Poznaj.to – opinie i opis panelu ankietowego

Poznaj.to jest panelem ankietowym, który płaci za wypełnianie ankiet. Pracownia Badań Społecznych (PBS), do której należy Poznaj.to powstała w 1990 roku, więc jest jedną z najstarszych agencji badawczych, ale sam panel powstał jednak dopiero w 2018 roku. Oczywiście rejestracja i członkostwo w nim jest całkowicie darmowe. Zarejestrować się mogą jedynie osoby, które ukończyły 16 lat. Jak zarabiać w serwisie i gdzie jeszcze warto się zarejestrować, aby zwiększyć swoje zarobki?

Rejestracja w panelu

Panel Poznaj.to dostępny jest w całości w języku polskim, więc rejestracja nie powinna przysporzyć nikomu żadnych problemów. Wchodząc w formularz rejestracyjny, do założenia konta możemy wykorzystać adres e-mail lub konto na Facebooku.

Po rejestracji powinniśmy wypełnić od razu cały profil, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety. W przeciwnym razie jest większa szansa, że nie zakwalifikujemy się do danej ankiety w trakcie jej wypełniania. Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdziemy w zakładkę „Twój profil”, a następnie z lewej strony wybierzemy kategorię. Ilość pytań nie jest zbyt duża, więc wypełnianie profilu nie zajmie nam wiele czasu.

Poznaj.to – jak zarabiać?

Jak w każdym panelu, tak i tutaj zarabiamy przede wszystkim na wypełnianiu ankiet. Dostępne aktualnie ankiety otrzymujemy na adres mailowy, ale możemy je przejrzeć również po zalogowaniu. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Badania”, a następne kliknąć w przycisk „Rozpocznij badanie”, jeśli akurat jakaś ankieta będzie dostępna.

ankiety w poznaj.to

Wynagrodzenie punktowe uzależnione jest od długości oraz stopnia skomplikowania ankiety, a jego wysokość oraz średni czas potrzebny na jej wypełnienie podawany jest już na początku, więc możemy zdecydować czy w ogóle chcemy daną ankietę wypełniać. Warto jednak wypełniać wszystkie, gdyż jest to dobry sposób, aby dorobić do pensji.

Dodatkowe projekty

Poza ankietami znajdziemy w panelu również inne projekty, na które musimy wcześniej wyrazić zgodę. W przeciwnym razie będziemy otrzymywać jedynie ankiety, które wypełnić możemy przez internet. Zainteresowanie tego typu badaniami możemy zgłosić klikając w zakładkę „Bezpieczeństwo”, a następnie „Dodatkowe zgody” (boczne menu z lewej strony).

zgody poznaj.to

Dostępne badania to:

 • CATI – badania telefoniczne,
 • CAPI i PAPI – spotkanie osobiste z ankieterem,
 • badania jakościowe – indywidualny lub grupowy wywiad, który trwa minimum 30 minut.

Program poleceń

No i kolejna możliwość zarabiania to zapraszanie znajomych za pomocą reflinka, choć niestety tutaj prowizja jest jednorazowa. Za każdą zaproszoną osobę otrzymujemy jedynie 10 punktów (1 zł), więc stawka w porównaniu z innymi panelami ankietowymi wypada bardzo słabo. Z drugiej strony, większość paneli wymaga wypełnienia przez poleconego przynajmniej jednej ankiety, a w panelu poznaj.to otrzymujemy wynagrodzenie już za uzupełnienie podstawowych informacji przez osobę zaproszoną (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć itp.) Punkty otrzymamy po 7 dniach od prawidłowej rejestracji osoby zaproszonej. W związku z tym, że wymóg jest nieco mniejszy to polecanie programu w dalszym ciągu jest bardzo opłacalne, gdyż pozwoli regularnie zdobywać punty. Jest to świetny sposób, aby zbudować dodatkowy dochód pasywny.

Niestety tutaj pojawia się również mały problem dla promotorów, którzy sami nie wypełniają ankiet, gdyż polecanie dostępne jest jedynie dla „aktywnych użytkowników”. Według regulaminu, aktywnym użytkownikiem jest osoba, która posiada aktywne konto i bierze udział w więcej niż połowie udostępnionych jej ankiet. Biorąc jednak pod uwagę stosunkowo niewielką ilość ankiet, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze spełnieniem tego wymogu. Nawet jeśli nie wypełniamy wszystkich ankiet i logujemy się sporadycznie.

Wypłata z Poznaj.to

Przy wypłacie, 10 punktów to 1 zł. Możliwa jest ona po uzbieraniu określonej ilości punktów, a czas oczekiwania na nią nie przekracza 30 dni od daty jej zlecenia. Jedyną możliwością wypłaty zgromadzonych środków jest konto bankowe, po uzbieraniu minimum 200 punktów, czyli 20 złotych. Warto wiedzieć, który bank aktualnie ma najlepszą ofertę, gdyż na zmianie możemy dodatkowo zarobić, ponieważ wiele banków oferuje pieniądze za założenie konta. Oczywiście w przypadku nieletnich również nie ma problemu, gdyż banki w swojej ofercie mają również konto dla młodych.

Zarobione pieniądze możemy możemy również przekazać na cel charytatywny (po uzbieraniu min. 100 pkt).

Dowód wypłaty

Poniżej dowód otrzymania ponad 80 złotych z panelu bezpośrednio na konto bankowe.

poznaj.to dowód wypłaty

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Jak zwiększyć zarobki z ankiet? Najlepiej zarejestrować się w kilku panelach ankietowych, aby ich ilość była jak największa. Podobnych paneli jest naprawdę sporo, a zarabianie na wypełnianiu ankiet przez internet to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Oczywiście na wypełnianiu ankiet możliwości internetowego zarobku się nie kończą.


praca w domu i zarabianie przez internet

Jest wiele metod pracy w domu i zarabiania przez internet, które różnią się od siebie stopniem skomplikowania oraz potencjałem zarobkowym.


Jak usunąć konto

Konto możemy w każdej chwili usunąć, jeśli panel nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy zalogować się i z menu widocznego po lewej stronie wybrać „Usuń konto” (na samym dole). Po kliknięciu musimy jeszcze podać wymagane dane oraz potwierdzić usunięcie klikając w link wysłany przez panel na adres mailowy. Cały proces trwa 14 dni od momentu potwierdzenia usunięcia konta. Taką decyzję warto wcześniej najpierw przemyśleć, gdyż wiąże się to również z utratą wszelkich zarobków znajdujących się na koncie.

Opinie o Poznaj.to

Jak w każdym innym panelu, tak i tutaj ilość ankiet uzależniona jest od profilu i aktualnego zapotrzebowania. Wprawdzie znajdą się osoby, które nie będą narzekać, ale nie ma co ukrywać, że panel wysyła stosunkowo niewielką ilość ankiet, zwłaszcza w porównaniu do czołowych paneli. Faktem jest jednak, że panel Poznaj.to jest w pełni wypłacalny, a w internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii na jego temat. Kolejna kwestia, do której ewentualnie możemy się przyczepić to program poleceń, który cechuje niska stawka, a dodatkowo wymaga określonej aktywności. Wprawdzie nie stanowi to żadnego problemu dla osób, które w panelach zajmują się jedynie wypełnianiem ankiet i nie polecają go dalej. Warto również zwrócić uwagę, że może to być również ciekawa praca dla nieletnich, gdyż panel nie wymaga pełnoletności do rejestracji.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!

19 komentarzy do wpisu „Poznaj.to – opinie i opis panelu ankietowego”

 1. Ciekawa strona, polska firma i moim zdaniem przyzwoite stawki. Wszystko to sprawia, że chyba warto dać temu serwisowi szansę.

  Odpowiedz
 2. Ze strony nigdy nie korzystałem, ale dziś się zarejestrowałem dzięki temu, że natrafiłem na tę stronę. Jednym z powodów rejestracji jest stosunkowo niskie minimum do wymiany na nagrodę oraz fakt, że punkty można przekazać na cele charytatywne. Pierwsze wrażenie pozytywne – prosty w obsłudze design strony.

  Odpowiedz
 3. Tego serwisu również nie znałem. proszę jeśli ktoś może to niech napisze jakie są mniej więcej oczywiście stawki za ankiety. W artykule wyjaśnione jest ile otrzymamy za poleconego. A i jeszcze kwestia, ile warty jest punkt w tym serwisie? Czy 1 punkt to odpowiednik 1 zł czy jest to mniejsza kwota? Może ktoś pomóc?

  Odpowiedz
  • 10 punktów to 1 zł. Faktycznie brakowało tej informacji w artykule, ale już został o nią uzupełniony 😉 Co do stawek, średnio jest to 10-20 punktów za jedną krótką ankietę.

   Odpowiedz
   • Dzięki za wyjaśnienie. Stawka może nie powala na kolana, ale z drugiej strony każdy grosz się przyda a poza tym żaden z paneli nie oferuje jakichś wygórowanych stawek za pojedynczą ankietę. Minimum do wypłaty też nie jest jakoś wygórowane więc może i warto się zapisać

    Odpowiedz
 4. Poznaj.To to jeden z najgorszych paneli ankietowych jakie kiedykolwiek istniały. Konto w portalu mam ponad kilka miesięcy i ani jednej ankiety!!! Opinie moich znajomych co do tego portalu są bardzo podobne. Albo dostali jedną ankietę albo w ogóle. Próg wypłaty to też kosmos w porównaniu co do ilości ankiet

  Odpowiedz
 5. Bardzo fajna strona bardzo polecam opłaca się logować płaca ze wszystkie ankiety na przelew kasy nie trzeba czekać miesiąc tak jak np na panelu Norstat tylko znacznie szybciej

  Odpowiedz
 6. Jestem w kilku tego typu programach. Tu, niestety, bardzo mało reklam. Jestem chyba z rok i nie nazbierałem na wypłatę, mimo niskiego stosunkowo minimum do wypłaty 20 zł. Nie wiem, co jest tego powodem. Wypłaty z tego co słyszałem, tylko na konto bankowe. Nie ma PayPal. Trzeba podawać datę i miejscowość urzędu skarbowego, więc lepiej już chyba oddać na cel charytatywny.

  Odpowiedz
  • Informacje na temat właściwego Urzędu Skarbowego są potrzebne, ponieważ panel odprowadza za nas podatek. Taką informację znaleźć można w zakładce FAQ 😉

   Odpowiedz
   • To akurat chyba jedyny z paneli który rozlicza się z Urzędem Skarbowym a nie pozostawia to w gestii poszczególnych uczestników, którzy raz to zrobią raz nie a w razie jakiejkolwiek kontroli, a przecież Państwo pieniędzy potrzebuje, to obywatel będzie miał przechlapane. Dobrze by było jakby każdy postępował w ten sam sposób.

    Odpowiedz
 7. Bardzo prosty sposob na dodatkowe kieszonkowe i choc sama na poczatku nie bylam przekonana to szybko odkrylam ze warto poswiecic te kilkanascie minut dziennie na ankiety. Oferuje dobre stawki warto tu zalozyc konto i wypelniac badania

  Odpowiedz
 8. Nie znam tego panelu ankietowego. Może warto się zapisać, chociaż jak informujecie stawki nie powalają a i ankiet niezbyt dużo przysyłają….. może się poprawią. Nie spotkałam się jeszcze z tym aby panel odprowadzał za mnie podatek do Urzędu Skarbowego, a jest to wygodne, że nie muszę o tym pamiętać.

  Odpowiedz
 9. Nie jestem długo zarejestrowana na tym portalu. Ale z tego co zdążyłam zauważyć ankiety pojawiają się bardzo rzadko. Od początku udało mi się tylko wypełnić jedną ankietę. Narazie dla mnie ta strona to strata czasu. Cierpliwie czekam na ankietę żeby zobaczyć czy u w ogóle uda się tu coś nazbierac. Próg do wymiany nie duży ale podejrzewam, że zbieranie i tak potrwa długo. Na pewno fajną opcja jest, że portal odprowadza za nas podatek do Urzędu Skarbowego.

  Odpowiedz
 10. Od niedawna zajmuje sie wypełnianiem ankiet. Ale ten panel mnie najbardziej zaskoczył fajnymi tematami ankietowymi. Sądzę, że w miare szybkim czasie nie powinno być problemu aby uzyskać niezbędne minimum do wyplaty. Już za 200 punktów mozna otrzymac 20PLN, a poza tym można przekazać swoje punkty na szczytny cel 🙂 polecam rejestrację i pozostanie w tym panelu poznaj.to .

  Odpowiedz
 11. Mimo, iż działam na kilku stronach z ankietami od pewnego czasu na tą jeszcze dotychczas nie trafiłam, nawet z samej nazwy jest mi zupełnie obca, a parę artykułów na temat takiej metody dodatkowego zarobku miałam okazję przeczytać. strona wydaje się sprawdzona, opinie są raczej pozytywne, chyba warto dać jej szansę i przekonać się samemu co do jej wartości. Będę testowała

  Odpowiedz
 12. Zajmuje się wypełnianiem płatnych ankiet już od jakiegoś czasu ale na tą stronkę jeszcze nigdy nie natrafiłem. chciałbym się dowiedzieć czy jest ona wypłacalna czy raczej strata czasu. Mimo że w internecie jest dużo stron tego typu chciałbym spróbowac swoich sił na tej stronie bo mimo że kokosów na tym nie zarobię to lubię uczestniczyć w takich akcjach i wyrażać własną opinię. Czy polecacie tą stronkę?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz