Strona główna » Opinie » Fileshark – opinie i opis serwisu

Fileshark – opinie i opis serwisu

Fileshark był w pełni zautomatyzowanym i funkcjonalnym serwisem, który umożliwiał przechowywanie, udostępnianie i pobieranie plików. Korzystać z jego zasobów mogły zarówno osoby niezarejestrowane, jak i te, które dokonały rejestracji lub zakupiły konto premium. Niestety i ten serwis przestał działać, więc pozostają tylko alternatywne serwisy.

Alternatywy dla Fileshark

hosting plików

Fileshark był bardzo ciekawym serwisem, gdyż posiadał niedrogie konta premium oraz pozwalał zarabiać na udostępnionych plikach. Jednak jako, że przestał działać pozostaje nam tylko wybrać jeden z alternatywnych serwisów. Na szczęście wybór jest – bez względu na to czy chcemy tylko pobierać, czy też zarabiać na uploadzie.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabianie w serwisach oferujących hosting plików, takich jak Fileshark to nie jedyny sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy w internecie. Warto przejrzeć również pozostałe możliwości, gdyż niektóre z nich bardzo dobrze ze sobą współgrają, co przekłada się na jeszcze wyższe zarobki. Ciekawym przykładem może być choćby skracanie linków do udostępnionych plików. W ten sposób zarabiamy dwukrotnie – po przejściu przez link oraz po pobraniu.

Jako, że serwis już nie działa poniższe informacje są już nieaktualne.

Fileshark – jak pobierać?

Niestety serwis nie posiada własnej, wbudowanej wyszukiwarki, więc jedyną możliwością pobrania konkretnego pliku jest skorzystanie z linku prowadzącego do niego. Samo ściąganie jest bardzo proste i w zasadzie ogranicza się do kliknięcia w taki link oraz wybrania opcji darmowego pobierania lub poprzez konto premium. Takich linków możemy szukać np. na specjalnych forach, gdzie ludzie je wrzucają, aby na tym zarabiać.

Użytkownik niezarejestrowany

Osoba, która nie dokonała rejestracji w serwisie, może przeglądać zawartość stron internetowych wchodzących w skład witryny i pobierać pliki z ograniczoną do 150 kb/s prędkością. Użytkownik niezarejestrowany musi również poczekać 60 sekund na rozpoczęcie pobierania danych i – jeśli ma zamiar pobrać więcej plików – odczekać 60 minut, chcąc pobrać kolejny plik.

Osoby, które uploadują dane w serwisie, mogą wczytywać zaledwie jeden plik jednocześnie. Obowiązuje tu ograniczenie rozmiaru pliku do 1024 MB, czyli 1 GB. Osoby, które nie posiadają zarejestrowanego konta, muszą liczyć się również z usunięciem swoich danych, jeśli nie zostały one pobrane chociaż raz w ciągu ostatnich 30 dni.

Użytkownik zarejestrowany

Użytkownik, który posiada darmowe konto, może przeglądać zawartość serwisu, pobierać dane z prędkością maksymalną 150 kb/s i – podobnie jak użytkownik niezarejestrowany – musi odczekać 60 sekund do rozpoczęcia pobierania i poczekać 60 minut, w celu pobrania kolejnego pliku.

Zmiany w porównaniu do użytkowników niezarejestrowanych polegają na wprowadzeniu możliwości udostępnienia aż 20 plików jednocześnie. Co więcej, ich maksymalny rozmiar to 10 GB. Ponadto osoba, która dokonała rejestracji w serwisie, może posiadać konto o maksymalnej pojemności 8 TB.

Konto premium

Użytkownik, który posiada konto Premium, może pobierać pliki bez ograniczeń (chyba, że leżą one po stronie udostępniającego). Nie musi on również oczekiwać na udostępnienie danych przez serwis. Dużą zaletą posiadania konta Premium, jest możliwość ściągania aż 20 plików jednocześnie i opcja kontynuowania przerwanego pobierania (np. na wskutek utraty stabilności łącza).

Warto również podkreślić, że pliki na koncie premium są przechowywane przez cały okres na jaki zostało wykupione takie konto i 30 kolejnych dni. Pliki aktywne (regularnie pobierane przez innych użytkowników) nie są usuwane przez serwis.

Koszt konta premium uzależniony jest od czasu, na który go wykupimy. Zakupić je można na okres od 3 dni (6,99 zł) do roku (260 zł).

Dodatkowe narzędzia

Fileshark.pl współpracuje również z Jdownloader, czyli aplikacją umożliwiającą zaawansowaną akcelerację pobierania danych. Narzędzie to posiada zaawansowane funkcje, które umożliwiają integrację aplikacji z kontem użytkownika.

Zarabianie w Fileshark

Serwis fileshark posiada także dedykowany program partnerski, który umożliwia zarabianie na 3 różne sposoby:

  • pobieraniu udostępnionych danych. Stawki za każde 1000 pobrań są dokładnie określone w serwisie i obejmują wyłącznie tych użytkowników, którzy zarejestrowali swoje konta (jest to nawet 100 zł za 1000 pobrań).
  • sprzedaży kont premium (50% kwoty zakupu oraz 25% za każde odnowienie).
  • MIX – łączy oba powyższe plany dając 50% ich stawek podstawowych.

Opinie o Fileshark

Podsumowując, fileshark.pl jest funkcjonalnym, opłacalnym, ale przede wszystkim rozwojowym serwisem, zapewniającym bezpieczne przechowywanie danych w sieci. Posiada stosunkowo niedrogie konta premium, więc z pewnością warto go znać. Świetnie sprawdzi się u osób, które planują udostępniać pliki i czerpać z tego profity. Jedyne czego brakuje to brak procentowego zarobku od osób zaproszonych do programu, gdyż serwis w ogóle nie przewiduje takiej funkcjonalności. Pozostaje jedynie samodzielne działanie.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Sławek
Sławek
3 lat temu

Witam wykupiłem konto premium i nie bardzo wiem gdzie mam skopiować linki żeby pobrać grę.

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x