SW Panel

SW Panel

W ostatnich latach dużą i zasłużoną popularnością cieszą się strony, na których przeprowadzane są badania społeczne i marketingowe. Jedną z nich jest SW Panel (dawniej StudentsWatch), który ma bardzo dobre opinie. Zarejestrować się w panelu można już po ukończeniu 13 lat.

Rejestracja w SW Panel / StudentsWatch

Rejestracja w panelu jest bardzo prosta, wystarczy po kliknięciu w link podać adres e-mail. Resztę informacji wypełnia się już po założeniu konta, po zalogowaniu w panelu. Zrobić to można wchodząc w zakładkę “Mój profil”, następnie “Edycja profilu” i obok napisu “Ankieta profilująca” kliknąć na “aktualizuj”.

Jak zarabiać więcej pieniędzy na wypełnianiu ankiet? Najlepiej jest zarejestrować się w kilku panelach, które płacą za tego typu aktywność.

Panele ankietowe podobne do SW Panel / studentswatch

StudentsWatch jest z pewnością panelem ankietowym, który warto znać, ale oczywiście nie jedynym. Wypełnianie ankiet może całkiem dobrym źródłem dodatkowego dochodu, ale tylko, jeśli zarejestrujemy się w wielu panelach. W ten sposób zwiększymy ilość dostępnych ankiet, co bezpośrednio przełoży się na większy zarobek.

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…

Krótka charakterystyka SW Panel

Studentswatch to niezależna firma (z polskim kapitałem), która jest projektem społeczności badaczy. Podstawą działalności firmy są więc badacze, ale też: analitycy, programiści oraz socjologowie. Dzielą się oni zarówno swoją wiedzą, jak i wszelakimi możliwościami jej zdobywania. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że najbardziej użyteczne są w tym aspekcie badania – ich przeprowadzanie, weryfikacja i analiza. W projekcie tym każdy użytkownik panelu ankietowego może zostać: projektodawcą, realizatorem oraz uczestnikiem badań. Każdy zarejestrowany użytkownik może tworzyć, wypełniać oraz przeglądać wyniki ankiet. Udostępniony jest tu również ranking osób, które są najbardziej aktywne (co wiąże się z określonymi korzyściami). W SW Panel można:

 • zaprojektować swoją ankietę internetową (przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora),
 • realizować projekty badawcze na osobach z panelu, ale także na innych Internautach,
 • uczestniczyć w badaniach i otrzymywać za każde z nich wynagrodzenie (które jest proporcjonalne do złożoności badania),
 • tworzyć razem z grupą innych osób większe projekty badawcze według indywidualnych potrzeb,
 • brać udział w innowacyjnych projektach badawczych (takich jak: barometr internetowy czy monitor studencki).

 

Rodzaje punktów w SW Panel

W SW Panel otrzymujemy dwa rodzaje punktów:

 • StudentPoints – punkty przyznawane za udział w badaniach komercyjnych, które wymienić można na gotówkę lub nagrody rzeczowe,
 • SocialPoints – punkty przyznawane za tworzenie własnych ankiet oraz branie udziału w badaniach niekomercyjnych. Na ich podstawie co miesiąc tworzony jest ranking, gdzie 20 osób z największą ilością tych punktów otrzymuje nagrody.

Zapraszanie znajomych do SW Panel

Zapraszając znajomych do panelu otrzymujemy dodatkowe punkty, ale ich ilość uzależniona będzie od profilu zaproszonej osoby:

 • 2 SocialPoints za każdą zaproszoną osobę, która się zarejestruje i wypełni profil,
 • 2 StudentsPoints za każdą osobę, która się zarejestruje, uzupełni profil i ma więcej jak 40 lat lub mieszka na wsi.

Wypłata zarobków z SW Panel

StudentPoints  zgromadzone w SW Panel przeznaczyć można na:

 • Kupony rabatowe do sklepów internetowych,
 • koszulki,
 • kreator ankiet (dostęp do wzbogaconej wersji),
 • wsparcie organizacji charytatywnych,
 • nagrody rzeczowe,
 • pieniądze (Konto bankowe lub PayPal).
W przypadku wymiany punktów na gotówkę, 100 StudentPoints to 50 zł.

Zalety SW Panel / StudentsWatch

Rejestracja w SW panel niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim wypełnianie ankiet sprawi, że będzie się miało wpływ na decyzję różnych firm i instytucji publicznych. Ważna będzie dla nich odpowiedź każdego respondenta: zarówno jeśli chodzi o przygotowywanie produktów materialnych jak i projektów społecznych. Każdy z użytkowników panelu będzie miał okazję zostania badaczem i poznawania opinii społeczeństwa na różnorodne tematy, a wszystko to z zacisza własnego domu czy dowolnego miejsca z łączem internetowym.

Badania przeprowadzone na StudentsWatch będą wysokiej jakości, ich realizacja będzie niezwykle szybka, co pozwoli na prostą weryfikację swoich hipotez. Zdobyta dzięki wynikom ankiet wiedza może być wykorzystana w dowolny sposób. Co więcej, na panelu znaleźć można (i później komunikować się) z osobami, które mają podobne cele i zainteresowania – następnie razem można poszukiwać odpowiedzi na nurtujące pytania badawcze. Zawsze można pomóc również znajomym, którzy realizują swoje projekty, np. związane z pracami na studiach wyższych. SW panel niesie ze sobą naprawdę wiele możliwości.

Opinie o SW Panel / StudentsWatch

SW Panel nie ma problemów z wypłatami, więc opinie na jego temat są w większości pozytywne. Ciekawym rozwiązaniem jest podział punktów na 2 rodzaje, choć pewnie dla większości SocialPoints okażą się bezużyteczne.

Masz konto w panelu i wypełniasz ankiety? Zostaw swoją opinię w komentarzu!

 1. Korzystam już dłuższy czas. Serwis w pełni wypłacalny – osobiście odebrałem już od nich nagrody na kwotę 350 zł. Ankiety pojawiają się bardzo często i dotyczą zróżnicowanej tematyki. Jedyny minus to taki, że nie wszystkie wysyłane są na skrzynkę mejlową i trzeba co jakiś czas zaglądać na stronę czy pojawiły się nowe ankiety.

 2. Jestem na panelu od pół roku i z wszystkich paneli, z których korzystam właśnie na tym zarobiłem najwięcej do tej pory. Tak więc jak dla mnie “top”, polecam!

 3. Trochę nie do końca rozumiem podział punktów na Social i Students. Może ktoś to bardziej opisać? Co oznacza termin badanie komercyjne i nie? Których ankiet jest więcej na panelu? Bo jeśli niekomercyjne i trzeba być aż w 20 najaktywniejszych panelistów, to faktycznie zbieranie tych punktów jest niezbyt opłacalne. Może ktoś to uszczegółowić, kto już na tym panelu działa? Z góry dzięki.

  1. Niekomercyjne to te tworzone przez innych użytkowników. Tutaj faktycznie nie otrzymujemy wynagrodzenia od razu po wypełnieniu ankiety, a jedynie punkty w rankingu (Social Points). Students Points to punkty, tak jak w innych panelach ankietowych, które możemy wymienić od razu na pieniądze. Niekomercyjnych ankiet jest zdecydowanie więcej, ale nie trzeba wszystkich wypełniać. W zasadzie to żadnych ankiet nie trzeba wypełniać 😉

   1. Czyli coś w stylu, tworzę ankietę, wrzucam ją i jeśli się znajdą chętni to ją wypełnią ale punktów, które dają potencjalny zysk za to nie otrzymają? W sumie rozumiem, czasem potrzeba jakiś badań i w ten sposób można sobie pomóc a przecież na takich panelach są zarejestrowane osoby, które nie wszystko robią dla pieniędzy. Dzięki za wyjaśnienie

    1. Osoby, które wypełnią taką ankietę otrzymają Social Points, których ilość zależy od posiadanego przez Ciebie pakietu. Darmowy plan to 1pkt dla osób wypełniających. Pozostałe plany to 3pkt, 5pkt, 7pkt i 10pkt. Wiadomo, że im więcej punktów za taką ankietę – tym więcej chętnych znajdzie się na jej wypełnienie.

     1. No fakt, inaczej podchodzisz do czegoś za co możesz otrzymać większą ilość punktów. Im wyżej stoisz w hierarchii tym lepiej i dla poddanych 🙂
      A tak na poważnie to całkiem fajna sprawa dla osób co muszą np. na studia przeprowadzić jakieś badania, łatwiej w ten sposób znaleźć grupę badanych, niż chodzić i wszystkich znajomych prosić o wypełnienie ankiety

 4. Wszystko fajnie-pięknie, ale niestety sposób przyznawania punktów za ankiety jest zupełnie bezsensowny. Bardzo ciężko jest zdobyć StudentPoints, co przekłada się na bardzo powolne, powiedziałabym nawet mozolne powiększanie puli do wypłaty.

 5. Osobiście kiedyś klikałem ale bardzo maławo, serwis tak jak wygląda – taki jest. Bardzo ciekawy moim zdaniem. Z tego co kiedyś robiłem pojawiało się wiele ankiet, doszedłem nawet do wymiany punktów na koszuleczkę, do dziś ją noszę 😀 Pytanie jak z tymi organizacjami charytatywnymi, też dostajemy jakieś potwierdzenie mailowo czy cokolwiek?

 6. Bardzo lubię SWPanel, jednak od kilku dni nie dostaję ankiet mimo, ze w ostatnich aktywnościach co chwila ktoś je wypełnia. Koleżanka o praktycznie identycznych kryteriach ma ich po kilkanaście dziennie, a u mnie pustki, więc to na pewno nie wina odpowiednich kryteriów. Wiem, że nie tylko ja mam z tym problem, bo na forach i grupach widać, że sporo osób skarży się na brak ankiet. SWPanel naprawcie to.
  Chcialbym Wam tez polecic wziecie udzialu w konkursie „PANELIADA”
  Wymogiem wziecia udzialu w konkursie jest ukonczenie 13 roku zycia.

 7. Moim zdaniem SWPanel to jeden z najlepszych paneli ankietowych, ankiety idealnie dobrane do moich zainteresowań nie narzekam też na brak ankiet jest ich wystarczająco dużo. Do tego bardzo miła administracja, szybko odpisująca 🙂

 8. Do panelu “SW Panel” należę już od 2015 roku i jestem zadowolona. Wypełniam ankiety i zawsze zbieram punkty, które wymieniam na gotówkę bo to mnie interesuje. Zbieram zawsze 100 punktów StudentsPoints, trwa to czasami 3 miesiące a czasami dłużej. Na wypłatę nie muszę zbyt długo czekać, która jest przelewana na podane konto. Tematy ankiet też są zróżnicowane i bardzo ciekawe, związane często z nowościami pojawiającymi się na rynku.

 9. Trzeba długo zbierać, ale serwis wypłacalny. W sumie to można wymienić te punkty nie tylko na pieniądze, ale też na koszulkę, albo wpłacić na akcję charytatywną. Tylko nie rozumiem po co wciąż trzymają zakładkę “nagrody rzeczowe”, skoro już dawno ich nie ma. I te social points trochę tak od czapy – chyba że ktoś ma czas zbierać ich na tyle dużo, aby wygrywać te comiesięczne konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *