Świat Opinii – opis panelu ankietowego

Panel ankietowy Świat Opinii, który oferuje możliwość dzielenia się swoją opinią w ankietach cieszy się dużą popularnością, choć z pewnością daleko mu do najlepszych paneli ankietowych. W zamian za pomaganie firmom w zrozumieniu potrzeb konsumentów możemy zarobić i to bez większego wysiłku. Co zatem warto wiedzieć o panelu Świat Opinii i gdzie jeszcze możemy wypełniać ankiety?

Rejestracja

W celu rozpoczęcia swojej przygody z zarabianiem pieniędzy na wypełnianiu ankiet w panelu Świat Opinii, musimy się najpierw zarejestrować, co jest banalnie proste i szybkie. Wystarczy, że skorzystamy z formularza rejestracyjnego, podamy wymagane dane i zaczekamy na maila aktywacyjnego, który potwierdzi nasze członkostwo. Warto od razu zaznaczyć, że członkiem serwisu mogą zostać wyłącznie mieszkańcy Polski.

Świat Opinii – o panelu ankietowym

Z przystąpieniem do społeczności Świata Opinii nie wiążą się żadne opłaty, a ponadto w dowolnej chwili możemy zrezygnować z członkostwa. Powiadomienie o nowych ankietach otrzymamy na adres e-mailowy podany przy rejestracji, ale możemy też sprawdzić je po zalogowaniu na stronie. Do wypełniania ankiet w panelu wystarczy urządzenie elektroniczne z dostępem do Internetu.

Częstotliwość otrzymywania zaproszeń

Zaproszenia do uczestnictwa w ankietach wysyłane są regularnie, ale nie niestety nie można dokładnie określić częstotliwości ich otrzymywania. Ankiety są opracowywane indywidualnie i opierają się o cele badawcze zleceniodawcy. Wszystko zależy zatem od danych profilowych, dlatego też powinniśmy na bieżąco je uaktualniać. Czasami możemy spodziewać się paru ankiet w miesiącu, a innym razem nowa ankieta pojawi się dopiero po kilku tygodniach.

Ilość czasu potrzeba na wypełnienie ankiety

Jeśli chodzi zaś o to, ile czasu zajmuje wypełnienie przeciętnej ankiety, to jest to uzależnione od zawartej w niej liczby pytań. Zwykle ankieta nie jest zbyt długa, a jej wypełnienie zajmuje nie dłużej niż kwadrans. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób młodych, matek przebywających w domu z dziećmi, osób starszych czy też pełnoetatowych pracowników chcących sobie dorobić do pensji

Odznaki

W panelu znajdziemy również odznaki, które są miarą postępu. W poniższej tabelce informacje odnośnie konkretnych poziomów oraz wymagań, które należy spełnić, aby je zdobyć.

OdznakaWypełnienie profiluOgólna ilość wypełnionych ankietMinimalnie 1 wypełniona ankieta tygodniowo przezIlość odebranych nagród
Bronze25%11 tydzień
Silver50%102 tygodnie1
Gold75%253 tygodnie2
Platinum100%504 tygodnie3

Po spełnieniu wszystkim wymagań dotyczących odznaki Platinum, przechodzimy na najwyższy poziom, czyli Diamond.

Wypłata z panelu Świat Opinii

Świat Opinii oferuje nagrody w postaci kart podarunkowych, które możemy wykorzystać, robiąc zakupy w sklepach internetowych znanych marek typu Zalando, Decathlon, Empik, TK Maxx czy Media Markt. Czas oczekiwania nie powinien przekroczyć 10 dni. Niestety nie mamy bezpośredniej możliwości wymiany zgromadzonych punktów na gotówkę, aby wypłacić ją na konto bankowe. Jednak od jakiegoś czasu dostępny jest również najpopularniejszy portfel internetowy, czyli PayPal. Z niego możemy już bez problemu wypłacić na konto lub wykorzystać podczas internetowych zakupów w sklepach, które go obsługują. Minimalna ilość punktów, które musimy uzbierać, aby zlecić wypłatę to:

 • 834 pkt (25 zł) – Empik i TK Maxx,
 • 1667 pkt (50 zł) – Decathlon, Media Markt oraz PayPal.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Świat Opinii jest tylko jednym z wielu paneli ankietowych, które płacą za dzielenie się opinią. Decydując się na zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet, warto zarejestrować się w przynajmniej kilku panelach. W ten sposób zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie – również zarobki. Oczywiście poza wypełnianiem ankiet, w internecie zarabiać możemy również na wiele innych sposobów.


praca w domu i zarabianie przez internet

Możliwości pracy w domu i zarabiania przez internet jest naprawdę sporo. Różnią się one między sobą stopniem skomplikowania oraz potencjałem zarobkowym, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Jak usunąć konto w Świat Opinii

Z członkostwa w panelu oczywiście możemy zrezygnować w każdej chwili. W tym celu musimy rozwinąć menu „Konto”, które dostępne jest w górnej części strony po prawej. Następnie wybieramy „Twoje dane”, wchodzimy w zakładkę „Preferencje” i na samym dole znajdziemy przycisk „Anuluj członkostwo”. Zanim jednak w niego klikniemy musimy wybrać z rozwijanej listy przyczynę rezygnacji, która ma pomóc w poprawie jakości panelu. Usunięcie konta wiąże się z utratą ewentualnych zarobków zgromadzonych na saldzie, więc warto to wcześniej dobrze przemyśleć.

Opinie

Niestety opinie użytkowników na temat panelu są mocno podzielone. Co do ilości oraz jakości ankiet użytkownicy nie mają większych zastrzeżeń. Problem pojawia się dopiero przy wynagrodzeniu za ich wypełnienie. Niestety w przypadku wielu ankiet, zdobyte punkty przekazywane są na cele charytatywne, a zostaniemy o tym poinformowani dopiero po jej wypełnieniu. Wprawdzie jest to szczytny cel, ale większość negatywnych opinii na temat panelu pojawia się właśnie w związku z tą kwestią. Nie oszukujmy się, ale zdecydowana większość osób wypełniających ankiety chciałaby po prostu otrzymać za nie wynagrodzenie. Brakuje również programu partnerskiego, który pozwoliłby zdobyć dodatkowe punkty przez zapraszanie znajomych, choć dla wielu wypełniających jest to mało istotna kwestia.

Masz jakieś doświadczenia z tym serwisem? Podziel się komentarzu.

10 komentarzy do wpisu „Świat Opinii – opis panelu ankietowego”

 1. w tej chwili w 90% proponowanych przez Panel ankiet wynagrodzenie jest przekazywane na cele charytatywne więc nie można zarobić na tych ankietach. Zarabia tylko Panel biorąc od zleceniodawców wynagrodzenie.

  Odpowiedz
 2. ja właśnie niedawno się zapisałam i wypełniłam pare ankiet a cały czas mam 10 pkt za pierwszą i tyle.Jak napisałam do nich to mi powiedzieli że to nie płatne więc chyba trzeba spadać od nich szkoda czasu

  Odpowiedz
 3. Witam. Ja jestem u nich od ponad miesiaca – wypelnilam pare ankiet i ciagle mam 10 pkt!!! Masakra jakas – strata czasu – sa lepsze panele. Nie zapisujcie sie, bo szkoda czasu i nerwow! Pozdro

  Odpowiedz
 4. Oszusci, wypelnilam 5 Ankiet , za zadna nie dostalam dopisanych punktow. Naciagaja na akcje charytatywne dla firm, ktore swietnie prosperuja.

  Odpowiedz
 5. Zaproszenia do ankiet przychodzą regularnie, co kilka dni, ale ciężko się zakwalifikować. Ilość punktów do uzbierania do zamiany na bon nie jest wygórowana, ale z drugiej strony w takim tempie zbiera się całe wieki.

  Odpowiedz
 6. Niestety ten panel to jedna wielka porażka i zwykłe oszustwo. Wypełniam ankiety od sierpnia 2019 i za ponad 40 ankiet uzbierałem 640 punktów, co nie daje nawet równowartości 25 zł. Dla porównania na innych panelach wystarcza mi 10 ankiet do otrzymania 60zł na konto PAYPAL lub konto bankowe. Naprawdę nie warto się tutaj rejestrować bo to żenada.

  Odpowiedz
 7. Wypełniasz przez kwadrans to co ich interesuje a potem co nie napiszesz to nie pasujesz do profilu i odrzucają cię jak szmatę bo już wiedzą to co chcieli. oszuści… Jak najdalej od nich bo szkoda czasu a za ankiety pewnie nie płacą więc..

  Odpowiedz
 8. nagroda paypal 50 zł 1667 punktów co z tego jak ankiety dają np 20 minut za 20 pkt. Czyli trzeba wypełnić 83 ankiety. TRAGEDIA nie polecam, chyba, że kogoś urządza po pół roku 50 zł….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz