Ruletka online – legalność w Polsce

W Polsce nie brakuje osób, które lubią ryzyko i gry hazardowe. Bez wątpienia jedną z popularniejszych gier tego typu, jest ruletka. Dostępna przeważnie jest zarówno w kasynach stacjonarnych jak i w internecie – online. Niestety w Polsce różnie bywa w tej kwestii i zawsze się trzeba upewnić czy to co robimy jest zgodne z prawem. Jakie są zasady gry i czy ruletka online jest w Polsce legalna?

Czym jest ruletka?

Jest to gra hazardowa grana w większości kasyn. Ciekawostką jest, że suma wszystkich liczb w ruletce daje liczbę 666, przez co często nazywana jest również „szatańską grą”. Są dwa systemy gry: europejski i amerykański. Kasyno ma teoretycznie przewagę nad graczem wynoszącą 2,7% (europejskie) lub 5,26% (amerykańskie).

Czym się różnią? Europejska wersja ma pole oznaczone numerem „0”, a Amerykańska wersja ma oprócz tego dodatkowe pole oznaczone „00”. Pole to dołożono by kasyna szybciej się bogaciły, ale aktualnie ta wersja gry jest zakazana na większości terytorium USA. Zależnie od wersji jest na stole 37 (1-36 i 0) lub 38 (1-36, 0 i 00) numerów.

Zasady gry w ruletkę

Po obstawieniu stołu przez graczy (postawieniu żetonów na określonych polach) krupier wprawia w ruch koło ruletki, a w przeciwnym kierunku rzuca kulką. Po kilkunastu obrotach kulka zatrzymuje się na określonym numerze. Czasem dla urozmaicenia gracze mogą obstawiać jeszcze po rzuceniu kulką przez krupiera. Muszą oni jednak zdążyć przed wypowiedzeniem przez krupiera słów „Rien ne va plus” (koniec obstawiania) lub jej odpowiednika w języku regionalnym. Zazwyczaj następuje to, gdy kulka traci swój impet i zaczyna opadać w kierunku kręcącego się koła.

Zasady obstawiania w ruletce

W ruletce dostępny jest szeroki wybór zakładów:

 • szanse proste (czerwone lub czarne, parzyste lub nieparzyste, niskie (1-18) lub wysokie (19-37)). Wygrana w tym wypadku to 1:1 czyli wygrasz tyle ile obstawiłeś. Obecność zera sprawia, że szansa na wygraną wynosi 18/37 czyli ok. 48,6%.
 • szanse wielokrotne to znacznie mniejsza szansa na wygranie ale i większa potencjalna wygrana. Wszystko zależy od prawdopodobieństwa danego zdarzenia.

Ile można wygrać stawiając na poszczególne kombinacje?:

 • pojedynczy numer to wygrana 35-krotności postawionej kwoty,
 • dwa numery to wygrana 17- krotności postawionej kwoty,
 • trzy numery to wygrana 11- krotności postawionej kwoty,
 • cztery numery to wygrana 8- krotności postawionej kwoty,
 • sześć numerów to 5- krotności postawionej kwoty,
 • tuzin (1-12 lub 13-24 lub 25-36) to wygrana 2x większa niż postawiona kwota,
 • kolumna (liczby na stole ułożone są w 3 kolumnach) to wygrana 2x większa niż postawiona kwota.

Dochodzi jeszcze do tego obstawianie „0”, które ma swoje zasady. Jeśli wypadnie to wszystkie zakłady na pojedynczy numer są przegrane. Dla zakładów postawionych na pojedyncze numery są dwie możliwości:

 • gracz traci połowę zakładu,
 • gracz wysyłany jest „do więzienia”. Oznacz to tyle, że zakład pozostaje na miejscu do następnego rzutu.

Ruletka online w Polsce

Aktualne przepisy nie tylko zabraniają, ale i blokują dostęp do gier hazardowych w internecie. Pozostaje jednak pewna alternatywa jaką są zakłady bukmacherskie online. Oczywiście nie wszyscy bukmacherzy są w Polsce legalni, ale jest kilka mających pozwolenie Ministra Finansów na prowadzenie tego typu zakładów. Mieszkając poza granicami kraju oczywiście nie ma przeciwwskazań do gry w ruletkę.

Dodaj komentarz