Strona główna » Opinie » Myiyo – opinie i opis panelu

Myiyo – opinie i opis panelu

Myiyo.com jest międzynarodowym panelem ankietowym dostępnym również w języku polskim, który działa od 2006 roku. W internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii na jego temat, a prowadzi go mo’web Research. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedyny panel połączony z własnym serwisem społecznościowym. Uczestnictwo jest oczywiście w pełni darmowe, ale niestety konto w Myiyo mogą założyć jedynie osoby pełnoletnie. Na wyróżnienie zasługuje również szybko odpowiadający polskojęzyczny support, choć jest to panel o zasięgu międzynarodowym. Co warto o nim wiedzieć i jak zarabiać?

Rejestracja w Myiyo

Zanim jeszcze zaczniemy zarabiać w panelu musimy oczywiście założyć konto. Wprawdzie jest to panel międzynarodowy, ale dostępny jest również w języku polskim, więc rejestracja nie powinna przysporzyć żadnych problemów. Po przejściu do formularza rejestracyjnego musimy podać podstawowe dane, takie jak: login, płeć oraz adres e-mail, a tuż po założeniu konta przejdziemy do wypełniania profilu. Dzięki temu ankiety będą lepiej dopasowane, więc unikniemy niepotrzebnych odrzuceń. Chcąc przejść do wypełniania profilu musimy kliknąć na koło zębate przy naszej nazwie użytkownika (prawy górny róg), a następnie „Kwestionariusz do profilu„. Tam znajdziemy pytania profilowe podzielone na kategorie, aby ułatwić ich rozróżnienie. Po wypełnieniu profilu nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko czekać na pierwsze płatne ankiety.

Jak zarabiać w Myiyo

W myiyo jest system punktowy, któremu odpowiada określona ilość euro (1000 pkt = 1 euro). Jak w każdym panelu, tak i tutaj zarabiamy na wypełnianiu ankiet, a wynagrodzenie za konkretną z nich zależy od czasu jej trwania oraz stopnia skomplikowania. Warto zauważyć, że już za samo wypełnienie profilu oraz aktywację adresu e-mail otrzymujemy jednorazowo 600 pkt. (odpowiednio 500 pkt i 100 pkt). Strona nalicza wynagrodzenie w euro, więc wartość ankiet jest stosunkowo wysoka (nawet 10 euro za wypełnienie jednej, co daje ponad 40 zł). Co istotne, przy stanie punktowym widzimy od razu przelicznik na polskie złotówki, więc nie musimy sobie przeliczać.

Jak wypełniać ankiety w Myiyo

Wszystkie ankiety znajdziemy na ekranie głównym (widocznym od razu po zalogowaniu), również te archiwalne. Do wypełniania wybranej ankiety możemy przejść po prostu klikając na jej nazwę, ale rzecz jasna nie musimy wypełniać wszystkich. Możemy wybierać jedynie te, które nas zainteresują lub wynagrodzenie okaże się dla nas satysfakcjonujące. Przy danej ankiecie znajdziemy również informacje odnośnie przewidywanego czasu potrzebnego na jej wypełnienie, konkretnego wynagrodzenia oraz statusu. Poza tymi ankietami, które możemy wypełnić, znajdziemy również te ze statusem:

  • już zakończono – są to ankiety, których czas na wypełnienie po prostu minął,
  • uczestniczyłeś/-aś – ankiety, które wypełniliśmy i otrzymaliśmy wynagrodzenie,
  • odrzucony – ankiety, do których nie pasowaliśmy profilem (na podstawie kilku początkowych pytań).

Tak prezentuje się to w panelu:

Jak w każdym innym panelu, tak i tutaj najlepiej potwierdzić adres e-mail i wypełnić cały profil od razu. Dzięki temu, poza dodatkowym wynagrodzeniem z tego tytułu możemy liczyć na lepsze dopasowanie ankiet, a więc zmniejszymy ilość potencjalnych odrzuceń. Po potwierdzeniu maila będziemy również otrzymywali informacje o dostępności nowych ankiet na wskazany adres.

Polecanie ankiet

Ciekawą funkcją w serwisie jest możliwość polecania ankiet, która pozwala znacznie zwiększyć ich ilość, a co za tym idzie zarobki. Odbywa się to wszystko poprzez podanie maila osoby, której chcemy polecić daną ankietę. Dzięki temu taka osoba otrzyma ankietę do wypełnienia, nawet jeśli nie ma jej bezpośrednio u siebie. Oczywiście działa to również w drugą stronę, więc możemy otrzymać dodatkowe ankiety do wypełnienia od innych osób. Co ciekawe, polecanie ankiet wcale nie musi odbywać się między znajomymi zarejestrowanymi w Myiyo. Wystarczy, że rozejrzymy się na wewnętrznym serwisie społecznościowym, gdyż z całą pewnością znajdziemy sporo osób chętnych do polecenia ankiety (lub jej otrzymania).

Program poleceń

Myiyo posiada również własny program partnerski, więc dodatkową możliwością zarabiania w panelu jest zapraszanie znajomych za pomocą reflinka. Za każdą poleconą osobę, która wypełni przynajmniej jedną ankietę otrzymujemy 500 pkt. Niestety jest to wynagrodzenie jednorazowe, ale w dalszym ciągu pozwala znacznie zwiększyć ilość zdobywanych punktów, a nawet wygenerować całkiem niezły dochód pasywny. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy jak i gdzie promować link do Myiyo.

Aplikacja mobilna Myiyo

aplikacja myiyo

Panele ankietowe bardzo często posiadają również dedykowane aplikacje mobilne, które znacznie ułatwiają wypełnianie ankiet na telefonie. W związku z tym jej obecność w takim panelu jak Myiyo nikogo nie powinna dziwić. Jest ona bardzo przejrzysta i czytelna, więc z pewnością warto się nią zainteresować, jeśli preferujemy wypełnianie ankiet na smartfonie. Możemy znaleźć ją w Google Play lub App Store po prostu wpisując nazwę lub wchodząc na stronę główną panelu i skorzystać z linków bezpośrednich, które znajdują się w dolnej części witryny. Decydując się na wykorzystanie telefonu warto mieć na uwadze również inne aplikacje, które pozwalają zarabiać, nie tylko na wypełnianiu ankiet.

Serwis społecznościowy

Dostępny na stronie wbudowany serwis społecznościowy jest tym, co wyróżnia Myiyo od innych paneli ankietowych. Pozwala on na integrację między członkami, szybką komunikację, przesyłanie sobie filmików, komentowanie czy dodawanie zdjęć. Niestety za samą aktywność społecznościową nie otrzymujemy teoretycznie żadnego wynagrodzenia. Teoretycznie, ponieważ możemy go wykorzystać do polecania ankiet, o czym wspomniałem już wcześniej. Facebook’a zdecydowanie nie zastąpi, ale może być pomóc w zarabianiu.

Wypłata z Myiyo

Minimalny próg wypłaty to 10000 pkt (10 euro), a sam czas oczekiwania na jej realizację to ok. 2 tygodni. Niestety nie mamy zbyt wiele możliwości wymiany zdobytych punktów, a najbardziej brakuje z pewnością możliwości wypłaty bezpośrednio na konto bankowe. Jednak na szczęście do dyspozycji mamy najpopularniejszy obecnie portfel internetowy, czyli PayPal.


paypal

PayPal to portfel internetowy, który możemy wykorzystać do bezpośrednich płatności w wielu sklepach internetowych, ale zebrane środki bez problemu wypłacimy również konto bankowe.


Poza wypłatą na PayPal, zebrane punkty możemy przekazać również jako datek na organizację charytatywną Three Little Birds.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania ponad 20€ z panelu bezpośrednio na PayPal.

myiyo dowód wypłaty

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet z całą pewnością możemy zaliczyć do jednego z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Niestety ilość ankiet przychodzących z jednego panelu nie jest zbyt duża, więc chcąc zarabiać więcej powinniśmy zarejestrować się w przynajmniej kilku. Dzięki temu możemy liczyć na większą ilość ankiet, a więc również zarobki. Do najpopularniejszych paneli bez wątpienia należy Ysense, choć w internecie znajdziemy ich zdecydowanie więcej (również dla nieletnich).

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście wypełnianie ankiet to nie jedyna możliwość zarabiania w sieci, a tych jest naprawdę sporo. Różnią się od siebie potencjałem zarobkowym oraz trudnością, ale wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim chęci, aby zacząć zarabiać.

Jak usunąć konto

Jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu, możemy bardzo szybko usunąć w nim konto. W tym celu musimy wejść w „ustawienia profilu”, które zobaczymy po kliknięciu w ikonę koła zębatego (widoczną z prawej strony u góry). Teraz wystarczy, że klikniemy w przycisk „likwidacja konta” i opcjonalnie podamy powód swojej decyzji. Warto ją wcześniej bardzo dobrze przemyśleć, gdyż likwidacja konta wiąże się z utratą wszystkich zarobków oraz danych.

Opinie o Myiyo

Na temat panelu ankietowego Myiyo, w internecie dominują opinie pozytywne, choć spora część użytkowników narzeka na małą ilość ankiet. Serwis oczywiście nie ma żadnych problemów z wypłatami i w dalszym ciągu wielu użytkowników zarabia za jego pośrednictwem, a to najważniejsze. Ciekawym rozwiązaniem jest również własny serwis społecznościowy, który wyróżnia panel od konkurencji oraz możliwość polecania ankiet. Jest to prawdopodobnie jedyny panel, w którym znajdziemy taką opcję. 

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Julita
Julita
5 lat temu

Serwis Myiyo wydaje się bardzo fajny na pierwszy rzut oka, jestem ciekawa jak sprawa wygląda z częstotliwościa otrzymywania ankiet. Większość opinii jest pozytywna więc może warto spróbować, to nic nie kosztuje.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu

Pierwsze słyszę o tym panelu, ktoś już otrzymał wypłatę? Pytam, bo lepiej nie próbować wejść w coś co okaże się niewypłacalne?

Emilia
Emilia
4 lat temu

Zarejestrowałam się w tym panelu w połowie lipca i niestety od tamtego czasu udało mi się ukończyć jedynie jedną ankietę. Naprawdę, przychodzi ich dosyć sporo, ale ciężko do jakiejkolwiek się zakwalifikować. Najczęściej wyrzuca już na samym początku. Zobaczymy jak dalej. Na razie jeszcze daję mu szansę.

tupting
tupting
4 lat temu

Pierwszy raz słyszę o tym panelu i chciałbym usłyszeć opinie innych. Tak jak przeczytałem gdzieś wyżej, czy ktoś otrzymał wypłatę (i mógłby pokazać gdzieś jakiś dowód?). Pytanie do administratora o co chodzi z tą fundacją charytatywną? Jakby ktoś mógł rozwinąć temat byłbym bardzo wdzięczny. Serwis na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawie, trochę tam popracuję i dam znać może wkrótce co i jak 😉

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz

Ja posiadam jedną wypłatę z panelu Imas. Więcej nigdy nie zlecałem, chociaż mam również zarobione na panelach, gdzie mógłbym zlecić wypłatę ale z różnych przyczyn tego nie robię. Jak chcesz to mogę Ci podesłać polecenie przelewu. Daj znać tylko czy na maila to zrobić czy w inny sposób. Przelew dość świeży bo chyba sprzed 3 miesięcy.

renata
renata
4 lat temu

MYIYO to jest jakaś porażka. Przez kilka lat uzbierałam ledwie 1/10 sumy punktów do wypłaty. Ankiety przysyłają jak na lekarstwo. A jeśli już zacznę jakąś ankiete wypełniać to czasami w połowie (tak mi się wydaje) zostaje odrzucona….. A zazwyczaj na początku wypełniania pojawia się informacja „Niestety Twój udział w ankiecie został odrzucony” albo „Wywiad został odrzucony” lub „badanie niedostepne” i tak prawie cały czas……Szkoda mojego czasu na ten panel

Joanne
Joanne
4 lat temu
Odpowiedz na  renata

na tym panelu sa regularnie nowe ankiety, posiada swietny design oferuje wypelnianie ankiet, ktore dotykaja roznych tematow. W edycji swojego profilu sam mozesz zdecydowac jakie tematy najbardziej cie interesuja za poprawnie wypelnione ankiety otrzymasz odpowiednie wynagrodzenie w zaleznosci od trudnosci i dlugosci danej ankiety

Paweł
Paweł
4 lat temu

System MYIYO był dawniej dobrym systemem, ale niestety chyba się „pogorszył”. Ankiet jest bardzo mało, następuje częste odrzucanie z ankiet, przeważnie z początku dostaje się komunikaty, że „Twój udział w ankiecie został odrzucony” lub „Badanie niedostępne”. Ale jak ktoś chce to niech spróbuje, być może będzie miał więcej szczęścia niż ja…Panel jest wypłacalny, ale trzeba uzbierać wysokie minimum 10000-20000 punktów, aby otrzymać wypłatę na Paypal w EUR… Kto lubi wypełniać ankiety, niech spróbuje udziału w tym panelu ankietowym, są punkty także za uzupełnienie profilu, można przekazywać wynagrodzenie z ankiet na cele charytatywne. Zapisz się i spróbuj sam/sama go ocenić…

Jas
Jas
1 rok temu

Deklarowana długość ankiety 15min, a rzeczywista 57 min. Mocno wkurzające!!!!

11
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x