Strona główna » Opinie » Lyconet Lyoness – opinie

Lyconet Lyoness – opinie

Decydując się na zarabianie w internecie, bez wcześniejszego sprawdzania opinii na temat konkretnych serwisów niestety dość łatwo paść ofiarą oszustwa. Dlatego zawsze musimy być czujni i dobrze sprawdzić dany portal przed przystąpieniem do niego – zwłaszcza, jeśli wymaga od nas jakiejś opłaty. Oczywiście każdemu może się zdarzyć o tym zapomnieć – szczególnie, jeśli ktoś o takim „biznesie” ładnie opowiada. Świetnym przykładem takiego przedsięwzięcia, na którym wiele osób straciło, a działalność zakończyła się wyrokami jest Lyoness. Był to serwis typu cashback, a o całej marce mówi się już Lyconet. Wprawdzie w dalszym ciągu prowadzi działalność w internecie, ale już pod innymi nazwami. Co warto wiedzieć o firmie?

Lyoness – co to?

Lyoness to firma, która powstała w Austrii w 2003 roku. W zasadzie był to portal typu cashback, którego działalność miała opierać się na marketingu sieciowym. Według informacji oficjalnie serwowanych przez założycieli, przedsięwzięcie z sukcesami działało w ponad 40 krajach, na 6 kontynentach, a społeczność zakupowa liczyła w roku 2016 ponad 5 milionów członków. Tego typu opis, a także wielu poważnych partnerów biznesowych, których miała firma sprawił, że strona prezentowała się naprawdę ciekawie. Niestety tylko w teorii, gdyż wcale nie trzeba było głębokiej analizy, aby zauważyć, że główny zarobek brał się z wciągania do programu kolejnych osób. Skończyło się więc na tym, że sposób działania firmy został uznany za piramidę finansową.

Jak działało Lyoness

Zasada działania programu Lyoness była bardzo prosta. Robiąc zakupy w wybranych sklepach zwiększaliśmy swoją pozycję w strukturze programu, dzięki czemu mogliśmy liczyć na większe zniżki w sklepach partnerów handlowych firmy. Jednak tutaj pojawia się pewien „haczyk”, bowiem chcąc zdobyć odpowiednią liczbę „punktów handlowych” w programie Lyconet musieliśmy wpłacić aż 2400 euro oraz werbować do systemu kolejne osoby. Oczywiście do tego dochodziły również inne opłaty, aby np. uzyskać status „Premium Marketer„, choć pozornie nasza działalność miała być skierowana na promowanie serwisu typu cashback.

Jak działa piramida finansowa

piramida finansowa

Różne firmy i strony internetowe często starają się w jakiś sposób ukryć to, że są piramidami finansowymi, ale wbrew pozorom wcale nie tak trudno je przejrzeć. Wystarczy wiedzieć czym się charakteryzują i szybko przeanalizować sposób działania, aby się we wszystkim zorientować.

Co dalej z Lyoness i Lyconet

W działalności Lyoness (Lyconet) dość łatwo było zauważyć, że sposób działania wygląda na piramidę finansową. Dlatego też zainteresowanie się nią przez odpowiednie służby było tylko kwestią czasu. Postępowanie ciągnęło się długo, ale firma w żaden sposób nie była w stanie potwierdzić, że jej dochody pochodzą ze sprzedaży, a nie z rekrutowania kolejnych osób. W związku z tym w jej sprawie zapadły kolejne wyroki, więc Lyoness musiał zakończyć działalność w wielu krajach. Na tym się jednak nie skończyło, gdyż firma musiała również zapłacić wielomilionowe kary, a nawet zwrócić pieniądze poszkodowanym. Wprawdzie tej strony w internecie już nie ma, ale spółka wcale się tak po prostu nie zwinęła. W dalszym ciągu funkcjonuje jako Lyconet, a sam serwis oferujący cashback tylko zmienił swoją nazwę i sposób działania.

Kolejne odsłony Lyoness

Kolejne zapadające wyroki sprawiły, że firma Lyconet dość szybko zmieniła nazwę swojego programu. Początkowo na CashbackWorld, ale finalnie zakończyło się na połączeniu jej z marketplace o nazwie MyWorld i obecnie pod taką właśnie nazwą znajdziemy ją w internecie. Wprawdzie aktualna działalność strony znacznie odbiega od jej pierwotnej wersji, ale wcześniejsze działania firmy Lyconet w dalszym ciągu mocno rzutują na jej wiarygodności.

Jak odzyskać pieniądze

Niestety wiele osób dało się namówić na ten świetny „biznes” wpłacając niemałe pieniądze, więc chęć ich odzyskania jest jak najbardziej zrozumiała. Jednak jest to bardzo trudne, choć niektóre kancelarie prawne oferują swoją pomoc w tej sprawie. Wprawdzie ciężko stwierdzić jakie są szanse na jej wygranie, ale w internecie znajdziemy nawet gotowe formularze dotyczące Lyconet / Lyoness. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie musimy liczyć się z tym, że taka kancelaria pobierze stosowną prowizję.

Trzeba też przy tym uważać na firmy, które żądają opłaty od razu, gdyż oszustów w internecie niestety nie brakuje.

Obecna działalność firmy Lyconet

Firma Lyconet w dalszym ciągu oferuje swoje usługi, więc bez problemu znajdziemy ją w internecie. Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie jest agencją marketingową, której głównym celem jest wspieranie ludzi na całym świecie w byciu samodzielnym przedsiębiorcą. Co oferuje?

Oczywiście powyższa działalność to tylko teoria, której opis po prostu ładnie prezentuje się na stronie.

Strony należące do marki Lyconet

Pod szyldem marki Lyconet w dalszym ciągu działają strony takie jak:

  • MyWorld – program typu cashback, dzięki któremu możemy liczyć na częściowy zwrot pieniędzy za zakupy,
  • TravelWorld – platforma służąca do rezerwacji podróży,
  • EliteClub – klub dla przedsiębiorczych osobistości z całego świata.

Opinie o Lyconet Lyoness

To, że Lyoness to SCAM, który był piramidą finansową nie ulega żadnej wątpliwości. Te zaś są nie tylko nielegalne, ale również z reguły narażają nas na spore straty finansowe. Dlatego zdecydowanie nie warto w nie wchodzić, a tym bardziej zachęcać do tego kolejne osoby.

Jeśli chodzi o obecną działalność Lyconet, to wygląda na to, że w dalszym ciągu umożliwia rejestrację kolejnych osób oraz budowanie „struktury”. Jednak przeszłość firmy stawia pod dużym znakiem zapytania jej wszelkie biznesy, więc z całą pewnością nie warto zaprzątać sobie nimi głowy.

Macie jakieś doświadczenia z Lyconet / Lyoness? Udało się wam odzyskać pieniądze? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
123
123
1 rok temu

I cóż z tego artykułu wynika. Decyzja UOKK jest wydana ale nie jest prawomocna i Lyoness nie ma obowiązku oddawać wpłaconych tzw. cegiełek. Piszecie, ze kancelarie pomagają w odzyskaniu pieniędzy, ale ile osób je otrzymało? Czy to nie jest następne naciąganie? W jednym artykule, żeby zgłosić się do takiej kancelarii poprzez formularz, trzeba zapłacić SMS-em jakąś kwotę, a na innej stronie zapłacić 500zł w zamian za pomoc w odzyskaniu pieniędzy. UWAGA na następnych oszustów.

Były Marketer
Były Marketer
1 rok temu

Działałem, byłem, widziałem. Zarobiłem i wiele się nauczyłem o przedsiębiorczości, jednakże przez etykę firmy zmieniłem miejsce budowy networku.

Andrzej Wolski
Andrzej Wolski
1 rok temu
Odpowiedz na  Były Marketer

Co powiesz na temat opuszczenia tej firmy przez czołowych marketerów?

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x