Imas online

Imas online jest panelem ankietowym działającym od 2005 roku, który prowadzi Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS International z Wrocławia. Cieszy się dobrą opinią i jest w pełni wypłacalnym serwisem. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna, ale trzeba mieć skończone 13 lat by móc brać udział w badaniach. Jak zarabiać w panelu i gdzie jeszcze warto wypełniać ankiety?

Rejestracja

Rejestracja w panelu jest stosunkowo szybka, gdyż nie wymaga zbyt wielu danych na samym początku. Wystarczy, że w formularzu rejestracyjnym podamy takie informacje jak imię, nazwisko, adres e-mail, płeć, datę urodzenia oraz hasło. Dopiero po założeniu konta czeka nas ankieta profilowa, którą będziemy musieli wypełnić.

Jak zarabiać w Imas Online

Tak jak i w pozostałych panelach ankietowych zarabiamy tutaj na wypełnianiu ankiet. Po rejestracji musimy wypełnić pierwszą ankietę profilową by otrzymywać dopasowane badania. Ukończyć ją możemy w około 10 minut, więc nie jest to długi czas. Ilość dostępnych ankiet zależna jest od profilu i aktualnego zapotrzebowania na opinie osób z grupy docelowej.

Wszystkie ankiety, które możemy w danej chwili wypełnić znajdziemy w zakładce „Badania”, a po kliknięciu w „Rozpocznij badanie” uzyskamy więcej informacji na jej temat, a więc o przewidywanym czasie potrzebnym na wypełnienie ankiety oraz przyznawanym wynagrodzeniu po jej zakończeniu.

Ankiety w Imas Online

Poniżej znajdziemy również informacje o badaniach zakończonych. Również tych, w których nie wzięliśmy udziału.

Za każdą poprawnie wypełnioną otrzymujemy punkty, które przy wypłacie przeliczane są na pieniądze. Imas online od pozostałych paneli wyróżnia fakt, że otrzymujemy tutaj punkt także, gdy nie zakwalifikujemy się do ankiety. Co prawda jest to symboliczny 1 punkt, ale to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż brak jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Dodatkowym źródłem punktów jest ogólna aktywność na stronie. Po wypełnieniu określonego progu ankiet otrzymujemy dodatkowe punkty np. Dodatkowe 2 pkt po wypełnieniu 4 ankiet itp. Pod koniec roku następuje reset poziomu aktywności. Na zdobycie wszystkich poziomów aktywności mamy więc cały rok, co jest dość długim okresem czasu.

Ile można zarobić w Imas Online

Po rezygnacji z możliwości zapraszania znajomych potencjał zarobkowy mocno zmalał, ale w dalszym ciągu ankiety gwarantują przyzwoity zarobek. Dokładna ilość ankiet do wypełnienia uzależniona jest od konkretnego profilu oraz aktualnego zapotrzebowania. 

Program poleceń

Kolejną możliwością zdobycia dodatkowych punktów jest zapraszanie znajomych. Dostajemy tutaj 30pkt za każdą zarejestrowaną osobę, która wypełni przynajmniej jedną płatną ankietę. Niestety taki bonus jest jednorazowy, ale w dalszym ciągu stanowi ciekawy dodatek do zarobków. (Od 15.01.2018r zawieszone do odwołania).

Wypłata z Imas Online

W Imas online 300 pkt to 30zł. Taki też jest minimalny próg wypłaty, która odbywa się dwa razy w miesiącu (na początku i w połowie). Dostępne możliwości wypłaty zarobków:

 • Konto bankowe,
 • Bon płatniczy Sodexo (min. 500pkt),
 • Wsparcie fundacji charytatywnej „Mimo wszystko”, „Świętego Mikołaja” lub „Polską Akcję Humanitarną”.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Imas Online to bardzo ciekawy panel ankietowy, ale nie jedyny. Rejestrując się w tylko jednym z nich mocno ograniczamy ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie możliwości zarobkowe. W związku z tym najlepiej zarejestrować się w przynajmniej kilku różnych panelach ankietowych, co zaowocuje wyższymi zarobkami. Oczywiście poza wypełnianiem ankiet jest wiele innych możliwości zarabiania w internecie, które warto sprawdzić.


płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet w internecie to jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki nie wychodząc z domu. Jest sporo paneli, w których warto się zarejestrować.


praca w domu i zarabianie przez internet

Możliwości zarabiania w internecie jest naprawdę sporo, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią metodę. Różnią się one potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić.


Jak usunąć konto

Z członkostwa w panelu możemy zrezygnować w każdej chwili, jeśli z jakichś powodów nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Twój profil”, a następnie rozwinąć pole „Rezygnacja”, które widoczne jest prawie na samym dole. Tam musimy tylko potwierdzić swoją decyzję oraz wpisać ponownie hasło. Warto się nad tym najpierw zastanowić, gdyż wiąże się to z utratą zgromadzonych na saldzie środków. Chyba, że przed rezygnacją jesteśmy w stanie wszystko wypłacić.

Opinie o Imas Online

Panel ma w internecie bardzo dobre opinie i nie miewa problemów z wypłatami. Kwestia ilości dostępnych ankiet jest dość indywidualna, niektórzy mają więcej, inni mniej. Panel z pewnością warty uwagi, choć niestety zrezygnował z opcji zapraszania znajomych, więc zostaje jedynie samodzielne działanie. Ogranicza to dość mocno potencjał zarobkowy, ale taka już polityka firmy. Jeśli nie interesowało nas jakoś szczególnie zapraszanie znajomych to z pewnością warto rzucić okiem na ten panel.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

6 komentarzy do wpisu „Imas online”

 1. Nie wiem jak u innych, ale ja nie mam za wiele ankiet do wypełnienia. Dobrze, że są jeszcze inne panele bo zarabiając tylko w jednym to na miesiąc raczej słabo. Polecam przede wszystkim clixsense.

  Odpowiedz
 2. Akurat ten panel mogę z pewnością polecić, jeśli chodzi o wypłacalność bowiem otrzymałem od nich przelew. Faktem jest, że nie przychodzi zbyt wiele ankiet do wypełniania ale są one ciekawe, niezbyt długie i całkiem nieźle płatne. Na wypłatę czekałem około 30 dni ale wpłynęła na konto, więc warto się zarejestrować i dorobić kilka złotych. Polecam.

  Odpowiedz
 3. Jak długo mniej więcej może zająć „wyklikanie” tego minimum do wypłaty? 300pkt niby nie dużo, ale ile plus minus można zarobić się za jedną ankietę i ile dają za odrzuconą? A i jakiej wartości są te bony Sodexo za 500pkt? Fajnie, że jest sprawdzony i wypłacalny, ale nie oszukujmy się, to nie wszystko ;).

  Odpowiedz
 4. Ten panel ankietowy mogę polecić każdemu, chociaż przychodzi teraz mniej ankiet niż dawniej, przy małej ilości ankiet ciężko się zbiera minimum do wypłaty, które wynosi 300 punktów, maksymalnie za ankietę można otrzymać 6.50 zł, za 500 punktów można otrzymać bon Sodexo, akceptowalny w ponad 50000 punktów usługowo – handlowych. Za polecanie nowych użytkowników do panelu również otrzymuje się punkty, czasem jest długie badanie 4 tygodniowe, w którym testujemy produkty nabiałowe, bardzo fajna sprawa…Polecam ten panel ankietowy IMAS każdemu, kto lubi wypełniać ankiety, by dorobić kilkanaście złotych w miesiącu…

  Odpowiedz
 5. Osobiście korzystam z pewnego serwisu z ankietami, gdzie co jakiś czas wypłacam sobie kilka groszy. Zajmuje to niewiele czasu, można w ten sposób wypełnić wolny czas który i tak spędziłoby się przed komputerem a jednocześnie nikt nie narzuca nam ile mamy poświęcić czasu na robienie tego. Dużym plusem jest możliwość wypłaty środków w postaci przelewu. Z pewnością w najbliższym czasie przestestuję tę stronę, zwłaszcza iż opinie na temat zarówno dostępności ankiet jak i jej wypłacalości są raczej pozytywne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz