MyWorld – opinie i opis serwisu cashback

Zakupy internetowe mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że możemy w łatwiejszy sposób na nich zaoszczędzić. Możliwości jest kilka, a jedną z popularniejszych w dalszym ciągu jest wykorzystanie serwisów typu cashback, które zwracają część wydanych pieniędzy. Jednym z takich portali jest MyWorld, który swoją nazwę zmieniał już dwukrotnie. Jeszcze jakiś czas temu dostępny był pod nazwą CashbackWorld, choć spora część osób może kojarzyć go jeszcze z czasów, gdy nazywał się Lyoness. To właśnie ta ostatnia nazwa kojarzy się ludziom bardzo negatywnie, ze względu na swoje oszustwa. Co warto wiedzieć o serwisie i czy w ogóle warto korzystać?

MyWorld – co to jest i jak działa?

MyWorld to serwis typu cashback, dzięki któremu otrzymamy częściowy zwrot pieniędzy za zakupy, ale także znajdziemy w nim różnego rodzaju kupony i kody rabatowe. Warto od razu podkreślić, że w odróżnieniu od innych stron tego typu – w MyWorld możemy zbierać cashback również w sklepach stacjonarnych. Co więcej, poza wspomnianym zwrotem otrzymujemy dodatkowo tzw. Shopping Points, dzięki którym możemy liczyć na większe rabaty.

Rejestracja

Oczywiście zanim jeszcze zaczniemy zbierać cashback i shopping points w MyWorld, to musimy założyć tam konto. Sam proces jest stosunkowo szybki, choć jak łatwo zauważyć w formularzu rejestracyjnym – poza standardowymi danymi, serwis wymaga od nas również numeru telefonu. Co więcej, mamy także miejsce, aby podać PESEL, choć informacja ta nie jest wymagana, więc możemy pozostawić to pole puste. Rejestracja jest w pełni darmowa, a po wypełnieniu formularza musimy jedynie kliknąć w link, który otrzymamy na podany adres e-mail, a następnie ustalić hasło.

Warto dodać, że już za samo założenie konta otrzymujemy 3 Shopping Points, które możemy wykorzystać.

MyWorld czyli dawne CashbackWorld

Serwis ma długą, choć niestety niezbyt kolorową przeszłość, o której warto wspomnieć. Jeszcze jakiś czas temu strona MyWorld była jedynie internetowym rynkiem dostępnym w wielu krajach. Z czasem, dzięki decyzji o połączeniu go z oddzielnym portalem oferującym zwrot za zakupy, czyli CashbackWorld zyskała obecną funkcjonalność. Obie należały do tej samej firmy, więc był to bardzo dobry krok, dzięki któremu witryna zyskała. Jednak spore wątpliwości budzi wcześniejsze funkcjonowanie CashbackWorld, a w zasadzie Lyoness, gdyż tak początkowo nazywała się witryna.

Oszustwa Lyoness

piramida finansowa

Lyoness (Lyconet) był przedsięwzięciem biznesowym, który reklamował się jako MLM (marketing sieciowy), choć w rzeczywistości był zwykłą piramidą finansową. Jego działanie wprawdzie również opierało się na cashbacku, ale, aby osiągnąć większe korzyści użytkownik zobowiązany był do uiszczenia wpłaty w wysokości aż 2400 euro. Postępowanie w tej sprawie trwało od stycznia 2013 roku, aż do grudnia 2019 roku, ale skończyło się na uznaniu, że program opiera się głównie na wpłatach i pozyskiwaniu do niego kolejnych osób. W związku z tym, na spółkę zostały nałożone wielomilionowe kary, a poszkodowani mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Inne serwisy cashback

cashback

Idea działania programów typu cashback pozwala w dłuższej perspektywie czasu na znaczne oszczędności, więc zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Serwisów, dzięki którym możemy taki zwrot otrzymać znajdziemy w internecie wiele, ale jednym z lepszych bez wątpienia jest LetyShops. Oczywiście dobrze jest znać również pozostałe, gdyż może się zdarzyć sytuacja, że interesującego nas sklepu po prostu w nim nie będzie.

Dodatkowe funkcjonalności MyWorld

MyWorld jest dość rozbudowane pod względem funkcjonalności, więc możemy liczyć również na pewne udogodnienia. Wśród nich znajdziemy choćby dedykowaną aplikację mobilną, czy też wtyczkę do przeglądarki. W serwisie nie mogło zabraknąć także możliwości zapraszania znajomych, choć niestety bez większych benefitów.

