Wiele firm oferuje karty lojalnościowe i specjalne programy nagradzające klientów za regularne zakupy, więc nikogo nie powinno dziwić, że również Żabka ma taką aplikację w swojej ofercie. Dla sklepu jest to dobry sposób na przywiązanie do siebie klientów, a dla kupujących możliwość oszczędzania pieniędzy podczas codziennych zakupów. Jak działa Żappka, bo tak nazywa się ta aplikacja mobilna i co powinniśmy o niej wiedzieć?
Spis treści
- 1 Żappka – co to jest i jak działa aplikacja?
- 2 Jak dołączyć do programu Żappka, aby zbierać żappsy
- 3 Jak zbierać żappsy
- 4 Jak wymienić żappsy
- 5 Do kiedy są ważne żappsy i czy znikają?
- 6 Inne funkcjonalności aplikacji Żappka
- 7 Żappka Store – co to jest i dlaczego wymaga aplikacji?
- 8 Czy warto zainstalować aplikację Żappka i zbierać żappsy?
Żappka – co to jest i jak działa aplikacja?
Żappka to aplikacja mobilna Żabki, czyli największej sieci niewielkich sklepów działających w Polsce na zasadzie franczyzy. Zbieramy w niej punkty (Żappsy), które następnie możemy wymieniać na wybrane nagrody. Warto dodać, że posiadając aplikację uzyskujemy dostęp również do dodatkowych promocji oraz produktów w korzystniejszych cenach.
Jak dołączyć do programu Żappka, aby zbierać żappsy
Chcąc zbierać żappsy, musimy najpierw dołączyć do programu lojalnościowego Żabki, ale możemy zrobić to naprawdę szybko. Wystarczy, że pobierzemy aplikację mobilną Żappka, którą znajdziemy w Google Play, App Store i Huawei AppGallery, a następnie założymy konto.
Zarejestrować możemy się przy pomocy konta na Facebooku lub ręcznie, podając imię, adres e-mail, datę urodzenia, hasło. Opcjonalnie możemy zaznaczyć również zgody marketingowe, jeśli chcemy otrzymywać newsletter, ale nie jest to obowiązkowe. Po przejściu dalej pozostaje nam już tylko zaakceptowanie regulaminu oraz potwierdzenie adresu e-mail. Część osób może zastanawiać się, po co data urodzenia? Jest ona potrzebna, gdyż korzystać z Żappki można dopiero po ukończeniu 16 lat.
Jak zbierać żappsy
Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli zbierania żappsów. Sprawa jest banalnie prosta, gdyż otrzymujemy w programie lojalnościowym 4 żappsy za każdą wydaną pełną złotówkę. W przypadku zakupów za np. 4,99 – otrzymamy 16 żappsów (4 zł x 4 żappsy). Warto wiedzieć, że otrzymujemy je również za produkty objęte promocją. Jedyne co musimy zrobić, to pozwolić kasjerowi zeskanować kod kreskowy z aplikacji. Oczywiście jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji.
Za co nie otrzymamy żappsów?
Warto wiedzieć, że niestety nie wszystkie produkty objęte są promocją, więc za niektóre nie otrzymamy żappsów. Chyba, że wcześniej je sobie odblokujemy, co jest stosunkowo proste. Jakie towary domyślnie są wyłączone z punktowania?:
- alkohol,
- wyroby tytoniowe i akcesoria do e-papierosów,
- gry hazardowe (kupony loteryjne),
- doładowania (np. Paysafecard),
- karty GSM i doładowania telefonu,
- przesyłki pocztowe,
- rachunki,
- produkty lecznicze,
- preparaty do początkowego żywienia niemowląt.
Jak widać, część produktów została domyślnie wyłączona z promocji, więc nawet bez ich odblokowywania w dalszym ciągu możemy zbierać żappsy podczas typowych zakupów. Taka aplikacja pozwala w łatwy sposób oszczędzać na jedzeniu, więc warto ją posiadać, nawet jeśli rabaty wydają się niewielkie.
Jak odblokować wyłączone z punktowania produkty
Chcąc odblokować produkty wyłączone z punktowania żappsami np. wyroby tytoniowe musimy:
- potwierdzić adres e-mail oraz pełnoletność w zakładce „Mój profil”,
- skontaktować się z Centrum Wsparcia Użytkowników za pomocą formularza kontaktowego.
Niestety nie wszystkie artykuły z listy wyłączonych da się odblokować, ale dzięki temu możemy zbierać żappsy nawet kupując np. papierosy.
Ile razy dziennie można nabijać żappsy?
Niestety dziennie możemy zebrać żappsy maksymalnie 4 razy. Co więcej, dodatkowo obowiązuje limit wartości zakupów w wysokości 300 złotych, który uwzględnia wszystkie transakcje z danego dnia. Dlatego nie otrzymamy punktów za zakupy powyżej któregokolwiek z nich, co jest dość sporym ograniczeniem.
Takie ograniczenie prawdopodobnie spowodowane zostało tym, że sprzedawcy nabijali punkty sami sobie, gdy klient nie posiadał aplikacji i nie zbierał punktów. W ten sposób Żabka chce ograniczyć takie praktyki.
Jak wymienić żappsy
Kwestia wydawania żappsów i odbioru nagrody jest równie prosta jak ich zbieranie. Wystarczy, że wybierzemy interesujący nas produkt w aplikacji, klikniemy przy kuponie „aktywuj” i podejdziemy z tym produktem do kasy. Oczywiście po zeskanowaniu kodu kreskowego przez kasjera, nasze saldo zostanie pomniejszone o wydaną ilość żappsów.
Do kiedy są ważne żappsy i czy znikają?
Generalnie wszystkie informacje odnośnie żappsów są dojść jasne i przejrzyste, ale niestety musimy uważać, aby te zebrane nam nie przepadły. Żappsy tracą ważność i znikają po 3 miesiącach od:
- daty ostatniego zakupu w sklepie w ramach programu, podczas którego daliśmy kasjerowi do zeskanowania kod ID,
- rozpoczęcia kolejnego roku kalendarzowego (wszystkie żappsy zebrane w roku poprzednim).
Jak widać są tylko dwie sytuacje, w których możemy utracić zebrane żappsy. Jednak warto o tym pamiętać – zwłaszcza pod koniec roku, aby nam nie przepadły.
Inne funkcjonalności aplikacji Żappka
Oczywiście aplikacja Żappka to nie tylko zbieranie żappsów i wydawanie ich na nagrody. Warto wyróżnić jeszcze 3 ciekawe funkcje:
- Żappka Pay – dzięki aplikacji możemy również szybko płacić za zakupy w sklepie. Wystarczy, że dodamy swoją kartę (może to być nawet wirtualna karta płatnicza) i ustawimy zabezpieczenia, a podczas kolejnych zakupów będziemy mogli z niej skorzystać. Musimy jedynie poinformować kasjera, że zamierzamy zapłacić przy pomocy aplikacji, a następnie potwierdzić płatność w telefonie przy pomocy odcisku palca, skanu twarzy lub PIN-u,
- Żappka Post – pozwala śledzić i odbierać paczki zamówione do sklepów Żabka. W aplikacji znajdziemy kod upoważniający do odbioru oraz lokalizację sklepu, w którym znajduje się nasza przesyłka. Co ciekawe, aplikacja może nas również do niej doprowadzić, po kliknięciu w przycisk „nawiguj”,
- sklepy Żabka – bardzo przydatna funkcja, która pokazuje na mapie wszystkie sklepy Żabki.
Żappka Store – co to jest i dlaczego wymaga aplikacji?
Żappka Store, to sklep Żabki, w którym nie znajdziemy ani kas, ani obsługi, choć normalnie możemy robić zakupy. Działa on wyłącznie dzięki sztucznej inteligencji i systemie kamer, więc, aby móc skorzystać musimy posiadać aplikację. Oczywiście powiązaną z naszą kartą płatniczą, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Żappka Pay.
Jak działa Żappka Store
Chcąc zrobić zakupy w Żappka Store po prostu wchodzimy do sklepu, wybieramy to co akurat potrzebujemy i zwyczajnie wychodzimy. Dzięki temu możemy kupić produkty bez kolejek, bez posiadania gotówki przy sobie i bez jakiegokolwiek kontaktu z obsługą. System kamer automatycznie sprawdzi, które produkty ściągamy z półek i naliczy za nie stosowną opłatę, która zostanie pobrana wprost z konta połączonego z aplikacją.
Jak korzystać ze sklepu Żappka Store
Niestety obecnie Żappka Store dostępny jest jedynie w kilku większych miastach, ale w przyszłości z pewnością pojawi się w kolejnych. Jedyne co musimy zrobić, jeśli chcemy zakupić coś w Żabce, to zeskanować jednorazowy kod QR wygenerowany w aplikacji przed wejściem do sklepu, gdzie znajdziemy odpowiedni czytnik.
Czy warto zainstalować aplikację Żappka i zbierać żappsy?
Odwiedzając regularnie Żabkę warto pokusić się o założenie konta i ściągnięcie aplikacji Żappka. Przede wszystkim nic nas to nie kosztuje, a dzięki temu możemy w jakimś stopniu oszczędzać pieniądze. Wprawdzie przy małych zakupach kwoty będą wydawały się niewielkie, ale w dłuższej perspektywie czasu nasz budżet domowy z pewnością znacznie na tym zyska. Oczywiście mówimy tutaj głównie o rabatach (nawet kilkadziesiąt procent), gdyż ilość żappsów, które otrzymujemy za każde zakupy niestety nie jest zbyt duża. Zwłaszcza, jeśli przeliczymy ile musimy wydać, aby móc później wymienić je na jakieś kupony i kody rabatowe.
W zasadzie jedynym, ale jednak dość sporym minusem jest to, że żappsy znikają w pewnych sytuacjach, więc trzeba o tym po prostu pamiętać.
Korzystacie z aplikacji Żappka? Podzielcie się opinią na jej temat w komentarzu.
Często robię zakupy w Żabce 🙂 Ulubione produkty często spotykam w niskich cenach.
Zainstalowałam sobie apkę Żappka i to działa 🙂
Apka informuje na bieżąco o rabatach na dany asortyment 🙂 Zbieram również punkty za zakupy 🙂
Skorzystałam już z kuponów dzięki żappsom 🙂
Polecam !
Aplikacja żabki przynosi wiele korzyści, zamawiając tam paczki nie trzeba się zastanawiać że usunie się sms z kodem odbioru ale to nie jedyne korzyści jakie ze sobą niesie. Znajdziemy tam mnóstwo interesujących kuponów. Zbieranie żappsów jest bardzo proste wystarczy tylko pamiętać o aplikacji.
Aplikacja żabki to zdecydowanie najlepsza aplikacja tego typu. Zazwyczaj w przypadku aplikacji różnych sklepów trzeba zebrać bardzo dużą ilość punktów żeby móc skorzystać z małego rabatu. W aplikacji żabki punkty zbiera się stosunkowo szybko, jest duży wybór nagród za zebrane punkty.
Byłam pracownikiem sklepu Żabka i mogę śmiało powiedzieć, że założenie tej aplikacji to świetna sprawa! Jeżeli robisz codziennie zakupy w tym sklepie bardzo szybko i w fajny sposób uzbierasz sporą sumkę punktów i możesz je wymienić na darmowego hot-doga, batona, napój i wiele innych, wymienionych na liście nagród rzeczy. 1zł = 4pkt
Czy dostanę punkty za zeskanowanie kodu bez internetu? Tak tylko pytam bo nie zawsze mam internet.
Tak, punkty zostaną normalnie naliczone i dodane do salda po przywróceniu internetu w telefonie. Bez połączenia z siecią nie mamy jedynie możliwości odbioru nagród (chyba, że aktywowaliśmy wcześniej).
Zbieranie punktów w żabce jest bardzo dobrą opcją, bo gdy i tak tam robimy zakupy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pamiętać o aplikacji Żappka. Za zgromadzone punkty możemy odebrać różne ciekawe nagrody w sklepie. To jest naprawdę super rozwiązanie, ponieważ robiąc codzienne zakupy punkty same wskakują nam na konto 🙂
Wszystko fajnie pięknie. Można zbierać punkty, ale to, że te żabsony tracą ważność to jakieś nieporozumienie. Powinni to zmienić.
Aplikacja Żabki – jak dla mnie działa bez zastrzeżeń.
Nowości, promocje, kupony wszystko wyświetlane jest na bieżąco.
Nie zdarzyło mi się żeby aplikacja się zacięła, najważniejsze że podczas zakupów można okazać kod kreskowy bez konieczności włączania internetu. Na bieżąco pojawia się także informacja ile posiadamy żabsonów i kiedy tracą ważność.
Mogę tylko powiedzieć że super sprawa ta aplikacją. Bardzo często robię zakupy w żabce, lub w żabkach samoobsługowych. Super promocje są na aplikacji, i chętnie z nich korzystam. Ważne też że wiemy kiedy traci ważność żabsonów bo wszystko napisane;) ciągle nowości.
Mają dużo fajnych promocji, a za żappsy można dostać ulubione produkty, ale trzeba być stałym klientem sklepu inaczej (gdy ktoś tak jak ja ) robi zakupy raz na jakiś czas to nie zdaje egzaminu.
Używam aplikacji żappka odkąd tylko na rynek weszła taka możliwość. Codziennie wydaję niemałą sumę pieniędzy na zakupy w sklepach sieci żabka i świadomość, że część moich pieniędzy do mnie wraca jest naprawdę kojąca i budująca. Za każdą pełną złotówkę dostaję 4 żappsy, więc ich suma szybko wygląda imponująco. Używanie aplikacji jest na tyle łatwe, że nawet nie wyobrażam sobie pójścia do żabki i nie wyciągnięcia telefonu aby zeskanować kod. Ponad to, w moim telefonie (Samsung) można ustawić kod żappki jako widget na ekranie startowym, więc nie musze nawet otwierać aplikacji, żeby odebrać zappsy za zeskanowanie kodu. Wystarczy, że odblokuję mój… Czytaj więcej »
Czy wie ktoś jak załączyć produkty tytoniowe w tej aplikacji ?
Trzeba potwierdzić adres e-mail oraz wiek, a następnie skontaktować się z Centrum Wsparcia Użytkowników. W każdym razie uzupełniłem już wpis o o informację jak odblokować domyślnie wyłączone z punktowania produkty, takie jak wyroby tytoniowe 😉
Nie dostałam powitalnych 150 żappsów i firma nie prowadzi takiej promocji na start.
Wygląda na to, że Żabka zrezygnowała już z takiej formy zachęty, ale przez jakiś czas taka promocja była aktywna.
Czy jeśli usunę apke Żabki i będę chciała znów ją zainstalować to zappsy znikają z mojego konta?
Żappsy nie znikną. Są one przypisane do założonego konta, a nie aplikacji, więc po ponownym zalogowaniu stan będzie taki sam.