Giełda Tekstów

Giełda Tekstów

W Sieci nie brakuje najróżniejszych stron, które umożliwiają zdobycie większych czy mniejszych pieniędzy za pisanie tekstów na zlecenie. Jednym z ciekawszych serwisów jest Giełda Tekstów. Można tutaj nie tylko podejmować się realizacji dostępnych zleceń na liście, ale także w dowolnej chwili pisać teksty na wybrane przez siebie tematy i samodzielnie decydować o ich cenie. Co warto wiedzieć o Giełdzie Tekstów? Czy rzeczywiście można tutaj zarobić?

rejestracja

Giełda Tekstów – na czym to polega?

Giełda Tekstów pozwala pisać teksty na dowolne tematy. Sami decydujemy o tym, jakiej jakości ma być tekst i ile będzie on kosztować. Możemy pisać artykuły, teksty zapleczowe, teksty na bloga czy nawet zwykłe precle. Od nas też zależy, jakich słów kluczowych użyjemy i ile znaków znajdzie się w danym tekście. Po napisaniu tekstu wysyłamy, go do moderacji. Gdy tekst zostanie zaakceptowany, to trafia do sprzedaży i tak czeka do czasu, aż jakiś klient zdecyduje się na jego zakup. Czasami teksty szybko się sprzedają, ale niekiedy znajdują się na liście na sprzedaż przez wiele miesięcy. Duży wpływ ma na to tematyka i cena.

Oczywiście do dyspozycji mamy też zlecenia wystawione przez klientów, jednakże nie do wszystkich mamy dostęp. Na większe możliwości możemy liczyć, zdobywając status Super Autora. Jeśli chodzi zaś o wypłatę zarobków, to wykonanie przelewu można zlecić na konto bankowe już od 50 złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kwota zostanie pomniejszona o prowizję i podatek dochodowy. W przypadku Giełdy Tekstów można dodatkowo obserwować statystyki, gdyż udostępnia informacje dotyczące badań sprzedaży w oparciu o cenę, jakość i kategorię tekstów.

Giełda Tekstów – zostań Super Autorem

Na Giełdzie Tekstów mamy do czynienia zarówno ze zwykłym użytkownikami, jak również z Super Autorami. W drugim przypadku należy spełnić określone warunki, aby móc czerpać profity z bycia Super Autorem. Chodzi tutaj o dodanie minimum stu pięćdziesięciu tekstów na sprzedaż, przy czym nie muszą one zostać kupione. Wymagane jest także wykonanie co najmniej dziesięciu zleceń. Nie można mieć żadnego odrzuconego zlecenia przez moderację w przeciągu ostatnich czternastu dni. To jeszcze jednak nie koniec. Kolejnym wymogiem jest nieposiadanie żadnej uznanej przez serwis reklamacji w przeciągu ostatniego miesiąca. Wymagane jest także bycie aktywnym użytkownikiem serwisu. Ta ostatnia kwestia dotyczy zarówno regularnego logowania się na swoje koto, jak również przeglądania listy ze zleceniami czy też zgłaszania swojej kandydatury do wykonania zleceń. Jeśli uda nam się już uzyskać status Super Autora, to możemy liczyć na to, że nasze teksty będą widniały w wyszukiwarce jako wyróżnione. Dodatkowo nasze teksty są szybciej zatwierdzanej i uzyskujemy dostęp do specjalnych zleceń. Kolejnym benefitem jest możliwość przedłużenia czasu na wykonanie danego zlecenia o dodatkowe dwadzieścia minut. Tak więc z pewnością jest to bardzo korzystne dla copywritera.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *