Textbookers

Textbookers

Każdego roku przybywa freelancerów, którzy zajmują się copywritingiem. W związku z tym pojawia się coraz więcej portali umożliwiających zarabianie pieniędzy przez pisanie różnej jakości tekstów na zlecenie. Niektóre z nich pozwalają nawet na wystawianie faktur, co w wielu przypadkach jest bardzo pożądane przez klientów. Jednym z tego typu portali jest Textbookers. Jak zatem wygląda kariera copywritera decydującego się na rozpoczęcie współpracy z tym serwisem?

rejestracja

Rejestracja w Textbookers

W celu rozpoczęcia swojej kariery na portalu Textbookers, należy się zarejestrować. Procedura przebiega sprawnie i nie przysparza żadnych trudności. Wystarczy podać swoje dane osobowe, po czym napisać tekst próbny na kilkaset znaków. Temat i słowo kluczowe wybierane jest automatycznie przez system, a po wysłaniu tekstu, jest on oceniany przed moderatora. Po zaakceptowaniu tekstu, konto zostaje aktywowane i można już przystąpić do realizacji zleceń.

Strefa klienta oraz strefa copywritera w Textbookers

W Textbookers do dyspozycji mamy strefę copywritera oraz strefę klienta. Dzięki temu możemy jednoczenie pisać teksty, jak i zalecać ich wykonanie innym copywriterom. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nowo zarejestrowane osoby mają ograniczony dostęp, jeśli chodzi o zlecenia. Dostępne są bowiem tylko te nisko płatne w postaci precli. W celu odblokowania pozostałych, należy za każdym razem wysłać wniosek z próbką tekstu. Przy każdym zleceniu jest podana jakość, rodzaj tekstu, ilość znaków, słowa kluczowe oraz termin realizacji. Jeśli pominie się jakieś słowo kluczowe czy też liczba znaków będzie niewystarczająca, system nie przepuści tekstu.

System oceniania w Textbookers

Niezwykle istotny jest także na Textbookers system oceniania. Im lepsza średnia, tym copywriter może liczyć na wyższe stawki. Dlatego też należy dbać o jakość wysyłanych tekstów. Dzięki wysokim ocenom można zarabiać więcej. Za każdy tekst można otrzymać ocenę od 1 do 6. Przy zbyt niskiej średniej ocen, nie tylko mamy niskie zarobki, ale może zostać zablokowana opcja pisania tekstów. Na ocenę wpływa oczywiście to, czy piszemy na temat oraz to czy trzymamy się zasad ortografii i interpunkcji. W przypadku pojawienia się literówek czy też jakichkolwiek błędów, moderator odrzuca tekst, który dostępny jest przez kilkadziesiąt godzin w zakładce „teksty do poprawy”. Jeśli wyślemy tekst ponownie z błędami, zostanie on całkowicie odrzucony, a my nie tylko nie otrzymamy wynagrodzenia, ale dodatkowo dostaniemy punkty karne. Dziesięć punktów karnych blokuje nam konto.

Co jeszcze warto wiedzieć o Textbookers?

Warto wiedzieć o tym, że dobrzy copywriterzy w Textbookers mogą liczyć na otrzymanie indywidualnych zleceń. Ma to miejsce w przypadku, gdy danemu zlecającego spodobają się nasze teksty. Może dodać nas do ulubionych copywriterów. Takie zlecenia oznaczone są gwiazdką. Jeśli chodzi zaś o wypłatę środków, to jest to możliwe po uzbieraniu stu punktów. Na Textbookers za napisany i zaakceptowany tekst przez klienta otrzymujemy punkty, które przeliczane są na pieniądze. Jeden punkt równa się złotówce. Do tego dochodzi jeszcze podatek i prowizja. Na przelew zwykle oczekuje się około czternastu dni.

Zobacz też: copywriting

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *