Jak działają maklerzy giełdowi i dlaczego ich potrzebujemy?

Makler giełdowy jest w większości pośrednikiem w naszych transakcjach. Akcje są kupowane i sprzedawane na giełdach takich jak Xetra, NASDAQ i wielu innych. Większość osób, które chcą handlować akcjami, musi otworzyć rachunek inwestycyjny w domu maklerskim.

Rolą maklera giełdowego jest również bezpośrednia komunikacja z klientem.

Makler giełdowy również musi:

  • Przestrzegać przepisów finansowych i podatkowych
  • Monitorować wyniki na giełdzie
  • Przeprowadzać badania i analizy rynku

Posiadając specjalną licencję może również aktywnie zarządzać portfelem swoich klientów.

Ci maklerzy giełdowi zarządzają następnie portfelem finansowym klientów, którymi mogą być osoby fizyczne lub organizacje. Wraz z fachowymi poradami analityków inwestycyjnych oraz znajomością ram regulacyjnych i regulaminów giełd, maklerzy giełdowi doradzą swoim klientom, które akcje kupić, a które sprzedać.

Dziś do wyboru jest wielu maklerów giełdowych. Dlatego nie jest łatwo znaleźć dobrego maklera giełdowego. Większość inwestorów powinna wybrać maklera internetowego ze względu na oszczędność kosztów i łatwość składania zleceń online.

Maklerzy giełdowi dzielą swoje usługi w zależności od rodzaju klientów

Instytucjonalny– usługi świadczone są na rachunki, którymi zarządza dla firm lub instytucji. Należą do nich firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne. Klienci instytucjonalni są na ogół dobrze poinformowani i niezależni od maklera giełdowego – mogą również korzystać z usług różnych maklerów giełdowych na różnych rynkach.

Pośrednictwo instytucjonalne przynosi firmie maklerskiej wyższe przychody.

Retail (inwestor indywidualny) – usługi świadczone są przez inwestorów indywidualnych, którymi są zazwyczaj osoby fizyczne, z którymi bezpośrednio współpracują maklerzy giełdowi.

Aby znaleźć najlepszego maklera giełdowego, wybierz na podstawie referencji lub osobistych doświadczeń.

Identyfikuj i ustalaj priorytety tego, co jest dla Ciebie ważne. Dowiedz się, jakiego rodzaju porady inwestycyjnej potrzebujesz. Poznaj referencje swojego doradcy inwestycyjnego. Dowiedz się, czy firma maklerska przestrzega etycznego postępowania i powierzonej odpowiedzialności.

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować, rozważ wybór brokera internetowego, który oferuje bezpłatne materiały szkoleniowe – wiele z nich zawiera informacje na swoich stronach internetowych, które pomogą Ci rozpocząć inwestowanie.

Więcej informacji o inwestowaniu znajdziesz również na stronie https://www.winsidetrading.com/pl/.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx