Epanel – opinie i opis panelu ankietowego

Epanel to jedno z największych w Polsce forum do badania opinii społecznej. Panel ten należy do polskiej firmy badawczej ARC Rynek i Opinia, która już od ćwierć wieku przeprowadza badania marketingowe na rynku polskim, a co za tym idzie – posiada duże doświadczenie oraz zaufanie swoich klientów. Co ważne, każdy uczestnik badań może zrezygnować z uczestnictwa w epanel.pl w dowolnej chwili. Jak dokładnie działa panel, co warto o nim wiedzieć i gdzie jeszcze możemy wypełniać ankiety?

Rejestracja w Epanel

Dołączenie do panelu możliwe jest już po ukończeniu 16 lat, więc może to być również ciekawa praca dla nieletnich. Sama rejestracja jest bardzo łatwa i przebiega w zaledwie kilku krokach. Najpierw musimy uzupełnić swoje dane w formularzu rejestracyjnym, a następnie cały proces potwierdzić klikając w link otrzymany drogą mailową. Kolejnym krokiem jest już zalogowanie się w panelu, sprawdzenie swoich ustawień oraz wypełnienie odpowiednio profilu, aby ankiety mogły być lepiej dopasowane. W przeciwnym razie spora część może zostać odrzucana w trakcie lub po prostu się do nich nie zakwalifikujemy. Później pozostaje nam już tylko oczekiwać na pierwsze ankiety, a każdą z nich otrzymamy mailem. Oczywiście warto również regularnie się logować do panelu, gdyż nie wszystkie trafią na skrzynkę pocztową.

Epanel – jak zarabiać?

Skoro rejestrację mamy już za sobą to czas przejść do zarabiania w panelu. Po zalogowaniu się od razu mamy podgląd na procent wypełnienia profilu oraz ankiety do wypełnienia.

ankiety w epanel

Warto zauważyć, że czasem ankiety nie są widoczne od razu i musimy najpierw kliknąć w przycisk „Sprawdź dostępne ankiety”. Dopiero wtedy ujrzymy te, które możemy wypełnić wraz z informacją o wynagrodzeniu oraz przewidywanym czasem potrzebnym na ich ukończenie. W przypadku zainteresowania jej wypełnieniem, pozostaje nam jedynie kliknąć na przycisk „Rozpocznij” przy wybranej ankiecie.

O ankietach internetowych w Epanel

Założenie swojego profilu w serwisie nie jest związane z żadnymi zobowiązaniami, a to jakie wynagrodzenie otrzymamy za wypełnienie jednej ankiety uzależnione jest od jej tematyki oraz długości. Oczywiście nie musimy brać udział we wszystkich ankietach, do których otrzymujemy zaproszenie. Mimo to warto, gdyż im częściej wypełniamy ankiety (nawet bez zakwalifikowania się do nich), tym częściej dostajemy kolejne zaproszenia. Dzięki temu znacznie szybciej osiągniemy wymagany do wypłaty pułap punktowy i będziemy mogli zgłosić chęć odbioru wynagrodzenia.

Badania w Epanel trwają od 10 do 30 minut i dotyczą różnorodnych branż i tematów konsumenckich. Warto wiedzieć również, że zebrane punkty wygasają po upływie 36 miesięcy od momentu ich przyznania. Jest to stosunkowo długi okres, więc nie powinno być problemu, ale warto o tym pamiętać. Zwłaszcza, jeśli nie logujemy się regularnie do paneli ankietowych.

Ile możemy zarobić?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ uzależnione jest to od wielu czynników. Jednym z nich jest aktualne zapotrzebowanie na odpowiedzi osób o danym profilu, dlatego tak ważne jest jego szybko wypełnienie. Im większe zapotrzebowanie, tym większa ilość ankiet do wypełnienia, a co za tym idzie – również zarobki. Kolejna sprawa to długość każdej ankiety – im dłuższe tym lepiej, ponieważ po prostu są lepiej płatne. Oczywiście możemy zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet rejestrując się również w innych panelach.

Aplikacja mobilna

aplikacja epanel

Epanel udostępnia również własną aplikację mobilną, która znacznie ułatwia wypełnianie ankiet na smartfonach. Znajdziemy ją w Google Play oraz App Store, ale możemy ją również pobrać poprzez linki znajdujące się w dolnej części strony głównej panelu. W dzisiejszych czasach większość rzeczy robimy na telefonach, w różnych miejscach, więc takie aplikacje to świetne rozwiązanie. Oczywiście możemy pobrać również inne apki, niekoniecznie związane z ankietami, które pozwolą zarabiać naprawdę przyzwoite kwoty i to wszystko za pomocą telefonu.

Wypłata z Epanel

ranking kont bankowych

Kiedy liczba zebranych punktów przekroczy 50 możemy zlecić wypłatę wynagrodzenia gotówką. Warto wiedzieć, że każdy punkt to równowartość 1 złotego. Wypłata realizowana jest w terminie 45 dni od momentu jej zlecenia, więc regulaminowy czas jest naprawdę spory, zwłaszcza w porównaniu z innymi panelami. Warto dodać, że pieniądze przeznaczyć możemy również na wybraną fundację charytatywną. Co więcej, w planach było dodanie również nagród rzeczowych, ale niestety jak widać opcji tej w dalszym ciągu nie ma. Z drugiej strony, konto bankowe to najpopularniejszy sposób wypłaty pieniędzy z paneli ankietowych, więc pewnie mało kto korzystałby z możliwości wymiany punktów na nagrody rzeczowe.

Jak zlecić wypłatę

Zlecanie wypłaty w Epanel jest dość nietypowe, bowiem składa się aż z dwóch etapów. W odróżnieniu od innych paneli, tutaj musimy zrobić dwie rzeczy, aby otrzymać wypłatę, czyli:

 1. zlecić przelew w profilu, wchodząc w „Mój stan konta”,
 2. podać dane niezbędne do przelewu w formularzu wypłat, który znajduje się na stronie panelu. W formularzu musimy zwrócić uwagę, aby podać adres e-mail, który wykorzystaliśmy do rejestracji w panelu. W przeciwnym razie formularz nie zostanie powiązany z prawidłowym kontem, a więc nie otrzymamy również wypłaty.

Warto zwrócić na to uwagę, gdyż spora część osób zapomina o tym, że nie wystarczy zlecić wypłatę w profilu, do czego zdążyły już przyzwyczaić nas inne panele.

Jak zarabiać więcej na ankietach internetowych

płatne ankiety online

W obecnych czasach wypełnianie ankiet internetowych jest bardzo dobrym pomysłem pozwalającym dorobić do pensji i zdobyć dodatkowe pieniądze. Decydując się na zarabianie w ten sposób warto zarejestrować się w przynajmniej kilku panelach, aby zwiększyć ilość otrzymywanych zaproszeń, co bezpośrednio przełoży się na zarobki. Do tych lepszych z pewnością możemy zaliczyć np. ySense, choć paneli ankietowych jest naprawdę sporo, więc jest w czym wybierać.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet to jeden z prostszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki w sieci, ale też nie jedyny. Możliwości zarabiania przez internet jest naprawdę sporo, a wiele z nich nie wymaga żadnych umiejętności, a jedynie trochę wolnego czasu. Oczywiście wszystkie różnią się od siebie potencjałem zarobkowym, a niektóre sposoby mają naprawdę spory.

Jak usunąć konto w Epanel

Uczestnictwo w panelu jest całkowicie dobrowolne, więc w każdej chwili możemy po prostu zrezygnować i usunąć konto. W tym celu musimy zalogować się do panelu, wejść w zakładkę „Konto”, następnie kliknąć w „Aktualizuj profil”. Po prawej stronie znajdziemy przycisk „usuń konto”, w który musimy kliknąć. Potem tylko potwierdzamy swoją decyzję, a konto wraz z danymi zostanie usunięte z bazy w ciągu 45 dni. Warto to jednak wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż rezygnacja może wiązać się z utratą zgromadzonych punktów, jeśli nie zdążyliśmy ich wypłacić.

Opinie o Epanel

Epanel ma bardzo dobre opinie w internecie i co najważniejsze w dalszym ciągu płaci regularnie, choć niestety czas oczekiwania na wypłatę jest stosunkowo długi. Sporym minusem dla niektórych może być również brak programu partnerskiego, gdyż nie mamy możliwości zwiększenia zarobki poprzez zapraszanie znajomych. Oczywiście jeśli tylko planujemy wypełniać ankiety, a opcja zapraszania nas zupełnie nie interesuje to jest to bardzo ciekawy panel ankietowy, w którym warto założyć konto.

Macie jakieś doświadczenia z tym panelem ankietowym? Podzielcie się opinią w komentarzu.

30 komentarzy do “Epanel – opinie i opis panelu ankietowego”

 1. Mam konto od około 3 miesięcy i średnio przychodzą mi jakieś 3-4 ankiety na miesiąc, więc szału nie ma, ale w międzyczasie wypełniam w innych panelach takich jak clixsense, marketagent czy opinie. Do tego trochę klikania reklam i na miesiąc zawsze trochę grosza wpadnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Konto w tym panelu mam już od kilku lat. Ankiety dość często się pojawiają a nawet jak się okaże, że nie potrzebują osób o moim profilu to i tak doliczają grosze do konta za gotowość do wypełnienia ankiety. Ogólnie polecam ten panel z czystym sumieniem, bo warto zarobić jakieś pieniądze.

  Odpowiedz
 3. Nie jest to panel, który jakoś szczególnie przypadł mi do gustu. Ankiety pojawiają się rzadko, wynagrodzenie za nie jest minimalne, ciężko się zakwalifikować, a do tego kiedy już się uda, to punkty nie doliczają się do salda na koncie.

  Odpowiedz
  • Nie zgodzę się z Tobą co do kwestii zaliczania punktów. Mi zalicza za wszystko, jeszcze się nie zdarzyło by mi nie zaliczono punktów nawet za to, że nie kwalifikuję się do badania. Czasem nawet przychodzi jedno zaproszenie a gdy zgłoszenie jest odrzucone to przechodzi do kolejnych badań i nawet jak znów nie kwalifikuje się to i tak zalicza za każde odrzucenie. Bywało nawet, że miałem tak 4-5 badań pod rząd i za każde zaliczało premię za gotowość do badania.

   Odpowiedz
  • U mnie to samo. Przeszłam przez 1500 pytań ankiety a na końcu nie doliczono ŻADNYCH pieniędzy bo potraktowano to jako kwalifikacje do ankiety. Oszustwo i tyle.

   Odpowiedz
 4. Fakt – za gotowość do badania i każde odrzucone dostaje się premię. W większości paneli tego się nie praktykuje. Chociaż na początku mojej współpracy w tym panelu pojawiało się więcej zaproszeń do wypełniania ankiet, teraz mam wrażenie jest ich mniej i więcej odrzuconych. Może dlatego, iż przez ostatnie miesiące nie miałam zbytnio czasu się tym zajmować, jak już zabrałam sie za ankietę to okazywało się że już jest nieaktualna (moja wina). Wypłata jest na konto, ale ta forma wypłaty mi odpowiada a z nagród ni korzystałam

  Odpowiedz
 5. Epanel nie oferuje zbyt dużej ilości ankiet, jednakże warto się w nim zarejestrować. Za każdą rozpoczętą ankietę, nawet jeżeli się do niej nie zakwalifikujemy otrzymamy drobne punkty, co prawda dość często się to niestety zdarza. Do wypłaty trzeba poczekać sporo czasu, ale sam panel wydaje się być całkiem przyjemny pod wieloma względami.

  Odpowiedz
  • Wynagrodzenie przelewane jest w terminie 45 dni od daty zlecenia, więc może po prostu lekki poślizg. Proponuję jeszcze chwilę poczekać lub pisać bezpośrednio do supportu. Nie sądzę by była to próba oszustwa.

   Odpowiedz
     • 26.02.2021 r. zleciłem, a jak wysyłałem zapytanie to nie potwierdzało mi przyjęcia meila żebym wiedział że tak będzie tbym zapisywał datę i godzinę z minutami a było tego na pewno ze 3 meile.

      Edit: 2.04.2021 r godz 20 min.33 wysłałem.

     • Postaram się czegoś dowiedzieć 😉

      Edit: Odpowiedź dostałem jeszcze dziś, więc po prostu ją zacytuję:

      „Do realizacji przelewu potrzebne są dwie czynności:
      1. Zlecenie punktów w zakładce „konto” po zalogowaniu się na swój profil – punkty powinny się wyzerować.
      2. Każdorazowo wypełnienie formularza z numerem konta i wysłanie go do nas.
      Formularz jest dostępny tutaj: https://wyplata.epanel.pl

      Najczęściej sytuacja wygląda tak, że użytkownik realizuje tylko pkt nr 1 i nie wysyła formularza. 45 dni to maksymalny okres czasu wypłaty, po spełnieniu warunków z pkt 1 i 2. Nie ma sytuacji, w której realizujemy wypłatę z poślizgiem.”

      Support odpowiedział bardzo szybko i nie słyszałem wcześniej o problemach, więc musiałeś coś zrobić źle. Mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci to pomoże.

     • dziękuję wypełniłem drugi formularz i czekam na wypłatę ,oraz zastanawiam się na pozostaniu w epanel

  • Zleciłem wypłatę 07.03 – pisałem parę razy maile ale nie odpowiadają . Punkty zostały zdjęte tego samego dnia . Ale kwestionariusza nie można nigdzie znaleźć na koncie . Specjalnie to robią , żeby maksymalnie opóźnić wypłatę . Porażka

   Odpowiedz
 6. Ja na wypłatę czekam już 2 miesiące. Poprzednie rozliczenia mieściły się w 45 dniowym okresie, teraz jest problem. Wysłałem 2 wiadomości do supportu. Zero odpowiedzi.

  Odpowiedz
   • Tak, oprócz tego już 3 razy pisałem do supportu, ostatni raz dziś. Nadal 0 odpowiedzi, czy wyjaśnienia. Jestem w tym portalu prawie 2 lata, nigdy nie było takiego olewania użytkowników. Mam u nich jeszcze ponad 37pkt,ankiety wciąż przychodzą pieniądze nie.

    Odpowiedz
    • Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa z supportem, gdyż nie piszę do nich co chwilę wiadomości, ale jak już pisałem to nigdy nie było problemów z odpowiedzią. Może nie odpisują, jeśli użytkownik wysyła kolejną wiadomość zanim otrzyma odpowiedź na pierwszą?

     Odpowiedz
 7. Dzień dobry,
  epanel zmienił niedawno sposób wypłat.
  Tłumaczą to interpretacją US i wystawianiem rocznego PIT-11 do rozliczeń podatkowych przez panelistę.
  Jest to sytuacja dziwna ponieważ inne portale nie zmieniły sposobu wypłat.
  W formularzu należy podać wszystkie dane wrażliwe, podlegające pod RODO takie jak: PESEL, adres zameldowania, adres zamieszkania no i numer rachunku bankowego.
  Mam pytanie: dla celów PIT-11 nie jest potrzebny adres zameldowania tylko adres zamieszkania, bo rozliczamy się z tym US na terenie którego mieszkamy. Adres zameldowania może być zupełnie inny i US tego nie potrzebuje. Dlaczego w takim razie w formularzu konieczność wypełniania obu adresów?
  Które pola w formularzu są obowiązkowe do wypełnienia, a które można pominąć?
  Pisałam do administracji panelu, ale nie dostałam odpowiedzi.
  Zachodzi obawa, że dane mogą zostać wykorzystane niezgodnie z prawem, np. ktoś może wziąć na nasze konto kredyt itp …
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam,
   Nie do końca dziwna, gdyż niektóre panele już długi czas tak funkcjonują (tzn. wystawiają PIT-11) np. Badanie Opinii.
   Ogólnie uważam, że jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie musimy pamiętać o samodzielnym rozliczaniu się, choć może rodzić pewne wątpliwości.

   Zgadza się, adres zameldowania nie jest potrzebny do rozliczeń z US, ale niestety nie mam pojęcia dlaczego epanel tego wymaga. W zasadzie to jedyna informacja, którą można pominąć, jeśli panel w ogóle na to pozwoli.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz