Można by powiedzieć, że hosting, jak każdy inny. Cóż firm, które oferują możliwość wykupienia miejsca na serwerach jest bardzo wiele. Jednak nie wszystkie oferują to, co chcielibyśmy uzyskać. Hekko jest bardzo znaną firmą hostingową, która powstała w 2007 roku i należy do spółki H88 S.A. Przyjrzyjmy się jej ofercie i sprawdźmy, czy to firma, z której usług warto skorzystać.
UWAGA: Dnia 02.11.2020 r. Hekko połączyło się z cyber_Folks i w internecie widnieje pod tą drugą nazwą. W związku z tym poniższy wpis jest już nieaktualny.
Spis treści
Domena w Hekko
Zakładasz stronę internetową? To jedną z dwóch rzeczy, która będzie Ci niezbędna do „wpuszczenia” jej do sieci będzie oczywiście domena internetowa. W ramach Hekko masz do wyboru wykupienie domeny krajowej, międzynarodowej, europejskiej lub globalnej. Wystarczy wejść na stronę i wpisać pożądany adres. Tutaj musicie uzbroić się w chwilę cierpliwości, gdyż strona zacznie sprawdzać, jakie mamy możliwości wyboru dla naszej domy. Po kilkudziesięciu sekundach przekonamy się, że możemy wybierać spośród wielu subdomen.
Hosting w Hekko
Drugim niezbędnym elementem dla „postawienia” strony internetowej jest oczywiście hosting. Dzięki temu, nasza strona internetowa będzie dostępna w sieci przez cały czas, bez względu na godzinę (oczywiście czasem zdarzają się awarie lub planowane przerwy). Hosting również możemy wykupić na serwerach Hekko, a do wyboru mamy współdzielony, reseller, vps oraz dedykowany.
Współdzielony
Hosting współdzielony należy do najpopularniejszych i zdecydowanie najtańszych rozwiązań, choć niestety ma również swoje wady. Przede wszystkim moc i pojemność serwera dzielona jest na wszystkich użytkowników, których może być naprawdę dużo. Może zdarzyć się sytuacja, że zbyt duże obciążenie serwera spowodowane przez jedną osobę spowoduje, że strony pozostałych użytkowników przestaną się wyświetlać. Ze względu na bardzo niską cenę, świetnie sprawdzi się w przypadku małych, dopiero startujących stron.
Decydując się na tego typu rozwiązanie otrzymujemy 14 dni darmowego hostingu, który pozwoli na przetestowanie jego możliwości i sprawdzenia czy sprosta naszym wymaganiom.
Reseller
Hosting reseller pozwala samodzielnie dzielić pakiety na serwerze, które następnie możemy odsprzedawać kolejnym klientom. Oczywiście każdy klient ma dostęp do własnego panelu, gdzie zarządza swoimi danymi oraz ustawieniami serwisów. W ten sposób możemy zarabiać dodatkowe pieniądze, jeśli znajdziemy chętnych.
VPS
VPS (Virtual Private Serwer) – jest jednym ze sposobów podziału maszyny fizycznej na części, z której każda działa jak oddzielny serwer fizyczny. Takie rozwiązanie daje nam dostęp administratora, więc mamy możliwość wykonywania operacji jak na serwerze dedykowanym. Można powiedzieć, że jest to coś pomiędzy hostingiem dedykowanym, a współdzielonym. Hekko oferuje 3 rodzaje VPS:
- zarządzany – gotowy serwer z zainstalowanym panelem DirectAdmin, zarządzany przez Hekko,
- root – serwer, którego zarządzaniem, instalacją usług oraz konfiguracją zajmuje się użytkownik,
- windows – serwer oparty o pełną wirtualizację KVM, wraz z zainstalowanym systemem Windows.
Serwery dedykowane
Serwery dedykowane to oddzielne komputery, które pełnią rolę serwera dla jednego usługobiorcy. Rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, które zdecydowanie nie należy do tanich. Na takim serwerze klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować zainstalowany system operacyjny.
Co jeszcze w ofercie?
Oprócz wykupienia domeny oraz hostingu, Hekko oferuje także ich transfer z serwisów innych firm, rozbudowane zabezpieczenia w formie SSL, a także pozycjonowanie stron już istniejących. W swojej ofercie ma również wiele ciekawych dodatków, którymi warto się zainteresować.
Certyfikaty SSL
Za pośrednictwem Hekko możemy również zakupić certyfikaty SSL, które zapewniają szyfrowanie komunikacji oraz podnoszą wiarygodność strony. Instalacja takiego certyfikatu zajmuje raptem kilka minut, a decydując się na zakup poprzez Hekko możemy liczyć również na spore rabaty.
Dodatki
Poza powyższymi usługami, Hekko oferuje również inne dodatki (za dodatkową opłatą):
- transfer bez limitu,
- rozszerzony Anty DDoS,
- dostęp SSH,
- certyfikat SSL w pakiecie,
- dedykowana infolinia,
- umowa przetwarzania powierzonych danych osobowych RODO (bezpłatnie),
- rozszerzony backup 28 dni,
- backup FTP,
- licencja DirectAdmin,
- audyt semantyczny strony,
- przywracanie domeny .pl,
- monitoring pozycji w Google,
- rabat na SEO (30%).
Program lojalnościowy
Na wyróżnienie z pewnością zasługuje program lojalnościowy Hekko, który niestety zostanie zakończony z dniem 20 lutego 2020 roku. Oczywiście rabaty naliczone za wcześniej zakupione i wciąż aktywne usługi zachowują ważność.
Jak dokładnie wygląda program lojalnościowy? Co roku otrzymujemy 2% rabatu na hosting, aż do osiągnięcia 20%. Łatwo policzyć, że pełny rabat przysługiwałby dopiero po 10 latach, ale z pewnością może zachęcić. Niestety, w związku z planowanym zakończeniem programu lojalnościowego, dla wielu osób tak wysoki rabat będzie już nieosiągalny.
Alternatywy dla Hekko
Hekko to bardzo dobry i solidny hosting, ale na rynku znajdziemy również inne firmy, w których możemy wykupić podobne usługi. W zależności od indywidualnych potrzeb, może okazać się, że inna oferta będzie zwyczajnie korzystniejsza finansowo.
Hosting www jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej. Na szczęście w sieci znajdziemy wielu hostingodawców, więc każdy może znaleźć ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.
Program partnerski
Hekko posiada również własny program partnerski, dzięki któremu zaoszczędzimy na usługach. Niestety zarobionych pieniędzy nie możemy wypłacić, gdyż trafiają one do „skarbonki”, która służy jedynie do opłacania usług. Możemy ją również samodzielnie doładować, aby w przyszłości natychmiastowo opłacać usługi.
Do korzystania z hostingu możemy zapraszać na 2 sposoby:
- za pomocą reflinka,
- podając adres e-mail znajomego,
- podając swój login, który osoba zapraszana będzie mogła wpisać podczas rejestracji.
Polecając usługi hostingowe Hekko, za każde zrealizowane zamówienie hostingu lub serwera przez osobę zaproszoną, otrzymamy 10% wartości tego zamówienia.
Jak inaczej zarabiać w internecie
Hekko niestety nie pozwala wypłacać zebranych w ten sposób pieniędzy, więc chcąc zarabiać na programach partnerskich, musimy po prostu zdecydować się na inne. Na szczęście w internecie jest tego całkiem sporo, w różnych branżach, więc nie powinno być problemu. Do tego dochodzą oczywiście inne sposoby zarabiania w internecie, które warto znać.
Zarabianie na programach partnerskich może być bardzo dochodowe, ale wymaga sporo zaangażowania. Zdecydowanie warto jednak spróbować, a w internecie jest ich całkiem sporo.
Decydując się na zarabianie w internecie mamy naprawdę wiele możliwości, a wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności.
Opinie o Hekko
Hekko utrzymuje się na rynku od wielu lat, a to już z pewnością coś znaczy. W internecie znaleźć możemy wiele pozytywnych opinii na temat firmy, choć znajdą się również te negatywne. Do zalet bez wątpienia zaliczyć możemy atrakcyjne ceny, dużą funkcjonalność oraz wydajność. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim support, który szybko i sprawnie odpowiada na wszelkie zapytania, a w razie potrzeby również służy pomocą.
Macie jakieś doświadczenia z Hekko? Podzielcie się opinią w komentarzu.