Imas online

Imas online

Imas online jest panelem ankietowym działającym od 2005 roku, który prowadzi Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS International z Wrocławia. Cieszy się dobrą opinią i jest w pełni wypłacalnym serwisem. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna, ale trzeba mieć skończone 13 lat by móc brać udział w badaniach. Jak zarabiać w panelu i gdzie jeszcze warto wypełniać ankiety?

Jak zarabiać w Imas Online

Tak jak i w pozostałych panelach ankietowych zarabiamy tutaj na wypełnianiu ankiet. Po rejestracji trzeba wypełnić pierwszą ankietę profilową by otrzymywać dopasowane badania. Ukończyć ją można w około 10 minut, więc nie jest to długi czas. Ilość dostępnych ankiet zależna jest od profilu i aktualnego zapotrzebowania na opinie osób z grupy docelowej.

Przed każdą ankietą w panelu Imas Online wyświetlana jest informacja o przewidywanym czasie potrzebnym na wypełnienie ankiety oraz przyznawanym wynagrodzeniu po jej zakończeniu.

Za każdą poprawnie wypełnioną otrzymujemy punkty, które przy wypłacie przeliczane są na pieniądze. Imas online od pozostałych paneli wyróżnia fakt, że otrzymujemy tutaj punkt także, gdy nie zakwalifukujemy się do ankiety. Co prawda jest to symboliczny 1 punkt, ale to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż brak jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Dodatkowym źródłem punktów jest ogólna aktywność na stronie. Po wypełnieniu określonego progu ankiet otrzymujemy dodatkowe punkty np. Dodatkowe 2pkt po wypełnieniu 4 ankiet itp. Pod koniec roku następuje reset poziomu aktywności. Na zdobycie wszystkich poziomów aktywności mamy więc cały rok, co jest dość długim okresem czasu.

Trzecią możliwością jest zapraszanie znajomych. Dostajemy tutaj 30pkt za każdą zarejestrowaną osobę, która wypełni przynajmniej jedną płatną ankietę. Niestety jest to jednorazowy bonus, ale ciekawy dodatek do zarobków. (Od 15.01.2018r zawieszone do odwołania).

Gdzie wypełniać ankiety poza Imas Online

Imas Online to bardzo ciekawy panel ankietowy, ale nie jedyny. Rejestrując się w tylko jednym z nich mocno ograniczamy ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie możliwości zarobkowe. W związku z tym najlepiej zarejestrować się w przynajmniej kilku różnych panelach ankietowych, co zaowocuje wyższymi zarobkami. O jakie panele chodzi?

Ile można zarobić w Imas Online

Po rezygnacji z możliwości zapraszania znajomych potencjał zarobkowy mocno zmalał, ale w dalszym ciągu ankiety gwarantują przyzwoity zarobek. Dokładna ilość ankiet do wypełnienia uzależniona jest od konkretnego profilu oraz aktualnego zapotrzebowania. 

Wypłata z Imas Online

W Imas online 300 pkt to 30zł. Taki też jest minimalny próg wypłaty, która odbywa się dwa razy w miesiącu (na początku i w połowie). Dostępne możliwości wypłaty zarobków:

  • Konto bankowe,
  • Bon płatniczy Sodexo (min. 500pkt),
  • Wsparcie fundacji charytatywnej “Mimo wszystko”, “Świętego Mikołaja” lub “Polską Akcję Humanitarną”.

Opinie o Imas Online

Panel ma w internecie bardzo dobre opinie i nie miewa problemów z wypłatami. Kwestia ilości dostępnych ankiet jest dość indywidualna, niektórzy mają więcej, inni mniej. Panel z pewnością warty uwagi, choć niestety zrezygnował z opcji zapraszania znajomych, więc zostaje jedynie samodzielne działanie. Ogranicza to dość mocno potencjał zarobkowy, ale taka polityka firmy.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 Komentarz

  1. Nie wiem jak u innych, ale ja nie mam za wiele ankiet do wypełnienia. Dobrze, że są jeszcze inne panele bo zarabiając tylko w jednym to na miesiąc raczej słabo. Polecam przede wszystkim clixsense.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *