Poznaj.to – opinie | jak wypełniać ankiety

Poznaj.to jest panelem ankietowym, w którym możemy zarabiać na wypełnianiu ankiet. Pracownia Badań Społecznych (PBS), do której należy Poznaj.to powstała w 1990 roku, więc jest jedną z najstarszych agencji badawczych, choć sam panel powstał dopiero w roku 2018. Oczywiście rejestracja i członkostwo w nim jest całkowicie darmowe, ale założyć konto mogą jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Co warto wiedzieć o serwisie, jak w nim zarabiać i w jaki sposób zwiększyć zarobki z ankiet?

Rejestracja w panelu

Poznaj.to jest polskim panelem ankietowym, więc rejestracja nie powinna przysporzyć nikomu najmniejszych problemów. Wystarczy, że wypełnimy formularz rejestracyjny wykorzystując adres e-mail lub konto na Facebooku. Warto tutaj zauważyć, że może to być również ciekawa praca dla nieletnich, gdyż panel nie wymaga pełnoletności do rejestracji.

Po rejestracji najlepiej od razu wypełnić cały profil, gdyż dzięki temu będziemy otrzymywać lepiej dopasowane ankiety. Bez wypełniania mamy zdecydowanie większą szansę, że zostaniemy odrzuceni w trakcie wypełniania ankiety, gdyż grupa docelowa będzie zupełnie inna. Chcąc wypełnić profil musimy wejść w zakładkę „Twój profil”, a następnie z lewej strony wybrać odpowiednią kategorię. Ilość pytań jest stosunkowo niewielka, więc wypełnienie całego profilu nie powinno zając zbyt wiele czasu.

Poznaj.to – jak wypełniać ankiety?

Jak w każdym panelu ankietowy, tak i tutaj zarabiamy przede wszystkim na wypełnianiu ankiet. Powiadomienia o wszystkich ankietach, które aktualnie możemy wypełnić otrzymujemy na podany adres e-mail, ale możemy też sprawdzić ich dostępność bezpośrednio po zalogowaniu.

Jeśli jakaś ankieta będzie w danej chwili dostępna, wystarczy, że przejdziemy do zakładki „Badania”, a następnie klikniemy w przycisk „Rozpocznij badanie” przy ankiecie, którą chcemy wypełnić.

ankiety w poznaj.to

Wynagrodzenie punktowe za wypełnienie ankiety uzależnione jest w głównej mierze od jej długości oraz stopnia skomplikowania. Rzecz jasna ilość punktów oraz średni czas potrzebny na jej wypełnienie znamy już przed przystąpieniem do niej. Dzięki temu możemy zdecydować, czy w ogóle chcemy daną ankietę wypełniać, czy szkoda nam na nią czasu. Warto jednak wypełniać wszystkie dostępne, gdyż niestety panel nie przysyła ich zbyt dużo, a jest to ciekawy sposób, aby dorobić do pensji. Zwłaszcza, jeśli założymy konto również w innych panelach.

Dodatkowe projekty

W panelu Poznaj.to, poza ankietami znajdziemy również inne projekty, na które musimy wcześniej wyrazić zgodę. Zainteresowanie tego typu badaniami możemy zgłosić klikając w zakładkę „Bezpieczeństwo, a następnie „Dodatkowe zgody”, które znajdziemy z lewej strony, w bocznym menu. Bez takich zgód będziemy otrzymywać jedynie ankiety do wypełniania.

zgody poznaj.to

Dostępne dodatkowe badania to:

  • CATI – badania telefoniczne,
  • CAPI i PAPI – spotkanie osobiste z ankieterem,
  • badania jakościowe – indywidualny lub grupowy wywiad, który trwa minimum 30 minut.

Program poleceń

Kolejna możliwość zarabiania, o której warto wspomnieć to zapraszanie znajomych za pomocą reflinka. Jest to ciekawy sposób, który pozwala budować dodatkowy dochód pasywny, ale niestety prowizja jest tutaj jednorazowa. Za każdą zaproszoną osobę otrzymujemy tylko 10 punktów (1 zł), więc stawka w porównaniu z innymi panelami ankietowymi wypada dość słabo. Warto jednak zauważyć, że większość paneli wymaga przynajmniej wypełnienia jednej ankiety przez poleconego, a w panelu Poznaj.to otrzymujemy wynagrodzenie już za uzupełnienie podstawowych informacji przez osobę zaproszoną (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć itp.). Co ciekawe, punkty otrzymujemy dopiero po 7 dniach od prawidłowej rejestracji osoby zaproszonej, a nie od razu. Musimy o tym pamiętać, gdyż taka sytuacja może stwarzać wrażenie, że nie otrzymaliśmy żadnych punktów. Mimo niskiej prowizji, polecanie programu w dalszym ciągu jest opłacalne, gdyż wymów jest zdecydowanie mniejszy.

Warto również wspomnieć o dość sporym ograniczeniu, z którym mogą spotkać się promotorzy, którzy sami nie wypełniają ankiet. Niestety polecanie panelu Poznaj.to dostępne jest jedynie dla „aktywnych użytkowników”, więc chcąc otrzymywać punkty musimy również te ankiety wypełniać. Wprawdzie nie wszystkie, gdyż według regulaminu, aktywnym użytkownikiem jest osoba, która posiada aktywne konto i bierze udział w więcej niż połowie udostępnionych jej ankiet. Warto tutaj zauważyć, że spełnienie tego wymogu jest banalnie proste, gdyż ilość ankiet wysyłanych przez panel jest naprawdę niewielka (choć może to zależeć od konkretnego profilu).

Wypłata z Poznaj.to

Wypłata z panelu Poznaj.to możliwa jest po uzbieraniu przynajmniej 200 punktów na wewnętrznym saldzie. 10 punktów to 1 zł, więc możemy wypłacić pieniądze już po uzbieraniu 20 złotych. Jest to stosunkowo niewielki wymóg, jeśli chodzi o panele ankietowe. Niestety jedyną możliwością wypłaty zgromadzonych środków jest konto bankowe, ale jest to opcja pożądana przez większość użytkowników, więc nie ma z tym większego problemu. Poza wypłatą, możemy również zarobione pieniądze przekazać na cel charytatywny (tutaj minimum to tylko 100 punktów).

Wypłata na konto bankowe

ranking kont bankowych

Ciężko obecnie wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez konta bankowego, więc warto wiedzieć, który bank ma aktualnie najlepszą ofertę. Zwłaszcza, że nawet na zmianie banku możemy dodatkowo zarobić przynajmniej kilkaset złotych. Jest tak, ponieważ wiele banków oferuje pieniądze za założenie konta. Co więcej, banki w swojej ofercie mają również konto dla młodych, więc osoby nieletnie nie powinny mieć także żadnych problemów z wypłatą z panelu.

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania ponad 80 złotych z panelu bezpośrednio na konto bankowe.

poznaj.to dowód wypłaty

Jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet

płatne ankiety online

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to zdecydowanie jeden z prostszych i popularniejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki przez internet. Niestety ilość ankiet przychodząca z jednego panelu nie jest zbyt duża, więc warto zarejestrować się w przynajmniej kilku. Dzięki temu zwiększymy ilość otrzymywanych ankiet, a więc również zarobki. Do najpopularniejszych z pewnością możemy zaliczyć choćby ySense, ale nie jest to też jedyny panel z czołówki, w którym warto mieć konto.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Rzecz jasna na wypełnianiu ankiet możliwości zarabiania przez internet się nie kończą. Jest naprawdę wiele metod pracy w domu, które różnią się od siebie potencjałem zarobkowym oraz potrzebnymi umiejętnościami. Warto jednak zauważyć, że wiele sposobów zarabiania jest na tyle prostych, że wystarczy trochę wolnego czasu i oczywiście chęci.

Jak usunąć konto w panelu Poznaj.to

Konto możemy w każdej chwili usunąć, jeśli panel nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy się zalogować i z menu, które widzimy po po lewej stronie wybrać „Usuń konto” (na samym dole). Po kliknięciu musimy jeszcze podać wymagane dane oraz potwierdzić usunięcie klikając w link, który otrzymamy od panelu na wskazany przez nas adres mailowy. Cały proces trwa 14 dni od momentu potwierdzenia usunięcia konta. Warto taką decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż usunięcie konta wiąże się również z utratą wszelkich zarobków, które się na nim znajdują.

Opinie o Poznaj.to

Jak w każdym innym panelu, tak i tutaj ilość ankiet uzależniona jest od profilu i aktualnego zapotrzebowania. Wprawdzie znajdą się osoby, które nie będą narzekać, ale niestety panel wysyła stosunkowo niewielką ilość ankiet. Zwłaszcza w porównaniu z czołowymi panelami. Rzecz jasna panel Poznaj.to jest w pełni wypłacalny, a w internecie możemy znaleźć wiele pozytywnych opinii na jego temat.

Przyczepić możemy się jeszcze ewentualnie do programu poleceń, który cechuje się niską stawką, a dodatkowo wymaga określonej aktywności. Nie jest to jednak duży problem, więc nie powinien rzutować na ocenę. Druga sprawa, że nie jest to żaden problem dla ankieterów, którzy zajmują się w panelach jedynie wypełnianiem ankiet i nie polecają ich dalej.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
Jan
5 lat temu

Ciekawa strona, polska firma i moim zdaniem przyzwoite stawki. Wszystko to sprawia, że chyba warto dać temu serwisowi szansę.

JANEK
JANEK
5 lat temu

Ze strony nigdy nie korzystałem, ale dziś się zarejestrowałem dzięki temu, że natrafiłem na tę stronę. Jednym z powodów rejestracji jest stosunkowo niskie minimum do wymiany na nagrodę oraz fakt, że punkty można przekazać na cele charytatywne. Pierwsze wrażenie pozytywne – prosty w obsłudze design strony.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu

Tego serwisu również nie znałem. proszę jeśli ktoś może to niech napisze jakie są mniej więcej oczywiście stawki za ankiety. W artykule wyjaśnione jest ile otrzymamy za poleconego. A i jeszcze kwestia, ile warty jest punkt w tym serwisie? Czy 1 punkt to odpowiednik 1 zł czy jest to mniejsza kwota? Może ktoś pomóc?

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Dzięki za wyjaśnienie. Stawka może nie powala na kolana, ale z drugiej strony każdy grosz się przyda a poza tym żaden z paneli nie oferuje jakichś wygórowanych stawek za pojedynczą ankietę. Minimum do wypłaty też nie jest jakoś wygórowane więc może i warto się zapisać

tupting
tupting
4 lat temu

Poznaj.To to jeden z najgorszych paneli ankietowych jakie kiedykolwiek istniały. Konto w portalu mam ponad kilka miesięcy i ani jednej ankiety!!! Opinie moich znajomych co do tego portalu są bardzo podobne. Albo dostali jedną ankietę albo w ogóle. Próg wypłaty to też kosmos w porównaniu co do ilości ankiet

Kacper
Kacper
4 lat temu

Bardzo fajna strona bardzo polecam opłaca się logować płaca ze wszystkie ankiety na przelew kasy nie trzeba czekać miesiąc tak jak np na panelu Norstat tylko znacznie szybciej

puczu
puczu
4 lat temu

Jestem w kilku tego typu programach. Tu, niestety, bardzo mało reklam. Jestem chyba z rok i nie nazbierałem na wypłatę, mimo niskiego stosunkowo minimum do wypłaty 20 zł. Nie wiem, co jest tego powodem. Wypłaty z tego co słyszałem, tylko na konto bankowe. Nie ma PayPal. Trzeba podawać datę i miejscowość urzędu skarbowego, więc lepiej już chyba oddać na cel charytatywny.

hubmlyn
hubmlyn
4 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

To akurat chyba jedyny z paneli który rozlicza się z Urzędem Skarbowym a nie pozostawia to w gestii poszczególnych uczestników, którzy raz to zrobią raz nie a w razie jakiejkolwiek kontroli, a przecież Państwo pieniędzy potrzebuje, to obywatel będzie miał przechlapane. Dobrze by było jakby każdy postępował w ten sam sposób.

Joanne
Joanne
4 lat temu

Bardzo prosty sposob na dodatkowe kieszonkowe i choc sama na poczatku nie bylam przekonana to szybko odkrylam ze warto poswiecic te kilkanascie minut dziennie na ankiety. Oferuje dobre stawki warto tu zalozyc konto i wypelniac badania

renata
renata
4 lat temu

Nie znam tego panelu ankietowego. Może warto się zapisać, chociaż jak informujecie stawki nie powalają a i ankiet niezbyt dużo przysyłają….. może się poprawią. Nie spotkałam się jeszcze z tym aby panel odprowadzał za mnie podatek do Urzędu Skarbowego, a jest to wygodne, że nie muszę o tym pamiętać.

Magda
Magda
4 lat temu

Nie jestem długo zarejestrowana na tym portalu. Ale z tego co zdążyłam zauważyć ankiety pojawiają się bardzo rzadko. Od początku udało mi się tylko wypełnić jedną ankietę. Narazie dla mnie ta strona to strata czasu. Cierpliwie czekam na ankietę żeby zobaczyć czy u w ogóle uda się tu coś nazbierac. Próg do wymiany nie duży ale podejrzewam, że zbieranie i tak potrwa długo. Na pewno fajną opcja jest, że portal odprowadza za nas podatek do Urzędu Skarbowego.

aniaw00
aniaw00
4 lat temu

Od niedawna zajmuje sie wypełnianiem ankiet. Ale ten panel mnie najbardziej zaskoczył fajnymi tematami ankietowymi. Sądzę, że w miare szybkim czasie nie powinno być problemu aby uzyskać niezbędne minimum do wyplaty. Już za 200 punktów mozna otrzymac 20PLN, a poza tym można przekazać swoje punkty na szczytny cel 🙂 polecam rejestrację i pozostanie w tym panelu poznaj.to .

Paulina
Paulina
4 lat temu

Mimo, iż działam na kilku stronach z ankietami od pewnego czasu na tą jeszcze dotychczas nie trafiłam, nawet z samej nazwy jest mi zupełnie obca, a parę artykułów na temat takiej metody dodatkowego zarobku miałam okazję przeczytać. strona wydaje się sprawdzona, opinie są raczej pozytywne, chyba warto dać jej szansę i przekonać się samemu co do jej wartości. Będę testowała

k05tek
k05tek
4 lat temu

Rzadkie ankiety oraz słabo punktowane

bartosz
bartosz
4 lat temu

Zajmuje się wypełnianiem płatnych ankiet już od jakiegoś czasu ale na tą stronkę jeszcze nigdy nie natrafiłem. chciałbym się dowiedzieć czy jest ona wypłacalna czy raczej strata czasu. Mimo że w internecie jest dużo stron tego typu chciałbym spróbowac swoich sił na tej stronie bo mimo że kokosów na tym nie zarobię to lubię uczestniczyć w takich akcjach i wyrażać własną opinię. Czy polecacie tą stronkę?

Koko211
Koko211
4 lat temu

Żeby wypłacić, trzeba podać PESEL , można więc usunąć konto,lepiej nie podawać takich rzeczy firmom.

19
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx