Klub Kantar (IBIS)- opinie i opis panelu

Klub Kantar powstał w wyniku połączenia firm Millward Brown oraz TNS i działa w ponad 100 krajach świata (również w Polsce). Część użytkowników może kojarzyć go jako panel IBIS, gdyż wcześniej znany był w internecie właśnie pod taką nazwą (do 17.12.2018r.). Obecnie jest światowym liderem w dziedzinie informacji marketingowej i pozwala również zarabiać na wypełnianiu ankiet. Co warto wiedzieć o panelu i jak zwiększyć zarobki z ankiet?

Klub Kantar (IBIS) – rejestracja

Zanim jeszcze zaczniemy zarabiać na wypełnianiu ankiet w panelu, musimy oczywiście założyć konto za pomocą formularza rejestracyjnego. Proces jest bardzo szybki, gdyż Klub Kantar (dawniej IBIS) nie wymaga od nas zbyt wielu informacji na początku. Wystarczy, że podamy imię, nazwisko, płeć oraz rok urodzenia, a następnie wybierzemy sposób logowania. Do dyspozycji mamy Facebook’a oraz logowanie za pomocą podanego adresu e-mail. W zależności od dokonanego wyboru, panel może wymagać od nas dodatkowych informacji, które będą niezbędne do realizacji badań lub wypłat np. numer telefonu. Tuż po założeniu konta możemy liczyć na pierwszą ankietę powitalną, za którą otrzymamy punkty.

Warto zauważyć, że zarejestrować się mogą osoby, które ukończyły 15 lat, więc może to być również ciekawa praca dla nieletnich.

Jak wypełniać ankiety w panelu?

Powiadomienia o ankietach, które możemy wypełnić otrzymamy na adres e-mail podany przy rejestracji, choć możemy to sprawdzić również po prostu logując się do panelu. Tam na stronie głównej od razu rzuca się w oczy lista wszystkich ankiet, zarówno tych dostępnych, jak i zakończonych. Chcąc wypełnić jedną z dostępnych, wystarczy, że klikniemy w przycisk „wypełnij” znajdujący się przy wybranej ankiecie. Oczywiście po kliknięciu dowiemy się więcej na jej temat, czyli o przewidywanym czasie potrzebnym na jej wypełnienie oraz wynagrodzeniu, które otrzymamy po jej ukończeniu. Warto dodać, że niedokończone ankiety możemy bez problemu kontynuować w późniejszym terminie. W związku z tym nawet utrata połączenia lub nagła potrzeba wyjścia nie sprawi, że taka ankieta nam przepadnie.

ankiety w Klub Kantar

Częstotliwość wysyłania ankiet przez Klub Kantar

Ciężko jednoznacznie stwierdzić jak dużo ankiet otrzymamy z panelu Klub Kantar, gdyż uczestnicy są do badań losowani. Rzecz jasna bardzo istotny jest również profil, gdyż do niektórych badań zapraszane są jedynie osoby spełniające określone kryteria np. mieszkające w danym regionie.

Zarobki w IBIS

Ciężko jednoznacznie określić wysokość zarobków w Klubie Kantar (IBIS), gdyż są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od profilu oraz aktualnego zapotrzebowania, więc jedna osoba zarobi więcej, inna mniej. Jeśli chodzi o wynagrodzenie punktowe przyznawane za wypełnienie jednej ankiety, to najczęściej waha się od kilkudziesięciu do kilkuset punktów, a głównym czynnikiem mającym na to wpływ jest długość samej ankiety oraz stopień jej skomplikowania. Oczywiście informację o ilości punktów, które za nią otrzymamy znamy już przed rozpoczęciem ankiety, więc możemy podjąć decyzję, czy w ogóle chcemy ją wypełniać.

Czas trwania ankiet

W panelu znajdziemy zarówno bardzo krótkie ankiety (2-3 min), jak i te zdecydowanie dłuższe (30-35 min). Jednak wraz z czasem potrzebnym na jej wypełnienie, wzrasta również wynagrodzenie, które za nią otrzymamy. Warto pamiętać, że rozpoczętą ankietę możemy również przerwać i dokończyć później, jeśli nie mamy obecnie zbyt dużo wolnego czasu, co przydaje się zwłaszcza w przypadku tych dłuższych ankiet. Rzecz jasna decydując się na przerwanie ankiety w trakcie wypełniania, wracając do niej zaczynamy w miejscu, w którym skończyliśmy.

Wypłata z Klubu Kantar (IBIS)

Wypłata to zdecydowanie najprzyjemniejsza część zarabiania w każdym panelu ankietowym. Klub Kantar (IBIS) pozwala wymieniać zdobyte punkty na gotówkę lub nagrody. Wymiana na pieniądze to bez wątpienia najlepsza opcja, gdyż możemy przeznaczyć je na dowolny cel. Jednak niestety decydując się na to tracimy sporo na przeliczniku, więc czasem warto rozważyć inne możliwości. Punkty możemy wymienić na (w nawiasie niezbędne minimum oraz przelicznik):

W przypadku kart podarunkowych i doładowań nagrodę otrzymujemy natychmiast, ale już przelew bankowy realizowany jest w ciągu 28 dni (1 i 15 dnia każdego miesiąca).


ranking kont bankowych

Bez konta bankowego ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, więc z pewnością każdy je posiada. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na zmianie banku można w łatwy sposób zarobić przynajmniej kilkaset złotych. Wystarczy skorzystać z aktualnych promocji bankowych. Co więcej, banki w swojej ofercie mają także konto dla młodych, więc nieletni również nie powinni mieć żadnych problemów z wypłatą.


Jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet

płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki w sieci, ale Klub Kantar to nie jedyny taki panel. Chcąc zwiększyć ilość otrzymywanych ankiet oraz zarobki warto zarejestrować się w przynajmniej kilku serwisach tego typu. Jednym z lepszych bez wątpienia jest ySense, choć to tylko jeden z naprawdę wielu, które warto znać.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście poza wypełnianiem ankiet warto zwrócić uwagę również na inne sposoby zarabiania przez internet, gdyż odpowiednio je łącząc możemy znacznie zwiększyć swoje zarobki bez wychodzenia z domu. Możliwości jest sporo, a wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto w Klubie Kantar (IBIS)

Konto w Klubie Kantar możemy bardzo szybko usunąć, jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy kliknąć na nasz adres e-mail widoczny w prawym górnym rogu. Następnie z rozwijanego menu wybieramy pozycję „Rezygnacja z panelu”, a po kliknięciu pozostaje nam już tylko ją potwierdzić. Jednak warto się najpierw nad tym dobrze zastanowić, gdyż usunięcie konta wiąże się również z utratą wszystkich zarobków.

Opinie o Klubie Kantar (IBIS)

Klub Kantar to interesujący panel ankietowy, który ma bardzo dobre opinie wśród internautów. Przyjemny i przejrzysty panel sprawia, że stosunkowo łatwo się odnaleźć i nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem interesującej nas opcji.  Na minus jedynie fakt, że panel nie posiada systemu zaproszeń, więc zarobek pochodzi tylko z ankiet, które sami wypełniamy.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
andromacha
andromacha
4 lat temu

Korzystalam kiedyś z tego panelu i byłam zadowolona, jednak właśnie ta niekorzysc na stronę przelewów bankowych mnie zniechęciła. To mój ulubiony sposób wypłacania pieniędzy z takich stron, bo z reszty nawet niespecjalnie korzystam. Jest to dość duży minus jak dla mnie. I jeszcze to czekanie do konkretnego dnia miesiaca. Niemniej jednak całkiem niezły sposób na zarobek, choć są lepsze strony.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Jest to mój pierwszy panel ankietowy z którym miałam kiedykolwiek stycznść, choć gdy zaczynałam funkcjonowała strona pod nazwą tns i bodaj od roku przeniesiono to na klub kantar. Ja osobiście jestem zadowolona, średnio co 2/3 miesiące wypłacam sobie po 30 ziko. Ankiety sa proste i przyjemne, dośc wysoko płatne i dośc łatwo jest zdobyć wymagany prób punktowy do wypłat. Polecam z czystym sercem.

Andzelika
Andzelika
4 lat temu

Od niedawna jestem zarejestrowana na tym portalu. Mam dopiero zarobione około 700 punktów. Bardzo rzadko przychodzą d mnie ankiety, bo nie spełniam warunków jakiś tam. Ogólnie słyszałam ze moza trochę tam zarobić, ale to trzeba cały czas wypełniać ankiety a jak do mnie przyjdzie raz na tydzień to jest dobrze. Niby to jest dobre bo po jakimś czasie troche jest nazbierane.

Toiew
Toiew
4 lat temu

Napiszę tak: Klub Kantar -to nazwa w Polsce nie właściwa, bo może być kojarzona negatywnie już na samym starcie. Moje doświadczenie a ankietami nie jest pozytywne. Po pierwsze zabiera to czas a po drugie z tymi zarobkami to sprawa niepewna. Przejechałem się na tym w kilku serwisach i teraz jestem na nie. Trudno mnie będzie przekonać.

Andzelika
Andzelika
4 lat temu

jestem zarejestrowana na tej stronie od niedawna. Bardzo rzadko wysyłają mi ankiety. Wczoraj wypełniłam jedną ankietę, która składała się z 6 części. Dostałam za nią 600 punktów. Łącznie miałam uzbierane 1270 punktów i dzisiaj doładowałam sobie konto za 50 zł czyli za 1200 punktów. Nie jest wcale az tak źle jak za kilkanaście minut klikania dziennie. Fajne moim zdaniem jest to ze mozna sobie tak dorobić chociaz by na te doładowania.

Paulina
Paulina
3 lat temu

Nie polecam korzystania z Klubu Kantar. Na początek wyciągną bardzo szczegółowe dane, potem wysyłają zaproszenia na badania. Rozpoczyna się ankiety, podaje się dalsze szczegółowe dane i wyświetla się komunikat, że osób o podanych cechach mają wystarczającą ilość. Naliczają 10 punktów. Kilka godzin, które respondent poświęci zrekompensują nagrodą o równowartości 30 czy 40 zł.

Marta
Marta
2 lat temu
Odpowiedz na  Paulina

potwierdzam, wysyłają link do ankiety, w której można rzekomo zdobyć po 100-150pkt, a po jej wypełnieniu dostaje się informacje, że np. nie wpasowałeś w jakąś grupę i dlatego dostajesz 10 czy 20 pkt…

Paulina
Paulina
2 lat temu
Odpowiedz na  Paulina

Potwierdzam! Jest to niesamowicie irytujące i portal traci przez to na rzetelności…
15min temu otrzymałam świeżutkie zaproszenie do nowiusieńkiej ankiety. Kilka odpowiedzi iii.. pach! – „Otrzymaliśmy wystarczającą ilość odpowiedzi od tej grupy ankietowanych”, że niby jakim cudem się pytam, skoro ankieta dopiero się pojawiła?!
Początkowo było fajnie, wypełniałam ankiety, gdy mi się przypomniało – raz na ruski rok jedna i za każdym razem wpadało ok 150pkt.
Gdy osiągnęłam ponad 700 pkt. nagle każda ankieta kończy się fiaskiem i otrzymuję nędzne 10 pkt. Chyba zbiorę co trzeba i wypiszę się z tego g***a.

Bart
Bart
2 lat temu
Odpowiedz na  Paulina

potwierdzam, siedzisz marnujesz czas 20min (mimo iż ankieta miała trwać 15min) po czy dostajesz komunikat „mamy jużilość osób o takim profilu” i dostajesz 10pkt a cały czas i masa odpowiedzi poszły w las. To jawne OSZUSTWO. Bo za informacje się płaci a nie daje 10 pkt i cześć pieśni. Jak nie spełniam wymogów to na początku można to zweryfikować a nie kiedy ja już odpowiedziałem szczegółowo na kilkanaście pytań. Moim zdaniem to jest wpływanie na efekt ostateczny ankiety, jeśli odpowiedzi nie pasują do założeń danej ankiety to właśnie ankietowany jest odsyłany na drzewo z papierkiem od lizaka. Klient który zamówił… Czytaj więcej »

Piotrek
Piotrek
3 lat temu

Cześć. Moim zdaniem fatalna platforma. Przede wszystkim kłamią. Podają, że czas wypełniania ankiety to 15 minut a pytań jest kilkaset i to takich, na które chcąc odpowiedzieć rzetelnie trzeba np. odnaleźć jakieś dokumenty (sprawdzić w jakich firmach masz coś ubezpieczone, od ilu lat itp.). Proponowane odpowiedzi na niektóre pytania nie wyczerpują wszystkich możliwości. Np. pytają o Twoje zarobki i odpowiedzi są typu, że na niczym nie oszczędzasz i jeszcze odkładasz jakieś oszczędności oraz że nie odmawiasz sobie niczego, ale nie nie masz z czego odkładać. A ja coś tam odkładam ale równocześnie mam plany więc oszczędzam na wielu rzeczach. To… Czytaj więcej »

Raul
Raul
2 lat temu

Tak jak powyżej strata czasu i wynagrodzenie nieadekwatne do poniesionego czasu. Przecież to widać jak kombinują. Ankieter terenowy ma płacone za jedną ankietę wypełnioną z respondentem 8 -11 zł czasem lepiej. Czego się spodziewać po brytyjskiej firmie chcącej zaoszczędzić ile się da stąd wymyślą wszystko, byle tylko, nie wypłacić pieniędzy zbyt szybko albo wcale. Sami zarabiają konkretne pieniądze za badanie zlecone przez klienta jakąś korporacje. 1000 pkt warte 32 złote ile w roku takich punktów zbierzesz ? 2000 a ile wypełnisz ankiet ? a ile poświęcisz czasu i zużyjesz prądu ?

Tommy
Tommy
2 lat temu

Oszuści! Dostałem do zrobienia 6 częściową ankietę za 600 punktów. Po 3 wypełnionej części otrzymałem pytanie: „Czy rower jest ekologiczny” zaznaczyłem odpowiedź, że się zgadzam z tym stwierdzeniem, po czym zostałem wywalony z dalszego wypełniania ankiety. Na wypełnienie tych 3 części poświęciłem ok 2 godziny, a dostałem tylko 10 punktów. Kantar to oszuści, odradzam uszestnictwo w ich ankietach bo mogą was oszukać a uzyskane już odpowiedzi zapewne wykorzystają dla swoich celów.

Przemek
Przemek
1 rok temu

Niewątpliwie jeden z najlepszych paneli ankietowych jakie istnieją. Jestem jego członkiem od niespełna dwóch lat i nie narzekam

kisiu
kisiu
1 rok temu

Byłem bardzo zadowolony z tego panelu ale po pewnym okresie czasu brakuje na stronie czerwonego dzwonka z tego powodu ankiety już wg nie przychodzą

Beata
Beata
10 miesięcy temu
Ocena :
     

Obecnie najgorszy panel ankietowy z jakim mialam do czynienia,mizerne nagrody wiec i nie ma jakiejkolwiek motywacji do wypelniania

Artur
Artur
7 miesięcy temu
Ocena :
     

Ja tam nie narzekam , wystarczy się skupić i jeśli będzie odpowiednia ankieta to i szybko punkty zbiera sie. Ja średnio miesięcznie 64 zł mam , zalezy od miesiąca .Ci co piszą że najgorszy jest mogą iść na inne strony takie . Ja zarobiłem już sporo kasy tu

16
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx