Strona główna » Pozostałe » Cytaty motywacyjne

Cytaty motywacyjne

Bardzo często chcielibyśmy zmienić coś w swoim życiu, ale niestety brakuje nam odpowiedniej motywacji. Czegoś, co sprawi, że w końcu zabierzemy się za osiąganie wyznaczonych celów, zamiast tylko o nich rozmyślać. Te z kolei mogą być różne – większe zarobki, lepszy wygląd, dodatkowe umiejętności itp. Bez względu na to jaki jest nasz cel, warto znaleźć w sobie ten impuls i w końcu zmienić coś w swoim życiu. Pomóc w dążeniu do realizacji założeń mogą cytaty motywacyjne, ale oczywiście nie zrobią niczego za nas.

Cytaty motywujące do działania

Amelia Earhart

Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.

Vivian Green

W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Mark Twain

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Bruce Lee

Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok.

Dla wielu najtrudniejszym momentem jest sam początek i wyznaczenie sobie celu. Musimy zdać sobie wtedy sprawę, że okoliczności do podjęcia działania nie zawsze będą sprzyjające. Nie możemy wtedy szukać różnych wymówek, a wziąć się za realizację wyznaczonych celów. Przekładanie wszystkiego „na później” sprawia, że najczęściej ten moment już nigdy nie nadchodzi.

Amelia Mary Earhart jest świetnym przykładem, że od wyznaczenia celu do jego realizacji może minąć sporo czasu, ale nie warto rezygnować. Była pierwszą kobietą, która przeleciała nad Oceanem Atlantyckim jako pasażer (w 1928 roku) i pierwszą kobietą, która uczyniła to samotnie jako pilot (w 1932 roku). Ze względu na swoją pasję do latania, pierwszy lot był dla niej wyjątkowym przeżyciem, ale nie spełnieniem marzeń, gdyż to nie ona zasiadała za sterami. To jej jednak nie wystarczyło i postanowiła samotnie przelecieć Atlantyk, co udało jej się po 4 latach.

Cytaty motywacyjne ze świata sportu

Michael Jordan

Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces.

Michael Jordan

Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody na drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi.

Wayne Gretzky

Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz.

Powyższe cytaty motywacyjne uświadamiają nam, że nie zawsze wszystko będzie się udawać. Nawet największy ponoszą porażki, więc i my musimy się na nie przygotować, aby finalnie osiągnąć sukces. Podejmując jakąkolwiek próbę, zawsze mamy szansę odnieść sukces. Z kolei, jeśli nie spróbujemy, to od razu ponosimy porażkę.

Cytaty motywujące do pracy

Konfucjusz

Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego.

Leo Burnett

Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.

Bill Gates

Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki.

Robert Kiyosaki

Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.

Dążąc do realizacji celu warto skupić się na jednym i zrobić to dobrze, zamiast rozdrabniać się na kilka i każdy potraktować „po łebkach”. Nawet jeśli nie osiągniemy zamierzonego celu, to z pewnością nie zostaniemy z niczym. Musimy tylko nauczyć się wyciągać wnioski z każdej porażki, a w końcu osiągniemy wymarzony sukces. Warto również sprawdzić jaką drogę musiała przebyć osoba, która już osiągnęła to, co jest dopiero naszym celem.

Jakie cele warto sobie stawiać

Cytaty motywacyjne to jedno, a cele to drugie. Każdy człowiek ma inne aspiracje i inne oczekiwania od życia, ale jest kilka uniwersalnych, które warto sobie postawić. Co często warto zmienić w swoim życiu, a wymaga motywacji?

  • pracę – nie tylko ze względów finansowych, ale również pod względem zainteresowań. Znalezienie pracy, samo w sobie nie jest przesadnie trudne, ale znalezienie takiej, która sprawi nam przyjemność może być już problematyczne. Wracając jednak do sentencji motywacyjnych, jak mawiał Konfucjusz – „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu„. Warto postarać się o pracę marzeń, w parze z którą pójdą również zarobki. Ciekawym rozwiązaniem może być również założenie własnej firmy,
  • siebie – nie tylko zmiana wyglądu i nawyków żywieniowych, aby zadbać o swoje zdrowie, ale również poszerzanie kwalifikacji. Zdobywając nowe umiejętności nie tylko odczuwamy satysfakcję, ale często możemy liczyć również na wzrost wynagrodzenia.

Podsumowanie

Nie oszukujmy się, cytaty motywacyjne mogą w pewnym stopniu wpłynąć na człowieka, ale cudów nie ma. Nawet najpiękniejsza i najprawdziwsza sentencja nie pomoże, jeśli sami nie znajdziemy w sobie tego impulsu. Musimy zdać sobie sprawę, że nie ma takiego dnia tygodnia jak „kiedyś”. Odkładanie wszystkiego na później sprawia, że najczęściej nigdy się za to nie zabieramy. Zamiast zastanawiać się „co by było gdyby…”, wyznacz sobie realny cel i zacznij go realizować już dziś!

Znacie jakieś ciekawe sentencje motywacyjne? Podzielcie się nimi w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
kdz
kdz
3 lat temu

Fajnie czasem podnieść się na duchu fajnym cytatem. To pomaga mi poczuć się lepiej i wprawić się w lepszy nastrój.
Ja najbardziej lubię: Wayne Gretzky – Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz. Audrey Hepburn – Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x