Revshare – co to i jak na tym zarobić?

Rynek programów typu revshare powiększa się bardzo szybko. Przystąpienie do jednego z nich może być doskonałą okazją do szybkiego zdobycia dodatkowej gotówki, ale wiąże się to również z ryzykiem i to bardzo dużym. Z reguły wszystkie programy revenue share opierają się na podobnym schemacie działania. Co warto o nich wiedzieć?

Jak działają programy typu revshare

Programy typu revenue share dzielą się ze swoimi użytkownikami przychodami uzyskiwanymi z reklam oraz innego rodzaju źródeł. Jednak, aby mieć udział w podziale zysków musimy wykupić w systemie usługę reklamową, czyli tzw. adpacka. Taki pakiet reklam może posłużyć do promocji naszej strony internetowej lub konkretnego produktu, ale nie oszukujmy się – ich skuteczność jest praktycznie zerowa. Co więcej, poza samym zakupem najczęściej sami musimy też obejrzeć określoną ilość reklam innych użytkowników. Wówczas otrzymamy naliczenia z zakupionych adpacków, czyli swój udział w zyskach.

Zarobki w programach revshare zależą w dużym stopniu od wysokości wkładu, jednak nie musi być on wcale duży. Po prostu im więcej zakupionych adpacków tym większy zysk. Musimy jednak pamiętać, że programy typu revenue share nie są produktami inwestycyjnymi.

Inne możliwości zarabiania w takich programach

Podstawową opcją zarabiania w programach revshare są wspomniane adpacki, ale poza tym najczęściej oferują również inne możliwości:

  • Zdobywanie poleconych – ta opcja dostępna jest w praktycznie każdym programie typu revshare. Co więcej, wielu użytkowników niemal w całości opiera swoje zarobki na pozyskiwaniu nowych osób do programu. Jednak do zarabiania w ten sposób konieczne jest znalezienie ludzi, którzy zarejestrują się w takim programie z naszego reflinka. Dzięki temu otrzymamy prowizję od zarobków każdego poleconego. Wprawdzie stawki w poszczególnych programach revenue share różnią się od siebie, ale pozyskanie dużej liczby poleconych pozwala na bardzo duży zarobek bez praktycznie żadnego wkładu własnego. Jako „sponsor” otrzymujemy należność za wszystkie adpacki zakupione przez polecone osoby, a także inne ich zakupy reklamowe.
  • Wielopoziomowy system wynagrodzeń – programy revshare mają indywidualne schematy prowizji. W niektórych możliwe jest zarabianie nie tylko na bezpośrednich poleconych, ale również na pozyskanych przez nich osobach. Jak łatwo się domyślić zarobki w wielopoziomowym systemie wynagrodzeń rosną bardzo szybko, jednak wprowadzenie tylu osób do programu nie jest łatwe. Zazwyczaj wymaga to przynajmniej kilku miesięcy intensywnej pracy oraz budowania korzystnego wizerunku. Najlepszym na to sposobem jest tzw. mentoring, który polega na przekazywaniu innym zdobytej dotychczas wiedzy, w zamian za współpracę w programie. Bardzo często okres budowania całego zespołu jest długotrwały, ale niemal zawsze przynosi odpowiedni efekt, podobnie jak w MLM.
  • oglądanie płatnych reklam – programy revenue share często pozwalają również zarabiać na oglądaniu płatnych reklam. Są one umieszczone w systemie, a my otrzymujemy z góry określone wynagrodzenie za obejrzenie każdej z nich. Ich liczba ustalana jest indywidualnie przez program, ale z reguły nie jest ich dużo, a zarobki z tego tytułu nie należą do wysokich. Oczywiście ich liczba może też zależeć od ilości wykupionych pakietów, ale w dalszym ciągu jest to jedynie dodatek, gdyż głównym źródłem zarobku pozostają adpacki.

Bardzo często, aby otrzymywać naliczenia z adpacków musimy codziennie się logować i obejrzeć określoną ilość reklam, więc warto na to zwrócić uwagę. Czasem sposobem na dodatkowy zarobek jet również polecanie usług reklamowych serwisu oraz prowizje ze sprzedaży autorskich produktów programu.

Strategie zarabiania w revshare

Nie jest tajemnicą, że najwięcej w programach tego typu zarabiają promotorzy, a jednocześnie najmniej ryzykują. Dlatego też niestety pojawia się dużo nieetycznych promotorów, którzy obiecują „biznesy na lata„, choć wiedzą, że nie jest to prawda.

Dla osób, które wrzucają w program własne pieniądze najpopularniejsza strategia to długa reinwestycja środków. Jest często wykorzystywana, ponieważ dzięki zastosowaniu procentu składanego możemy liczyć na coraz większe zarobki. Jednak i ona ma swoją wadę, gdyż zbyt długa reinwestycja może sprawić, że zwyczajnie nie zdążymy wypłacić kapitału, ponieważ program upadnie. Dlatego też nie warto nastawiać się na długi zarobek w programach revshare i w miarę szybko się wycofać wychodząc „na plus”.

Ryzyko związane z programami revenue share

Z programami revenue share wiąże się przede wszystkim ryzyko niewypłacalności oraz nagłego upadku, prowadzącego do zamknięcia biznesu. Podstawowym problemem źle skonstruowanych systemów tego typu jest brak wypłacalności już kilka miesięcy od startu działalności. Zwykle wynika to z niezbyt skutecznych usług reklamowych oraz zbyt wysokich prowizji za polecanie, przez co firma nie ma na czym zarabiać. Bardzo często nie da się też zweryfikować twórców programu revshare. Nie ujawniają oni swoich danych rejestrowych, a na stronie internetowej brakuje szczegółowych informacji o właścicielach. Stopniowo problem ten jest rozwiązywany, ponieważ twórcy programów wchodzą w większe interakcje z użytkownikami, biorą udział w webinarach oraz eventach. Dzięki temu budowane jest większe zaufanie, które może świadczyć o dużej stabilności programu.

Mimo to niestety musimy liczyć się z tym, że prędzej, czy później takie programy po prostu zamienią się w SCAM.

Popularne programy revshare

Programy revshare ze względu na spory potencjał zarobkowy przyciągają wiele ludzi. Jest wiele popularnych stron typu revenue share, które można kojarzyć choćby z nazwy. Te poniższe oczywiście już nie płacą, albo oszukują w inny sposób (np. resetując zarobki co określony czas):

  • FutureAdPro,
  • Traffic Monsoon,
  • MxRevshare (później zmiana nazwy na Mx World),
  • Recyclix,
  • MyPayingAds.

Programów tego typu było naprawdę dużo, ale tylko nieliczne były w stanie przetrwać dłuższy okres czasu. Wszystko zależy bowiem od planu marketingowego oraz ilości znanych promotorów, którzy w to wejdą i będą promować „biznes”.

Czym się kierować przy wyborze programu revenue share

Podobnie jak w programach HYIP, najważniejsza zasada związana z revshare, to wyjść z niego zanim skończą się pieniądze na wypłaty. Sporo przesłanek może świadczyć o tym, że koniec jest bliski, ale niestety ciężko precyzyjnie określić dokładną datę upadku programu. Co brać pod uwagę decydując się na zapis?

  • kiedy revshare wystartował. Im dłużej funkcjonuje tym większe prawdopodobieństwo, że pieniądze na wypłaty się kończą,
  • procent zwrotu oraz czas w jakim to następuje. Im wyższy zarobek i krótszy czas potrzebny na zamknięcie „adpacka” tym większe zobowiązania programu, więc i żywotność krótsza,
  • ilość dużych promotorów. Im więcej osób promuje dany serwis tym większa szansa na dłuższy napływ użytkowników, co przekłada się na kolejne wpłaty.

Czy revshare to piramida finansowa?

piramida finansowa

Wiele osób uważa, że revshare to piramida finansowa, ponieważ pieniądze na wypłaty biorą się z wpłat innych użytkowników. Jest to prawda, choć zwolennicy programów revenue share twierdzą, że mają one własny produkt, jakim najczęściej jest po prostu reklama. Ten argument ich zdaniem potwierdza to, że revshare piramidą nie jest, ale reklama w takich programach nie ma praktycznie żadnej wartości. Praktycznie wszyscy użytkownicy oglądają je tylko po to, aby zaliczyć wymagane minimum, a nie ze względu na ich ewentualną treść. Można więc śmiało uznać, że jest to piramida, która po prostu się z tym kryje na różne sposoby.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Programy revshare pozwalają wprawdzie szybko zarobić pieniądze i to spore, ale nie każdemu się to uda. Druga sprawa, że nie każdy chce podejmować tak duże ryzyko. Dlatego też warto zainteresować się innymi sposobami zarabiania w internecie, a tych nie brakuje, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, najczęściej nie wymagają żadnego wkładu własnego, a jedynie trochę wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Revenue share – opinie

Swego czasu programy typu revshare były bardzo popularne i pozwalały w krótkim czasie zarobić niezłe pieniądze. Jednak dotyczy to przede wszystkim promotorów i osób z dużym kapitałem, przy czym Ci pierwsi ryzykowali zdecydowanie mniej. Aktualnie takie programy nie są już tak popularne, choć w dalszym ciągu wiele osób się na nie decyduje. Wprawdzie w dalszym ciągu pozwalają zarobić, ale tylko pod warunkiem, że wycofamy się z nich w odpowiednim momencie i wyciągniemy więcej niż włożymy. Wiąże się to, jednak ze sporym ryzykiem, więc na obecną chwilę są zdecydowanie lepsze sposoby na zarabianie.

Macie jakieś doświadczenia z programami tego typu? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zobacz też:


Łukasz Luboński

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Troy
Troy
5 lat temu

Zaczynałem swoją przygodę z revshare od Traffic Moonsoon i było naprawdę super, niestety do czasu. Mimo upadku udało mi się wyjść na plus, więc się nie zniechęciłem, ale do kolejnych wchodziłem już z większą ostrożnością. Oczywiście dla przeciętnego Kowalskiego to spore ryzyko utraty kapitału, ale promując serwis można naprawdę dobrze zarobić. Oczywiście nie każdy będzie w stanie. Wchodząc w taki biznes trzeba pamiętać właśnie o nieetycznych promotorach, którzy obiecują biznesy na lata, aby zarobić na prowizjach.

broda
broda
4 lat temu

Widzę kolejny przykład klasycznej piramidy. Sami się do tego nawet przyznają. Stare metody wchodzą w wirtualny świat. Prawda jest taka, że zarobić tam można. Pod warunkiem, że się jest na pierwszym lub drugim poziomie piramidy. Niżej – nie zarobisz. Choćby nie wiem jak długo czekać. Swoją drogą takie metody zarabiania delikatnie mówiąc zalatują na kilometr.

2
0
Zostaw komentarz!x