FaucetPay – opinie i opis portfela kryptowalut

Każdy, kto choć trochę interesuje się kryptowalutami ma świadomość, że do ich przechowywania potrzebne są specjalne portfele. Jednym z nich jest FaucetPay, który dodatkowo może posłużyć jako platforma do zarabiania. Wprawdzie nie jest to jedyna strona tego typu, ale bez wątpienia warta uwagi. Zwłaszcza, jeśli interesuje nas zarabianie w kranikach kryptowalut. Jak działa i co warto wiedzieć o portfelu?

Jak działa FaucetPay

portfel bitcoin i kryptowalut

FaucetPay nie jest zwykłym portfelem przeglądarkowym, a jego nazwa nie jest przypadkowa. Składa się ona z dwóch wyrazów – faucet oraz pay, czyli kran oraz płacić. Jak łatwo się domyślić, portfel służy przede wszystkim do natychmiastowej wypłaty z kraników kryptowalut, które są z nim powiązane. W związku z tym, jest to bardzo ciekawy wybór dla osób, które kryptowaluty zbierają właśnie w ten sposób. Oczywiście takich portfeli jest zdecydowanie więcej, więc warto wiedzieć jak można przechowywać je również w inny sposób.

Jak złożyć depozyt w FaucetPay

Prawdopodobnie większość (jeśli nie wszystkie) środków trafiających na portfel będzie pochodziło z powiązanych kraników kryptowalut. Nie oznacza to jednak, że nie możemy gromadzić tu również coinsów z tych niepowiązanych. Wprawdzie mało kto zdecyduje się na taki krok, ale warto wiedzieć, że mamy taką możliwość.

Do złożenia depozytu potrzebny nam będzie adres portfela, który znajdziemy po kliknięciu w przycisk „Deposit”. Każda kryptowaluta, którą możemy gromadzić ma swój własny adres portfela oraz kod QR, który możemy po prostu zeskanować.

Oczywiście złożenie depozytu jest w pełni darmowe.

Jak wypłacić z FaucetPay

Wypłata środków z portfela FaucetPay jest stosunkowo prosta, ale zanim przejdziemy do wyciągania środków – musimy najpierw dodać adres portfela. W tym celu wchodzimy w zakładkę „Linked Addresses”, a następnie uzupełniamy odpowiednie pola:

  • Address – adres portfela,
  • Name (Label) – nazwa własna, która posłuży nam do rozróżniania portfeli, jeśli dodamy kilka,
  • Coin – kryptowaluta, którą obsługuje wpisany portfel.
adres portfela faucetpay

Niestety przy wyprowadzaniu środków musimy liczyć się z dodatkową opłatą, uzależnioną od wybranej kryptowaluty oraz tempa jej realizacji.

Zarabianie

FaucetPay pozwala również zbierać kryptowaluty, a skoro podstawowe funkcje portfela mamy już omówione, czas przejść właśnie do zarabiania. Możemy to robić na kilka sposobów, pośrednio lub bezpośrednio, ale wszystkie z nich znajdziemy w zakładce „earn”. Ta z kolei widoczna jest w górnej części strony.

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Pierwsza opcja (Faucet List) to kraniki kryptowalut. Wprawdzie nie zarabiamy w ten sposób bezpośrednio na stronie FaucetPay, ale znajdziemy tutaj sporą listę tych powiązanych z portfelem. Wystarczy, że zarejestrujemy się w wybranych i już możemy zacząć zbierać kryptowaluty. Oczywiście decydując się na zbieranie ich w ten sposób nie musimy ograniczać się do kraników, które wysyłają coinsy na FaucetPay.

Zadania

płatne zadania internetowe

Kolejna opcja to płatne zadania (Offerwall), dzięki którym możemy zdobywać dodatkowe coinsy. Najczęściej, aby dostać wynagrodzenie musimy zainstalować aplikację na telefon lub wypełnić ankietę. Jest to o tyle ciekawe, że samo wypełnianie ankiet dostępne jest również w innej zakładce.

Ankiety

płatne ankiety online

Wspomniane już wypełnianie płatnych ankiet (Surveys) to kolejna opcja, która dostępna jest również pod osobną zakładką. Jednak, aby mieć do niej dostęp musimy otrzymać płatność z przynajmniej 7 różnych kraników w danym miesiącu. Dodatkowo konto musi być starsze niż 1 tydzień i musimy mieć na nim przynajmniej 0,01$ z kraników. Wprawdzie nie jest to duży wymóg, ale chcąc zarabiać na wypełnianiu ankiet możemy skorzystać z paneli, które takich wymogów nie mają.

Klikanie reklam

klikanie w reklamy

Zostaje jeszcze jedna z łatwiejszych opcji zarabiania, czyli klikanie reklam (Paid To Click). Samego sposobu zdobywania coinsów objaśniać raczej nie trzeba, ale niestety i tutaj mamy pewien wymóg. Opcja ta dostępna jest, jeśli otrzymamy przynajmniej 5 płatności z różnych kraników w danym miesiącu. Wprawdzie jest to nieco mniejszy wymóg, jak przy wypełnianiu ankiet, ale i tutaj możemy skorzystać z serwisów, które w ogóle go nie mają.

Wspólne obstawianie

FaucetPay oferuje również wspólne obstawianie tokenów FEY (FEY Staking), dzięki któremu możemy zarobić, ale niestety również stracić. Ryzyko jest tutaj związane z dużymi wahaniami kursu, a decydując się na tę opcję nasze środki blokowane są na 70 dni. W tym czasie kurs może zarówno wzrosnąć, jak i niestety spaść. Oczywiście możemy wycofać w każdej chwili zdeponowane środki, ale wiąże się to z utratą 10%. Co więcej, ewentualna nagroda również przepada.

Punkty nagród (Reward Points)

W FaucetPay zdobywamy również Reward Points (RP), dzięki którym możemy zwiększyć swoje zarobki. Dostajemy je za:

  • obstawianie,
  • wykonywanie zadań,
  • zapraszanie znajomych (ilość punktów uzależniona od zarobków osób poleconych),
  • wymianę kryptowalut na FaucetPay,
  • wykupienie reklamy,
  • logowanie na stronie, gdzie z każdym kolejnym dniem ilość otrzymywanych RP jest większa, aż osiągnie pułap 100. Musimy jednak wiedzieć, że brak logowania sprawi, że serię musimy zaczynać od początku.

Zdobyte RP możemy wydać na 24-godzinny „boost” do zarobków z zadań, klikania reklam, zaproszonych osób oraz ilości zdobywanych RP. Co ciekawe, jeśli nie interesują nas „boosty”, możemy po prostu zamienić RP na btc, gdzie 10 RP = 1 satoshi.

Gry na FaucetPay

Na stronie FaucetPay do dyspozycji mamy również wiele gier, które przypominają te dostępne w kasynach internetowych. Przykładem może być choćby ruletka, której zasad raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszystkie te gry znajdziemy w zakładce Multiply BTC, a za ich pomocą możemy bardzo szybko powiększyć lub pomniejszyć aktualne saldo. Oczywiście przed ewentualnym przystąpieniem do gry warto się dobrze zastanowić, gdyż bardzo szybko możemy wszystko stracić.

Program partnerski

FaucetPay posiada również własny program partnerski, dzięki któremu możemy dodatkowo budować dochód pasywny. Od każdej zaproszonej za pomocą reflinka osoby otrzymujemy (oczywiście osoba zapraszana nic na tym nie traci) procent z każdego obstawienia w grach:

  • 0,50% z gry Dice
  • 0,30% z gry Crashes
  • 0,30% z gry Limbo
  • 0,27% z ruletki,
  • 0,10% z gry Plinko

Dodatkowo, otrzymujemy:

  • 50% z wymiany kryptowalut,
  • 25% z wykonanych zadań,
  • 50% z klikniętych reklam.

Jak widać, zapraszanie znajomych może znacznie zwiększyć zarobki, więc warto się tym tematem zainteresować. Link do zapraszania oraz statystyki znajdziemy w zakładce Affiliate.

Opinie o FaucetPay

FaucetPay ma bardzo dobre opinie w internecie i nieźle sprawdza się jako portfel kryptowalut. Co więcej, dodatkowe możliwości powiększania salda oraz program partnerski sprawiają, że portfel może służyć nie tylko do przechowywania kryptowalut, ale również do zarabiania. Te dwie kwestie oraz łatwość wymiany jednej kryptowaluty na drugą czynią ten portfel wartym zainteresowania. Niestety przy wyprowadzaniu środków musimy liczyć się z prowizją, więc nie warto wyciągać mniejszych kwot.

Macie jakieś doświadczenia z FaucetPay? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zobacz też:


Łukasz Luboński

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
stary
stary
10 miesięcy temu
Ocena :
     

Faucetpay bez powodu zawiesił konto okradając pozbawiając mnie kryptowalut o wartości ponad 360$
Ze strony administracji portalu zero odpowiedzi, poza informacją na mojego maila
zawierającą kopię mojego zgłoszenia wysłaną poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Andrzej
Andrzej
8 miesięcy temu

Od kilku dni nie mogę się zalogować z powodu niedostęonej weryfikacji/ Capcha/.
Czy ktoś również ma ten problem?
Nie wiem czy to wina przeglądarki czy właściciele znów coś kombinują.

3
0
Zostaw komentarz!x