E-candy

E-candy był jednym z serwisów, który pozwalał oszczędzać na zakupach internetowych oraz zarabiać. Za samą rejestrację otrzymywaliśmy 5 złotych, które mogliśmy wykorzystać do obniżenia ceny wybranego produktu lub dozbierać kwotę wymaganą do zlecenia wypłaty (50 złotych), a następnie ją zlecić. Korzystanie z serwisu było darmowe, a cashback nie był jedyną możliwością zdobywania pieniędzy w serwisie.

Niestety serwis w pewnym momencie przestał wypłacać zarobione pieniądze, a potem całkowicie zniknął z internetu. Nie pozostaje nic innego jak tylko skorzystać z innych serwisów oferujących cashback np. Letyshops. W związku z tym oczywiście poniższe informacje dotyczące samego serwisu są już nieaktualne.

Jak inaczej oszczędzać pieniądze

Oczywiście serwis e-candy był jedynie jednym z wielu, które oferują cashback, więc mamy w czym wybierać. Warto wiedzieć również, że istnieją inne sposoby oszczędzania pieniędzy, o których często zapominamy.


cashback

W internecie znajdziemy wiele serwisów, które oferują cashback oraz kupony i kody rabatowe. Różnią się od siebie procentowym zwrotem oraz ilością obsługiwanych sklepów.


jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy wcale nie jest takie trudne jak pozornie może się wydawać. W życiu codziennym jest wiele sytuacji, w których moglibyśmy zaoszczędzić, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.


Jak wygląda cashback w e-candy

Przeważnie w tego typu serwisach spotkamy się z bezpośrednim przekierowaniem do sklepu internetowego, a tam dopiero przeglądamy ofertę, aby znaleźć interesujący nas produkt. W e-candy jest zdecydowanie inaczej. Tutaj przeglądamy konkretne produkty podzielone na kategorie, widzimy ich cenę i dopiero w tym miejscu następuje przekierowanie do sklepu, gdzie możemy dany produkt kupić.

Za co dodatkowe pieniądze?

Serwis skupia się głównie na cashbacku, czyli zwrocie części pieniędzy wydanych na zakupy w internecie, ale nie jest to jedyny sposób zdobycia dodatkowej gotówki. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość pisania opinii na temat konkretnych produktów w serwisie, która działaniem kojarzyć się może z pracą copywritera. Za krótką opinię na 300 znaków otrzymujemy tutaj 30 groszy, a za opinię na 1000 znaków aż 1 zł. Stawka wprawdzie nie należy do najwyższych, gdyż za pisanie artykułów na zlecenie możemy otrzymać dużo wyższą kwotę, ale nie zapominajmy o tym, że pisanie opinii jest zdecydowanie łatwiejsze i mniej wymagające od pisania artykułów tematycznych.

Druga możliwość to zapraszanie znajomych za pomocą specjalnego reflinka, ale niestety tutaj mamy pewien limit. Zaprosić możemy jedynie 5 znajomych, a za każdego z nich otrzymamy 5 złotych. W porównaniu z innymi serwisami tego typu, pod tym względem e-candy wypada bardzo blado.

Ile możemy zarobić?

To ile zarobimy z e-candy zależy przede wszystkim od tego jak dużo zakupów w internecie robimy. Ciężko o jednoznaczną odpowiedź w tej kwestii, ale ciekawą opcją jest pisanie wspomnianych opinii. Możemy już tutaj naprawdę dobrze zarobić, biorąc pod uwagę fakt, że opinie te nie muszą być specjalnie przemyślane (co widać choćby po tych, które w serwisie zostały opublikowane). Można powiedzieć nawet, że stawki za tak niskiej jakości treść są przesadzone, ale dla użytkowników jest to łatwy sposób na dodatkowe pieniądze.

Wypłata pieniędzy z e-candy

Zgromadzone w serwisie pieniądze mogą posłużyć do zmniejszenia cen produktów podczas kolejnych zakupów, ale możemy je również wypłacić na konto bankowe. Warto zwrócić uwagę, że obniżać cenę możemy bez względu na to jaką kwotę aktualnie zgromadziliśmy na saldzie, ale by zlecić wypłatę musimy mieć już przynajmniej 50 złotych.


ranking kont bankowych

Ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez konta bankowego, więc warto wiedzieć, który bank ma aktualnie najlepszą ofertę. Zwłaszcza, że na zmianie banku często możemy zarobić dodatkowo przynajmniej kilkaset złotych.


Opinie o e-candy

Serwis e-candy prezentuje się całkiem ciekawie, choć widać, że są to dopiero początki i będzie miał ciężką przeprawę, aby się przebić. Widać też niestety sporo niedoróbek na stronie, a po płatnych opiniach w sklepie widać, że są opłacane. Na tę chwilę są zdecydowanie lepsze serwisy tego typu, ale zobaczymy co przyniesie czas i jak potoczy się dalszy rozwój serwisu.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem e-candy? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz