Strona główna » Opinie » Norstatpanel – opinie i opis panelu ankietowego

Norstatpanel – opinie i opis panelu ankietowego

Norstatpanel jest panelem, który skupia się na badaniach internetowych i telefonicznych, więc zarabiamy tutaj przede wszystkim na wypełnianiu ankiet. Panel należy do międzynarodowej firmy z siedzibą w Norwegii, a dokładniej w Oslo, ale posiada biura również w wielu innych krajach, m.in w Polsce. Badaniami rynku i opinii społecznej zajmuje się od wielu lat i jest największym w Europie Północnej zbieraczem danych. Rejestracja możliwa jest już po skończeniu 15 lat. Co warto wiedzieć o panelu, jakie ma opinie i jak się zarejestrować?

Jak się zarejestrować Norstatpanel

Zacznijmy od rejestracji w panelu, która niestety nie zawsze jest możliwa. Wprawdzie sam proces jest szybki i łatwy, ale po wejściu na stronę nie znajdziemy żadnego przycisku służącego do zakładania konta. Jest tak, ponieważ Norstatpanel starannie dobiera uczestników, a przynajmniej taką informację znajdziemy na stronie głównej. Jak zatem założyć konto, skoro nie ma przycisku do rejestracji? Potrzebujemy do tego specjalnego zaproszenia, a według informacji dostępnych na stronie, rekrutacja odbywa się raz lub dwa razy w roku.

Po otrzymaniu zaproszenia do rejestracji przychodzi czas na zakładanie konta. Cały proces przebiega bardzo sprawnie, gdyż musimy tylko podać maila, imię oraz nazwisko i czekać na wiadomość potwierdzającą, która przyjdzie na naszą skrzynkę pocztową. Dopiero po kliknięciu w link, który się tam znajduje zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych informacji, takich jak: kraj, płeć, rok urodzenia, miejsce zamieszkania itp. Na koniec pozostaje nam już tylko ustawić hasło do logowania i możemy wziąć się za wypełnianie pierwszej ankiety powitalnej.

Jak zarabiać w panelu

Jak w każdym innym panelu ankietowym, tak i w Norstatpanel zarabiamy przede wszystkim na wypełnianiu ankiet. Jeśli w danej chwili jakaś będzie dostępna, to będziemy mogli od razu ją wypełnić. Oczywiście możemy sprawdzić ich dostępność po zalogowaniu się do panelu, ale dostaniemy również stosowną informację na podany przy rejestracji adres e-mail.

W innych panelach najczęściej za wypełnienie ankiety otrzymujemy punkty lub od razu pieniądze, ale w Norstatpanel nie tylko. Tutaj za każdą ankietę otrzymujemy:

 • monety Norstat – punkty, które służą do wymiany na pieniądze i vouchery,
 • gwiazdki – służą do zdobywania poziomów konta (więcej o tym niżej),
 • los na loterię, która odbywa się cztery razy w roku.

Na wypełnianiu ankiet wprawdzie możemy stosunkowo szybko zarobić pieniądze, ale z pewnością nie będą to bardzo duże kwoty.

Aplikacja Norstatpanel

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Norstatpanel posiada również własną aplikację mobilną, dzięki której wypełnianie ankiet na telefonie jest jeszcze łatwiejsze. Znajdziemy ją zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Co ciekawe, zarabiać na smartfonie możemy nie tylko wypełniając ankiety, więc warto zainteresować się również innymi aplikacjami.

Gwiazdki w Norstatpanel

Program lojalnościowy Norstatpanel polega na zdobywaniu gwiazdek, dzięki którym możemy liczyć na dodatkowe korzyści. Za co je otrzymujemy:

 • aktywność w danym miesiącu,
  • 100% – 10000 gwiazdek,
  • 75% – 5000 gwiazdek,
  • 50% – 2500 gwiazdek.
 • pobranie aplikacji mobilnej i wypełnienie ankiety za jej pośrednictwem – 5000 gwiazdek,
 • zaproszenie znajomego – 1000 gwiazdek,
 • za każdy miesiąc bycia uczestnikiem panelu – 1000 gwiazdek,
 • udział w ankiecie – 250 gwiazdek,
 • wymiana monet Norstat – 250 gwiazdek.

Wyższe poziomy konta gwarantują większą ilość losów na loterię, które otrzymujemy za każdą wypełnioną ankietę oraz dodatkowe odznaki. Ile gwiazdek potrzebujemy, aby osiągnąć konkretny poziom konta:

 • początkowy – poziom, który mamy na starcie gwarantuje 1 los na loterię za każdą wypełnioną ankietę,
 • srebrny (od 25000 gwiazdek) – 2 losy,
 • złoty (od 50000 gwiazdek) – 3 losy,
 • diamentowy (od 75000 gwiazdek) – 4 losy,
 • platynowy (od 150000 gwiazdek),
 • VIP (od 300000 gwiazdek).

Niestety, jeśli chodzi o poziom platynowy oraz VIP, informacje o dodatkowych korzyściach dostępne są dopiero po ich osiągnięciu.

Loteria Norstatpanel

Każdy uczestnik Norstatpanel bierze udział w loterii turystycznej, która odbywa się cztery razy w roku. Nagrody otrzymuje aż 5 wylosowanych osób, a są to:

 1. kupon turystyczny o wartości 6000 zł,
 2. kupon turystyczny o wartości 2000 zł,
 3. voucher Amazon o wartości 400 zł,
 4. 500 monet Norstat,
 5. 100 monet Norstat.

Jak widać nagrody w loterii są bardzo ciekawe, a zwłaszcza ta pierwsza. Wprawdzie szanse, aby trafić nagrodę główną nie są zbyt wysokie, ale warto zbierać losy, gdyż nie wymaga to od nas dodatkowego wysiłku. Warto zauważyć, że będąc aktywnym uczestnikiem panelu otrzymujemy więcej losów, więc szanse na wygraną wzrastają.

Wypłata z Norstatpanel

Wymiana zgromadzonych monet Norstat to oczywiście najprzyjemniejsza część całej zabawy. Jeśli chodzi o wymianę na pieniądze, to możemy zrobić to jedynie na konto bankowe po uzbieraniu przynajmniej 120 monet (20 złotych). Nie ma jednak powodów do narzekań, gdyż z pewnością jest to najbardziej pożądana opcja w panelach ankietowych. Jedynym minusem może być stosunkowo długi czas oczekiwania na wypłatę, gdyż według regulaminu może wynosić aż do 60 dni.


ranking kont bankowych

Konto bankowe ma obecnie praktycznie każdy, gdyż ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez niego. Jednak warto wiedzieć, że banki obecnie starają się przyciągnąć klientów na różne sposoby, więc oferują pieniądze za założenie konta. Dzięki temu, zakładając nowe konto możemy zarobić w łatwy sposób przynajmniej kilkaset złotych. Co więcej, banki oferują również konto dla młodych, więc osoby nieletnie również nie powinny mieć problemów z wypłatą środków.


Oczywiście wspomniany przelew bankowy to nie jedyna możliwość. Poza tym, zebrane monety Norstatpanel możemy wymienić na:

 • voucher do Empiku,
 • bilet do kina (Cinema City, Helios lub Multikino),
 • przekazać na cele charytatywne,
 • przeznaczyć na sadzenie drzew.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód wypłaty z panelu bezpośrednio na konto bankowe.

dowód wypłaty norstatpanel

Jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet

płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet to bez wątpienia jeden z łatwiejszych i popularniejszych sposobów na zarabianie przez internet. Jednak Norstatpanel to tylko jeden z wielu paneli ankietowych, więc decydując się na taką formę zarabiania warto zainteresować się również pozostałymi. Jednym z najlepszych w swojej kategorii jest ySense, ale dobrze jest znać również pozostałe, a jest ich naprawdę sporo. Dzięki temu zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a więc również zarobki.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście poza wypełnianiem ankiet do dyspozycji mamy również inne metody zarabiania w sieci. Jest ich naprawdę sporo, a wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności, więc zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Zwłaszcza, że łącząc je ze sobą znacznie możemy zwiększyć internetowe zarobki. Na dobrą sprawę do zarabiania przez internet wystarczy trochę czasu wolnego i przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto

Rzecz jasna możemy w każdej chwili usunąć konto, jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść zakładkę „Moje konto”, którą znajdziemy po kliknięciu w ikonkę portretu znajdującą się w prawym górnym rogu. Następnie klikamy w przycisk „Zakończ swój udział” i potwierdzamy swoją decyzję uprzednio podając powód. Warto jednak taką decyzję wcześniej bardzo dobrze przemyśleć, gdyż usuwając konto stracimy wszelkie dane, a więc zebrane monety, losy na loterię oraz gwiazdki.

Opinie o Norstatpanel

Norstatpanel działa już bardzo długo, ale opinie na jego temat są dość podzielone. Panel jest oczywiście jak najbardziej wypłacalny, więc możemy w łatwy sposób dorobić do pensji. Ankiety są ciekawe, z wypłacalnością nie ma najmniejszych problemów i co najważniejsze – mamy możliwość realizacji wypłat bezpośrednio na konto bankowe. Skąd zatem te negatywne opinie. które możemy znaleźć w internecie? W głównej mierze pochodzą od użytkowników z innych krajów, przede wszystkim skandynawskich, ale warto o nich wspomnieć. Dotyczą one częstych telefonów z panelu, choć w Polsce nie powinno być z tym problemu. Bez wątpienia jest to bardzo ciekawy panel ankietowy, któremu warto dać szansę i samemu ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Karol
Karol
2 lat temu

dość długo czekam na pieniądze.dlaczego??? ściągnęło mi punkty ale od paru tygodni nie mam przelewu

Ewa
Ewa
1 rok temu

U mnie jest podobnie. Na jeden przelew czekam od stycznia a na następny od 2 czerwca br. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni przelewy nie zostaną zrealizowane to wypisuję się z tego portalu.

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Podobno czeka się do 8 tygodni też czekam już L7 tygodni

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

MPA104556 Screened pl
Szkoda czasu 30 min za 1 monetę a napisane 30 monet.
Żenada i oszustwo tej firmy SCREENED PL(sprawdziłam całą historię i tylko ta firma nie jest rzetelna
Inne ankiety bez problemowe
Okres oczekiwania na przelew zawsze w 6 tygodniu choć ostatni czekam już ponad 7 tygodni

Anita
Anita
1 rok temu

Należę do panelu od ok 6 lat. Ankiety są całkiem ciekawe i nie zabierają dużo czasu. Wypłaty robię sobie co 2-3 miesiące po 20 zł. Nie są to kokosy ale adekwatne do poświęconego czasu. Na wygraną w loterii nie liczę. Nie wiem też po co mi gwiazdki tak naprawdę żadnych korzyści z tego tytułu nie czuję. Są to jednak rzeczy mało istotne. Jedyny minus dla panelu za to że rzeczywiście długo trzeba na przelew czekać. Bywało również że po upływie czasu sama musiałam upomnieć się o pieniądze. Pozdrawiam cierpliwych

Marta
Marta
1 rok temu
Odpowiedz na  Anita

Mam to samo uczucie jeśli chodzi o wypłatę. Pierwsza wypłata szła do mnie tak długo, że zdążyłam zamknąć konto i otworzyć w innym banku, Więc siłą rzeczy nie dotarła. Drugą zleciłam i 2 Września dziś mamy 1 grudnia i nadal nie wpłynęła. Chyba następnym razem Wymienię na bilety do kina 😉

Ja
Ja
1 rok temu

Zleciłem wypłatę , już 3 razy po 20 zł. Zero wpływu choć minęło dawno 60 dni. Nie wypełnię żadnej odpowiedzialności ankiety dopóki nie wpłynie choćby jedną wpłata

Iza
Iza
1 rok temu

Wyplaty bez problemu, ale czas zaksiegowania na koncie ok 1,5 miesiaca. Pieniadze zadne, max udalo mi sie zrobic 40,- w miesiac. Wygodne ankiety z apki, ale do niektorych trzeba odpalac kompa. Minus: rozpoczynasz ankiete, robisz prawie polowe, i cie odrzuca ze to nie ciebie szukali, a ty zostajesz z 1pnkt.Slabo. Grosze w porownaniu do poswieconego czasu, ale lepsze to niz bezmyslne scrolowanie fb. Plus: czasem trafisz na ankiete dla testera i wtedy dostajesz fajne produkty ktore masz wyprobowac i opisac w formularzu.

Szakal
Szakal
11 miesięcy temu

Przez 3 miesiące nie dostałem żadnej ankiety i zabrali mi wszystkie punkty. To znalazłem w historii transakcji:
nieaktywny 3 miesiące z powodu problemów z jakością

Patrycja
Patrycja
6 miesięcy temu
Ocena :
     

Chciałam bym dołączyć Opinie o Norstatpanel

12
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x