Opinie.pl – jak wypełniać ankiety w panelu?

Opinie.pl (wcześniej „Twój Punkt Widzenia”) to ogólnopolski panel ankietowy, w którym uczestnicy dzielą się opiniami na różne tematy w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. Właścicielem jest IQS Online i jest to jeden z najdłużej działających paneli w Polsce (funkcjonuje od 2007 roku). Założyć konto w panelu mogą osoby, które ukończyły 16 lat. Co warto wiedzieć o serwisie i gdzie jeszcze warto się zarejestrować?

Rejestracja w Opinie.pl

Przechodząc do formularza rejestracyjnego w panelu Opinie.pl od razu witają nas podstawowe pytania dotyczące płci, roku urodzenia, miejsca zamieszkania itp. Następnie regulamin, który musimy zaakceptować i dopiero wtedy podajemy takie informacje jak nazwa użytkownika, adres e-mail i hasło. Dość nietypowe rozwiązanie, gdyż zdecydowana większość paneli wymaga jedynie loginu i hasła, a ewentualne pytania dotyczące profilu dostępne są już po rejestracji. W sumie jest to dobre wyjście, gdyż profil i tak musielibyśmy wypełnić, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety. W przeciwnym razie problemy z ich ilością oraz spora ilość odrzuceń mogłyby skutecznie zniechęcić do zarabiania w ten sposób. Warto zwrócić uwagę, że może to być również ciekawa praca dla nieletnich, gdyż rejestracja nie wymaga pełnoletności.

Opinie.pl – jak zarabiać i wypełniać ankiety

jak zarabiać w Opinie.pl panel IQS

Za samą rejestrację w panelu opinie.pl dostajemy 200 pkt, a po wypełnieniu profilu dodatkowe 400 pkt (niestety te punkty akurat są jednorazowe). Dodatkowo wypełnienie profilu pozwoli nam otrzymywać dużo lepiej dopasowane ankiety, więc warto to zrobić.

Podstawową formą zarabiania w panelu opinie.pl jest oczywiście wypełnianie ankiet, a informację o ich dostępności znajdziemy pod zakładką „Twoje ankiety”. Wystarczy, że klikniemy w „zobacz zaproszenie”, a przejdziemy do jej wypełniania. Powiadomienie o nowych ankietach, prócz skrzynki w programie trafia również na adres e-mail. Po jej wybraniu poznamy jej tematykę, ilości punktów możliwych do zdobycia oraz orientacyjny czas potrzebny na wypełnienie. Stawka za wypełnienie jednej ankiety to przeważnie kilka złotych.

Program poleceń

Zapraszanie znajomych za pomocą reflinka to dodatkowa forma, która potrafi nieźle zwiększyć zarobki i budować dochód pasywny. Dokładnie otrzymujemy 20% z wypełnionych przez poleconego ankiet, co widać zresztą na zrzucie. Dodatkowo w programie mamy „ranking top 10 zapraszających” czyli 10 osób, które w danym kwartale zaprosiły najwięcej osób do panelu opinie.pl. Osoby znajdujące się w tym rankingu otrzymują od serwisu dodatkowe nagrody rzeczowe o wartości ok 200 zł. Linki do zapraszania znajdziemy w zakładce „zaproś”. Tam też możemy podejrzeć statystyki dotyczące poleconych i zdobytych w ten sposób punktów. Tutaj też znajdziemy wspomniany ranking oraz aktualnie posiadane punkty w nim więc możemy zorientować się ile brakuje nam do czołówki.

Co poza wypełnianiem ankiet?

Wypełnianie płatnych ankiet to podstawowa forma zarabiania w tym panelu, ale warto dodać, że mamy tutaj możliwość zarabiania również na:

 • wywiadach telefonicznych,
 • wideorozmowach (netView),
 • testach produktów,
 • dzienniczkach online i forach dyskusyjnych.

Aby brać udział w takich badaniach musimy najpierw wyrazić odpowiednią zgodę, którą znajdziemy w profilu pod pozycją „Badania”.

Konkursy w Opinie.pl

Panel Opinie.pl oferuje organizuje różnego rodzaju konkursy, w których możemy wygrać bardzo fajne nagrody rzeczowe np. okulary VR (Virtual Reality). Przeważnie wystarczy, że odpowiemy na pytanie bądź przygotujemy pracę graficzną na podany temat. Informacji o owych konkursach znajdziemy pod zakładką „Twoje wiadomości”. Pod tym względem panel zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Wypłata zarobków z panelu IQS

W serwisie opinie.pl zdobywamy punkty, które następnie przeliczane są na złotówki (10000 pkt = 50 zł). Wypłaty realizowane są do 15 dnia kolejnego miesiąca od momentu zlecenia, choć w przypadku przelewu na konto bankowe do 4 dni.

Swego czasu panel umożliwiał również wypłatę na PayPal, ale niestety została ona wycofana, więc aktualnie najpopularniejsza opcja to wspomniane konto bankowe. Decydując się na zmianę lub założenie nowego warto wiedzieć, który bank oferuje najlepsze warunki i pieniądze za założenie konta. Oczywiście również nieletni mogą wypłacać w ten sposób, gdyż banki w swojej ofercie mają także konto dla młodych.

Pieniądze możemy również przelewać bezpośrednio na konta dostępnych organizacji pomocy społecznej i z najpopularniejszych sposobów wypłat to w zasadzie byłoby na tyle. Do dyspozycji jednak mamy również (w nawiasie wymagana ilość punktów):

 • Doładowanie telefonu (4000),
 • kartę podarunkową do Zalando (5000),
 • Fundacja Pomocna Ręka (5000),
 • Fundacja TV Puls pod Dębem (5000),
 • Straż dla Zwierząt w Polsce (5000),
 • bidon (8000).
 • kubek termiczny (9000),

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania 300 złotych z panelu bezpośrednio na PayPal.

Testowanie produktów

Warto zauważyć, że panel Opinie.pl umożliwia również testowanie produktów. Jak to wygląda? Panel wysyła nam wybrany produkt, a my wypełniamy stosowną ankietę, w której opisujemy swoje doświadczenia z produktem. Za tego typu badania otrzymamy oczywiście większą ilość punktów, gdyż wymagają większego zaangażowania. Dodatkową zaletą takiego badania jest produkt, który otrzymujemy zupełnie za darmo.

Aby brać udział w takich testach musimy zaznaczyć odpowiednią zgodę na tego typu badania w koncie panelisty. W tym celu klikamy „uzupełnij profil” i wchodzimy w pierwszą pozycję, czyli „Badania”. Tam też możemy zaznaczyć badania, w których chcielibyśmy brać udział.

Aplikacja mobilna od Opinie.pl

Panel opinie.pl posiada również dedykowaną aplikację do zarabiania pieniędzy na telefonie, która może ułatwić korzystanie z serwisu osobom preferującym wypełnianie ankiet za pomocą smartfona. Dostępna jest na telefony z Androidem, a ściągnąć ją możemy ze sklepu Google Play lub po prostu wchodząc na stronę panelu (zakładka Aplikacja).

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet to stosunkowo prosty sposób na zarobek, ale warto założyć konto przynajmniej w kilku, aby zwiększyć potencjalne zarobki. Jest wiele paneli ankietowych, w których warto się zarejestrować, również zagranicznych. Poza ankietami warto zainteresować się również innymi sposobami zarabiania przez internet.


praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet możliwa jest na wiele sposobów. W zależności od stopnia trudności, mogą to być mniejsze lub większe kwoty, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Jak usunąć konto w Opinie.pl

Jeśli z jakiegoś powodu panel nie przypadnie nam do gustu i zrezygnujemy z dalszego wypełniania ankiet, konto w opinie.pl możemy usunąć na 2 sposoby:

 • klikając „usuń” na koncie panelisty (choć przyznam szczerze, że nigdzie nie mogę tego znaleźć),
 • powiadamiając organizatora wykorzystując przycisk „zgłoś problem” lub kierując wiadomość bezpośrednio na adres e-mail: ankiety[małpa]opinie.pl.

Tego typu decyzję warto wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż usunięcie konta wiąże się z utratą wszystkich zarobków oraz rezygnacją z udziału w konkursach i programach lojalnościowych.

Opinie o panelu grupy IQS

Wypełnianie płatnych ankiet to bardzo dobry sposób na podreperowanie budżetu domowego, a panel opinie.pl z pewnością należy do czołówki serwisów tego typu i zdecydowanie jest wart polecenia.Regularne wypłaty oraz pozytywne opinie w internecie mówią same za siebie. Sporym atutem są również różne konkursy, które pozwalają zdobywać dodatkowe, często całkiem niezłe nagrody. Zdecydowanie warto zarejestrować się w panelu, choćby po to, aby samodzielnie ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z tym panelem ankietowym? Podzielcie się opinią na jego temat w komentarzu!

35 komentarzy do wpisu „Opinie.pl – jak wypełniać ankiety w panelu?”

   • Jak rozumiem z Twojego komentarza to warto od razu w całości wypełnić swój profil, tak? Dużo więcej szans jest wówczas na otrzymanie ankiet? A jeśli działasz w serwisie, to sporo masz poleconych, bo ładny procent jest z tego co oznacza, że podobnie jak w serwisach dla klikaczy można nieźle dorobić, nic nie robiąc. Z drugiej strony tych poleconych to jakoś trzeba znaleźć

    Odpowiedz
  • Dziwne, że żądnego zaproszenia, może masz niewypełniony profil. Warto wypełnić w całości profil i poczekać, niektóre ankiety są naprawdę za sporą ilość punktów i w miarę często się pojawiają. Sporo jest żywnościówek, ale są w miarę ciekawe 😉 O ile dobrze pamiętam za wypełnienie profilu do końca są też jakieś punkty na start.

   Odpowiedz
 1. Bardzo ciekawe opinie . Nie nudza przedewszystkim i czas poswiecony na tego typu zarobek nie jest taki mozolny. Minusem według mnie jest to ze rzadko przesyłaja propozycje ankiet do wypelnienia . Przynajmniej dla mnie , moze takie mam preferencje…. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Jeśli ktoś chce dorobić sobie trochę grosza na pewno nie warto opierać się na tym panelu jako głównym źródle dodatkowego zarobku. Niemniej ankiety przychodzą, najczęściej kilka na miesiąc. Nie do wszystkich się zakwalifikujemy, ale z pewnością warto. W końcu im więcej paneli, tym większy zysk. Nie zawsze zaproszenie do ankiety przychodzi w mailu, więc polecam logować się bezpośrednio na konto.

  Odpowiedz
  • Dziwne, bo u mnie przychodzi zawsze, ale nie zawsze wpada do głównego folderu, tylko ląduje w ofertach, albo w spamie (mam konto na mail.ru, z przekierowaniem na Google, więc to Gmail tak segreguje. Sprawdź, może u Ciebie też przychodzi i ląduje gdzieś indziej.

   Odpowiedz
 3. Opinie to dosyć fajny portal ankietowy, fakt że ankiety zbyt często się nie pojawiają (z jedna na dwa tygodnie) dostaje się dosyć dużą sumę punktów za zrobioną ankietę. Ja za zrobienie jednej ankiety dostałem 1000pkt a od 4000pkt już są nagrody więc jak dla mnie świetna opcja. Można wypłacać na PayPal lub Przelew bankowy

  Odpowiedz
 4. Na pierwszy rzut oka wygląda na dość ciekawą stronę ankietową, jednak jak to z takimi portalami pojawia się kilka pytań do użytkowników:
  Jak z częstotliwością otrzymywania ankiet ? Jak z kwalifikowaniem do poszczególnych badań, nie jesteście jakoś często odrzucani? Jak z wymianą punktów na nagrody, nie ma żadnych problemów? Terminowość wymian jest dotrzymywana?

  Odpowiedz
  • Częstotliwość zależy od konkretnego profilu. Znaleźć można zarówno osoby, które otrzymują dużą ilość ankiet, jak i takie, które otrzymują ich minimalną ilość. Nie odnotowałem dotychczas żadnych problemów z wypłatami.

   Odpowiedz
  • Zależy od profilu, opinie są różne, niektórym przychodzi kilka na miesiąc, niektórym kilka w tygodniu. W porównaniu do innych serwisów u mnie ankiet sporo, są puste tygodnie, ale czasami wpadają dwie, albo trzy w jednym tygodniu. Rzadko odrzuca, jeśli masz do końca wypełniony profil, mi się zdarzyło raz, raz nie zdarzyłam, bo ankieta po kilku godzinach się skończyła, ale jak sprawdzasz na bieżąco to duża szansa na kwalifikację.

   Odpowiedz
 5. Korzystam od paru dni, portal wydaje sie ciekawy,aczkolwiek liczba ankiet pozostawia troche doz yczenia. Gdyby bylo ich wiecej moznaby bylo na nich sensownie zarobic. Jako forma dorobienia paru/nastu zlotych miesiecznie, polecam. Portal nie wymaga naszych tajemnych danych. W porownaniu do innych tego typu portali jak najbardziej na plus : przejrzysty interfejs oraz proste ankiety. Na minus ich liczba.

  Odpowiedz
  • U mnie tych ankiet pojawia się sporo, może zależy od profilu, sprawdź czy masz wypełnione wszystkie ankiety profilowe. Im więcej danych wprowadzisz, tym lepiej, u mnie przed wypełnieniem nie przychodziło nic.

   Odpowiedz
 6. Jestem zarejestrowana na kilku stronach ankietowych, muszę powiedziwć że ta jest najlepsza bo ankiety są w wiekszosci dobrze dopasowane do profilu. Ankiet dostaje bardzo malo- jedna, dwie miesięcznie mimo odpowiedzi na wszystkie pytania. Od 3 miesiecy udalo mi sie uzbierac w sumie 450pt ale to i tak sukces w porownaniu do innych stronek tego typu. Także zarobek żaden ale strone mimo wszystko polecam.

  Odpowiedz
 7. Zainteresowałam się tym serwisem do zarabiania. Większość opinii jest pozytywna , dlatego sądzę że w najbliższym czasie założę konto. Po opiniach wiedzę że zarobki są bardzo małe, ale jednak w porównaniu z innymi tego typu stronami tą wypada najlepiej. 🙂

  Odpowiedz
 8. Ankiet kilka, plus ogromny za aplikację na telefon, jednak nie wszystkie ankiety na niej wchodzą. Opinie.pl to jeden z najbardziej znanych serwisów który jest dostępny w polsce, przynajmniej mi pojawiał się najczęściej. Trochę dużo do uzupełniania jeśli chodzi o aktualizacje profilu ale są za to dodatkowe punkty i można to robić co jakiś czas taka by całość była uzupełniana. Serwis ma bardzo dużo opcji wypłat, tak jak wszędzie na taką wypłatę trzeba czekać dłuższy okres czasu ale coś za coś.
  Same ankiety nie zajmują dużo czasu, u mnie najdłużej było to może 5 minut więc można to robic w każdej wolnej chwili, nie ma przymusu do ankiet ale warto z każdą próbować, bo punkty same się nie zrobią i taka jest prawda.
  Jeśli chodzi o aplikację to jest jeden minus. Nie wiem czy to wina mojego telefonu czy samej aplikacji. Nie dostaje powiadomień o ankietach mimo włączonej funkcji, wielka szkoda bo nie mam nawyku aby wchodzić codziennie w tą aplikacje, znając życie jak juz taki nawyk będę miała to aplikacja – bądź mój telefon – się naprawią i bede miała co chwile jakies powiadomienie.
  Jeśli komuś się nudzi w domu i ma kilka minut to na prawdę warto wejść w ten panel i po odpowiadać na pytania. Może to też pomóc usługodawcą dopasować się do potrzeb odbiorców, co każdemu ułatwi życie, a skoro mogę na tym złapać pare groszy to dlaczego by się nie pobawić?
  Polecam!

  Odpowiedz
 9. Super plusem tego panelu ankietowego jest aplikacja na telefon znacząco nie raz ułatwia korzystanie z panelu. Posiadam tam konto i wypełniam ankiety za każdym razem gdy zostaje zaproszona. Po rejestracji w programie na start za uzupełnienie profilu (standardowa procedura w każdym panelu ankietowym) otrzymujemy 400 pkt plus ankietę o wartości 200 pkt. Wypłacalnośc już od 5 000 pkt. Punkty można wymienić na przelew bankowy, paypal, bilion, doładowanie telefonu oraz fundacje dobroczynne. Strona warta zachodu 🙂 Oprócz zwykłych ankiet jest tam program partnerski dzięki, którym dostajemy punkty za poleconą osobą i premie za jej wypełnione ankiety 🙂

  Odpowiedz
 10. Ten programik jest bardzo fajny. Nie jest to jakaś maszynka do pieniędzy, ale raz na około 2 miesiące, na dobrą skrzynkę piwa się uzbiera. Ankiety nie są zbyt często, ale w ogóle są. Dzięki temu, program nie jest taki nachalny. Około raz, czy dwa razy w tygodniu, a i częściej, jakaś ankieta się trafi. Sporo ankiet nie da się ukończyć, ale i wtedy jakieś drobne punkty wpadają.

  Odpowiedz
 11. Moja przygoda z opinie.pl zaczela sie kilka tygodni temu uczestnicze w badaniach poniewaz mysle ze moje zdanie moze pomoc a w zamian otrzymuje punkty ktore juz nie dlugo wymienie na nagrody

  Odpowiedz
 12. Strona opinie.pl jest bardzo fajna, łatwa ę obsłudze. Można sobie dorobić pare groszy do budżetu domego. Ankiety może nie pojawiają się zbyt często, ale za to są dosyć punktowane. Oprócz punktów za wypełnienie ankiet można zbierać punkty za polecenie strony innym osobom. Jak również dostaje się prowizje z wypełnionych ankiet przez te osoby z polecenia. Na pewno przyspiesza to zbieranie punktów. Istnieje kilka opcji do wypłaty uzbieranych pieniędzy (przelew, doładowanie telefonu itp.). Warto sobie zainstalować aplikację na telefon i być na bieżąco z ankietami 🙂 Jeśli masz dużo czasu wolnego w ciągu dnia to jak najbardziej polecam! Pożyteczne z przyjemnym. Dodam, że żaden samą rejestrację dostajemy 200 punktów na start. Warto aktualizować swój profil-dane o sobie. Wtedy pojawiają się ankiety dostosowane do naszych preferencji.

  Odpowiedz
 13. Osobiście jestem również zarejestrowany na Opinie PL , mniej więcej 2 ankiety tygodniowo dostaje tylko z tym że są różnie punktowane. Ogólnie od niedawna zainteresowałem się stronami z ankietami lub oglądanie reklam także. Ogólnie oceniam takie strony bardzo pozytywnie.

  Odpowiedz
 14. Z tego serwisu korzystam od niedawna. Regularnie pojawiają się tu ankiety do uzupełnienia, nawet całkiem dobrze płatne. Szkoda tylko, ze dość często nie kwalifikuję się do nich. Możliwe, ze to moja wina i poszukują po prostu innych respondentów. Bardzo fajnie przedstawia się jednak opcja wypłaty. Zdobyte w programie punkty można wymienić na pieniądze i wypłacić poprzez PayPal, przelew bezpośrednio na konto lub nagrody rzeczowe. Jak przeleją mi kasę na konto to napiszę więcej.

  Odpowiedz
 15. Fajna strona z ciekawymi ankietami. Sporo zaproszeń. Wynagrodzenie jak najbardziej adekwatne, formy wypłat także przyjemne. Zaproszenia wysyłają mailowo, warto często sprawdzać pocztę, bo czasami ankiety bardzo szybko się kończą. Fajną opcją są punkty za rejestrację, zawsze lepiej mieć coś na start, dobra forma zachęty.

  Odpowiedz
 16. Artykuł dość dobrze opisuje portal Opinie.pl. Jestem zarejestrowany na tej stronie od 2 miesięcy.
  Otrzymałem 2 ankiety do wypełnienia, zakwalifikowałem się. Wypełnienie profilu zajmuje trochę czasu, dostałem za to trochę punktów. Sporo informacji trzeba na tym profilu wypełnić. Strona jest przejrzysta i czytelna. Wydaje mi się że opinie są ważne dla sprzedających czy poprawianiu produktów czy czytelności niektórych reklam. Przy okazji można trochę zarobić, co prawda kokosy to nie są.

  Odpowiedz
 17. Jestem użytkownikiem strony opinie.pl już ponad 3 lata. Fajna sprawa na uzyskanie dodatkowych środków. Przez ten okres nastąpiło wiele zmian na tym serwisie jak np.: zmiana nagród. Za ilość otrzymywanych ankiet odpowiada sam użytkownik danego profilu, ponieważ ilość i wielkość ankiety uzależniona jest od wypełnienia profilu przez użytkownika. Moim zdaniem profil należy wypełnić uczciwie a otrzymywanie ankiet będzie odbywało się o wiele częściej niż gdybyśmy zaznaczyli w profilu jak najwięcej opcji z myślą iż wtedy otrzymamy więcej ankiet.

  Odpowiedz
 18. Ja się w to bawię od jakiegoś miesiąca/dwóch, polega to na tym, że rejestrujesz się na stronie, uzupełniasz profil o swoich zainteresowaniach i życiu, oni Ci co jakiś czas wysyłają ankiety pasujące do Twoich informacji z profilu i za każdą ankietę dostaje się określoną sumkę. Czytałem o tym sporo w internecie i wydaje się okej, szczególnie, że dużo osób też to poleca

  Odpowiedz
 19. Opinie.pl to zdecydowanie jeden z najlepszych paneli ankietowych dostępnych w Polsce. Myślę, że w ciągu kwartału w jakimś niezbyt oszałamiającym tempie można uzbierać na tym portalu 50 złotych. Warto dodać, że za ankiety do których się nie zakwalifikujemy również otrzymujemy na konto drobne wartości punktowe. Zdecydowanie polecam panel opinie.pl, jest to czołówka tego typu sposobu zarobkowania.

  Odpowiedz
  • Serio, aż tak dużo? Kwota naprawdę spora w tak krótkim czasie więc dla mnie to niespodzianka. Zazwyczaj w polskich serwisach idzie wyciągnąć zaledwie kilka złociszy, bo zazwyczaj się nie łapiesz więc tylko kilka groszy zaliczają za samą próbę zapisania się do badania. Taka informacja jest dla mnie cenna, bo pokazuje że warto zrobić zapis. Dzięki za info.

   Odpowiedz
 20. Niestety jakoś nie mam szczęścia do tych ankiet. Profil całkowicie wypełniony, nawet zgodnie z wskazówkami, aby otrzymywać więcej ankiet, a jednak zawsze na jakimś etapie potrafi mnie wyrzucić z ankiety. Jest to szczególnie frustrujące, kiedy spędzi się nad ankietą kilkanaście, kilkadziesiąt minut i nic z tego. Tym bardziej zazdroszczę osobom, które potrafią z tego wyciągnąć sporą kasę.

  Odpowiedz
 21. Fajny panel opinii. Ankiety pojawiają się raz na jakiś czas więc warto śledzić stronę. Warto być szybkim bo oprócz sprawdzania, czy nasz profil jest dopasowany do profilu ankiety to jeszcze liczba założonych badań jest również ograniczona i można nie zdążyć. Warto (a nawet trzeba) wypełnić Profil w 100%. Do tej pory (około tydzień) nie zarobiłem dużo, bo ok. 8zł ale gdyby taki trend się utrzymał to byłoby nieźle. Polecam jak na razie.

  Odpowiedz
 22. Najlepsza strona do dodatkowego zarobku. Ankiety są często- przynajmniej u mnie tak jest. Wysoko punktowane. Czasem się zdarzają zadania, jak testowanie kociej karmy, gdzie dostajemy zapas roznego rodzaju karmy na określony czas + dodatkowo punkty za wykonanie zadania. W zależności od zaangażowania można zarobić 50 zł w miesiąc/ dwa. Profil musi pasować do aktualnie prowadzonych badań ponieważ czasem jest tak , że ja dostaję ankietę, A mój znajomi nie;)

  Odpowiedz
 23. Hej, ja próbowałam się dziś zarejestrować, ale dochodzę do miejsca gdzie podaję adres mailowy, login i nie chce iść dalej, próbowałam 2 krotnie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz