Twisto – opinie i opis platformy

Twisto jest platformą, która oferuje darmowy kredyt odnawialny oraz bezpłatną kartę płatniczą. Dzięki niej możemy łatwo i bezpiecznie kupować nie tylko w internecie, ale również w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo możemy bez dodatkowych kosztów kupować wybrane przedmioty, a płacić później (do 45 dni) lub rozłożyć na 3 raty. Warto dodać, że za założenie darmowego konta możemy otrzymać 100 złotych bonusu. Co warto wiedzieć i jak działa platforma?

Ważne: aby otrzymać 100 złotych bonusu za założenie konta wymagane jest zaznaczenie wszystkich zgód marketingowych.

Rejestracja w Twisto

Założyć konto w Twisto mogą jedynie osoby pełnoletnie, a sam proces jest bardzo prosty. Potrzebne nam będą do tego: adres e-mail, hasło, imię, nazwisko, adres, dane z dowodu osobistego (pesel, numer i data) oraz numer telefonu. Po podaniu podstawowych danych zostaniemy poproszeni o kolejne informacje, które posłużą do zbadania naszej zdolności kredytowej. Dotyczyć będą przychodów, wydatków, wykształcenia, stanu cywilnego, ilości posiadanych dzieci itp. Potem przyjdzie kolej na podanie limitu kredytowego, który nas interesuje (oczywiście po analizie możemy otrzymać inny) oraz wybranie pakietu. Do wyboru mamy tutaj 2 plany, które różnią się od siebie oferowanymi funkcjami:

twisto plany

Na koniec pozostaje nam tylko zrobić przelew potwierdzający na kwotę 1 zł, która zostanie oczywiście od razu zwrócona.

Jak działa Twisto

Zasada działania platformy Twisto przypomina konto bankowe, na którym korzystamy z kredytu odnawialnego. Różnica polega na tym, że tutaj nie gromadzimy żadnych funduszy, a jedynie spłacamy limit, z którego korzystaliśmy podczas zakupów. Mamy na to czas do 15 dnia kolejnego miesiąca, więc maksymalnie 45 dni. Oczywiście możemy wydłużyć płatność, ale to już wiąże się z dodatkowymi opłatami. Rozłożenie płatności na 3 raty również nic nas nie kosztuje, ale w przypadku dłuższego okresu również musimy liczyć się z prowizją.

Aplikacja Twisto

Do korzystania z Twisto służy przede wszystkim karta wirtualna dostępna w aplikacji mobilnej (karta fizyczna dostępna jest jedynie w planie płatnym). Jest zupełnie darmowa i nie ma żadnych ukrytych kosztów, a korzystać z niej możemy w zasadzie prawie tak samo jak z karty fizycznej. Oczywiście, jeśli posiadamy telefon z funkcją NFC.

Aplikację pobierzemy z Google Play lub App Store, w zależności od posiadanego systemu.

Cashback

Warto zwrócić również uwagę, że Twisto oferuje cashback, czyli zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy w wybranych sklepach. Wprawdzie na tę chwilę nie ma zbyt wiele tych sklepów i są lepsze serwisy tego typu, ale w dalszym ciągu jest to ciekawa funkcja, o której warto wspomnieć. Co ciekawe, aby otrzymać cashback wcale nie musimy opłacić wybranego zamówienia za pomocą karty Twisto. Możemy zrobić to w dowolny sposób, musimy tylko przejść do sklepu przez aplikację, aby cashback został prawidłowo naliczony. Zwrot otrzymamy w ciągu 12 do 70 dni w formie punktów, które możemy wykorzystać do opłacenia dowolnego zamówienia zrealizowanego za pomocą aplikacji.

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że Twisto automatycznie dzieli nasze wydatki na 20 najważniejszych kategorii, więc mamy lepszą kontrolę nad wydatkami. Dzięki temu możemy lepiej kontrolować swój budżet domowy bez pobierania dodatkowych aplikacji. Znajdziemy w niej bowiem zestawienie wszystkich transakcji według kategorii, więc z łatwością sprawdzimy wszystkie swoje wydatki, nie tylko miesięczne.

Drugą kolejną funkcją, o której warto wspomnieć jest Twisto Split. Dzięki niej możemy dzielić wydatki ze znajomymi przy pomocy jednego kliknięcia. Nawet bez względu na to, czy korzystają z aplikacji, czy też nie. Znajomi dostaną stosowne powiadomienie w aplikacji lub SMS-em, jeśli nie mają jeszcze konta w Twisto. Niestety opcja ta dostępna jest jedynie w płatnym planie Space.

Zapraszanie znajomych

Twisto posiada również własny system poleceń, aby zwiększyć popularność platformy. Możemy więc zapraszać znajomych za pomocą specjalnego reflinka, aby otrzymać punkty o wartości 10 złotych. Warto dodać, że osoba zaproszona również otrzyma 10 złotych. Kwota wprawdzie nie należy do najwyższych, ale może stanowić miły dodatek, jeśli mamy znajomych, którzy jeszcze nie posiadają konta w serwisie. Do bonusu liczą się tylko nowe, zaakceptowane konta.

Opinie o Twisto

Twisto to ciekawa platforma, która oferuje darmowy limit kredytowy nawet na 45 dni. Może się przydać podczas płatności w sklepach, gdy chwilowo brakuje nam pieniędzy, ale również podczas transakcji zagranicznych. Warto zwrócić uwagę właśnie na kwestię transakcji zagranicznych, które realizowany są po kursach Mastercard. Dzieki temu możemy bezproblemowo płacić również w sklepach zagranicznych. Zdecydowanie warto wypróbować Twisto, aby przestestować, a bonus w postaci 100 złotych może być dodatkową zachętą.

Co sądzicie o Twisto? Macie jakieś doświadczenia? Podzielcie się opinią w komentarzu.

3 komentarze do “Twisto – opinie i opis platformy”

 1. Mam i polecam. Dobra sprawa na wyjazd zagraniczny. Kursy bardzo korzystne, płacenie wygodne i bezpieczne, czy to apką, czy kartą. Fajna opcja też, gdy zdarzy się nieprzewidziany wydatek, który trzeba ponieść, a aktualnie pustki na koncie.

  Odpowiedz
  • Aplikacja ułatwia mi sprawę, ponieważ nie muszę się martwić o zapłatę za towar czy usługę, gdy zabraknie mi środków na koncie. Polecam również zachęcić swoich znajomych, ponieważ my również możemy na tym skorzystać.

   Odpowiedz
 2. Aplikacja jest łatwa do obsługi i bezpieczna. Bardzo polecam, w Polsce korzystam ze swojego banku, jednak Twisto przydało mi się podczas ostatniego wyjazdu do Niemiec. Wybrałem płatną wersje „Space” co było bardzo dobrym wyborem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz