Verse – opinie i opis aplikacji

Verse to ciekawa aplikacja mobilna, która pozwala w łatwy sposób przekazywać oraz otrzymywać płatności. Dzięki niej możemy przysyłać pieniądze do znajomych znając jedynie numer telefonu. Aplikacja działa jak portfel internetowy i jest bardzo łatwa w obsłudze, choć dostępna w języku angielskim. Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż aktualnie przyznaje dodatkowy bonus za rejestrację i spełnienie kilku prostych warunków (do zrobienia w kilka minut). Przyznane w ten sposób pieniądze możemy od razu wypłacić na konto bankowe. Jak działa i co warto wiedzieć o aplikacji?

Jak założyć konto w aplikacji Verse

aplikacja verse

Pierwsze co musimy zrobić, aby otrzymać bonus to oczywiście pobrać aplikację na telefon. Dostępna jest ona na telefony z androidem oraz iOS, więc pobrać ją możemy zarówno z Google Play, jak i App Store. Kolejnym krokiem jest założenie konta, a możemy to zrobić przy pomocy konta Google lub ręcznie wpisując adres e-mail, hasło, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Rejestracja przebiega bardzo szybko i nie powinna nikomu przysporzyć żadnych problemów.

Jak otrzymać bonus

Za pobranie aplikacji, rejestrację i spełnieniu kilku prostych warunków (maksymalnie kilka minut) otrzymujemy jednorazowo 23 złote ( niestety już tylko 4,51 zł). Możemy je sobie zostawić w portfelu lub od razu wypłacić na konto bankowe. Kwota wprawdzie jest niewielka, ale czas, który musimy na to poświęcić również, więc warto się tym zainteresować. Oczywiście możemy też zarobić dodatkowe pieniądze na polecaniu, ale do tego wrócimy za chwilę. Bonus otrzymamy po wykonaniu 4 prostych kroków (nie możemy pominąć żadnego). Co zatem musimy zrobić?:

  1. zweryfikować konto. W tym celu musimy wejść w ustawienia, do których skrót znajdziemy w prawym górnym rogu aplikacji w postaci pierwszej literki imienia. Następnie przechodzimy do zakładki „profile verification” i postępujemy według instrukcji,
  2. wpisać kod promocyjny. Ponownie wchodzimy w ustawienia, a następnie „promo codes” i wpisujemy: H3NVMX,
  3. zasilić konto kwotą minimum 20 złotych. Możemy to zrobić przy pomocy karty kredytowej lub debetowej. Oczywiście może to być również wirtualna karta płatnicza,
  4. przelać 20 złotych na dowolne inne konto w aplikacji Verse. Wszystkie powyższe kroki idzie zrobić samodzielnie, ale niestety tutaj może pojawić się pewien problem. Jeśli nie masz do kogo wysłać pieniędzy, a chcesz otrzymać bonus – napisz do mnie przez zakładkę kontakt, a od razu po otrzymaniu pieniędzy odeślę Ci je z powrotem na Twoje konto w Verse.

Po otrzymaniu bonusu możemy od razu wypłacić wszystkie pieniądze (zarówno premię, jak i wpłatę własną).

Jak przelać pieniądze na inne konto Verse

Kwestia przesyłania pieniędzy na inne konto Verse jest stosunkowo prosta. Chcąc to zrobić musimy kliknąć na saldo widoczne w aplikacji, a następnie z rozwiniętego menu wybrać opcję „Pay”. W kolejnym oknie klikamy w ikonę lupy, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a tam wpisujemy numer telefonu odbiorcy (lub tag). Jeśli siedzimy obok osoby, do której chcemy przesłać pieniądze możemy wykorzystać również do tego kod QR. Decydując się na tę opcję, zamiast lupy klikamy na „Scan a QR code”.

Jak wypłacić pieniądze na konto bankowe

ranking kont bankowych

Chcąc wypłacić pieniądze na konto bankowe najpierw musimy je dodać. W tym celu wchodzimy w ustawienia, następnie „Cards & Bank Accounts” i klikamy „Add a bank account”. Następnie wybieramy „add…„:

  • an account under your name, jeśli chcemy przelać na własne konto bankowe,
  • someone else’s account, jeśli chcemy przelać na konto bankowe kogoś innego,
  • a business account, jeśli przelewamy na konto firmowe.

Po wybraniu odpowiedniej opcji, podajemy numer konta IBAN oraz obsługiwaną walutę.

Po dodaniu konta bankowego możemy już realizować wypłaty. Zrobimy to wchodząc w ustawienia, a następnie wybierając „Transfer to your bank”. Tutaj podajemy tylko kwotę, wpisujemy opcjonalnie tytuł przelewu oraz wybieramy dodane już konto bankowe.

Jak wpłacić pieniądze na konto Verse

wirtualna karta płatnicza

Podobnie jak w przypadku wypłaty, musimy najpierw dodać kartę debetową lub kredytową. Aby to zrobić musimy znowu wejść w ustawienia, następnie w „Cards & Bank Accounts” i kliknąć w „Add a card”. Warto tutaj zwrócić uwagę, że możemy taką kartę po prostu zeskanować przy pomocy aparatu lub wprowadzić dane manualnie, klikając w „do it manually”. W przypadku ręcznego dodawania potrzebne nam będą oczywiście numer karty, data jej wygaśnięcia, imię i nazwisko posiadacza oraz kod CVV/CVC. Rzecz jasna może to być również karta wirtualna, którą możemy założyć przez internet.

Jak zarabiać w aplikacji Verse

praca w domu i zarabianie przez internet

W Verse możemy również zarabiać na polecaniu kolejnych osób. Wystarczy, że podamy im własny kod, który znajdziemy na dole aplikacji, po kliknięciu w przycisk „Invite Friends”. W ten sposób otrzymamy 4,51 zł od każdej zaproszonej osoby, jeśli ta spełni wspomniane wcześniej wymagania. Oczywiście osoba zapraszana w ten sposób również otrzymuje 4,51 zł. Jest to ciekawy sposób na dodatkowy zarobek w internecie, choć nie jedyny.

Weryfikacja konta

Kolejna istotna kwestia, jeśli chodzi o korzystanie z portfela i otrzymanie bonusu jest weryfikacja. Do tego niezbędny nam będzie dowód osobisty (lub paszport), który musimy zeskanować przy pomocy wbudowanego aparatu lub dodać w formie zdjęcia. Kolejnym krokiem jest selfie i tym cały proces weryfikacji się kończy. Przebiega naprawdę bardzo sprawnie, więc wystarczy kilka minut, aby w pełni zweryfikować konto Verse.

Gdzie jeszcze dostać pieniądze za założenie konta

promocje bankowe

Dodatkowe pieniądze za założenie konta to ciekawy sposób na dodatkowy zarobek, choć niestety najczęściej jednorazowy. Jeśli chodzi o bonusy tego typu, jedne z najciekawszych i w miarę stałych mają oczywiście banki. Dzięki temu, zmieniając co jakiś czas konto możemy zarobić w ciągu roku całkiem sporą kwotę. Zwłaszcza, że po upływie określonego czasu możemy powrócić do banku, w którym mieliśmy już konto, aby otrzymać pieniądze za jego założenie jeszcze raz. Oczywiście poza bankami do dyspozycji mamy również aplikacja jak ta, choć przyznawany bonus jest z reguły znacznie mniejszy od tych oferowanych przez banki.

Opinie o Verse

Verse to ciekawy portfel płatniczy, jeśli znajomi również będą z niego korzystali. W przeciwnym razie niestety ciężko znaleźć dla niego jakieś większe zastosowanie. Możliwe, że kiedyś się to zmieni, ale aktualnie jedynym argumentem, aby założyć konto w portfelu jest wspomniany bonus, który możemy od razu wypłacić na konto bankowe i możliwość zarabiania.

Macie jakieś doświadczenia z tym portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz