Payza

Payza jest jednym z popularniejszych procesorów płatniczych i wiele serwisów umożliwiających zarabianie w internecie umożliwia wypłacanie pieniędzy bezpośrednio na konto. Szczególnie polecany jest do wszelkiego rodzaju programów revshare, ponieważ paypal ich nie akceptuje. Założenie i prowadzenie konta jest oczywiście w pełni darmowe, a do rejestracji wystarczy e-mail oraz hasło.

UWAGA: W sprawie procesora toczy się śledztwo w USA, więc odradzam aktualnie rejestrację. Polecam przejrzeć inne procesory płatnicze.

Opłaty w Payza

Payza umożliwia założenie konta personal lub business. Konto personalne nie umożliwia dodawania przycisków do płatności online na stronę internetową, w przeciwieństwie do konta business. Jest to w zasadzie jedyna różnica, ponieważ opłaty są takie same:

Przesyłanie funduszy między kontami

 • Otrzymanie pieniędzy w BTC – 1,2%.
 • Otrzymanie 2,90% + 1,08PLN.
 • Wysyłanie – darmowe.

Wpłata pieniędzy

 • Przelew bankowy – 6€.
 • Karta kredytowa – 3,50%.
 • Bitcoin – darmowy (przeliczenie następuje po podanym kursie).
 • Transfer bankowy – 20zł (jeśli mniej niż 900zł) lub darmowy (jeśli więcej niz 900zł).

Wypłata pieniędzy

 • Karta kredytowa – 8$
 • Bitcoin – 0,001BTC
 • Bitcoin po przeliczeniu według kursu – 2%
 • Transfer bankowy – 11zł

Wymiana walut – 2,5%

Przewalutowanie w Payza

Payza umożliwia gromadzenie funduszy w różnych walutach (nawet Bitcoin). Przy wypłacie ich na konto bankowe nastepuje automatyczne przewalutowanie na walutę obsługiwaną przez bank. Można również zrobić to ręcznie co jest bardziej korzystne w przypadku posiadania pieniędzy na koncie w walucie innej niż ta w naszym banku. Aby to zrobić trzeba kliknąć przycisk „exchange” widoczny w górnej części strony. Nastepnie wybieramy walutę do przewalutowania i walutę docelową. Kalkulator dostępny z prawej strony pokaże po jakim kursie nastąpi przewalutowanie i ile otrzymamy z konkretnej kwoty.

Karta przedpłacona Payza

Payza umożliwia również zamówienie karty przedpłaconej, która może być używana w 48 krajach. Kwota możliwa do przelania z konta na taką kartę to 5000$. Aktywacja karty jest darmowa, a miesięczna opłata za jej używanie to 1$. Wszelkie pozostałe opłaty wynikające z używania karty można sprawdzić po zalogowaniu na stronie payzy.

Konto zweryfikowane vs niezweryfikowane

Weryfikacja konta w payzie nie jest obowiązkowa, ale zwiększa limity konta. Odbywa się to standardowo poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego

LimityKonto zweryfikowaneKonto niezweryfikowane
Wysyłanie pieniędzydo 50000$ na transakcjędo 999$ na transakcję / 4,999$ limit konta
Wpłaty pieniędzydo 9,999$ na przelewdo 999$ na przelew
Wypłata pieniedzydo 50000$min 10$ / max 1000$

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
Jan
4 lat temu

Nie wiem co sie stało ale nie moge odzyskac swojego konta na Payze. Bardzo prosze o podanie mi adresu do Logowania na konto płatnicze Payza

Janusz500
Janusz500
3 lat temu

A co z pieniedzmi na nim? powinni napisac do włascicieli tej kasy i jakos tym osobom zwrocic bo to inaczj mówiac to to kradziez ludzkich piniedzy maja ludzkie adresy na których so zakladane konta i nie ma problemu z tym

4
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx