Epanel

Epanel Jest to jedno z największych w Polsce forum do badania opinii społecznej. Panel ten należy do polskiej firmy badawczej ARC Rynek i Opinia, która już od ćwierć wieku przeprowadza badania marketingowe na rynku polskim, a co za tym idzie – posiada duże doświadczenie oraz zaufanie swoich klientów. Co ważne, każdy uczestnik badań może zrezygnować z uczestnictwa w epanel.pl w każdej chwili. Jak dokładnie działa panel i gdzie jeszcze możemy wypełniać ankiety?

Rejestracja w Epanel

Dołączenie do panelu jest bardzo łatwe i przebiega w zaledwie kilku krokach. Najpierw musimy uzupełnić swoje dane w formularzu rejestracyjnym, a następnie cały proces potwierdzić klikając na linka otrzymanego drogą mailową. Kolejnym krokiem jest już zalogowanie się w panelu i sprawdzenie swoich ustawień. Bardzo istotne jest również wypełnienie odpowiednio profilu, aby ankiety mogły być lepiej dopasowane. W przeciwnym razie spora część może zostać odrzucana w trakcie lub po prostu się do nich nie zakwalifikujemy. Później pozostanie już tylko oczekiwać na ankiety – każda z nich będzie przesłana mailem.

Epanel – jak zarabiać?

Skoro rejestrację mamy już za sobą to czas przejść do zarabiania w panelu. Po zalogowaniu się w panelu od razu mamy podgląd na procent wypełnienia profilu oraz ankiety do wypełnienia.

ankiety w epanel

Warto zauważyć, że czasem ankiety nie są widoczne od razu i musimy najpierw kliknąć w przycisk „Sprawdź dostępne ankiety”. Dopiero wtedy ujrzymy te, które możemy wypełnić wraz z informacją o wynagrodzeniu oraz przewidywanym czasem potrzebnym na ich wypełnienie. Wtedy pozostaje nam już tylko kliknąć na przycisk „Rozpocznij” przy wybranej ankiecie.

O ankietach w Epanel

W obecnych czasach wypełnianie ankiet internetowych jest bardzo dobrym sposobem na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Do tego dzieje się to przy niewielkim nakładzie pracy czy wysiłku, nie musimy też posiadać żadnych specjalistycznych umiejętności oraz kwalifikacji. Po rejestracji w panelu udział w badaniach jest łatwy i zupełnie bezproblemowy. 

Uzyskane punkty możemy wymieniać na gotówkę, która dotrze na konto bankowe. Założenie swojego profilu w serwisie nie jest związane z żadnymi zobowiązaniami, a to jakie wynagrodzenie otrzymamy zależy wyłącznie od od aktywności – to znaczy częstotliwości wypełniania ankiet. Nie jest wymagane to, by brać udział we wszystkich ankietach, do których otrzymujemy zaproszenie. Jednak jest to wskazane, gdyż aktywność w panelu jest doceniana. To znaczy: im częściej wypełniamy ankiety (nawet bez zakwalifikowania się do nich), tym częściej dostajemy kolejne zaproszenia. Dzięki temu znacznie szybciej osiągniemy wymagany do wypłaty pułap punktowy i będziemy mogli zgłosić chęć odbioru wynagrodzenia.

Ile trwają?

Badania trwają od 10 do 30 minut i dotyczą różnorodnych branż i tematów konsumenckich. Po ukończeniu ankiety użytkownik panelu otrzymuje ustaloną liczbę punktów. Kiedy ich liczba przekroczy 50, zlecić możemy wypłatę wynagrodzenia gotówką. Warto wiedzieć, że każdy punkt to równowartość 1 złotego.

Ile możemy zarobić?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ uzależnione jest to od wielu czynników. Jednym z nich jest aktualne zapotrzebowanie na odpowiedzi osób o danym profilu, dlatego tak ważne jest jego szybko wypełnienie. Im większe zapotrzebowanie, tym większa ilość ankiet do wypełnienia, a co za tym idzie – również zarobki. Kolejna sprawa to długość każdej ankiety – im dłuższe tym lepiej, ponieważ są lepiej płatne. Oczywiście możemy zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet rejestrując się również w innych panelach.

Aplikacja mobilna

Epanel udostępnia również własną aplikację mobilną, która znacznie ułatwia wypełnianie ankiet na smartfonach. Znajdziemy ją w Google Play oraz App Store, ale możemy ją również pobrać po prostu wchodząc na stronę główną panelu i przesuwając stronę w dół. W dzisiejszych czasach większość rzeczy robimy na telefonach, w różnych miejscach, więc takie aplikacje to świetne rozwiązanie. Oczywiście dostępne są również inne, niekoniecznie związane z ankietami, więc łącznie możemy zarobić naprawdę przyzwoite kwoty i to wszystko za pomocą telefonu.

Wypłata z Epanel

Pieniądze z Epanel możemy wypłacić już po uzbieraniu 50 zł (50 pkt), a jedyna możliwość wypłaty to konto bankowe. Panel nie pozwala skorzystać z portfeli internetowych, ale konto bankowe z pewnością zadowoli większą część użytkowników. Wypłata realizowana jest w terminie 45 dni od momentu jej zlecenia, więc regulaminowy czas jest naprawdę spory, zwłaszcza w porównaniu z innymi panelami.

Warto wiedzieć o tym, że punkty możemy wymienić również na nagrody rzeczowe. Jeszcze inną opcją jest przekazanie wynagrodzenia na konto wybranej fundacji, prowadzącej konkretną działalność charytatywną. Jak widać, korzyści z rejestracji w epanel są naprawdę duże.

Podatek

Według informacji, które znajdziemy na oficjalnej stronie panelu, podatek odprowadzany jest przez ARC Rynek i Opinia. W związku z tym nie musimy już samodzielnie wyliczać należnego podatku, ani go odprowadzać, gdyż wszystko robi za nas Epanel.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Zdarza się, że ilość dostępnych ankiet jest mała, więc zarobki nie są dla nas satysfakcjonujące. Dobrym rozwiązaniem jest rejestracja w kilku panelach ankietowych, aby móc wypełniać większą ilość ankiet. Warto również zainteresować się pozostałymi sposobami na zarabianie przez internet, a jest ich całkiem sporo.


płatne ankiety online

Wypełnianie płatnych ankiet to jeden z prostszych sposobów zarabiania przez internet. Jest wiele paneli ankietowych, w których warto się zarejestrować.


praca w domu i zarabianie przez internet

Możliwości zarabiania pieniędzy w domu jest naprawdę dużo, a wiele z nich nie wymaga żadnych umiejętności, a jedynie trochę wolnego czasu.


Jak usunąć konto

Uczestnictwo w panelu jest całkowicie dobrowolne, więc w każdej chwili możemy po prostu zrezygnować i usunąć konto. W tym celu musimy zalogować się do panelu, wejść w zakładkę „Konto”, następnie kliknąć w „Aktualizuj profil” i z prawej strony znajdziemy przycisk „usuń konto”. Wystarczy, że w niego klikniemy i potwierdzimy swoją decyzję, a konto wraz z danymi zostanie usunięte z bazy w ciągu 45 dni. Taką decyzję warto jednak wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż rezygnacja może wiązać się również z utratą zgromadzonych punktów, jeśli nie zdążyliśmy ich wypłacić.

Opinie o Epanel

Epanel ma bardzo dobre opinie w internecie i co najważniejsze w dalszym ciągu płaci regularnie, choć niestety czas oczekiwania na wypłatę jest stosunkowo długi. Sporym minusem dla niektórych może być również brak programu partnerskiego, ponieważ ciężko zwiększyć zarobki zapraszając znajomych. Oczywiście jeśli tylko planujemy wypełniać ankiety i nie interesuje nas zupełnie opcja zapraszania to jest to bardzo ciekawy panel ankietowy.

Macie jakieś doświadczenia z tym panelem ankietowym? Podzielcie się opinią w komentarzu.

9 komentarzy do wpisu „Epanel”

 1. Mam konto od około 3 miesięcy i średnio przychodzą mi jakieś 3-4 ankiety na miesiąc, więc szału nie ma, ale w międzyczasie wypełniam w innych panelach takich jak clixsense, marketagent czy opinie. Do tego trochę klikania reklam i na miesiąc zawsze trochę grosza wpadnie 🙂

  Odpowiedz
 2. Konto w tym panelu mam już od kilku lat. Ankiety dość często się pojawiają a nawet jak się okaże, że nie potrzebują osób o moim profilu to i tak doliczają grosze do konta za gotowość do wypełnienia ankiety. Ogólnie polecam ten panel z czystym sumieniem, bo warto zarobić jakieś pieniądze.

  Odpowiedz
 3. Nie jest to panel, który jakoś szczególnie przypadł mi do gustu. Ankiety pojawiają się rzadko, wynagrodzenie za nie jest minimalne, ciężko się zakwalifikować, a do tego kiedy już się uda, to punkty nie doliczają się do salda na koncie.

  Odpowiedz
  • Nie zgodzę się z Tobą co do kwestii zaliczania punktów. Mi zalicza za wszystko, jeszcze się nie zdarzyło by mi nie zaliczono punktów nawet za to, że nie kwalifikuję się do badania. Czasem nawet przychodzi jedno zaproszenie a gdy zgłoszenie jest odrzucone to przechodzi do kolejnych badań i nawet jak znów nie kwalifikuje się to i tak zalicza za każde odrzucenie. Bywało nawet, że miałem tak 4-5 badań pod rząd i za każde zaliczało premię za gotowość do badania.

   Odpowiedz
  • U mnie to samo. Przeszłam przez 1500 pytań ankiety a na końcu nie doliczono ŻADNYCH pieniędzy bo potraktowano to jako kwalifikacje do ankiety. Oszustwo i tyle.

   Odpowiedz
 4. Fakt – za gotowość do badania i każde odrzucone dostaje się premię. W większości paneli tego się nie praktykuje. Chociaż na początku mojej współpracy w tym panelu pojawiało się więcej zaproszeń do wypełniania ankiet, teraz mam wrażenie jest ich mniej i więcej odrzuconych. Może dlatego, iż przez ostatnie miesiące nie miałam zbytnio czasu się tym zajmować, jak już zabrałam sie za ankietę to okazywało się że już jest nieaktualna (moja wina). Wypłata jest na konto, ale ta forma wypłaty mi odpowiada a z nagród ni korzystałam

  Odpowiedz
 5. Epanel nie oferuje zbyt dużej ilości ankiet, jednakże warto się w nim zarejestrować. Za każdą rozpoczętą ankietę, nawet jeżeli się do niej nie zakwalifikujemy otrzymamy drobne punkty, co prawda dość często się to niestety zdarza. Do wypłaty trzeba poczekać sporo czasu, ale sam panel wydaje się być całkiem przyjemny pod wieloma względami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz