Prolific – opinie i opis panelu ankietowego

Prolific przez wielu uważany jest za najlepszy panel ankietowy, ale ma też swoje wady. Serwis powstał w 2014 roku, więc porównując z innymi panelami stosunkowo niedawno, ale stał się na tyle popularny, że zna go większość osób zarabiających na wypełnianiu ankiet. Cechuje się wysokimi stawkami, ale niestety bez znajomości angielskiego będzie ciężko. Zarejestrować się w panelu mogą jedynie osoby pełnoletnie. Co warto o nim wiedzieć i jak więcej zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Rejestracja w Prolific

Zanim przejdziemy do wypełniania ankiet w panelu musimy rzecz jasna najpierw założyć konto. Wprawdzie strona jest po angielsku, ale w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić to większego problemu. Wchodząc na stronę główną mamy do wyboru:

  • Sign up to research – zarejestruj się, aby prowadzić badania,
  • Sign up to participate – zarejestruj się, aby brać udział.

Teoretycznie, aby zarabiać na wypełnianiu ankiet w panelu Prolific powinniśmy wybrać drugą opcję, ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Wprawne oko zauważy, że prowadzą one dokładnie do tej samej strony rejestracyjnej i dopiero tam dokonujemy faktycznego wyboru. Chcąc wypełniać ankiety wybieramy pierwszą opcję, czyli „Take studies”. Chcąc przeprowadzać badania wybieramy oczywiście drugą.

Po dokonaniu wyboru przychodzi czas, aby podać podstawowe informacje, czyli: imię, nazwisko, kraj, datę urodzenia, adres e-mail oraz hasło. Następnie zaznaczamy w formularzu akceptację regulaminu i klikamy „Sign up”, aby założyć konto. Warto zwrócić uwagę, że od razu po rejestracji możemy wypełnić pierwszą „ankietę demonstracyjną”. Nie otrzymamy za nią wynagrodzenia, ale dowiemy się więcej o samym panelu i jak on funkcjonuje. Oczywiście całość jest po angielsku.

Weryfikacja konta

Prolific jest bardzo wymagającym panelem ankietowym, co zdecydowanie odróżnia go od konkurencji. Prawdopodobnie w żadnym innym nie spotkamy się z taką weryfikacją konta. Poza adresem e-mail oraz numerem telefonu musimy tutaj przesłać również jakiś dowód potwierdzający tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport, czy prawo jazdy. Oczywiście spora część osób może mieć opory przed wysyłaniem takich dokumentów i całkiem słusznie. Jednak decydując się na dołączenie do panelu warto pamiętać o zasłonięciu wrażliwych danych, co nie powinno mieć wpływu na pozytywną weryfikację.

Jak wypełniać ankiety

W odróżnieniu od innych paneli, w Prolific po prostu zgłaszamy chęć do udziału w ankiecie, a wtedy mamy określony czas na jej wypełnienie. Nie musimy robić tego od razu, ale warto sobie rezerwować miejsce, gdyż ilość miejsc najczęściej jest mocno ograniczona. Wszystkie takie badania znajdziemy w zakładce „Studies”, ale warto wcześniej podać więcej informacji o sobie. Zrobimy to wchodząc w zakładkę „About You”, a dzięki temu ankiety będą lepiej dopasowane. Oczywiście zanim będziemy mogli brać udział w badaniach musimy poprawnie zweryfikować konto.

Wypłata z Prolific

Pieniądze możemy wypłacić z Prolific już po uzbieraniu 5 GBP, więc jest to stosunkowo niewielki wymóg. Biorąc pod uwagę, że panel oferuje jedne z najwyższych stawek na rynku, powinniśmy dość szybko osiągnąć minimum niezbędne, aby zlecić wypłatę. Czas jej realizacji wynosi do 5 dni roboczych, a do dyspozycji mamy jedynie PayPala.


paypal

PayPal to najpopularniejszy portfel internetowy, który pozwala wypłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe, ale również wykorzystać je do płatności w wielu sklepach.

Jak więcej zarabiać na ankietach

płatne ankiety online

Prolific to ciekawy panel, ale chcąc zarabiać więcej na ankietach warto zarejestrować się w przynajmniej kilku serwisach. Jest tak, ponieważ ilość ankiet przychodzących z jednego jest stosunkowo niewielka przez co zarobki nie zawsze satysfakcjonują. Na szczęście w internecie znajdziemy wiele ciekawych paneli, takich jak choćby ySense, więc nie powinniśmy mieć z tym problemu.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Wypełnianie ankiet to jeden z prostszych sposobów zarabiania w internecie, ale też nie jedyny. Warto mieć na uwadze również pozostałe możliwości, które często również nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu. Co więcej, sporo z nich cechuje również zdecydowanie wyższy potencjał zarobkowy.

Jak usunąć konto w Prolific

Jeśli panel z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu, w każdej chwili możemy usunąć konto. W tym celu musimy wejść w zakładkę „Account”, którą znajdziemy po rozwinięciu swoich inicjałów w prawym górnym rogu. Następnie na samym dole klikamy w czerwony przycisk „Delete Account”. Potem pozostaje nam już tylko potwierdzić decyzję wpisując adres e-mail. Warto ją wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wszystkie dane zostaną utracone, a konta nie da się już odzyskać.

Opinie o Prolific

Prolific generalnie ma bardzo dobre opinie wśród internautów, choćby ze względu na wysokie stawki. Niestety ostatnio spora część użytkowników skarży się na blokady IP. Ma to związek z dość rygorystycznym regulaminem, a dokładniej kwestią podejścia do VPN i Proxy, przez co niestety mogą ucierpieć również uczciwi użytkownicy. Sporym minusem dla wielu użytkowników mogą być również same ankiety, które dostępne są przede wszystkim w języku angielskim. Naprawdę rzadko zdarzają się te w języku polskim. Jest jeszcze kwestia programu partnerskiego, a w zasadzie jego brak, co niestety znacznie zmniejsza potencjał zarobkowy panelu.

Macie jakieś doświadczenia z panelem Prolific? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx