Cenne opinie – opis panelu ankietowego

Cenne Opinie to jeden z większych paneli ankietowych na świecie, który działa od roku 2004 i ma już ponad 3 mln użytkowników. Po założeniu konta możemy zarabiać na wypełnianiu ankiet, recenzowaniu kampanii reklamowych, czy też testowaniu produktów. Te dodatkowe funkcjonalności sprawiają, że panel wyróżnia się na tle pozostałych, więc warto wziąć go pod uwagę. Co warto o nim wiedzieć, jakie ma opinie i jak zwiększyć zarobki z wypełniania ankiet?

Cenne Opinie – rejestracja

Zacznijmy od najważniejszego, czyli rejestracji w panelu, bez której nie będziemy otrzymywali ankiet. Niestety konto mogą założyć jedynie osoby, które skończyły 18 lat i mieszkają w Polsce. Sam proces rejestracji przebiega bardzo sprawnie, gdyż wystarczy adres e-mail oraz podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, rok urodzenia, płeć oraz kod pocztowy. Warto zwrócić uwagę, że panel nie obsługuje polskich znaków, więc przy próbie ich dodania zobaczymy komunikat mówiący o „niewłaściwym formacie”. Oczywiście wyjście z sytuacji jest banalnie proste, gdyż wystarczy zastąpić polskie znaki ich odpowiednikami bez „ogonków”. Po założeniu konta i potwierdzeniu adresu możemy od razu przystąpić do wypełniania ankiet, jeśli akurat będą dostępne.

Jak wypełniać ankiet w panelu Cenne Opinie

Informacje o nowych ankietach do wypełnienia otrzymamy na podany podczas rejestracji adres e-mail, choć możemy je sprawdzić również logując się na konto w panelu. To taj dużo będziemy ich otrzymywać zależy przede wszystkim od aktualnego zapotrzebowania na odpowiedzi osób o danym profilu. Często wymagane są odpowiedzi ludzi w określonym wieku, z określonego regionu lub o określonych preferencjach. Dlatego tak ważne jest wypełnienie profilu.

Ankiety przeważnie trwają nie dłużej niż 15-20 minut. Oczywiście przy każdej z nich znajdziemy stosowną informację dotycząca szacowanego czasu, który potrzebny jest na jej wypełnienie. Za wypełnienie jednej otrzymujemy najczęściej od 1 do 12 złotych, w zależności od jej długości oraz stopnia skomplikowania.

Pozostałe opcje zarobkowe w panelu

testowanie produktów kosmetyków

Cenne Opinie to panel, w którym możemy zarabiać również na testowaniu produktów, recenzowaniu reklam, wypowiadaniu się itp. Wprawdzie nie jest tego zbyt wiele, ale może stanowić ciekawe uzupełnienie wypełniania ankiet, a dodatkowo przyspieszy zdobywanie punktów.

Wypłata z Cenne Opinie

Nagrodę w panelu Cenne Opinie możemy odebrać już po uzbieraniu 50 złotych na wewnętrznym saldzie. Niestety nie mamy możliwości wypłaty bezpośrednio na konto bankowe, co jest sporym minusem panelu. W zasadzie to w ogóle nie wypłacimy pieniędzy, nawet na portfele internetowe, gdyż do dyspozycji mamy jedynie karty podarunkowe do:

Na plus zdecydowanie błyskawiczny czas realizacji wymiany punków, więc zamówione talony elektroniczne powinniśmy otrzymać od razu po zleceniu wypłaty. Warto dodać, że realizując taką wymianę na kartę podarunkową musimy podać numer telefonu, który posłuży do weryfikacji konta.

Odznaki w Cenne Opinie

Odznaki w Cenne Opinie otrzymamy regularnie wypełniając ankiety, uzupełniając profil i odbierając nagrody. Po rejestracji otrzymujemy odznakę Bronze, a w miarę postępów odblokowujemy kolejne. W poniższej tabelce znajdują się wymagania, które musimy spełnić, aby otrzymać konkretną odznakę.

OdznakaWypełnienie profiluOgólna ilość wypełnionych ankietMinimalnie 1 wypełniona ankieta tygodniowo przez
Silver25%11 tydzień
Gold50%102 tygodnie
Platinum75%253 tygodnie
Diamond100%504 tygodnie

Niestety odznaki w panelu nie dają żadnych dodatkowych korzyści, poza tym, że widzimy je na swoim profilu.

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Cenne Opinie to bardzo ciekawy i przede wszystkim wypłacalny panel ankietowy, ale niestety nie wymienia zdobytych punktów na pieniądze. W związku z tym, decydując się na taką formę zarabiania warto zarejestrować się również w innych panelach, które dodatkowo mają taką możliwość np. w ySense. Dzięki temu zwiększymy też ilość dostępnych ankiet, a więc również zarobki. Rzecz jasna takich paneli w internecie jest dużo więcej, a samo zarabianie na wypełnianiu ankiet to jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki w internecie.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Poza wypełnianiem ankiet, warto zainteresować się również innymi sposobami zarabiania przez internet, a tych jest naprawdę sporo. Co więcej, wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto w Cenne Opinie

Oczywiście w każdej chwili możemy zrezygnować i usunąć konto, jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wejść w dowolną zakładkę widoczną po rozwinięciu konta (prawy górny róg, pod imieniem), a następnie wybrać z lewej strony „Preferencje”. Tutaj możemy usunąć konto klikając przycisk „Wypisanie się”, po uprzednim podaniu powodu. Jak widać opcja ta jest trochę „ukryta” pod inną nazwą, ale znalezienie jej nie powinno przysporzyć większych trudności. Jednak wracając do usuwania konta, warto decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się ona z utratą wszelkich danych oraz zarobków zgromadzonych na koncie.

Opinie o panelu

Cenne Opinie to duży i interesujący panel ankietowy, który cieszy się dobrymi opiniami wśród internautów, choć nie jest bez wad. Pierwsza z nich to oczywiście brak możliwości wymiany zgromadzonych punktów na pieniądze, gdyż karty podarunkowe nie każdego zadowolą. Druga kwestia to brak systemu zaproszeń, co znacznie zmniejsza potencjał zarobkowy panelu. Wprawdzie dla większości osób fakt ten jest bez znaczenia, ale spora część z pewnością zwróci na to uwagę. Jednak mimo wspomnianych wad, panel jest jak najbardziej godny polecenia.

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Paulina
Paulina
4 lat temu

Byłam już bardzo bliska założenia konta na tym portalu, jednak sporym ograniczeniem wydaje mi się właśnie fakt, że nie ma możliwości by wypłacać środki w postaci przelewu bankowego, lub innego sposobu spieniężania, chyba właśnie przez fakt, że oferowane wypłaty ograniczają punkty w któwych możemy wykorzystać środki, co odbiera możliwość wyboru jak i narzuca miejsce w którym zakupu mamy dokonać. Jednocześnie serwis wydaje się solidny i wartościowy, co skutkuje drobnym dylematem. Będę musiała jeszcze przemyśleć, zwłaszcza iż raczej w tych sklepach bardzo rzadko jeśli w ogóle robię zakupy.

Yogi
Yogi
3 lat temu

Strona teraz się popsuła od kiedy Anglia wyszła z Unii.
Wymieniłem już na kartę podarunkową do Tesco-50 zł, szła jakiś tydzień i to zwykłym listem ekonomicznym ,potem zamówiłem 2 kody na 50 zł kod do media markt ,trzeba je wydrukować i pokazać w sklepie.. Teraz nie ma ankiet od 27.08.2020 ,słabe nagrody,Tesco znika z Polski więc sklepów u mnie już nie ma,zostały zamknięte..najbliższy media markt mam 80 km.. tk-max 100 km.
Kody do Zalando,można online,ale lepiej żeby dodali sklepy jak media expert czy neonet,pytałem ich czy może dodadzą ,nie odpisali już od 2 miesięcy.

Ela
Ela
2 lat temu

Niestety panel popsuł się bardzo. Po pierwsze mała ilość punktów gdzie można wymienić zdobyte zlotowki na nagrody, a po drugie nie odpisuja na maile ,od 9 września czekam na kody do Media Markt i cisza.

SP7KIE
SP7KIE
1 rok temu
Odpowiedz na  Ela

A ja mam zgromadzone ok. 47 zł i od wielu miesięcy zero ankiet. Zatem nie jestem w stanie dobić do minimalnej wartości. Media Markt mi odpowiada, ale w przeszłości brałem Karty Tesco. Nie wiem czy dawien dawien to nie były papierowe bony Sodexo lub karty Edenred.

kurak
kurak
7 miesięcy temu

Chcą teraz weryfikacji,aby im wysłać skan dowodu i swoje zdjęcie,inaczej się na konto nie zalogujecie. A tak to od 4 dni nie działa mi wcale logowanie,klikam zaloguj i nic się nie dzieje,może blokneli konto skoro nie wysłałem im skanu dowodu i swojego zdjęcia. Chcą to i to.

kurak
kurak
7 miesięcy temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Nie ma co wysyłać takim firmom skanu dokumentu i jeszcze robić sobie zdjęcia.

777
kurak
kurak
7 miesięcy temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Z tego co piszą na innych stronach,to trzeba zrobić zdjęcie dowodu z 2 stron z widocznymi wszystkimi danymi,nie wolno zakrywać PESEL,bo nie przeszło komuś weryfikacji. Czyli niedługo strona skończy tak jak Epanel. Na Trustpilot,można sprawdzić co tam piszą o Epanel.Właśnie epanel zrobił to samo co cenne opinie,też weryfikacja.

9
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx