Payoneer – opinie i opis portfela

Wśród wielu firm zajmujących się szybkimi przelewami międzynarodowymi, stosunkowo mało znana jest oferta amerykańskiej firmy Payoneer. Jest to pewien błąd, gdyż firma ta istnieje już od 2005 roku, co stanowi jeden z rekordowych okresów w branży. Dlaczego jednak powinniśmy zapoznać się z tym, co może nam zaoferować firma?

Czym Payoneer wyróżnia się na rynku?

O ile większość pośredników tego typu specjalizuje się w świadczeniu usług użytkownikom indywidualnym, to ta firma postawiła na współpracę przy przelewach międzynarodowych realizowanych przez duże firmy – np. w ramach wynagrodzenia za pracę. W rezultacie, na liście firm, których obsługę przedsiębiorstwo może umieścić w portfolio, znaleźli się też tacy giganci jak: Amazon.com, Airbnb albo Gettyimages. W rezultacie, firmie udało się zdobyć ponad 4 miliony użytkowników. Obsługują też ponad 200 krajów i więcej niż 150 różnorodnych walut. Ciężko zatem znaleźć kraj, do którego chcielibyśmy wykonać przelew, a Payoneer by nam w tym nie pomógł.

Jak założyć konto?

Wielu przypadkach można korzystać z systemu z wykorzystaniem zwykłego rachunku bankowego. Jednak wiąże się to ze zwiększonymi kosztami, dlatego jeśli planujemy dłuższe korzystanie z systemu – powinniśmy założyć tam konto. Z perspektywy odbiorcy płatności – wystarczy zarejestrować się w systemie i wkrótce potem będziemy mogli otrzymywać płatności od wszystkich firm korzystających z systemu. Jeśli natomiast sami chcemy zostać płatnikiem, to musimy przejść przez procedurę weryfikacyjną, później już możemy korzystać z pełni funkcjonalności.

Opłaty

Zależy to w szczególności od waluty, w jakiej się rozliczamy. Przy rozliczeniach bezpośrednio pomiędzy użytkownikami systemu możemy liczyć nawet na darmową obsługę – przynajmniej dla zestawu czterech podstawowych walut: USD, EUR, GBP i JPY. Jeśli natomiast w rozliczaniu będzie wykorzystywany tradycyjny rachunek bankowy, to możemy się liczyć z kosztem 1% przelewanej sumy. Jeśli dodatkowo chcemy korzystać z karty kredytowej lub elektronicznego czeku (rozliczanego w USD), to będziemy musieli zapłacić odpowiednio 3% i 1%. Sama karta kredytowa oferowana przez system nie jest oczywiście konieczna do sprawnego korzystania z systemu. Z pewnością jednak ma pozytywny wpływ na łatwość dysponowania środkami.

Karta Payoneer Mastercard

Payoneer, jak większość czołowych procesorów płatniczych pozwala zamówić kartę Mastercard powiązaną z naszym kontem. Jak wyglądają opłaty za korzystanie z karty?

Za co?Koszt
Aktywacja kartyZa darmo
Roczne utrzymanie29,95$
Wymiana karty12,95$
Przelew z karty na kartęZa darmo
Wypłata z bankomatu lub u kasjera w sklepie3,15$
Opłata za odmowę bankomatu1$
Opłata za zapytanie o saldo w bankomacie1$

Program poleceń

Payoneer pozwala również zgarnąć bardzo fajny bonus w wysokości 25$ za polecenie procesora znajomemu. Warto dodać, że bonus przyznawany jest zarówno osobie zapraszającej, jak i osobie zapraszanej. Jest jednak pewien warunek, który musi spełnić osoba zaproszona, aby bonus został przyznany. Musi otrzymać łącznie 1000$ na procesor płatniczy, ale nie ma na to limitu czasowego, więc nie trzeba się z tym spieszyć. Osoby aktywnie zarabiające w internecie z pewnością szybko osiągną wymagany pułap.

Do czego się przydaje?

Payoneer jest naturalnym wyborem, gdy współpracujemy z zagranicznymi firmami będącymi płatnikami w systemie. Jeśli taką współpracę nawiążemy, to z pewnością firma nas poinformuje o takim sposobie obsługi płatności, gdyż jest on dość wygodny dla wszystkich stron. Dodatkowo, efektywny koszt obsługi takiego kanału płatności jest stosunkowo niewielki. Zgodnie z analizą wykonaną przez serwis Let’s Talk Payments i przedstawioną w raporcie „prawdziwy koszt płatności B2B” – wykorzystanie Payoneer do obsługi płatności w systemie rozliczeń B2B może przełożyć się na obniżkę kosztów nawet o 71% w stosunku do alternatywnych kanałów płatności.

Przydaje się również do wypłacania pieniędzy z serwisów, które umożliwiają zarabianie przez internet i pracę w domu, a nie oferują możliwości wypłaty zgromadzonych środków na konto bankowe.

Inne portfele internetowe

Jak to bywa z zarabianiem przez internet, nie każdy portfel internetowy jest obsługiwany w danym serwisie. O ile Payoneer jest bardzo dobrym procesorem płatniczym, z niską prowizją wypłaty to warto znać również inne. Najlepiej sprawdzić w danym serwisie zarobkowym, które procesory płatnicze są obsługiwane, a następnie zwyczajnie założyć tam konto. Jakie są najpopularniejsze portfele internetowe, które powinny wystarczyć w większości przypadków?

Opinie o Payoneer

Bardzo solidny procesor płatniczy z dobrymi opiniami w internecie. Na plus z pewnością niska prowizja za wypłatę na konto oraz możliwość zarobienia 25$, praktycznie bez wysiłku.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zobacz też:


Łukasz Luboński

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JAN
JAN
6 lat temu

payoneer pobiera 2 % od wplat z kont bankowych , nadomiar przelewy trwac maja od 2-5 roboczych dni ( w praktyce to czek sie na przelew 5 dni. To jest skandal i niezgodne z PSD 2. Kto im dal licencje pieniadza elektronicznego ( a zarejestrowani sa w Gibraltarze)

Alek
Alek
2 lat temu

Czy jesli zarabiam w USD I przelewam srodki z konta Payoneer na karte Payoneer musze odprowadzac od tego podatek jesli mieszkam w Polsce?

Tatjana
Tatjana
2 lat temu

Dzień dobry. Proszę o podpowiedź. Czemu na Ukrainie blokuję rejestrację na tej platformie, i czy jeśli ją w Polsce na siebie zarejestruje to czy będzie to liczyć się jak dochód?

maaaa
maaaa
1 rok temu

Bardzo mi przykro ale to złodzieje. Czekam ponad miesiąc na przelew a z nimi nie ma kontaktu

7
0
Zostaw komentarz!x