Shorte

Shorte.st to serwis zbudowany przede wszystkim pod globalny internet, dlatego najwięcej ruchu generuje za granicą. Co ciekawe jest to polski serwis, który ruszył w 2013 roku i z powodzeniem działa również na rynku polskim. Zarabianie na skracaniu w shorte.st opiera się na ruchu wchodzącym i wychodzącym z serwisów internetowych.

Jak zarabiać w Shorte.st

Shorte jest kolejnym skracaczem, gdzie zarabiamy skracając linki. Tak skrócony link wygląda następująco: http://sh.st/ja69m. Początek sh.st jest zawsze taki sam, różni się tylko literami/cyframi na końcu (można wpisać własną nazwę zamiast tego). By to zrobić należy wkleić link do skrócenia w zaznaczonym miejscu, a następnie „Shorten”. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość.

skracanie linku w shorte

Shorte Website script

Powyższa opcja pozwala wygenerować w Shorte odpowiedni skrypt do zarabiania dla osób posiadających własną stronę lub blog.

 • Links – włączenie lub wyłączenie skróconych linków do wyświetlania na stronie.
 • Domains selection type – tutaj podajemy adresy konkretnych stron:
  • Include – wszystkie linki wychodzące kierujące do podanych stron będą zamienione na skrócone linki np. do Youtube.
  • Exclude – jak wyżej z tą różnicą, że będą zamienione wszystkie linki z wyjątkiem podanych (np. własna domena. Wtedy linki wewnątrz serwisu będą otwierały się normalnie bez reklam).
 • Entries – reklama wyświetlana przy wejściu na stronę:
  • On entry – przy wejściu na stronę po upłynięciu podanego czasu (w milisekundach).
  • On click – po kliknięciu myszą w dowolnym miejscu.
 • Exits – wyświetlanie reklam dla osób, które zdecydują się opuścić witrynę kilka chwil po wejściu. Osoby, które wykażą jakąś aktywność na stronie lub zostaną na niej dłuższy czas, nie zobaczą żadnych reklam.
 • Pop ads – reklama w postaci wyskakującego okienka po wejściu na konkretną stronę (domyślnie jest to jedno takie okienko na 24h, ale można to zmienić).

More tools

 • Quick link – pozwala szybko skracać dopisując na końcu link do skracanej strony. Wystarczy zapamiętać podany początek (każdy użytkownik ma swój) lub go gdzieś zapisać pod ręką.
 • Developers api – api dla developerów.
 • Mass shrinker – masowe skracanie linków. Wystarczy powklejać jeden pod drugim.
 • WordPress plugin – wtyczka do wordpress’a
 • DLVR.IT – integracja z social mediami. Pozwala zarabiać na udostępnieniach.
 • Refferal program – zapraszanie znajomych. Otrzymujemy dodatkowo 20% pieniędzy, które zarobią.

Ile można zarobić w Shorte.st

To ile można zarobić w Shorte.st uzależnione jest od wielu czynników. Jednym z nich są stawki, które można przejrzeć klikając w „payout rates” na dole strony. Będą się one mocno od siebie różniły, w zależności od kraju, w którym otwierane będą linki. Kolejna sprawa to oczywiście ilość kliknięć, więc tutaj zarobek zależy już tylko od nas. Przy dobrych miejscówkach mogą to być całkiem niezłe pieniądze, ale trzeba mieć na uwadze, że nie każdy jest w stanie dużo w ten sposób zarobić.

Program poleceń

Serwis posiada również własny program partnerski, co nie powinno w sumie nikogo dziwić. Od każdej poleconej osoby otrzymujemy dożywotnio, bez limitów 20% ich zarobków, przy czym oczywiście oni na tym nic nie tracą. Duża ilość aktywnych promotorów pozwala znacznie zwiększyć zarobki.

Wypłata

Wypłata z serwisu następuje automatycznie 10 dnia każdego miesiąca, pod warunkiem, że na naszym koncie znajduje się przynajmniej 5$. Na początku musimy ustawić w opcjach odpowiedni adres, na który trafiać mają zarobione przez nas pieniądze pieniądze. Dostępne portfele:

paypal

Poza powyższymi dostępny jest również Webmoney.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Shorte.st jest bardzo dobrym i popularnym skracaczem, ale przed rozpoczęciem promowania skróconych linków warto porównać stawki dla konkretnych krajów z innymi serwisami tego typu. W sieci ich nie brakuje, choć niektóre z nich zdecydowanie przodują nad innymi. Oczywiście poza skracaniem linków warto poznać również inne sposoby zarabiania w internecie.

Skracanie linków

skracanie linków

Skracanie linków to ciekawa forma zarabiania, ale wymaga sporo zaangażowania. Jest kilka serwisów, które płacą za kliknięcia w linki skrócone za ich pomocą.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

W domu możemy zarabiać na wiele różnych sposobów, a różnią się one między sobą potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić.

Opinie o Shorte.st

Shorte to bardzo fajny, wypłacalny i przede wszystkim polski skracacz linków. Niestety jak to bywa w tej branży warto wcześniej porównać stawki z konkurencją, ponieważ zmieniają się one co jakiś czas. Z pewnością jednak serwis należy do czołowych w swojej kategorii.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Zostawcie swoją opinię w komentarzu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x