Zapraszanie znajomych

Do MyWorld możemy zapraszać znajomych za pomocą wygenerowanego reflinka lub podając na stronie ich adres e-mail. Niestety takie polecanie jest bezpłatne, więc na żaden dodatkowy zarobek z tego tytułu nie mamy co liczyć. Jedyne co zyskujemy, to możliwość przesyłania między sobą Shopping Points, aby szybciej uzyskać dostęp do interesujących nas rabatów.

Aplikacja MyWorld

aplikacje do zarabiania pieniędzy

MyWorld posiada również własną dedykowaną aplikację mobilną, dzięki której korzystanie z serwisu na telefonie jest jeszcze łatwiejsze. Mamy w niej dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu, ale także własnego kodu QR, który pozwoli nam zbierać cashback podczas zakupów stacjonarnych. Wystarczy, że okażemy go sprzedawcy podczas transakcji. Warto w tym miejscu dodać, że na smartfony znajdziemy też wiele innych aplikacji, które możemy zainstalować, aby zarabiać.

Dodatek do przeglądarki

Kolejnym udogodnieniem, które mamy do dyspozycji jest dodatek do przeglądarki o nazwie „MyWorld Plug-in”. Po jego instalacji zyskujemy łatwiejszy dostęp do sklepów, które nas interesują – bez potrzeby ciągłego wchodzenia na stronę. Co daje nam wtyczka?

 • podświetla współpracujące sklepy bezpośrednio w wyszukiwarce,
 • daje możliwość aktywacji cashbacku bezpośrednio na stronie danego sklepu,
 • pokazuje dostępne aktualnie kupony, które obniżają cenę wybranych produktów.

Wtyczka dostępna jest dla przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari.

Wypłata z MyWorld

Środki zebrane w MyWorld możemy wypłacić na wskazane konto bankowe (po uzbieraniu minimum 22,5 zł) lub przeznaczyć na:

 • rezerwacje w TravelWorld,
 • zakupy w MyWorld Products,
 • vouchery do popularnych sklepów.

ranking kont bankowych

Ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez konta bankowego, więc posiada je praktycznie każdy. Jednak nie warto trzymać się stale jednej instytucji, gdyż na lepsze warunki, a często nawet dodatkowe pieniądze mogą liczyć jedynie nowi klienci.

Jak usunąć konto

Jeśli serwis nie przypadnie nam do gustu lub z jakiegokolwiek innego powodu zechcemy zakończyć swoje uczestnictwo, to możemy usunąć konto. Niestety decydując się na ten krok nie wystarczy, że znajdziemy „magiczny przycisk”, który szybko to załatwi. W tej sprawie musimy napisać do administracji zawiadomienie (zawierające podpis), w którym poinformujemy o chęci rezygnacji. Możemy to zrobić poprzez formularz kontaktowy lub drogą pocztową.

Opinie o MyWorld i CashbackWorld

Na temat MyWorld znajdziemy w internecie mieszane opinie – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W zasadzie większość z nich dotyczy jeszcze CashbackWorld, gdyż zmiana nazwy i połączenie serwisów nastąpiło nie tak całkiem dawno, ale to praktycznie cały czas ten sam portal. Najważniejszą różnicą jest to, że w obecnie, aby zbierać cashback nie musimy już wpłacać własnych pieniędzy. Jest to spora zmiana, dzięki której nie można już powiedzieć, że strona nosi znamiona piramidy finansowej. Warto również dodać, że w odróżnieniu od innych serwisów tego typu – tutaj możemy otrzymać zwrot także dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych.

Z zalet to by było na tyle, ale nie możemy zapominać o wcześniejszej działalności firmy, która w dalszym ciągu mocno wpływa na jej wiarygodność. Dlatego w razie wątpliwości warto wybrać inne serwisy, które również oferują cashback, a tych w internecie nie brakuje.

Macie jakieś doświadczenia z MyWorld, albo jego wcześniejszą wersją CashbackWorld? Podzielcie się opinią w komentarzu.

5 komentarzy do “MyWorld – opinie i opis serwisu cashback”

   • Dokładnie, trzeba poczekać do miesiąca, ponieważ obowiązuje polityka zwrotów ( możesz oddać dany produkt do sklepu ) .
    Po miesiącu będzie wszystko zarejestrowane.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz