Strona główna » Opinie » Twisto – opinie | jak działa aplikacja?

Twisto – opinie | jak działa aplikacja?

W życiu zdarzają się takie sytuacje, że pilnie potrzebujemy za coś zapłacić, choć niestety w danej chwili nie dysponujemy odpowiednimi środkami na koncie bankowym. Wprawdzie pewnym wyjściem z sytuacji może być szybka pożyczka, jednak zamiast szukać odpowiedniej oferty warto wziąć pod uwagę usługę Twisto, która oferuje płatności odroczone. Dzięki niej możemy płacić za zakupy później, nawet bez żadnych dodatkowych opłat. Jak działa taka aplikacja i jakie ma opinie wśród użytkowników?

Twisto – co to?

Twisto to pewnego rodzaju usługa kredytowa, dzięki której możemy dokonywać zakupów z tzw. odroczoną płatnością. Dostępna jest w postaci aplikacji mobilnej i łączy w sobie elementy kredytu odnawialnego, oferty ratalnej oraz karty kredytowej. Za jej stworzenie odpowiada czeskie przedsiębiorstwo, a na polskim rynku działa od 2019 roku.

Rejestracja w Twisto

Wprawdzie z Twisto możemy korzystać nawet bez rejestracji, ale warto założyć konto, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności. Cały proces jest bardzo prosty i przebiega stosunkowo szybko, ale niestety z usługi korzystać mogą jedynie osoby pełnoletnie.

Do założenia konta potrzebne nam będą: adres e-mail, hasło, imię, nazwisko, adres, dane z dowodu osobistego (pesel, numer i data) oraz numer telefonu. Po podaniu tych podstawowych informacji zostaniemy poproszeni o kolejne, które posłużą już do określenia naszej zdolności kredytowej. Będą to pytania dotyczące przychodów, wydatków, wykształcenia, stanu cywilnego, ilości posiadanych dzieci itp. W kolejnym kroku będziemy mogli podać limit kredytowy, który nas interesuje (choć po analizie możemy otrzymać zupełnie inny) oraz wybranie pakietu. Do wyboru mamy 2 plany, które różnią się od siebie oferowanymi funkcjami:

 • online – darmowy,
 • space – płatny 9,99 zł na miesiąc.

Czym się różnią?

twisto plany

Na sam koniec pozostaje nam już tylko zrobić przelew potwierdzający na kwotę 1 zł, którą oczywiście po weryfikacji otrzymamy z powrotem.

Twisto Pay bez rejestracji

Z Twisto Pay możemy korzystać również bez rejestracji, choć takie konto jest wtedy mocno ograniczone. W jaki sposób?

Rodzaj kontaGdzie możemy kupowaćCzas na uregulowanie płatności
bez rejestracjitylko sklepy partnerskie30 dni
po zarejestrowaniu sięwszystkie sklepydo 45 dni

Jak widać wcale nie musimy zakładać konta w Twisto, aby móc z niego korzystać. Jednak warto to zrobić, aby pozbyć się ograniczeń – zwłaszcza, że podstawowy plan jest zupełnie darmowy.

Jak działa Twisto Pay

Zasada działania usługi Twisto Pay w pewnym sensie przypomina konto bankowe, na którym mamy do dyspozycji kredyt odnawialny. Z tą różnicą, że tutaj nie gromadzimy żadnych funduszy, a jedynie spłacamy limit, z którego korzystaliśmy podczas zakupów. Mamy na to czas do 15 dnia kolejnego miesiąca, więc maksymalnie 45 dni. Jednak w razie potrzeby możemy go wydłużyć, choć to wiąże się już z dodatkowymi opłatami. Podobnie ma się sprawa z darmowym rozłożeniem płatności na 3 raty, gdzie prowizję płacimy tylko, jeśli zdecydujemy się przedłużyć okres spłaty.

Jak korzystać z karty w aplikacji mobilnej

Kartą fizyczną dostępną w płatnym planie Space płaci się tak samo jak tą, którą otrzymujemy od banku, więc zasady działania z pewnością nikomu wyjaśniać nie trzeba. Z wirtualną kartą płatniczą sprawa ma się wprawdzie trochę inaczej, ale korzystanie z niej jest równie banalne. Wystarczy, że podczas zakupów internetowych wybierzemy płatność kartą i podamy dane, które znajdziemy w aplikacji mobilnej:

 • imię i nazwisko,
 • numer karty oraz datę jej ważności,
 • identyfikator CVC.

Wirtualna karta jest zupełnie darmowa i bez żadnych ukrytych kosztów, a aplikacja dostępna jest zarówno dla telefonów z systemem iOS, jak i Androidem.

Dodatkowe funkcje aplikacji

Poza usługą kredytową, w Twisto znajdziemy również inne ciekawe funkcje, a mianowicie:

 • kategoryzację wydatków,
 • możliwość dzielenia rachunków ze znajomymi,
 • cashback.

Aplikacja prezentowałaby się bardzo dobrze nawet bez powyższych funkcjonalności, ale ich obecność z pewnością sprawia, że jest jeszcze lepsza. Zwłaszcza cashback, dzięki któremu możemy dodatkowo oszczędzać na zakupach zbierając procentowe zwroty z transakcji. Wprawdzie nie są to duże kwoty, ale w dłuższej perspektywie czasu różnice na pewno będą zauważalne.

Kategoryzacja wydatków

Realizując płatności za pomocą aplikacji Twisto, ta automatycznie dzieli nasze wydatki na 20 najważniejszych kategorii. Dzięki temu mamy lepszą kontrolę nad finansami i możemy łatwiej zaplanować swój budżet domowy bez pobierania dodatkowych programów. Znajdziemy w niej bowiem zestawienie wszystkich transakcji według rodzaju, więc szybko sprawdzimy uiszczane opłaty, nie tylko miesięczne.

Twisto Split – dzielenie wydatków

Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć jest Twisto Split. Dzięki niej możemy dzielić wydatki ze znajomymi przy pomocy jednego kliknięcia, bez względu na to, czy korzystają z usługi, czy też nie. Jeśli mają już założone konto, to dostaną stosowne powiadomienie bezpośrednio w aplikacji, a jeśli nie, to SMS-em.

Niestety opcja ta dostępna jest jedynie w płatnym planie Space.

Cashback

Usługa Twisto, poza ofertą kredytową oferuje również cashback, czyli częściowy zwrot pieniędzy za zakupy internetowe w wybranych sklepach. Wprawdzie są lepsze serwisy tego typu, ale w dalszym ciągu jest to funkcja warta uwagi, dzięki której możemy jeszcze łatwiej oszczędzać pieniądze. Co ciekawe, wcale nie musimy opłacać wybranego zamówienia za pomocą karty Twisto, więc sprawdzi się dowolna metoda płatności. Jedyne co musimy zrobić, to przejść do sklepu przez aplikację, aby cashback został prawidłowo naliczony. Zwrot otrzymamy w ciągu 12 do 70 dni w formie punktów, które możemy wykorzystać do opłacenia dowolnego zamówienia zrealizowanego za pomocą apki.

Twisto Cash – jak działa?

Warto wspomnieć również o Twisto Cash, czyli nowej funkcjonalności, dzięki której możemy przelać pieniądze dostępne w ramach limitu miesięcznego na swoje konto bankowe. Wprawdzie póki co taką możliwość mają jedynie użytkownicy iOS, ale najprawdopodobniej niebawem pojawi się również u pozostałych. Usługa jest darmowa, a środki powinny pojawić się na naszym koncie w ciągu 2 dni roboczych.

Zapraszanie znajomych

Twisto posiada również własny system poleceń, którego zadaniem jest zwiększenie popularności platformy. Dzięki temu możemy otrzymać punkty o wartości 10 złotych zapraszając znajomych do korzystania z aplikacji za pomocą specjalnego reflinka. Co ważne, osoba zaproszona również otrzyma dokładnie taką samą ilość punktów, więc zyskują na tym obie strony. Wprawdzie sama kwota nie należy do najwyższych, ale może stanowić miły dodatek, jeśli tylko mamy znajomych, którzy jeszcze nie posiadają konta w serwisie. Warto wiedzieć, że do bonusu liczą się tylko nowe, zaakceptowane konta.

Kontakt po polsku do Twisto

W razie jakichkolwiek problemów możemy kontaktować się bezpośrednio z Twisto poprzez:

 • e-mail: kontakt@twisto.pl,
 • telefon: +48 22 263 02 10 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00,
 • adres: ul. Smolna 40, Warszawa 00-375.

Jednak przed skontaktowaniem się z firmą warto przejrzeć FAQ znajdujący się na stronie, gdyż znajdziemy tam odpowiedzi na większość zadawanych pytań.

Serwisy i aplikacje podobne do Twisto

Niegdyś odroczone płatności były czymś innowacyjnym, jednak obecnie stały się już standardem oferowanym przez wiele firm. Dlatego dobrze wiedzieć jakie z nich działają podobnie do Twisto, a są to:

 • Revolut,
 • Allegro Pay,
 • Cinkciarz Pay,
 • PayU,
 • PayPo,
 • DotPay,
 • Przelewy24,
 • Klarna.

Większość powyższych firm daje nam 30 dni na spłatę zadłużenia, ale znajdują się wśród nich wyjątki. Zalicza się do nich Cinkciarz, w którym mamy na to jedynie 48 godzin oraz DotPay i Przelewy24, gdzie mamy na to aż 54 dni.

Warto także zauważyć, że Allegro Pay możemy wykorzystać jedynie do odroczenia płatności za zakupy realizowane na platformie Allegro.

Opinie o Twisto

Twisto to ciekawa aplikacja, która ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Oferuje darmowy limit kredytowy nawet na 45 dni, więc może się przydać podczas zakupów, gdy chwilowo brakuje nam pieniędzy. Co więcej, możemy wykorzystać ją również podczas transakcji zagranicznych, które realizowane są po obecnych kursach Mastercard. Ponadto otrzymujemy dodatkowe funkcje, które sprawiają, że warto Twisto przynajmniej wypróbować i samemu ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z Twisto? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Hanka
Hanka
2 lat temu

Mam i polecam. Dobra sprawa na wyjazd zagraniczny. Kursy bardzo korzystne, płacenie wygodne i bezpieczne, czy to apką, czy kartą. Fajna opcja też, gdy zdarzy się nieprzewidziany wydatek, który trzeba ponieść, a aktualnie pustki na koncie.

Krejzilajf
Krejzilajf
2 lat temu
Odpowiedz na  Hanka

Aplikacja ułatwia mi sprawę, ponieważ nie muszę się martwić o zapłatę za towar czy usługę, gdy zabraknie mi środków na koncie. Polecam również zachęcić swoich znajomych, ponieważ my również możemy na tym skorzystać.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Aplikacja jest łatwa do obsługi i bezpieczna. Bardzo polecam, w Polsce korzystam ze swojego banku, jednak Twisto przydało mi się podczas ostatniego wyjazdu do Niemiec. Wybrałem płatną wersje „Space” co było bardzo dobrym wyborem.

Olka
Olka
1 rok temu

Korzystam już kilka dobrych lat, od kiedy Twisto weszło do Polski. Jestem zadowolona z tego, że mozna na spokojnie spłacać nawet do 45 dni po zakupie (ale to też zależy od tego kiedy się coś kupiło, więc trzeba zwracać na to uwagę). Aplikacja jest prosta i intuicyjna

Rena
Rena
1 rok temu
Odpowiedz na  Olka

@Olka zgadzam się z Tobą. Ja również korzystam z Twisto od dawna i prawie od początku zarejestrowałam się. Limit czasowy jest ok – zawsze spłacam w terminie.
Aplikacja ułatwia sprawne posługiwanie się – mam wgląd do wszystkiego. Polecam bardzo

Jola
Jola
1 rok temu

Bardzo mało formalności jeśli chodzi o założenie karty. Aplikacja bardzo przejrzysta i zmożliwością obsługi na czacie. Korzystam odkąd Twisto pojawiło się w Polsce i jestem bardzo zadowolona

Klara
Klara
1 rok temu

Rejestracja prosta i szybka. Nie miałam żadnych problemów. Korzystanie mega wygodne. Odroczenie terminu zapłaty jest super opcją gdy chwilowo brak gotówki

ann224412
ann224412
9 miesięcy temu

Twisto jest bardzo fajną aplikacją. Pozwala na zakup rzeczy z odroczeniem czasowym, a nawet pozwala na rozłożenie na raty zakupu. Jak nie ma się akurat środków jest to super opcja, gdy trzeba nagle kupić komuś prezent lub opłacić coś co potrzebuje się natychmiast, nie musząc czekać na środki. Bardzo często korzystam z tej opcji opłaty za zakupy.

8
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x