Epanel

Dla każdego, kto chce zarobić pieniądze przez Internet dobrym rozwiązaniem może okazać się strona z ankietami o nazwie epanel. Jak dokładnie działa i gdzie jeszcze można wypełniać ankiety?

Czym jest Epanel

Jest to jedno z największych w Polsce forum do badania opinii społecznej. Panel ten należy do polskiej firmy badawczej ARC Rynek i Opinia, która już od ćwierć wieku przeprowadza badania marketingowe na rynku polskim, a co za tym idzie – posiada duże doświadczenie oraz zaufanie swoich klientów. Co ważne, każdy uczestnik badań może zrezygnować z uczestnictwa w epanel.pl w każdej chwili.

Rejestracja

Dołączenie do panelu jest bardzo łatwe i przebiega w zaledwie kilku krokach. Najpierw trzeba uzupełnić swoje dane w formularzu rejestracyjnym, następnie cały proces trzeba potwierdzić klikając na linka otrzymanego drogą mailową. Kolejnym krokiem będzie zalogowanie się w panelu i sprawdzenie swoich ustawień. Bardzo istotne jest również wypełnienie odpowiednio profilu, aby ankiety mogły być lepiej dopasowane. W przeciwnym razie spora część może zostać odrzucana w trakcie lub po prostu się do nich nie zakwalifikujemy. Później pozostanie już tylko oczekiwać na ankiety – każda z nich będzie przesłana mailem.

O ankietach w Epanel

W obecnych czasach wypełnianie ankiet internetowych jest bardzo dobrym sposobem na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Do tego dzieje się to przy niewielkim nakładzie pracy czy wysiłku, nie trzeba też posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności oraz kwalifikacji. Po rejestracji w panelu udział w badaniach jest łatwy i zupełnie bezproblemowy. 

Uzyskane punkty można wymieniać na gotówkę, która dotrze na konto bankowe. Założenie swojego profilu w serwisie nie jest związane z żadnymi zobowiązaniami, a to jakie wynagrodzenie się otrzyma zależy wyłącznie od od aktywności – to znaczy częstotliwości wypełniania ankiet. Nie jest wymagane to, by brać udział we wszystkich ankietach, do których otrzymuje się zaproszenie. Jednak jest to wskazane, gdyż aktywność w panelu jest doceniana. To znaczy: im częściej wypełnia się ankiety (nawet bez zakwalifikowania się do nich), tym częściej dostaje się kolejne zaproszenia. Dzięki temu znacznie szybciej osiąga się wymagany do wypłaty pułap punktowy i można zgłosić chęć odbioru wynagrodzenia.

Ile trwają?

Badania trwają od 10 do 30 minut i dotyczą różnorodnych branż i tematów konsumenckich. Po ukończeniu ankiety użytkownik panelu otrzymuje ustaloną liczbę punktów. Kiedy ich liczba przekroczy 50, zlecić można wypłatę wynagrodzenia gotówką. Warto wiedzieć, że każdy punkt to równowartość 1 złotego.

Ile można zarobić?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ uzależnione jest to od wielu czynników. Jednym z nich jest aktualne zapotrzebowanie na odpowiedzi osób o danym profilu, dlatego tak ważne jest jego szybko wypełnienie. Im większe zapotrzebowanie, tym większa ilość ankiet do wypełnienia. Kolejna sprawa to długość każdej z nich, im dłuższe tym lepiej, ponieważ są lepiej płatne.

Wypłata

Pieniądze z Epanel można wypłacić po uzbieraniu 50zł (50pkt). Niestety jedyna możliwość wypłaty to konto bankowe. Panel nie pozwala skorzystać z portfeli internetowych, ale konto bankowe z pewnością zadowoli większą część użytkowników.


Warto wiedzieć także o tym, że punkty można wymienić również na nagrody rzeczowe. Jeszcze inną opcją jest gotówka przekazana dla wybranej fundacji, prowadzącej konkretną działalność charytatywną. Jak widać, korzyści z rejestracji w epanel są naprawdę duże.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Zdarza się, że ilość dostępnych ankiet jest mała, więc zarobki nie są satysfakcjonujące. Dobrym rozwiązaniem jest rejestracja w kilku panelach ankietowych, aby móc wypełniać większą ilość ankiet. Warto również zainteresować się pozostałymi sposobami na zarabianie przez internet.

Wypełnianie płatnych ankiet

płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet to jeden z prostszych sposobów zarabiania przez internet. Jest wiele paneli ankietowych, w których warto się zarejestrować.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Możliwości zarabiania pieniędzy w domu jest naprawdę dużo, a wiele z nich nie wymaga żadnych umiejętności, a jedynie trochę wolnego czasu.

Opinie o Epanel

Epanel ma bardzo dobre opinie w internecie i co najważniejsze w dalszym ciągu płaci regularnie. Brak programu partnerskiego może być dla niektórych minusem, ponieważ ciężko zwiększyć zarobki poprzez zapraszanie znajomych, jak wielu panelach ankietowych.

Macie jakieś doświadczenia z tym panelem ankietowym? Podzielcie się opinią w komentarzu.

7 komentarzy do wpisu „Epanel”

 1. Mam konto od około 3 miesięcy i średnio przychodzą mi jakieś 3-4 ankiety na miesiąc, więc szału nie ma, ale w międzyczasie wypełniam w innych panelach takich jak clixsense, marketagent czy opinie. Do tego trochę klikania reklam i na miesiąc zawsze trochę grosza wpadnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Konto w tym panelu mam już od kilku lat. Ankiety dość często się pojawiają a nawet jak się okaże, że nie potrzebują osób o moim profilu to i tak doliczają grosze do konta za gotowość do wypełnienia ankiety. Ogólnie polecam ten panel z czystym sumieniem, bo warto zarobić jakieś pieniądze.

  Odpowiedz
 3. Nie jest to panel, który jakoś szczególnie przypadł mi do gustu. Ankiety pojawiają się rzadko, wynagrodzenie za nie jest minimalne, ciężko się zakwalifikować, a do tego kiedy już się uda, to punkty nie doliczają się do salda na koncie.

  Odpowiedz
  • Nie zgodzę się z Tobą co do kwestii zaliczania punktów. Mi zalicza za wszystko, jeszcze się nie zdarzyło by mi nie zaliczono punktów nawet za to, że nie kwalifikuję się do badania. Czasem nawet przychodzi jedno zaproszenie a gdy zgłoszenie jest odrzucone to przechodzi do kolejnych badań i nawet jak znów nie kwalifikuje się to i tak zalicza za każde odrzucenie. Bywało nawet, że miałem tak 4-5 badań pod rząd i za każde zaliczało premię za gotowość do badania.

   Odpowiedz
 4. Fakt – za gotowość do badania i każde odrzucone dostaje się premię. W większości paneli tego się nie praktykuje. Chociaż na początku mojej współpracy w tym panelu pojawiało się więcej zaproszeń do wypełniania ankiet, teraz mam wrażenie jest ich mniej i więcej odrzuconych. Może dlatego, iż przez ostatnie miesiące nie miałam zbytnio czasu się tym zajmować, jak już zabrałam sie za ankietę to okazywało się że już jest nieaktualna (moja wina). Wypłata jest na konto, ale ta forma wypłaty mi odpowiada a z nagród ni korzystałam

  Odpowiedz
 5. Epanel nie oferuje zbyt dużej ilości ankiet, jednakże warto się w nim zarejestrować. Za każdą rozpoczętą ankietę, nawet jeżeli się do niej nie zakwalifikujemy otrzymamy drobne punkty, co prawda dość często się to niestety zdarza. Do wypłaty trzeba poczekać sporo czasu, ale sam panel wydaje się być całkiem przyjemny pod wieloma względami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz