Verse – opinie | jak działa

Verse to ciekawa aplikacja mobilna, która pozwalała w łatwy sposób przekazywać oraz otrzymywać płatności. Działała jak portfel internetowy i była bardzo łatwa w obsłudze, choć dostępna w języku angielskim. Dzięki niej można było choćby przysyłać pieniądze do znajomych, znając jedynie numer telefonu. Swego czasu oferowała również dodatkowy bonus za rejestrację i spełnienie kilku warunków, aby przyciągnąć do siebie dodatkowych użytkowników. Jednak w zasadzie nie wyróżniała się niczym szczególnym, co prawdopodobnie jest przyczyną zaprzestania dalszego prowadzenia aplikacji.

Z dniem 09.13.2023 Verse kończy działalność, więc wszystkie poniższe informacje są już nieaktualne.

Jak założyć konto w aplikacji Verse

aplikacja verse

Pierwsze co musimy zrobić, aby otrzymać bonus to oczywiście pobrać aplikację na telefon. Dostępna jest ona na telefony z androidem oraz iOS, więc pobrać ją możemy zarówno z Google Play, jak i App Store. Kolejnym krokiem jest założenie konta, a możemy to zrobić przy pomocy konta Google lub ręcznie wpisując adres e-mail, hasło, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Rejestracja przebiega bardzo szybko i nie powinna nikomu przysporzyć żadnych problemów.

Jak dostać bonus za pobranie aplikacji

Za pobranie aplikacji, rejestrację i spełnieniu kilku nie do końca prostych warunków otrzymujemy jednorazowo 23 złote (niestety już tylko 5 zł). Możemy je sobie zostawić w portfelu lub od razu wypłacić na konto bankowe. Obecnie kwota jest niewielka, a do tego czas, który musimy na to poświęcić znacznie się wydłużył. Jednak możemy też zarobić dodatkowe pieniądze na polecaniu, a wtedy zabawa jest już warta poświęcenia wolnego czasu. Do tego jednak wrócimy za chwilę.

Bonus otrzymamy po wykonaniu 4 kroków (nie możemy pominąć żadnego). Co zatem musimy zrobić?:

  1. zweryfikować konto. W tym celu musimy wejść w ustawienia, do których skrót znajdziemy w prawym górnym rogu aplikacji w postaci pierwszej literki imienia. Następnie przechodzimy do zakładki „profile verification” i postępujemy według instrukcji,
  2. wpisać kod promocyjny. Ponownie wchodzimy w ustawienia, a następnie „promo codes” i wpisujemy: H3NVMX,
  3. zasilić konto kwotą minimum 235 złotych. Możemy to zrobić przy pomocy karty kredytowej lub debetowej. Oczywiście może to być również wirtualna karta płatnicza,
  4. przelać łącznie 235 złotych do przynajmniej 50 osób mających konto w aplikacji Verse. Wszystkie powyższe kroki idzie zrobić samodzielnie, ale niestety tutaj może pojawić się pewien problem. Jeśli masz spore grono znajomych i brakuje Ci tylko kilku, a nie masz już do kogo wysłać pieniędzy, to mogę pomóc. Napisz do mnie, a od razu po otrzymaniu kasy odeślę Ci ją z powrotem na Twoje konto w Verse (dane kontaktowe w stopce).

Po otrzymaniu bonusu możemy od razu wypłacić wszystkie pieniądze (zarówno premię, jak i wpłatę własną).

Zakładając, że wszystkie 50 osób potrzebnych do 4 kroku sami zaprosimy, to zarobimy aż 255 złotych (250 zł z polecania i 5 zł z bonusu).

Jak przelać pieniądze na inne konto Verse

Kwestia przesyłania pieniędzy na inne konto Verse jest stosunkowo prosta. Chcąc to zrobić musimy kliknąć na saldo widoczne w aplikacji, a następnie z rozwiniętego menu wybrać opcję „Pay”. W kolejnym oknie klikamy w ikonę lupy, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a tam wpisujemy numer telefonu odbiorcy (lub tag). Jeśli siedzimy obok osoby, do której chcemy przesłać pieniądze możemy wykorzystać również do tego kod QR. Decydując się na tę opcję, zamiast lupy klikamy na „Scan a QR code”.

Jak wypłacić pieniądze na konto bankowe

ranking kont bankowych

Chcąc wypłacić pieniądze na konto bankowe najpierw musimy je dodać. W tym celu wchodzimy w ustawienia, następnie „Cards & Bank Accounts” i klikamy „Add a bank account”. Następnie wybieramy „add…„:

  • an account under your name, jeśli chcemy przelać na własne konto bankowe,
  • someone else’s account, jeśli chcemy przelać na konto bankowe kogoś innego,
  • a business account, jeśli przelewamy na konto firmowe.

Po wybraniu odpowiedniej opcji, podajemy numer konta IBAN oraz obsługiwaną walutę.

Po dodaniu konta bankowego możemy już realizować wypłaty. Zrobimy to wchodząc w ustawienia, a następnie wybierając „Transfer to your bank”. Tutaj podajemy tylko kwotę, wpisujemy opcjonalnie tytuł przelewu oraz wybieramy dodane już konto bankowe.

Jak wpłacić pieniądze na konto Verse

wirtualna karta płatnicza

Podobnie jak w przypadku wypłaty, musimy najpierw dodać kartę debetową lub kredytową. Aby to zrobić musimy znowu wejść w ustawienia, następnie w „Cards & Bank Accounts” i kliknąć w „Add a card”. Warto tutaj zwrócić uwagę, że możemy taką kartę po prostu zeskanować przy pomocy aparatu lub wprowadzić dane manualnie, klikając w „do it manually”. W przypadku ręcznego dodawania potrzebne nam będą oczywiście numer karty, data jej wygaśnięcia, imię i nazwisko posiadacza oraz kod CVV/CVC. Rzecz jasna może to być również karta wirtualna, którą możemy założyć przez internet.

Jak zarabiać w aplikacji Verse

praca w domu i zarabianie przez internet

W Verse możemy również zarabiać na polecaniu kolejnych osób. Wystarczy, że podamy im własny kod, który znajdziemy na dole aplikacji, po kliknięciu w przycisk „Invite Friends”. W ten sposób otrzymamy 5zł od każdej zaproszonej osoby, jeśli ta spełni wspomniane wcześniej wymagania. Oczywiście osoba zapraszana w ten sposób również otrzymuje 5 zł. Jest to jeden ze sposobów na dodatkowy zarobek w internecie, choć niestety niewielki.

Weryfikacja konta Verse

Kolejna istotna kwestia, jeśli chodzi o korzystanie z portfela i otrzymanie bonusu jest weryfikacja. Do tego niezbędny nam będzie dowód osobisty (lub paszport), który musimy zeskanować przy pomocy wbudowanego aparatu lub dodać w formie zdjęcia. Kolejnym krokiem jest selfie i tym cały proces weryfikacji się kończy. Przebiega naprawdę bardzo sprawnie, więc wystarczy kilka minut, aby w pełni zweryfikować konto Verse.

Gdzie jeszcze dostać pieniądze za założenie konta

promocje bankowe

Dodatkowe pieniądze za założenie konta to ciekawy sposób na dodatkowy zarobek, choć niestety najczęściej jednorazowy. Jeśli chodzi o bonusy tego typu, jedne z najciekawszych i w miarę stałych mają oczywiście banki. Dzięki temu, zmieniając co jakiś czas konto możemy zarobić w ciągu roku całkiem sporą kwotę. Zwłaszcza, że po upływie określonego czasu możemy powrócić do banku, w którym mieliśmy już konto, aby otrzymać pieniądze za jego założenie jeszcze raz. Oczywiście poza bankami do dyspozycji mamy również aplikacja jak ta, choć przyznawany bonus jest z reguły znacznie mniejszy od tych oferowanych przez banki.

Opinie o Verse

Verse to portfel płatniczy, który ma mieszane opinie w internecie. Teoretycznie mógłby być nawet ciekawy, ale tylko, jeśli znajomi również będą z niego korzystali. W przeciwnym razie niestety ciężko znaleźć dla niego jakieś sensowne zastosowanie. Możliwe, że kiedyś się to zmieni, ale obecnie nawet zakładanie dla samego bonusu przestało mieć sens. Nie tylko tylko ze względu na spore wymagania, ale również dość małą kwotę, którą otrzymujemy po ich spełnieniu. Oczywiście nieco ratuje sytuację możliwość zarabiania, ale nie każdy będzie w stanie znaleźć chętnych na założenie konta w portfelu. Zwłaszcza, że przelew na telefon BLIK działa dużo sprawniej i nie trzeba do niego zewnętrznych aplikacji.

Macie jakieś doświadczenia z tym portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Amelia
Amelia
1 rok temu

Bonus dostałam od razu i mogłam szybko wypłacić na konto. Szkoda tylko, że taki mały bo z tego co widzę to wcześniej był większy.

Danuta
Danuta
1 rok temu

Jak mozna zgłosić ozablokowanie konto bo ktoś zmienił moje dane

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx