Giełda Tekstów

Giełda Tekstów

W Sieci nie brakuje najróżniejszych stron, które umożliwiają zdobycie większych czy mniejszych pieniędzy za pisanie tekstów na zlecenie. Jednym z ciekawszych serwisów jest Giełda Tekstów. Można tutaj nie tylko podejmować się realizacji dostępnych zleceń na liście, ale także w dowolnej chwili pisać teksty na wybrane przez siebie tematy i samodzielnie decydować o ich cenie. Co warto wiedzieć o Giełdzie Tekstów? Czy rzeczywiście można tutaj zarobić?

Giełda Tekstów pozwala pisać teksty na dowolne tematy. Sami decydujemy o tym, jakiej jakości ma być tekst i ile będzie on kosztować. Możemy pisać artykuły, teksty zapleczowe, teksty na bloga czy nawet zwykłe precle. Od nas też zależy, jakich słów kluczowych użyjemy i ile znaków znajdzie się w danym tekście. Po napisaniu tekstu wysyłamy, go do moderacji. Gdy tekst zostanie zaakceptowany, to trafia do sprzedaży i tak czeka do czasu, aż jakiś klient zdecyduje się na jego zakup. Czasami teksty szybko się sprzedają, ale niekiedy znajdują się na liście na sprzedaż przez wiele miesięcy. Duży wpływ ma na to tematyka i cena.

Oczywiście do dyspozycji mamy też zlecenia wystawione przez klientów, jednakże nie do wszystkich mamy dostęp. Na większe możliwości możemy liczyć, zdobywając status Super Autora. Jeśli chodzi zaś o wypłatę zarobków, to wykonanie przelewu można zlecić na konto bankowe już od 50 złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kwota zostanie pomniejszona o prowizję i podatek dochodowy. W przypadku Giełdy Tekstów można dodatkowo obserwować statystyki, gdyż udostępnia informacje dotyczące badań sprzedaży w oparciu o cenę, jakość i kategorię tekstów.

Zarobki

Zarobki w Giełdzie Tekstów nie należą do najwyższych i niestety zależą od zleceniodawcy. Do tego dochodzi bardzo duża ilość osób, które zgłaszają się do danego zlecenia, więc na wysokie zarobki nie ma zbytnio co liczyć. Do tego dochodzi ogólnie mała liczba zleceń, w porównaniu z innymi serwisami tego typu. Świetnie sprawdzi się jednak jako uzupełnienie wspomnianych serwisów, ponieważ tam również z czasem może zbraknąć zleceń.

Zostań super autorem

Na Giełdzie Tekstów mamy do czynienia zarówno ze zwykłym użytkownikami, jak również z Super Autorami. W drugim przypadku należy spełnić określone warunki, aby móc czerpać profity z bycia Super Autorem. Chodzi tutaj o dodanie minimum stu pięćdziesięciu tekstów na sprzedaż, przy czym nie muszą one zostać kupione. Wymagane jest także wykonanie co najmniej dziesięciu zleceń. Nie można mieć żadnego odrzuconego zlecenia przez moderację w przeciągu ostatnich czternastu dni. To jeszcze jednak nie koniec. Kolejnym wymogiem jest nieposiadanie żadnej uznanej przez serwis reklamacji w przeciągu ostatniego miesiąca. Wymagane jest także bycie aktywnym użytkownikiem serwisu. Ta ostatnia kwestia dotyczy zarówno regularnego logowania się na swoje konto, jak również przeglądania listy ze zleceniami czy też zgłaszania swojej kandydatury do wykonania zleceń.

Jeśli uda nam się już uzyskać status Super Autora, to możemy liczyć na to, że nasze teksty będą widniały w wyszukiwarce jako wyróżnione. Dodatkowo nasze teksty są szybciej zatwierdzanej i uzyskujemy dostęp do specjalnych zleceń. Kolejnym benefitem jest możliwość przedłużenia czasu na wykonanie danego zlecenia o dodatkowe dwadzieścia minut. Tak więc z pewnością jest to bardzo korzystne dla copywritera.

Jak inaczej zarabiać przez internet?

Giełda Tekstów to oczywiście nie jedyny serwis gdzie można pracować jako copywriter. Niestety pozostałe oferują jedynie możliwość pisania artykułów pod konkretne zlecenia, ale i tak jest to pewnie lepszy wybór, jak pisanie na dowolnie wybrany temat z nadzieją, że ktoś taki artykuł kupi. Poza tym za pomocą internetu możemy zarabiać również w inny sposób, nie tylko pisząc artykuły.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Praca jako copywriter

Praca jako copywriter

Pisanie płatnych tekstów jest jednym z ciekawszych sposobów na zarobienie pieniędzy w Internecie pod warunkiem, że jesteśmy osobami kreatywnymi i…

Opinie o Giełda Tekstów

Sam zamysł sprzedawania gotowych tekstów jest całkiem ciekawy, ale niestety niekoniecznie idzie to w parze z zainteresowaniem ze strony reklamodawców. Większość woli jednak podać konkretny temat wraz z wytycznymi i po prostu czekać na jego realizację.

Z punktu widzenia zleceniodawców serwis bardzo dobry, ponieważ to oni decydują o stawce za dane zlecenie. Copywriter może się danego zlecenia podjąć, bądź nie. Z tego też względu copywriterzy mogą mieć niższe stawki, ponieważ inni będą skłonni napisać dany artykuł za dużo mniejsze pieniądze, co spowoduje ogólny spadek cen.

Macie jakieś doświadczenia z Giełdą Tekstów? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Giełda Tekstów fajny serwis, mogę polecić. Bardzo łatwo znaleźć kupca na teksty różnego typu. Do minusów mogę zaliczyć jedynie wygląd strony, który osobiście mi nie pasuje, ale sam sposób działania serwisu – świetna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *