agencja marketingowa Harbingers

Zalukaj – opinie | czy faktycznie można obejrzeć film?

Oglądanie filmów w domu jest dla wielu osób jednym z lepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Jednak trafić w telewizji tytuł warty obejrzenia jest niezmiernie trudno – zwłaszcza bez dodatkowych kanałów i ze sporymi ograniczeniami czasowymi. Dlatego dużą popularnością cieszą się obecnie serwisy VOD (wideo na życzenie), dzięki którym możemy oglądać wybrane produkcje o dowolnej porze. Wprawdzie takie rozwiązanie samo w sobie jest bardzo dobre, ale niestety poszukując konkretnego filmu stosunkowo łatwo paść ofiarą oszustwa. Za świetny przykład mogą posłużyć serwisy znane pod nazwą zalukaj, które już od dłuższego czasu żerują na naiwności użytkowników i stale zbierają negatywne opinie. Jak funkcjonują i skąd się ich tyle wzięło?

Zalukaj – co to?

Serwis zalukaj (a w zasadzie wiele jego odmian) wbrew pozorom nie jest typową platformą VOD. Jest to jedynie wyszukiwarka stron, na których może znajdować się film, który właśnie chcemy obejrzeć. Dlatego na pewno go tam nie odtworzymy, a co najwyżej dowiedziemy się, że interesująca nas produkcja znajduje się np. na Netflixie, czy HBO Maxie. Ewentualnie odeśle nas do strony gdzie rzekomo znajduje się film, choć z reguły już dawno go tam nie ma, albo nawet nigdy nie było.

Jak oszukuje zalukaj

Strona zalukaj jest tak zrobiona, że wchodząc na nią można odnieść wrażenie, że faktycznie znajdują się na niej filmy do oglądania. Jednak w rzeczywistości tylko odsyła nas do innych witryn, więc równie dobrze moglibyśmy poszukać ich przez jakąkolwiek inną wyszukiwarkę np. Google. Oczywiście nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że przy próbie włączenia jakiejkolwiek produkcji strona prosi nas o rejestrację i opłacenie konta premium.

zalukaj tylko dla zalogowanych

Problemu by rzecz jasna nie było, gdyby strona jasno informowała o rodzaju swojej działalności. Jednak niestety zalukaj stwarza pozory typowego serwisu VOD, na którym znajdują się nie tylko te popularne filmy, ale również zupełne nowości. To z pewnością wygląda kusząco, ale jest to zwykły SCAM, który wyłudza w ten sposób pieniądze.

Strony z reguły są dość dobrze przygotowane i mają nawet swoje playery, które blokują się po kilku sekundach odtwarzania zachęcając do rejestracji. Mimo to, na niektórych z nich bardziej spostrzegawczy na pewno zauważą brak dbałości o detale, dzięki czemu łatwiej zauważyć oszustwo. Przykładem mogą być komentarze dotyczące danego filmu, które pod każdym są dokładnie takie same.

Na jakich domenach działa?

Warto zwrócić uwagę, że szukając serwisu zalukaj możemy natknąć się na wiele różnych domen internetowych o takiej nazwie. Wprawdzie nie wszystkie należą do tego samego podmiotu, ale zasada działania jest wszędzie dokładnie taka sama. Popularne adresy to:

 • zalukaj-vip.pl,
 • zalukaj.vip,
 • zalukaj.film,
 • zalukaj-film.pl,
 • zalukaj-tv.pl,
 • zalukaj-pl.tv,
 • zalukaj.cc,
 • zalukaj.pl.com,
 • zalukaj.tube.

Oczywiście to jedynie te popularniejsze strony powiązane z nazwą zalukaj, choć z łatwością znaleźlibyśmy jeszcze wiele innych. Ponadto z całą pewnością pojawiać się będą kolejne wersje – przynajmniej tak długo, póki ludzie dalej będą się na to nabierać i generować spore zyski dla ich twórców.

Ile kosztuje konto VIP na zalukaj i czy opłaca się kupić?

Konto VIP w serwisach zalukaj z reguły kosztuje od 10 do 30 złotych na miesiąc, choć zdarzają się opłaty jednorazowe. Dokładna cena uzależniona jest od wybranej strony i przypadku zakupu na dłuższy okres z pewnością będzie niższa.

ile kosztuje zalukaj

Oczywiście nie byłaby to wygórowana kwota, gdyby faktycznie wszystkie produkcje znajdujące się na stronie moglibyśmy tam obejrzeć. Jednak zważywszy na to, że jedyną funkcjonalnością serwisu jest wyszukiwanie linków, to taki zakup jest zupełnie nieopłacalny.

Czy filmy znalezione na zalukaj są za darmo?

Serwis jest jedynie wyszukiwarką, która za każdym razem odsyła nas na zewnętrzne strony. Jak łatwo się domyślić – te mogą chcieć od nas kolejnej opłaty, więc filmy znalezione na zalukaj zazwyczaj nie są za darmo. Niestety chcąc obejrzeć interesującą nas produkcję musielibyśmy najpierw zapłacić za konto VIP, a następnie dodatkowo za konkretny materiał.

Rzecz jasna pod warunkiem, że poszukiwany film w ogóle uda nam się na stronie znaleźć. Jest bowiem duża szansa, że nigdzie go nie będzie, a wszystkie linkowane serwisy będą niedostępne.

Czy oglądanie filmów przez zalukaj jest legalne?

Załóżmy, że znaleźlibyśmy na zalukaj link do działającego filmu, który akurat nas interesuje. Wtedy obejrzenie go na stronie, która to umożliwia jest legalne. Przestępstwem jest natomiast udostępnianie produkcji bez odpowiedniej licencji, więc twórcy portalu obchodzą w ten sposób prawo.

Oczywiście pomijając zupełnie fakt, że kupno konta VIP na tych stronach jest zwykłą stratą pieniędzy.

Dlaczego strony dalej funkcjonują?

W regulaminie serwisu znajdziemy informację, że jedyną jego funkcjonalnością jest wyszukiwanie źródeł do filmów udostępnianych przed osoby trzecie. Ponadto administracja nie bada zawartości linkowanych stron pod kątem złośliwego oprogramowania i nie gwarantuje, że w ogóle znajdziemy tam poszukiwaną przez nas produkcję.

regulamin zalukaj

Taki zapis sprawia, że strona nie łamie prawa, więc nie ma podstaw, aby ją zamknąć. Twórcy wykorzystują jedynie fakt, że praktycznie nikt nie czyta regulaminu przed założeniem konta.

Czy zalukaj jest bezpieczne?

Wystarczy szybki rzut oka na regulamin serwisu, aby zdać sobie sprawę, że korzystanie z zalukaj nie jest bezpieczne. Znajdziemy tam bowiem istotny punkt, który mówi, że administracja nie sprawdza zawartości stron pod kątem złośliwego oprogramowania i nie ponosi odpowiedzialności za poniesione szkody.

Jak usunąć konto na zalukaj

Niestety, jeśli już z jakiegoś niezrozumiałego powodu założymy konto w serwisie, to jego usunięcie nie będzie możliwe za pomocą jednego przycisku. Chcąc zrezygnować musimy wysłać stosowną prośbę na wybrany adres mailowy (zależnie od tego gdzie się zarejestrujemy).

Co ciekawe, w wielu przypadkach po takiej prośbie dane osobowe wprawdzie zostaną usunięte, ale nie adres e-mail i IP. Ponadto nie otrzymamy rzecz jasna żadnego zwrotu pieniędzy, jeśli uiściliśmy już opłatę.

Gdzie oglądać filmy?

Oglądanie filmów to dobry sposób na nudę, jeśli wiemy gdzie ich szukać. Jest wiele legalnie działających stron VOD, na których możemy je oglądać np.:

 • Netflix,
 • HBO Max,
 • Player,
 • Disney,
 • CDA,
 • CANAL+.

Korzystanie z nich wiąże się z miesięczną opłatą, ale przynajmniej zyskujemy pewność, że obejrzymy interesujące nas produkcje, a nie jedynie linki do stron gdzie mogą się znajdować.

Oczywiście ciekawe filmy znajdziemy również w telewizji, choć niestety nie zawsze w odpowiadającej nam godzinie. Ponadto podczas seansu musimy liczyć się z blokami reklamowymi, które w przypadku niektórych kanałów są naprawdę długie.

Skąd wzięło się tyle serwisów zalukaj

Spore grono osób z pewnością pamięta jeszcze zalukaj.com, na którym bez większych problemów mogliśmy oglądać interesujące nas produkcje. Te filmy, choć trafiały tam nielegalnie, to znajdywały się na serwerach, więc nie były tylko linkami do zewnętrznych stron.

Twórcy zarabiali na kontach premium, do których założenia zachęcali poprzez rzekomo zbyt duże obciążenie. Jednak prawdopodobnie ze względu na działalność niezgodną z prawem serwis został w końcu zamknięty, choć nie ma na to żadnych dowodów. Ta sytuacja sprawiła, że jego miejsce szybko zaczęły wypełniać kolejne kopie, które wykorzystują znajomość nazwy do zarabiania na naiwnych użytkownikach. Jedyna różnica polega na tym, że nie trzymają u siebie żadnych filmów, a jedynie odsyłają do innych stron.

Opinie

Przed założeniem konta w jakimkolwiek serwisie w internecie, a już na pewno przed uiszczeniem jakiejkolwiek opłaty warto sprawdzić opinie na jego temat. zalukaj jest tego świetnym przykładem, gdyż wcale nie trzeba długo szukać, aby zorientować się, że to zwykłe naciąganie ludzi. Mimo to nie brakuje osób, które dały się namówić na zakup konta VIP, choć łatwo można było tego uniknąć sprawdzając najpierw informacje w sieci.

Co sądzicie o serwisach tego typu? Może też daliście się złapać? Podzielcie się opinią w komentarzu.

2 komentarze do “Zalukaj – opinie | czy faktycznie można obejrzeć film?”

 1. Nie polecam. Wałek jakich mało. Głupi zapłaciłem za dostęp, a i tak nic tam nie obejrzałem… Wszystkie filmy gdzieś odsyła, gdzie trzeba jeszcze raz płacić. Zwykłe naciąganie ludzi!

  Odpowiedz
 2. Mam tak samo jak użytkownik powyżej… pieprzone oszustwo ale też nauczka dla mnie bo straciłem 15 zł. Mam nadzieję że to jedyna strata i jakieś dodatkowe koszty przez to gówno nie będą mi wysadzać pieniędzy z konta. Ostrzegam przed zakładaniem konta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz