Fiverr

Fiverr

Szukasz sposobu, by wykorzystać Internet do zarabiania jako freelancer? Dobrym rozwiązaniem będzie rejestracja w serwisie Fiverr. Jest to platforma, za pośrednictwem której w prosty sposób możemy oferować drobne usługi i zdobywać mikro zlecenia.

Przejście do serwisu

Czym jest Fiverr?

Fiverr to serwis internetowy, który umożliwia zarabianie przez Internet jako freelancer. Za jego pośrednictwem możemy zaoferować drobne usługi i znaleźć na nie nabywców. Każda usługa w serwisie nazywana jest “gigiem”. Podstawowy “gig” kosztuje pięć dolarów – z czego prowizja serwisu wynosi 20%, reszta trafia do wykonawcy. W praktyce jednak najczęściej zlecający wykupuje “extra gig”. Fiverr został zaprojektowany z myślą o drobnych usługach, nie wielkich kontraktach. Większość oferowanych usług osiąga cenę w przedziale 10-500 dolarów.

W jaki sposób rozpocząć zarabianie w Fiverr

Zarabianie w serwisie jest proste. Podstawowa znajomość języka angielskiego spokojnie wystarczy, by bezproblemowo obsługiwać stronę, dodawać zlecenia i kontaktować się z klientami. Niezbędna jest rejestracja. Musimy wybrać swoją nazwę, dodać grafikę i opis. Możemy wrzucić własne materiały promocyjne – na przykład zdjęcia lub filmik, na którym promujemy swoje usługi. Następnie możemy już przystąpić do zdobywania zleceń i kontaktowania się z potencjalnymi klientami.
Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli planujemy uczynić z tego główne źródło naszych zarobków, konieczne będzie założenie własnej działalności gospodarczej.

Jakie usługi można zaoferować ?

W serwisie najczęściej swoje usługi oferują freelancerzy, którzy mogą dostarczyć efekty swojej pracy zdalnie. Z tego powodu serwis bardzo popularny jest wśród grafików. W serwisie oferowane są również usługi z zakresu IT, pozycjonowania stron internetowych, programowania, reklamy, dotyczące kręcenia filmów czy pisania bądź tłumaczenia tekstów. Na Fiverr działa wiele bardzo nietuzinkowych osób, które proponują ciekawe i oryginalne usługi. Wszystko zależy od Twoich umiejętności, kreatywności i pomysłu na to, czym chcesz się zajmować.

Ile można zarobić na Fiverr?

Na początku, po zarejestrowaniu się w serwisie, możesz oferować jedynie drobne usługi – “digi” o wartości pięciu dolarów. Po wykonaniu dziesięciu “digów” możesz oferować także zlecenia o większej wartości. Kwota, którą zarobisz w serwisie może być więc dość wysoka. Wszystko zależy od tego, jaki nakład pracy chcesz włożyć i od zainteresowania klientów Twoimi usługami. Kwoty mogą być jednak obiecujące, zwłaszcza że niektórzy z zagranicznych klientów są w stanie zapłacić więcej.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *