Strona główna » Oszczędzanie » E-candy – opinie i opis serwisu cashback

E-candy – opinie i opis serwisu cashback

E-candy był jednym z serwisów typu cashback, dzięki któremu mogliśmy oszczędzać na zakupach internetowych oraz zarabiać. Od innych stron tego typu wyróżniał się przede wszystkim dodatkowymi możliwościami, które pozwalały nieco szybciej zarabiać. Rejestracja i korzystanie z serwisu było oczywiście w pełni darmowe, ale obecnie portal już nie funkcjonuje.

Upadek serwisu

Niestety serwis, choć zapowiadał się ciekawie, to w pewnym momencie przestał wypłacać zarobione pieniądze, aby finalnie całkowicie zniknąć z internetu. W związku z tym poniższe informacje dotyczące działania samego portalu są już nieaktualne, a nam nie pozostaje nic innego – jak tylko skorzystać z innych stron oferujących cashback. Tych na szczęście w internecie nie brakuje.

Alternatywy dla e-candy

cashback

Oczywiście e-candy był jedynie jednym z wielu serwisów, które oferują cashback oraz kupony i kody rabatowe, więc mamy w czym wybierać. Wszystkie strony tego typu różnią się od siebie procentowym zwrotem oraz ilością obsługiwanych sklepów.

Jak wygląda cashback w e-candy

Przeważnie w tego typu serwisach spotkamy się z bezpośrednim przekierowaniem do sklepu internetowego, a tam dopiero przeglądamy ofertę, aby znaleźć interesujący nas produkt. W e-candy sprawa wygląda zupełnie inaczej, bowiem nie znajdziemy tu listy sklepów oferujących cashback, a już konkretne produkty. Te podzielone zostały na kategorie, a po wybraniu konkretnego przedmiotu zostaniemy dopiero przekierowani na stronę, gdzie możemy dokonać zakupu.

Za co możemy otrzymać dodatkowe pieniądze?

Serwis wprawdzie skupia się głównie na cashbacku, czyli zwocie pieniędzy wydanych na zakupy w internecie, ale nie jest to jedyny sposób w jaki możemy zdobyć dodatkową gotówkę. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość pisania opinii na temat konkretnych produktów w serwisie, która działaniem kojarzyć się może z pracą copywritera. Za krótką opinię na 300 znaków otrzymujemy tutaj 30 groszy, a za opinię na 1000 znaków aż 1 zł. Stawka wprawdzie nie należy do najwyższych, gdyż za pisanie artykułów na zlecenie możemy otrzymać dużo wyższą kwotę, ale nie zapominajmy o tym, że pisanie opinii jest zdecydowanie łatwiejsze i mniej wymagające od pisania artykułów tematycznych. Tutaj bowiem możemy „lać wodę” bez większego namysłu.

Druga możliwość to zapraszanie znajomych za pomocą specjalnego reflinka, ale niestety serwis narzuca nam pewien limit. Zaprosić możemy jedynie 5 znajomych, a za każdego z nich otrzymamy 5 złotych. W porównaniu z innymi serwisami tego typu, pod tym względem e-candy wypada bardzo słabo.

Ile możemy zarobić w e-candy?

Już za samą rejestrację otrzymujemy 5 złotych, które możemy wykorzystać do obniżenia ceny wybranego produktu lub po prostu dozbierać kwotę wymaganą do zlecenia wypłaty (50 złotych). Jest to jednak zachęta na początek, a to ile to ile zarobimy z e-candy zależy przede wszystkim od tego, jak dużo zakupów w internecie robimy. Ciężko precyzyjnie określić zarobek, ale dzięki wspomnianej możliwości pisania opinii sprawa wygląda całkiem nieźle. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że opinie te nie muszą być specjalnie przemyślane (co widać choćby po tych, które w serwisie zostały opublikowane). W zasadzie można powiedzieć, że stawki za tak niskiej jakości treść są nawet przesadzone, choć działa to z korzyścią dla użytkowników.

Wypłata pieniędzy z e-candy

Zgromadzone w serwisie pieniądze możemy wykorzystać do zmniejszenia cen produktów podczas kolejnych zakupów lub wypłacić na konto bankowe. Warto tutaj zwrócić uwagę, że obniżać cenę możemy bez względu na to jaką kwotę aktualnie zgromadziliśmy na saldzie, a do zlecenia wypłaty musimy uzbierać już przynajmniej 50 złotych.


ranking kont bankowych

Ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez konta bankowego, więc posiada je praktycznie każdy. Jednak trzymanie się stale jednej instytucji nie zapewni nam żadnych korzyści, gdyż na lepsze warunki mogą liczyć tylko nowi klienci. Dlatego warto czasem zmienić bank, gdyż w ten sposób możemy zarobić nawet przynajmniej kilkaset złotych.

Jak inaczej oszczędzać pieniądze

jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy to niełatwy temat, ale zdecydowanie warto się z nim zmierzyć. W życiu codziennym przydarzy nam się wiele sytuacji, w których moglibyśmy ograniczyć wydatek jednocześnie nie rezygnując z jakości, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Opinie o e-candy

Zamysł serwisu e-candy prezentuje się naprawdę ciekawie, choć od razu widać, że dopiero stawia swoje pierwsze kroki w internecie. Na stronie niestety znajdziemy również sporo niedoróbek, a po wielu opiniach o produktach widać, że są opłacane. Bez wątpienia w obecnej chwili są zdecydowanie lepsze serwisy tego typu, ale zobaczymy co przyniesie czas i jak potoczą się dalsze jego losy.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem e-candy? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x