Od ilu lat jest Tik Tok i jak założyć konto?

Tik Tok jest aplikacją społecznościową, która kierowana jest przede wszystkim do młodszych użytkowników. Umożliwia ona nagrywanie i dzielenie się krótkimi filmikami np. śpiewaniem i tańczeniem do ulubionych piosenek, więc nic dziwnego, że jest bardzo lubiana przez młodzież. Wprawdzie większość treści znajdujących się w bibliotece jest bezpieczna, ale niestety znaleźć tam możemy również te nieodpowiednie dla dzieci. W związku z tym, nasuwa się pytanie: od ilu lat jest Tik Tok i co powinniśmy o nim wiedzieć?

Od ilu lat jest Tik Tok

Przy rejestracji wystarczy zajrzeć w regulamin, aby dowiedzieć się, że konto na Tik Toku założyć można po ukończeniu 13 lat. Rzecz jasna podczas zakładania konta musimy potwierdzić swój wiek, a jeśli wyjdzie na jaw, że użytkownik ma mniej niż 13 lat, konto zostanie usunięte. Oczywiście podawanie innej daty urodzenia, aby móc korzystać z aplikacji jest nagminnie stosowaną praktyką, nie tylko na Tik Toku. W związku z tym, moderatorzy na bieżąco próbują wykrywać takie przypadki oszustw i zamykać konta. Oczywiście teoria to jedno, a praktyka drugie, bowiem wcale nie jest łatwo to wykryć.

Podając prawidłową datę urodzenia, jednocześnie mając mniej niż 13 lat zobaczymy komunikat: „niestety wygląda na to, że jeszcze nie możesz korzystać z Tik Tok„.

Skąd takie ograniczenia?

Zarejestrować się na Tik Toku można po ukończeniu 13 lat, ponieważ wg. Apple App Store aplikacja może zawierać treści seksualne, nagość, lekkie formy przemocy, odniesienia do alkoholu, narkotyków oraz papierosów. Warto zwrócić uwagę jeszcze na muzykę, która często może zawierać przekleństwa oraz inne tematy, które mogą być po prostu dla dzieci nieodpowiednie. Kolejną istotną kwestią jest domyślna publikacja wszystkich treści jako publiczne. W związku z tym każdy może oglądać i komentować nagrania tworzone przez dziecko i np. zostawić obraźliwy komentarz.

Jak założyć konto?

Warto zauważyć, że po pobraniu aplikacji musimy założyć konto, aby w ogóle móc przeglądać filmiki. Co ciekawe, Tik Tok na komputer nie ma takich ograniczeń, więc możemy po prostu wejść na stronę i przeglądać wszystkie filmiki bez rejestracji. Oczywiście nie mamy wtedy dostępu do komentarzy, polubień itp. Nie możemy też oczywiście publikować własnych filmików bez tego. Wróćmy więc do samej rejestracji. Bez względu na to, czy rejestrujemy się bezpośrednio w aplikacji mobilnej, czy też przez przeglądarkę np. na komputerze, mamy 4 możliwości. Możemy to zrobić za pomocą:

Bez względu na wybraną metodę, proces zakładania konta na Tik Toku jest bardzo prosty i intuicyjny.

Od ilu lat można zarabiać na Tik Toku

Samo korzystanie z aplikacji to jedno, ale dla wielu istotną kwestią jest jeszcze możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy na publikowanych filmikach. Od ilu lat można zarabiać na Tik Toku jako influencer? Wszystko zależy od sposobu w jaki zarabiamy, a tych jest przynajmniej kilka. Skupmy się jednak na wbudowanej w Tik Toka możliwości, czyli darowiznach od widzów. Program ten skierowany jest do użytkowników, którzy ukończyli 16 lat, jeśli uzyskają zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.


jak zarabiać na tik toku

Zarabiać na Tik Toku można na wiele różnych sposobów, a najlepsi TikTokerzy mogą pochwalić się milionowymi zyskami.


Podsumowanie

TikTok to ciekawa i wciąż zyskująca na popularności aplikacja, z której mogą korzystać młodsi użytkownicy. Warto zwrócić uwagę, że aplikacja może być nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również stanowić całkiem niezłe źródło zarobku. Wprawdzie nie jest łatwo się przebić, ale z pewnością dla wielu młodych ludzi zarabianie w ten sposób byłoby pracą marzeń.

Korzystacie z Tik Toka? Co sądzicie o publikowanych tam treściach? Wiek powinien zostać podniesiony, czy jest odpowiedni?


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Monika
Monika
2 lat temu

Mam 35 lat i pokazuje mi się komunikat że za wcześnie na tik toka .chyba zart

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx