Norstatpanel – opinie i opis panelu ankietowego

Norstatpanel jest panelem, który skupia się na badaniach internetowych i telefonicznych, więc zarabiamy tutaj przede wszystkim na wypełnianiu ankiet. Panel należy do międzynarodowej firmy z siedzibą Norwegii, a dokładniej w Oslo, ale posiada biura również w wielu innych krajach, m.in w Polsce. Badaniami rynku i opinii społecznej zajmuje się od wielu lat i jest największym w Europie północnej zbieraczem danych. Rejestracja możliwa jest już po skończeniu 15 lat. Co warto wiedzieć o panelu i jak się zarejestrować?

Rejestracja w Norstatpanel

Zacznijmy od rejestracji w panelu, która niestety nie jest taka prosta. Wprawdzie sam proces jest szybki i łatwy, ale jak łatwo zauważyć, po wejściu na stronę nie znajdziemy żadnego przycisku do rejestracji. Jest tak, ponieważ Norstatpanel starannie dobiera uczestników, a przynajmniej taką informację znajdziemy na stronie głównej. Jak zatem założyć konto, skoro nie ma przycisku do rejestracji? Potrzebujemy do tego specjalnego zaproszenia, więc jeśli będę takim dysponował to przycisk do rejestracji znajdzie się w tym artykule. Według informacji dostępnych na stronie, rekrutacja odbywa się raz lub dwa razy w roku. Rejestracja możliwa jest już po skończeniu 15 lat, więc może to być również ciekawa praca dla nieletnich.

Jeśli już dostaniemy zaproszenie do rejestracji, sam proces jest bardzo szybki i prosty. Musimy tylko podać maila, imię oraz nazwisko i czekać na wiadomość potwierdzającą, która przyjdzie na naszą skrzynkę. Po kliknięciu w link, który się tam znajduje zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych informacji, takich jak: kraj, płeć, rok urodzenia, miejsce zamieszkania itp. Potem pozostaje nam już tylko ustawić hasło do logowania i możemy wziąć się za wypełnianie ankiety powitalnej.

Jak zarabiać w panelu

Jak w każdym innym panelu ankietowym, tak i w Norstatpanel zarabiamy głównie na wypełnianiu ankiet. Jeśli jakaś będzie dostępna i będziemy mogli ją wypełnić to dostaniemy stosowną informację na adres e-mail, ale oczywiście możemy to sprawdzić również po zalogowaniu do panelu. Za wypełnienie ankiety w innych panelach najczęściej otrzymujemy tylko punkty lub od razu pieniądze, ale w Norstatpanel nie tylko. Tutaj za każdą ankietę otrzymujemy:

 • monety Norstat – punkty, które służą do wymiany na pieniądze i nie tylko,
 • gwiazdki – służą do zdobywania poziomów konta (więcej o tym niżej),
 • los na loterię, która odbywa się cztery razy w roku.

Na wypełnianiu ankiet wprawdzie możemy stosunkowo szybko zarobić pieniądze, ale z pewnością nie będą to bardzo duże kwoty.

Gwiazdki w Norstatpanel

Program lojalnościowy Norstatpanel polega na zdobywaniu gwiazdek, dzięki którym możemy liczyć na dodatkowe korzyści. Za co je otrzymujemy:

 • aktywność w danym miesiącu,
  • 100% – 10000 gwiazdek,
  • 75% – 5000 gwiazdek,
  • 50% – 2500 gwiazdek.
 • pobranie aplikacji mobilnej i wypełnienie ankiety za jej pośrednictwem – 5000 gwiazdek,
 • zaproszenie znajomego – 1000 gwiazdek,
 • za każdy miesiąc bycia uczestnikiem panelu – 1000 gwiazdek,
 • udział w ankiecie – 250 gwiazdek,
 • wymiana monet Norstat – 250 gwiazdek.

Wyższe poziomy konta gwarantują większą ilość losów na loterię za każdą wypełnioną ankietę oraz dodatkowe odznaki. Ile gwiazdek potrzebujemy, aby osiągnąć konkretny poziom konta:

 • początkowy – poziom, który mamy na starcie gwarantuje 1 los na loterię za każdą wypełnioną ankietę,
 • srebrny (od 25000 gwiazdek),
 • złoty (od 50000 gwiazdek),
 • diamentowy (od 75000 gwiazdek),
 • platynowy (od 150000 gwiazdek),
 • VIP (od 300000 gwiazdek).

Loteria

Każdy uczestnik Norstatpanel bierze udział w loterii turystycznej, która odbywa się cztery razy w roku. Nagrody otrzymuje aż 5 wylosowanych osób, w zależności od miejsca:

 1. kupon turystyczny o wartości 6000 zł,
 2. kupon turystyczny o wartości 2000 zł,
 3. voucher Amazon o wartości 400 zł,
 4. 500 monet Norstat,
 5. 100 monet Norstat.

Jak widać nagrody w loterii są bardzo ciekawe, zwłaszcza pierwsza, więc zdecydowanie warto zbierać losy. Zwłaszcza, że nie wymaga to od nas dodatkowego wysiłku, gdyż otrzymujemy je po każdej wypełnionej ankiecie. Oczywiście będąc aktywnym uczestnikiem panelu, losów otrzymujemy zdecydowanie więcej.

Wypłata z Norstatpanel

Wymiana zgromadzonych monet Norstat na pieniądze to oczywiście najprzyjemniejsza część. Jeśli chodzi o wymianę na pieniądze to mamy tylko jedną możliwość, czyli wypłatę na konto bankowe. Jest to z pewnością najbardziej pożądana opcja, więc wszyscy powinni być zadowoleni. Warto wiedzieć, że banki oferują pieniądze za założenie konta, jeśli zdecydujemy się je założyć lub po prostu zmienić. Poza przelewem bankowym, punkty możemy wymienić na:

 • voucher do Empiku,
 • bilet do kina (Cinema City, Helios lub Multikino),
 • przekazać na cele charytatywne,
 • przeznaczyć na sadzenie drzew.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Warto zauważyć, że zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet to bez wątpienia jeden z łatwiejszych i popularniejszych sposobów zarabiania przez internet, a Norstatpanel to tylko jeden z wielu paneli ankietowych. Decydując się na taką formę zarobku warto zainteresować się również pozostałymi panelami. Zwłaszcza, że rejestracja tutaj nie zawsze jest możliwa. Oczywiście do tego dochodzą zupełnie inne metody zarabiania w sieci, które możemy ze sobą połączyć, aby znacznie zwiększyć zarobki.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, a wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczą chęci oraz trochę wolnego czasu.


Opinie o Norstatpanel

Norstatpanel działa już bardzo długo, ale opinie na jego temat są dość podzielone. Panel jest oczywiście jak najbardziej wypłacalny, więc możemy w ten sposób dorobić do pensji. Warto zwrócić również uwagę, że realizuje wypłaty bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli chodzi o ankiety i wypłacalność to w zasadzie nie ma problemu, bowiem negatywne opinie dotyczą głównie częstych telefonów z panelu. Jednak praktycznie wszystkie pochodzą od użytkowników z innych krajów, przede wszystkim skandynawskich, więc w Polsce może to wyglądać zupełnie inaczej. Kolejna kwestia, do której można się przyczepić to rejestracja, która uniemożliwia założenie konta w dowolnej chwili. Z drugiej strony, może to być również pewna zaleta, gdyż mniejsza ilość panelistów zwiększa szanse, że załapiemy się do danej ankiety. Mimo podzielonych opinii na temat panelu, warto dać mu szansę i samemu ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz