatami, więc opinie na jego temat są w większości pozytywne. Ciekawym rozwiązaniem jest podział punktów na 2 rodzaje, choć pewnie dla większości SocialPoints okażą się bezużyteczne.

Masz konto w panelu i wypełniasz ankiety? Zostaw swoją opinię w komentarzu!

2 Komentarze

 1. Korzystam już dłuższy czas. Serwis w pełni wypłacalny – osobiście odebrałem już od nich nagrody na kwotę 350 zł. Ankiety pojawiają się bardzo często i dotyczą zróżnicowanej tematyki. Jedyny minus to taki, że nie wszystkie wysyłane są na skrzynkę mejlową i trzeba co jakiś czas zaglądać na stronę czy pojawiły się nowe ankiety.

 2. Jestem na panelu od pół roku i z wszystkich paneli, z których korzystam właśnie na tym zarobiłem najwięcej do tej pory. Tak więc jak dla mnie “top”, polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *