agencja marketingowa Harbingers

MyWorld – opinie i opis serwisu cashback

Zakupy internetowe mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że możemy w łatwiejszy sposób na nich zaoszczędzić. Możliwości jest kilka, a jedną z popularniejszych w dalszym ciągu jest wykorzystanie serwisów typu cashback, które zwracają część wydanych pieniędzy. Jednym z takich portali jest MyWorld, który swoją nazwę zmieniał już dwukrotnie. Jeszcze jakiś czas temu dostępny był pod nazwą CashbackWorld, choć spora część osób może kojarzyć go jeszcze z czasów, gdy nazywał się Lyoness. To właśnie ta ostatnia nazwa kojarzy się ludziom bardzo negatywnie, ze względu na swoje oszustwa. Co warto wiedzieć o serwisie i czy w ogóle opłaca się korzystać?

MyWorld – co to jest i jak działa?

MyWorld to serwis typu cashback, dzięki któremu otrzymamy częściowy zwrot pieniędzy za zakupy, ale także znajdziemy w nim różnego rodzaju kupony i kody rabatowe. Warto od razu podkreślić, że w odróżnieniu od innych stron tego typu – w MyWorld możemy zbierać cashback również w sklepach stacjonarnych. Co więcej, poza wspomnianym zwrotem otrzymujemy dodatkowo tzw. Shopping Points, dzięki którym możemy liczyć na większe rabaty.

Rejestracja

Oczywiście zanim jeszcze zaczniemy zbierać cashback i shopping points w MyWorld, to musimy założyć tam konto. Sam proces jest stosunkowo szybki, choć jak łatwo zauważyć w formularzu rejestracyjnym – poza standardowymi danymi, serwis wymaga od nas również numeru telefonu. Co więcej, mamy także miejsce, aby podać PESEL, choć informacja ta nie jest wymagana, więc możemy pozostawić to pole puste. Rejestracja jest w pełni darmowa, a po wypełnieniu formularza musimy jedynie kliknąć w link, który otrzymamy na podany adres e-mail, a następnie ustalić hasło.

Warto dodać, że już za samo założenie konta otrzymujemy 3 Shopping Points, które możemy wykorzystać.

MyWorld czyli dawne CashbackWorld

Serwis ma długą, choć niestety niezbyt kolorową przeszłość, o której warto wspomnieć. Jeszcze jakiś czas temu strona MyWorld była jedynie internetowym rynkiem dostępnym w wielu krajach. Jednak z czasem, dzięki decyzji o połączeniu go z oddzielnym portalem oferującym zwrot za zakupy, czyli CashbackWorld zyskała obecną funkcjonalność. Obie należały do tej samej firmy, więc był to bardzo dobry krok, dzięki któremu strona zyskała. Mimo to spore wątpliwości budzi wcześniejsze funkcjonowanie CashbackWorld, a w zasadzie Lyoness, gdyż tak początkowo nazywała się witryna.

Oszustwa Lyoness

piramida finansowa

Lyoness (Lyconet) był przedsięwzięciem biznesowym, który reklamował się jako MLM (marketing sieciowy), choć w rzeczywistości był zwykłą piramidą finansową. Jego działanie wprawdzie również opierało się na cashbacku, ale, aby osiągnąć większe korzyści użytkownik zobowiązany był do uiszczenia wpłaty w wysokości aż 2400 euro. Postępowanie w tej sprawie trwało od stycznia 2013 roku, aż do grudnia 2019 roku, ale skończyło się na uznaniu, że program opiera się głównie na wpłatach i pozyskiwaniu do niego kolejnych osób. W związku z tym, na spółkę zostały nałożone wielomilionowe kary, a poszkodowani mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Inne serwisy cashback

cashback

Idea działania programów typu cashback pozwala w dłuższej perspektywie czasu na znaczne oszczędności, więc zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Serwisów, dzięki którym możemy taki zwrot otrzymać znajdziemy w internecie wiele, ale jednym z lepszych bez wątpienia jest LetyShops. Oczywiście dobrze jest znać również pozostałe, gdyż może się zdarzyć sytuacja, że interesującego nas sklepu po prostu w nim nie będzie.

Dodatkowe funkcjonalności MyWorld

MyWorld jest dość rozbudowane pod względem funkcjonalności, więc możemy liczyć również na pewne udogodnienia. Wśród nich znajdziemy choćby dedykowaną aplikację mobilną, czy też wtyczkę do przeglądarki. W serwisie nie mogło zabraknąć także możliwości zapraszania znajomych, choć niestety bez większych benefitów.

Zapraszanie znajomych

Do MyWorld możemy zapraszać znajomych za pomocą wygenerowanego reflinka lub podając na stronie ich adres e-mail. Niestety takie polecanie jest bezpłatne, więc na żaden dodatkowy zarobek z tego tytułu nie mamy co liczyć. Jedyne co zyskujemy, to możliwość przesyłania między sobą Shopping Points, aby szybciej uzyskać dostęp do interesujących nas rabatów.

Aplikacja MyWorld

aplikacje do zarabiania pieniędzy

MyWorld posiada również własną dedykowaną aplikację mobilną, dzięki której korzystanie z serwisu na telefonie jest jeszcze łatwiejsze. Mamy w niej dostęp do wszystkich funkcjonalności serwisu, ale także własnego kodu QR, który pozwoli nam zbierać cashback podczas zakupów stacjonarnych. Wystarczy, że okażemy go sprzedawcy podczas transakcji. Warto w tym miejscu dodać, że na smartfony znajdziemy też wiele innych aplikacji, które możemy zainstalować, aby zarabiać.

Dodatek do przeglądarki

Kolejnym udogodnieniem, które mamy do dyspozycji jest dodatek do przeglądarki o nazwie „MyWorld Plug-in”. Po jego instalacji zyskujemy łatwiejszy dostęp do sklepów, które nas interesują – bez potrzeby ciągłego wchodzenia na stronę. Co daje nam wtyczka?

 • podświetla współpracujące sklepy bezpośrednio w wyszukiwarce,
 • daje możliwość aktywacji cashbacku bezpośrednio na stronie danego sklepu,
 • pokazuje dostępne aktualnie kupony, które obniżają cenę wybranych produktów.

Wtyczka dostępna jest dla przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari.

Wypłata z MyWorld

Środki zebrane w MyWorld możemy wypłacić na wskazane konto bankowe (po uzbieraniu minimum 22,5 zł) lub przeznaczyć na:

 • rezerwacje w TravelWorld,
 • zakupy w MyWorld Products,
 • vouchery do popularnych sklepów.

ranking kont bankowych

Ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez rachunku bankowego, więc posiada je praktycznie każdy. Jednak nie warto trzymać się stale jednej instytucji, gdyż na lepsze warunki, a często nawet dodatkowe pieniądze za założenie konta mogą liczyć jedynie nowi klienci.

Jak usunąć konto

Jeśli serwis nie przypadnie nam do gustu lub z jakiegokolwiek innego powodu zechcemy zakończyć swoje uczestnictwo, to możemy usunąć konto. Niestety decydując się na ten krok nie wystarczy, że znajdziemy „magiczny przycisk”, który szybko to załatwi. W tej sprawie musimy napisać do administracji zawiadomienie (zawierające podpis), w którym poinformujemy o chęci rezygnacji. Możemy to zrobić poprzez formularz kontaktowy lub drogą pocztową.

Opinie o MyWorld i CashbackWorld

Na temat MyWorld znajdziemy w internecie mieszane opinie – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W zasadzie większość z nich dotyczy jeszcze CashbackWorld, gdyż zmiana nazwy i połączenie serwisów nastąpiło nie tak całkiem dawno, ale to praktycznie cały czas ten sam portal. Najważniejszą różnicą jest to, że w obecnie, aby zbierać cashback nie musimy już wpłacać własnych pieniędzy. Jest to spora zmiana, dzięki której nie można już powiedzieć, że strona nosi znamiona piramidy finansowej. Warto również dodać, że w odróżnieniu od innych serwisów tego typu – tutaj możemy otrzymać zwrot także dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych.

Z zalet to by było na tyle, ale nie możemy zapominać o wcześniejszej działalności firmy, która w dalszym ciągu mocno wpływa na jej wiarygodność. Dlatego w razie wątpliwości warto wybrać inne serwisy, które również oferują cashback, a tych w internecie nie brakuje.

Macie jakieś doświadczenia z MyWorld, albo jego wcześniejszą wersją CashbackWorld? Podzielcie się opinią w komentarzu.

27 komentarzy do “MyWorld – opinie i opis serwisu cashback”

   • Dokładnie, trzeba poczekać do miesiąca, ponieważ obowiązuje polityka zwrotów ( możesz oddać dany produkt do sklepu ) .
    Po miesiącu będzie wszystko zarejestrowane.

    Odpowiedz
  • To Firmy zdecydowały o tym ,iż za Twoją Lojalność jako klienta oddadzą Ci % od wydanej u niej gotówki . W ten sposób działają Programy Lojalnościowe i jest ich mnóstwo , ale tam zbierasz punkty . A w tym Programie masz gotówkę i shopping points , które oddając zyskujesz na zakupie towarów i usług w niższych cenach . Tak zyskuje od 10 lat i jestem mega zadowolona. Firmy takie jak Orlen , BP, LOT, Kaufland etc. to potęgi i każdy za darmo może zyskiwać . Ktoś zbiera znaczki , punkty , a ktoś woli żywą gotówkę .

   Odpowiedz
 1. Koleżanko piszesz Kaufland , może jeszcze Allegro czy inne ???
  Niestety nigdy po moich interwencjach nie udało mi się kupić jakiś kart, voucherów do tych Partnerów !
  Kolejny temat trzeci już rok ! Monituję o złym naliczaniu profitu ~!
  Niestety bez rezultatu !
  Tak samo z infolinią !!!
  Chyba trzeba wystąpić o zwrot mojej wpłaconej kasy !

  Odpowiedz
 2. Złożyłem zlecenie wypłaty na moje konto bankowe, pieniądze nie dotarły (korzystam od lat i zawsze byli wypłacalni). Zgłosiłem problem a w odpowiedzi Pan napisał, że przekazał sprawę do odpowiedniego działu. Na razie bez odzewu.

  Odpowiedz
 3. Chyba masz rację. Na razie w KRS-ie nic nie ma by byli w upadłości, ale są pewnie niewypłacalni i nie mają kasy na wypłaty klientom cashbacku. Coraz więcej voucherów od ok. 2 miesięcy jest niedostępna. Ciekawe kiedy do spółki zawita syndyk.

  Odpowiedz
 4. Korzystam, mam około 700zł cashbacku, 500zł wypłaciłem bez żadnego problemu, 200zł wisi mi cały czas na koncie, bo po prostu sobie zbieram. Faktycznie od dłuższego czasu brak e-voucherów do praktycznie wszystkich sklepów, ale pisząc na infolinię dostałem informację, że nie jest to od nich zależne tylko od danego partnerta handlowego. Przykładowo ALLEGRO, firma MyWorld wysyła prośbę o koleją pulę kodów, z których powstają te e-vouchery i nie ma żadnego wpływu kiedy ALLEGRO im te kody wyśle, musi czekać. Jest to więc zrozumiałe, dlaczego kodów nie ma od dłuższego czasu, tylko nie wiadomo dlaczego występuje to u większości partnerów handlowych, być może jakiś problem techniczny. Nie sądze, aby firma plajtowała, ostatnio weszła nowość SCAN&Go, jeszcze nigdzie tego nie ma, więc raczej bym powiedział że wszystko się rozwija, a e-vouchery może rusza po świętach, jak nie to wtedy trzeba będzie naciskać na support, aby szczegółowo wszystko wyjaśnili 🙂 Dodatkowo proszę spojrzeć na dostępność e-voucherów w innych krajach. Tam nie ma z nimi problemów 🙂

  Odpowiedz
 5. I tak wszyscy łudzą się , że wszystko będzie działać dalej ?
  Przecież wszystkie profity poszły na kary finansowe !!!
  Teraz trzeba walczyć o swoje wpłacone zaliczki !
  Kolejne sprawy idą do Prokuratury…
  Szerszeń 33

  Odpowiedz
 6. Również zmieniłem opcję na wypłatę środków, aby zobaczyć czy rzeczywiście nie zostaną one wypłacone. Nastąpi to 19.01.2023r, jak mi pisze, bo wypłaty cashbacku są cykliczne. Zobaczymy jak to przejdzie, o czym poinformuję, no a jak się nie uda, tak jak ktoś wyżej napisał, że miał z tym problem, to pewnie trzeba będzie zmienić platformę na inną, ale gdzie jest informacja o jakiś założonych sprawach, czy karach finansowych, które płacą, bądź muszą zapłacić ? Przecież oni te pieniądze biorą od sklepów, w zamian za reklamę i jest to całkowicie legalne i logiczne. Proszę o jakieś konkretne przykłady spraw, lub kar finansowych, ktore są założone lub kary, które muszą zapłacić, bo nie warto siać nieprawdziwych czy wymyślonych informacji.

  Odpowiedz
   • Aktualizuje wcześniejszą informacje. Wypłata moje cashbacku nastąpiła 19.01.2023, a dzisiaj tj. 24.01.2023 dotarła na moje konto bankowe, więc nie wiem dlaczego ktoś miał problem z wypłatą tych oszczędzonych pieniędzy 🙂 Być może jest z tym tak jak z tą policją i prokuraturą, każdy słyszał, ale nikt nie widział i nie potrafi tego podeprzeć żadnymi dowodami 🙂 Wszystko działa jak należy, jedynie dalej jest brak e-voucherów.

    Odpowiedz
 7. Jak skomentujecie odejście czołowych marketerów. Ta firma to piramida finansowa, na każdym kroku oszustwa, przez 10 lat żaden z zapowiadanych projektów nie został zrealizowany.

  Odpowiedz
  • Andrzej o jakich marketerach ty mówisz ? W myworld nie ma żadnych marketerów, po prostu robisz zakupy i dostajesz za to cashback. Może pomyliłeś firmy i chodzi Ci o Lyconet, a przecież to nie jest to samo. Z tego co pisze na stronie to Lyconet to agencja marketingowa, a myworld to firma pozwalająca na zbieranie cashbacku za codzienne zakupy 🙂 Łukasz musisz podać email, bo nie wiem jak tutaj wrzucić screen. Jeszcze co do e-voucherów to nie mam dalej bladego pojęcia dlaczego ich nie ma, tym bardziej że w innych krajach nie ma z nimi żadnego problemu.

   Odpowiedz
 8. Wysłałem potwierdzenie e-mailem. Bardzo proszę o sprostowanie. Platforma działa na tej samej zasadzie co LetyShops, nie da się na niej nic stracić można jedynie zyskać. Pozdrawiam !

  Odpowiedz
 9. Witam , mi już drugi raz nie przelali CB na konto mimo tego że mam wypełnione wszystkie dane osobiste i bankowe ? pierwszym razem pobrali 10zł. za pomoc w usunięciu problemu 🙁 chyba liczą na kolejny „dziadowski” zarobek 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz