Strona główna » Opinie » Imas online – opinie | jak zarabiać w panelu

Imas online – opinie | jak zarabiać w panelu

Imas online jest panelem ankietowym, a więc zarabiamy tutaj na wypełnianiu ankiet przez internet. Serwis działa od 2005 roku, a prowadzi go Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS International z Wrocławia. Panel jest w pełni wypłacalny i cieszy się bardzo dobrą opinią w internecie. Rejestracja w nim jest oczywiście bezpłatna, a założyć konto mogą również osoby nieletnie, gdyż do rejestracji wystarczy ukończone 13 lat. Jak zarabiać w panelu, jakie ma opinie i w jaki sposób zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet?

Rejestracja w Imas Online

Rejestracja w panelu jest stosunkowo szybka, gdyż nie wymaga od nas zbyt wielu danych na samym początku. Wystarczy, że w formularzu rejestracyjnym podamy takie informacje jak imię, nazwisko, adres e-mail, płeć, datę urodzenia oraz hasło. Dopiero po założeniu konta czeka nas krótka ankieta profilowa, którą będziemy musieli wypełnić. Warto zwrócić uwagę na bardzo niski wymóg odnośnie wieku, więc może to być również ciekawa praca dla nieletnich.

Jak zarabiać w panelu Imas Online

Tak jak i w pozostałych panelach ankietowych, zarabiamy tutaj na wypełnianiu ankiet. Po rejestracji musimy wypełnić pierwszą ankietę profilową, dzięki której badania będą lepiej dopasowane. Ukończyć możemy ją w około 10 minut, więc nie jest zbyt długa. Ilość dostępnych ankiet uzależniona jest od naszego profilu i aktualnego zapotrzebowania na opinie osób z danej grupy docelowej. W związku z tymc każdy otrzyma inną ilość ankiet – jedni mniej, inni więcej.

Wszystkie ankiety, które możemy w danej chwili wypełnić znajdziemy w zakładce „Badania”, a po kliknięciu w „Rozpocznij badanie” uzyskamy więcej informacji na jej temat. Wśród nich przewidywany czas potrzebny na wypełnienie danej ankiety oraz wynagrodzenie przyznawane po jej zakończeniu.

Ankiety w Imas Online

Poniżej znajdziemy również informacje o badaniach zakończonych. Również tych, w których nie wzięliśmy udziału.

Za każdą poprawnie wypełnioną otrzymujemy punkty, które przy wypłacie przeliczane są na pieniądze. Imas online od pozostałych paneli wyróżnia fakt, że otrzymujemy tutaj punkt także, gdy nie zakwalifikujemy się do wybranej ankiety. Co prawda jest to symboliczny 1 punkt, ale może stanowić pewną formę pocieszenia.

Warto dodać, że kolejne punkty możemy zdobyć za ogólną aktywność na stronie. Jak to wygląda? Po określonej ilości wejść w ankiety otrzymujemy dodatkowe punkty np. 2 pkt po kliknięciu w 4 linki do badań itp. Jest kilka kolejnych progów aktywności, które resetują się co roku. Na zdobycie wszystkich poziomów aktywności mamy więc 365 dni, a jest to dość długi okres czasu.

Program poleceń

Kolejną możliwością zdobycia dodatkowych punktów jest zapraszanie znajomych. Dostajemy tutaj 30pkt za każdą zarejestrowaną osobę, która wypełni przynajmniej jedną płatną ankietę. Niestety taki bonus jest jednorazowy, ale w dalszym ciągu stanowi ciekawy dodatek do zarobków. (Od 15.01.2018r zawieszone do odwołania).

Ile można zarobić w Imas Online

Po rezygnacji z możliwości zapraszania znajomych za pomocą reflinka, potencjał zarobkowy panelu mocno zmalał. W dalszym ciągu ankiety gwarantują całkiem przyzwoity zarobek, ale nie mamy już możliwości budowania dodatkowego dochodu pasywnego. To ile zarobimy zależy już tylko i wyłącznie od ilości ankiet, które otrzymamy i wypełnimy. Ich ilość z kolei zależy już od konkretnego profilu oraz aktualnego zapotrzebowania na odpowiedzi osób z wybranej grupy docelowej.

Wypłata z Imas Online

W Imas online 500 pkt to 50 zł. Taki też jest minimalny próg wypłaty, która odbywa się dwa razy w miesiącu (na początku i w połowie). Pieniądze wypłacimy przede wszystkim na konto bankowe, ale możemy również wymienić punkty na:

  • Bon płatniczy Sodexo (min. 1000pkt),
  • Wsparcie fundacji charytatywnej „Mimo wszystko”, „Świętego Mikołaja” lub „Polską Akcję Humanitarną”.

ranking kont bankowych

Ciężko obecnie funkcjonować bez konta bankowego, więc warto je założyć, jeśli go nie posiadamy. Mając konto możemy rozważyć zmianę banku, gdyż często oferują dodatkowe pieniądze za założenie konta. Jest to ciekawy sposób, dzięki któremu możemy zarobić w łatwy sposób przynajmniej kilkaset złotych. Oczywiście banki mają w swojej ofercie również konta dla młodych, więc osoby nieletnie także nie powinny mieć żadnych problemów z wypłatą pieniędzy z panelu.

Dowód wypłaty

Dowód wypłaty pieniędzy z panelu bezpośrednio na konto bankowe.

dowód wypłaty imas online

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Imas Online to bardzo ciekawy panel ankietowy, ale oczywiście nie jedyny. Rejestrując się tylko w jednym z nim mocno ograniczamy ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie – również mozliwości zarobkowe. W związku z tym, decydując się na zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet najlepiej zarejestrować się w przynajmniej kilku różnych panelach. To z kolei zaowocuje wyższymi zarobkami. Jednym z popularniejszych paneli z pewnością jest ySense, choć to tylko jeden z naprawdę wielu wartych uwagi.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście poza wypełnianiem ankiet warto zainteresować się również innymi sposobami zarabiania w internecie. Możliwości jest naprawdę sporo, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. Różnią się one od siebie potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić, ale wiele z nich nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności.

Jak usunąć konto w panelu Imas Online

Z członkostwa w panelu możemy zrezygnować w każdej chwili, jeśli z jakichś powodów nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Twój profil”, a następnie rozwinąć pole „Rezygnacja”, które widoczne jest prawie na samym dole. Tam wystarczy, że tylko potwierdzimy swoją decyzję oraz wpiszemy ponownie hasło. Oczywiście przed usunięciem konta warto się nad tym dobrze zastanowić, gdyż wiąże się to z utratą wszystkich zgromadzonych na saldzie środków. Chyba, że przed rezygnacją osiągnęliśmy niezbędne minimum i jesteśmy w stanie wszystko wypłacić.

Opinie o Imas Online

Panel ma w internecie bardzo dobre opinie i nie miewa żadnych problemów z wypłatami, a to najważniejsze. Kwestia ilości dostępnych ankiet jest dość indywidualna – niektórzy mają więcej, inni mniej. Panel wprawdzie zrezygnował z opcji zapraszania znajomych, więc zostaje jedynie samodzielne wypełnianie ankiet, ale z pewnością w dalszym ciągu jest warty uwagi. Oczywiście dość mocno ogranicza to potencjał zarobkowy serwisu, ale wiele paneli decyduje się na taki krok, gdy ilość respondentów osiągnie wymagany poziom. Zdecydowanie warto zarejestrować się w panelu, jeśli interesuje nas wyłącznie wypełnianie ankiet, a z opcji zapraszania znajomych nie korzystamy.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Patrycja
Patrycja
5 lat temu

Nie wiem jak u innych, ale ja nie mam za wiele ankiet do wypełnienia. Dobrze, że są jeszcze inne panele bo zarabiając tylko w jednym to na miesiąc raczej słabo. Polecam przede wszystkim clixsense.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu

Akurat ten panel mogę z pewnością polecić, jeśli chodzi o wypłacalność bowiem otrzymałem od nich przelew. Faktem jest, że nie przychodzi zbyt wiele ankiet do wypełniania ale są one ciekawe, niezbyt długie i całkiem nieźle płatne. Na wypłatę czekałem około 30 dni ale wpłynęła na konto, więc warto się zarejestrować i dorobić kilka złotych. Polecam.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Jak długo mniej więcej może zająć „wyklikanie” tego minimum do wypłaty? 300pkt niby nie dużo, ale ile plus minus można zarobić się za jedną ankietę i ile dają za odrzuconą? A i jakiej wartości są te bony Sodexo za 500pkt? Fajnie, że jest sprawdzony i wypłacalny, ale nie oszukujmy się, to nie wszystko ;).

Paweł
Paweł
4 lat temu

Ten panel ankietowy mogę polecić każdemu, chociaż przychodzi teraz mniej ankiet niż dawniej, przy małej ilości ankiet ciężko się zbiera minimum do wypłaty, które wynosi 300 punktów, maksymalnie za ankietę można otrzymać 6.50 zł, za 500 punktów można otrzymać bon Sodexo, akceptowalny w ponad 50000 punktów usługowo – handlowych. Za polecanie nowych użytkowników do panelu również otrzymuje się punkty, czasem jest długie badanie 4 tygodniowe, w którym testujemy produkty nabiałowe, bardzo fajna sprawa…Polecam ten panel ankietowy IMAS każdemu, kto lubi wypełniać ankiety, by dorobić kilkanaście złotych w miesiącu…

Paulina
Paulina
4 lat temu

Osobiście korzystam z pewnego serwisu z ankietami, gdzie co jakiś czas wypłacam sobie kilka groszy. Zajmuje to niewiele czasu, można w ten sposób wypełnić wolny czas który i tak spędziłoby się przed komputerem a jednocześnie nikt nie narzuca nam ile mamy poświęcić czasu na robienie tego. Dużym plusem jest możliwość wypłaty środków w postaci przelewu. Z pewnością w najbliższym czasie przestestuję tę stronę, zwłaszcza iż opinie na temat zarówno dostępności ankiet jak i jej wypłacalości są raczej pozytywne.

zubr45
zubr45
3 lat temu

ja już czekam na 30zł 2 miesiące nie polecam!!!!!

Sylwia
Sylwia
9 miesięcy temu

Ja działam na kilku panelach bo nie codzień mam ankiety

7
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x