Zarabianie na Instagramie

Zarabianie na Instagramie

Wszyscy wiedzą, że można zarabiać za pośrednictwem YT, własnych stron internetowych czy reklam Google. Choć wydaje się to dziwne, to możliwe jest również zarabianie na Instagramie jako influencer. Pewnie większość z Was zapyta, jak to możliwe, skóro popularny Insta jest “tylko” sieciową aplikacją do przechowywania zdjęć. Da się to zrobić, pod warunkiem, że ma się pewne pojęcie o marketingu internetowym.

Jak zarabiać na instagramie?

Istnieje kilka metod zarabiania za pośrednictwem Instagrama. Jeśli choć trochę “orientujecie się” w internecie, to pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że na Instagramie są mniej lub bardziej popularne konta. Właściciele tych najbardziej popularnych mają swoje metody na zarabianie pieniędzy. Zresztą prowadzenie tak aktywnych profili za free raczej mijałoby się z z sensem. Poniżej kilka metod zarabiania na tym popularnym narzędziu.

Marketing afiliacyjny

Najprostszą metodą zarabiania na Instagramie jest tak zwany marketing afiliacyjny. W dużym uproszczeniu polega on na promowaniu czyiś produktów, z wykorzystaniem własnego konta w usłudze. Teoretycznie pozyskanie podmiotów, których usługi bądź produkty reklamowalibyśmy, nie jest wcale takie trudne. Jednak w praktyce potrzebne jest do tego dobrze prosperujące konto, które na dodatek musi czymś się wyróżniać na tle konkurencji.

Twórz treści sponsorowane

Zarabianie na Instagramie może odbywać się również drogą tak zwanych treści sponsorowanych. Idea takiego układu jest prosta. Szukamy podmiotu, który będzie chciał zapłacić za przedstawiane na naszym koncie treści. Oczywiście będą to opinie korzystne dla produktów i usług danego podmiotu. Warunkiem powodzenia tej metody jest posiadanie popularnego konta, ale też umiejętność wprowadzenia dyskretnych, nienachalnych treści reklamowych do materiałów udostępnianych na koncie.

Sprzedawaj zdjęcia

Skoro Instagram jest wielkim, internetowym “bankiem zdjęć”, możesz spróbować sprzedawać je odpowiednim podmiotom. Taka metoda wymaga jednak dużego doświadczenia w zakresie fotografii. Chyba nie liczysz na to, że ktoś kupi Twoje ostatnie, rozmazane zdjęcia z imprezy. Decydując się na tą metodę pamiętaj o odpowiednim tagowaniu zdjęć i o tym, że… istnieją specjalne strony, na których możesz sprzedawać zdjęcia z Insta. Są to między innymi Twenty20 i Community Foap.

Promuj siebie

Ta opcja jest skierowana do wszystkich, którzy mają swoją własną firmę. Za pomocą Instagrama możecie z powodzeniem prowadzić tradycyjny marketing internetowy, który następnie przełoży się na zwiększoną popularność Waszej marki.

Sprzedaj konto

Czy wiesz, że konto na Instagramie możesz sprzedać? Oczywiście jego wartość będzie wzrastać, w miarę zwiększania liczby osób zainteresowanych udostępnianymi przez Ciebie treściami. Uwierz, że znajdą się osoby, które są w stanie za dobrze prosperujące konto zapłacić konkretne pieniądze. Pamiętaj jednak, że proces ten (zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia) będzie trwał stosunkowo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *