W ostatnich latach dużą i zasłużoną popularnością cieszą się strony, na których przeprowadzane są badania społeczne i marketingowe. Jedną z nich jest SW Panel (lub StudentsWatch), który działa dość długo i regularnie wypłaca pieniądze swoim użytkownikom. Rejestracja w panelu możliwa jest już po ukończeniu 13 lat. Co warto wiedzieć o serwisie, jakie ma opinie wśród użytkowników i jak w nim zarabiać?
Spis treści
- 1 Rejestracja w SW Panel
- 2 SW Panel a Studentswatch
- 3 Jak zarabiać w SW Panel / Studentswatch
- 4 Wypłata zarobków
- 5 Możliwości jakie daje SW Panel i Studentswatch
- 6 Jak więcej zarabiać na ankietach
- 7 Zalety SW Panel / Studentswatch
- 8 Jak inaczej zarabiać w internecie?
- 9 Jak usunąć konto w Sw Panel / StudentsWatch
- 10 Opinie o SW Panel / StudentsWatch
Rejestracja w SW Panel
Rejestracja w panelu jest bardzo szybka i prosta. Wystarczy, że przejdziemy do formularza rejestracyjnego, podamy adres e-mail i klikniemy przycisk „Zarejestruj się”. Resztę informacji wypełniamy dopiero po założeniu konta, po zalogowaniu w panelu. Zrobić to możemy wchodząc w zakładkę „Mój profil”, następnie „Edycja profilu” i obok napisu „Ankieta profilująca” klikamy na „aktualizuj”.
SW Panel a Studentswatch
Ten panel ankietowy bardzo długo dostępny był pod dwoma nazwami, czyli SW Panel oraz Studentstwach. Było to o tyle ciekawe, że strony w zasadzie niczym się od siebie nie różniły, poza logo widocznym w lewym górnym rogu ekranu. Były również ze sobą w pełni powiązane, więc rejestrując się na jednej z nich automatycznie otrzymywaliśmy konto na drugiej. W związku z tym, nie miało to większego znaczenia, na której z nich się logowaliśmy, gdyż nawet saldo miały wspólne. Nic nie stało zatem na przeszkodzie, aby logować się raz tu, raz tu -w zależności od kaprysu.
To jednak zmieniło się 17.08.2022 roku, czyli w 11 rocznicę istnienia panelu. Od tego dnia możliwe jest logowanie wyłącznie na stronie SW Panel.
Jak zarabiać w SW Panel / Studentswatch
Ankiety do wypełnienia dostępne są w zakładce „Baza ankiet”.
Po wybraniu ankiety, która nas interesuje wystarczy, że klikniemy w przycisk „wypełnij”. Warto wcześniej zwrócić uwagę na wynagrodzenie, a dokładniej rodzaj punktów, który otrzymamy za wypełnienie ankiety. Po wejściu w zakładkę możemy odnieść wrażenie, że jest naprawdę dużo ankiet do wypełnienia, ale niestety za wiele z nich otrzymamy jedynie SocialPoints.
Rodzaje punktów w SW Panel
W SW Panel otrzymujemy dwa rodzaje punktów:
- CashPoints (wcześniej StudentPoints) – punkty przyznawane za udział w badaniach komercyjnych, które wymienić możemy na pieniądze lub nagrody rzeczowe,
- SocialPoints – punkty przyznawane za tworzenie własnych ankiet oraz branie udziału w badaniach niekomercyjnych. Na ich podstawie co miesiąc tworzony jest ranking, gdzie 20 osób z największą ilością tych punktów otrzymuje nagrody.
Program poleceń
Zapraszając znajomych do panelu otrzymujemy dodatkowe punkty, więc zdecydowanie warto się tym zainteresować. Dzięki temu możemy zagwarantować sobie dodatkowy dochód pasywny, choć niestety ilość zdobywanych punktów uzależniona będzie od profilu zaproszonej osoby:
- 2 SocialPoints za każdą zaproszoną osobę, która się zarejestruje i wypełni profil,
- 2 CashPoints za każdą osobę, która się zarejestruje, uzupełni profil i ma więcej jak 40 lat lub mieszka na wsi.
Zapraszać możemy oczywiście za pomocą specjalnego reflinka, ale warto zwrócić uwagę, że program partnerski tego panelu jest dość specyficzny. Łatwo zauważyć, że opłaca się zapraszać przede wszystkim osoby mające ponad 40 lat oraz mieszkające na wsi.
Wypłata zarobków
Punkty CashPoints zgromadzone w SW Panel wypłacić możemy po uzbieraniu przynajmniej 100 StudentPoints, czyli 50 zł. Wśród dostępnych możliwości wypłaty do wyboru mamy konto bankowe oraz portfel internetowy PayPal. Warto również zauważyć, że poza wypłatą w postaci pieniężnej mamy też możliwość wymiany punktów na:
- kupony rabatowe do sklepów internetowych,
- koszulki,
- kreator ankiet (dostęp do wzbogaconej wersji),
- wsparcie organizacji charytatywnych.
Wypłata na konto bankowe
Wypłata na konto bankowe to bez wątpienia najpopularniejsza opcja, jeśli chcemy wypłacić zarobione pieniądze. Warto wiedzieć, że możemy również otrzymać pieniądze za założenie konta, jeśli go nie mamy lub chcemy po prostu zmienić. Oczywiście nieletni także mogą wypłacać w ten sposób, gdyż w ofercie banków znajdziemy również konto dla młodych.
Wypłata na PayPal
PayPal to najpopularniejszy portfel internetowy, który jest obsługiwany przez wiele sklepów internetowych, ale pozwala również wypłacać zgromadzone środki bezpośrednio na konto bankowe. Decydując się na zarabianie w internecie warto go mieć, gdyż nie wszystkie serwisy pozwalają wypłacać bezpośrednio na konto bankowe.
Dowód wypłaty
Poniżej dowód otrzymania 50 złotych z panelu bezpośrednio na PayPal.
Możliwości jakie daje SW Panel i Studentswatch
Studentswatch to niezależna firma (z polskim kapitałem), która jest projektem społeczności badaczy. Podstawą działalności firmy są więc nie tylko badacze, ale też analitycy, programiści oraz socjologowie. Dzielą się oni zarówno swoją wiedzą, jak i wszelakimi możliwościami jej zdobywania. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że najbardziej użyteczne są w tym aspekcie badania – ich przeprowadzanie, weryfikacja i analiza. W projekcie tym każdy użytkownik panelu ankietowego może zostać: projektodawcą, realizatorem oraz uczestnikiem badań. Każdy zarejestrowany użytkownik może tworzyć, wypełniać oraz przeglądać wyniki ankiet. Znajdziemy tu również ranking osób, które są najbardziej aktywne (co wiąże się z określonymi korzyściami). W SW Panel możemy:
- zaprojektować swoją ankietę internetową (przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora),
- realizować projekty badawcze na osobach z panelu, ale także na innych Internautach,
- uczestniczyć w badaniach i otrzymywać za każde z nich wynagrodzenie (które jest proporcjonalne do złożoności badania),
- tworzyć razem z grupą innych osób większe projekty badawcze według indywidualnych potrzeb,
- brać udział w innowacyjnych projektach badawczych (takich jak: barometr internetowy czy monitor studencki).
Jak więcej zarabiać na ankietach
Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet co całkiem dobre źródło dodatkowego dochodu, ale niestety ilość ankiet wysyłanych przez jeden panel nie jest zbyt duża. Chcąc zwiększyć zarobki powinniśmy zarejestrować się przynajmniej w kilku panelach ankietowych, aby otrzymywać większą ilość ankiet, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na większe zarobki.
Zalety SW Panel / Studentswatch
Rejestracja w SW panel niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim wypełnianie ankiet sprawi, że będziemy mieli realny wpływ na decyzję różnych firm i instytucji publicznych, a także możliwość dorobienia do pensji. Ważna jest dla nich odpowiedź każdego respondenta: zarówno jeśli chodzi o przygotowywanie produktów materialnych jak i projektów społecznych. Każdy z użytkowników panelu będzie miał okazję zostania badaczem i poznawania opinii społeczeństwa na różnorodne tematy, a wszystko to z zacisza własnego domu czy dowolnego miejsca z łączem internetowym.
Badania przeprowadzone na StudentsWatch są wysokiej jakości, a ich realizacja jest niezwykle szybka, co pozwala na prostą weryfikację własnych hipotez. Zdobyta dzięki wynikom ankiet wiedza może być wykorzystana w dowolny sposób. Co więcej, w panelu znaleźć możemy (i później komunikować się z nimi) osoby, które mają podobne cele i zainteresowania – następnie razem możemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania badawcze. Zawsze możemy również pomóc znajomym, którzy realizują swoje projekty, np. związane z pracami na studiach wyższych. Rejestracja w SW panel (StudentsWatch) niesie ze sobą naprawdę wiele możliwości.
Warto również zwrócić uwagę na bardzo niski wymóg odnośnie wieku, więc może to być również świetna praca dla nieletnich.
Jak inaczej zarabiać w internecie?
Oczywiście wypełnianie ankiet to tylko jedna z wielu możliwości, jeśli chodzi o zarabianie przez internet. Zdecydowanie warto zainteresować się również pozostałymi metodami, gdyż wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim chęci.
Jak usunąć konto w Sw Panel / StudentsWatch
Czasem może przyjść taka chwila, że zechcemy po prostu usunąć konto i zrezygnować z dalszego uczestnictwa. Możemy to szybko zrobić klikając kolejno w „Moje konto”, a następnie „Mój profil” i na samym dole znajdziemy przycisk „Skasuj konto”. Nie jest on wprawdzie duży, ale wystarczy, że w niego klikniemy i potwierdzimy swoją decyzję. Warto to jednak wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż usunięcie konta poskutkuje również utratą ewentualnych zarobków i innych danych dotyczących konta.
Opinie o SW Panel / StudentsWatch
SW Panel (StudentsWatch) do tej pory nie ma żadnych problemów z wypłatami, więc w internecie przeważają zdecydowanie pozytywne opinie na jego temat. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się podział punktów na 2 rodzaje, choć dla zdecydowanej większości osób SocialPoints okażą się bezużyteczne. Jest to jedna z tych stron, którym warto dać szansę i samodzielnie ocenić.
Macie jakieś doświadczenia z tym panelem ankietowym? Zostawcie swoją opinię w komentarzu!
Korzystam już dłuższy czas. Serwis w pełni wypłacalny – osobiście odebrałem już od nich nagrody na kwotę 350 zł. Ankiety pojawiają się bardzo często i dotyczą zróżnicowanej tematyki. Jedyny minus to taki, że nie wszystkie wysyłane są na skrzynkę mejlową i trzeba co jakiś czas zaglądać na stronę czy pojawiły się nowe ankiety.
Jestem na panelu od pół roku i z wszystkich paneli, z których korzystam właśnie na tym zarobiłem najwięcej do tej pory. Tak więc jak dla mnie „top”, polecam!
Trochę nie do końca rozumiem podział punktów na Social i Students. Może ktoś to bardziej opisać? Co oznacza termin badanie komercyjne i nie? Których ankiet jest więcej na panelu? Bo jeśli niekomercyjne i trzeba być aż w 20 najaktywniejszych panelistów, to faktycznie zbieranie tych punktów jest niezbyt opłacalne. Może ktoś to uszczegółowić, kto już na tym panelu działa? Z góry dzięki.
Niekomercyjne to te tworzone przez innych użytkowników. Tutaj faktycznie nie otrzymujemy wynagrodzenia od razu po wypełnieniu ankiety, a jedynie punkty w rankingu (Social Points). Students Points to punkty, tak jak w innych panelach ankietowych, które możemy wymienić od razu na pieniądze. Niekomercyjnych ankiet jest zdecydowanie więcej, ale nie trzeba wszystkich wypełniać. W zasadzie to żadnych ankiet nie trzeba wypełniać 😉
Czyli coś w stylu, tworzę ankietę, wrzucam ją i jeśli się znajdą chętni to ją wypełnią ale punktów, które dają potencjalny zysk za to nie otrzymają? W sumie rozumiem, czasem potrzeba jakiś badań i w ten sposób można sobie pomóc a przecież na takich panelach są zarejestrowane osoby, które nie wszystko robią dla pieniędzy. Dzięki za wyjaśnienie
Osoby, które wypełnią taką ankietę otrzymają Social Points, których ilość zależy od posiadanego przez Ciebie pakietu. Darmowy plan to 1pkt dla osób wypełniających. Pozostałe plany to 3pkt, 5pkt, 7pkt i 10pkt. Wiadomo, że im więcej punktów za taką ankietę – tym więcej chętnych znajdzie się na jej wypełnienie.
No fakt, inaczej podchodzisz do czegoś za co możesz otrzymać większą ilość punktów. Im wyżej stoisz w hierarchii tym lepiej i dla poddanych 🙂
A tak na poważnie to całkiem fajna sprawa dla osób co muszą np. na studia przeprowadzić jakieś badania, łatwiej w ten sposób znaleźć grupę badanych, niż chodzić i wszystkich znajomych prosić o wypełnienie ankiety
Wszystko fajnie-pięknie, ale niestety sposób przyznawania punktów za ankiety jest zupełnie bezsensowny. Bardzo ciężko jest zdobyć StudentPoints, co przekłada się na bardzo powolne, powiedziałabym nawet mozolne powiększanie puli do wypłaty.
Osobiście kiedyś klikałem ale bardzo maławo, serwis tak jak wygląda – taki jest. Bardzo ciekawy moim zdaniem. Z tego co kiedyś robiłem pojawiało się wiele ankiet, doszedłem nawet do wymiany punktów na koszuleczkę, do dziś ją noszę 😀 Pytanie jak z tymi organizacjami charytatywnymi, też dostajemy jakieś potwierdzenie mailowo czy cokolwiek?
Moim zdaniem SWPanel to jeden z najlepszych paneli ankietowych, ankiety idealnie dobrane do moich zainteresowań nie narzekam też na brak ankiet jest ich wystarczająco dużo. Do tego bardzo miła administracja, szybko odpisująca 🙂
Do panelu „SW Panel” należę już od 2015 roku i jestem zadowolona. Wypełniam ankiety i zawsze zbieram punkty, które wymieniam na gotówkę bo to mnie interesuje. Zbieram zawsze 100 punktów StudentsPoints, trwa to czasami 3 miesiące a czasami dłużej. Na wypłatę nie muszę zbyt długo czekać, która jest przelewana na podane konto. Tematy ankiet też są zróżnicowane i bardzo ciekawe, związane często z nowościami pojawiającymi się na rynku.
Jeden z lepszych paneli, przy czym trzeba codziennie logować się na stronę i sprawdzać czy są ankiety, gdyż właściwie nie wysyłają zaproszeń. Punkty wymieniamy na nagrody lub gotowke dodatkowo jako jeden z nielicznych posiada możliwość projektowania własnych badań. Posiada bardzo obszerna listę badań społecznościowych
Trzeba długo zbierać, ale serwis wypłacalny. W sumie to można wymienić te punkty nie tylko na pieniądze, ale też na koszulkę, albo wpłacić na akcję charytatywną. Tylko nie rozumiem po co wciąż trzymają zakładkę „nagrody rzeczowe”, skoro już dawno ich nie ma. I te social points trochę tak od czapy – chyba że ktoś ma czas zbierać ich na tyle dużo, aby wygrywać te comiesięczne konkursy.
Był czas, że bardzo szybko zbierałam punkty. Wtedy raz w miesiącu mogłam wypłacić 50 zł (to bardzo dobry wynik porównując z innymi panelami). Niestety od kilku tygodni straszny zastój z ankietami. Nawet nie do wszystkich się kwalifikuje. Trzeba też często zaglądać na stronę bo nie przychodzą maile z powiadomieniem o ankietach. Może jeszcze wróci czas z dużą ilością ankiet.
Jeszcze nie korzystałem z tego programu zarabiania w Internecie, dlatego jestem ciekaw, jak szybko można zdobyć minimalną kwotę niezbędną do wypłaty? Jak często pojawiają się ankiety do uzupełnienia? Czy bez poleconych w ogóle opłaca się do tego zabierać? Ile dziennie można zarobić, bo jeżeli ma mi zająć pół roku zbieranie kwoty minimalnej to sobie daruje.
Ilość ankiet zależna jest od konkretnego profilu, więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Co do poleconych… w każdym serwisie zbiera się zdecydowanie wolniej bez nich 😉
Posiadam konto na SWPanel od ponad miesiąca i chociaż zaglądam tam codziennie i staram się wypełniać wszystkie proponowane mi ankiety, to jeszcze nie byłam w stanie zrobić ani jednej wypłaty. Student Points zbiera się długo i żmudnie, natomiast w zbieraniu Social Points nie widzę większego sensu dla użytkowników, którzy chcą tam zarabiać, a nie tworzyć ankiety.
Strona ciekawa, bo ma zbudowaną społeczność użytkowników. Może nie pozwala na jakieś ogromne ilości zarobku, ale ankiety pojawiają się dosyć często. Ciekawa i opłacalna opcja z ankietami niekomercyjnymi i opcją tworzenia własnych ankiet, za które można także otrzymać premię – a nie jest to trudne. Premie dla najaktywniejszych użytkowników. Naprawdę warto, nawet dla rozrywki.
Rzeczywiście ostatnio jest bardzo mało ankiet, a te które się pojawiają to mają małą wartość punktową i i w większości są odrzucane. Jestem w tym panelu dość długo i wiem że im bliżej świąt to będzie więcej tych ankiet do wypełnienia. Jeśli chodzi o ankiety za punkty Students Points to nie wypełniam ich za dużo, jesli mam czas i sie nudzę dla rozrywki jak ktoś wspomniał wyżej.
Konto w SWPanel posiadam od ponad roku, rzadko przesyłają informacje, badania na maila, bardziej trzeba wchodzić na ich stronę, kwalifikuję się rzadko, mam mało StudentPoints, nic jeszcze nie wypłaciłem, możliwe że to przez moją kiepską aktywność no i kwalifikacje do badań i limit badań szybko się wyczerpuje. Artykuł dobrze opisuje ten panel. Panel, wydaje mi się, jak sama nazwa sugeruje, stworzony jest dla studentów socjologi, marketingu, mogą za niewielkie koszty prowadzić badania czy pomagać w wykonywaniu pracy.
Ktoś korzystał z tworzenia ankiet i miał problem ze wskoczeniem ankiety? Jedną udało mi się bez problemu opublikować i zakończyć, kolejna nie chce wskoczył do bazy, wisi już około tygodnia i nadal nie jest zaakceptowana przez moderatora. Sprawdzałam, testowałam, wszystko jest ok, żadnych dziwnych treści itp. O co chodzi? Mam konto za free.
Za jedną wypełnioną ankietę możemy otrzymać od 1 nawet do 15. Średnia częstotliwość badań to 5 na miesiąc, niestety, należy codziennie sprawdzać panel, ponieważ maile informujące o badaniu przychodzą bardzo rzadko
Największy minus tego panelu to to że zaproszenia nie przychodzą na emaila
J.P. Uwaga przez 4 miesiące nie zarobiłem nic/oczywiscie do wypłaty/ w tak zwanych student pkt. za to wszystkie moje dane na, których można zarobić u nich zostały. ankiety były przysyłane do momentu paru punktów przed wypłatą i nagle przestałem się kwalifikować. były też ankiety socjal [ przeważnie głupie i bez sensu]. SW pewnie na nich zarabia ankieter nie. Uważam że to kolejne oszustwo polegające na wyłudzaniu danych.
Hmm ja też juz łącznie na nich zarobiłam z 200zl. Wyplacalam ze 4x po 50zl. Niestety ale trwa to po 2-3 miesiące zanim uzbiera się 100 Student punktów. A na wypłatę wcześniej pieniędzy czekalam 2 dni a teraz juz 10 i niestety dalej nic. Dalej komunikat na czerwono 'przekazano do wyplaty’…
NIE WIERZYŁAM że można cokolwiek zarobić poprzez wypełnianie ankiet. Spróbowałam i jestem mile zaskoczona bo już wypłaciłam 2 x po 50 zł w niecałe 2 miesiące. Więc zachęcam do rejestracji na SW PANEL to nic nie kosztuje.
Panel jak panel. Szału nie ma. Przez 2 miesiące uzbierałam 100 punków i po jakichś 2 tygodniach orzymałam przelew. Swpanel praktycznie nie wysyła zaproszeń na skrzynkę email. Aby coś uzbierać trzeba cały dzień siedzieć na koncie i sprawdzać ankiety. Ankiet ogólnie jest dużo, ale 95% to ankiety darmowe, za które otrzymujemy jedynie socialpoints. W tych 5% ankiet komercyjnych (cashpoints) też jest całkiem sporo ankiet, jednak do 99% i tak się nie kwalifikuję. Pojawia się komunikat „Ankieta nieaktualna” czy „Ankiety nie można wypełnić” – nie pamiętam dokładnie tekstu. Czyli ankieta nawet mi się nie otwiera. Czasem po wypełneniu części kwalifikacyjnej pojawia… Czytaj więcej »
U mnie ankiety zaczynające się na liczbę 33 i 34 całkiem nie wchodzą,wypełniam np taką 10 minut a nagle wyskakuje, W tej chwili ankieta nie jest dostępna i tak w każdej zaczynającej się na 33 i 34.. Zgłoszenia nic nie dają,bo i tak nie odpisali. A zawsze za nie jest dużo punktów,czasem 6-10 to w 1 dzień by się spokojnie uzbierało nawet 200 pkt. Ale….
U mnie wiecznie „niedostępne” są ankiety zaczynające się od 35. Sama nie wiem po co mi je przysyłają skoro żadna mi się nie otwiera ? Poza tym oszukują w Ankieteo. We wrześniu wypełniłam dużo ankiet i byłam w pierwszej 20-tce rankingu top badaczy. Otrzymałam darmowy dostęp do Ankieteo, bodajże wersja premium. Zaczęłam więc tworzyć ankiety. Tak się rozkręciłam, że w październiku byłam już na 10 miejscu top badaczy. Za co otrzymałam 3-miesięczny darmowy dostęp do ankieteo i 20 cashpoints. W listopadzie zauważyłąm, że mimo iż nadal tworzę ankiety i są one wypełniane przez innych, to ciągle nie mogę wejść powyżej… Czytaj więcej »
Plusy: – b. dużo ankiet (licząc płatne i bezpłatne) – jeśli ktoś lubi wypełniać ankiety, to tu jest ich najwięcej i ich kilkadziesiąt dziennie. – są nie tylko ankiety, ale też spotkania przed kamerą (można dostać 100 PLN za siedzenie przez 45 minut) – możliwość zgłaszania błędów bezpośrednio w ankietach bez pisania na support – szybko reagujący support – zawsze wypłaca w terminie – można oglądać wyniki z ankiet Minusy: – trzeba raczej być zalogowanym w serwisie lub mieć zainstalowaną wtyczkę w przeglądarce by mieć dostęp do ankiet – mało publikują newsów – poza ankietami wiele się nie zmienia –… Czytaj więcej »