Zarabianie na Instagramie

Zarabianie na Instagramie

Wszyscy wiedzą, że można zarabiać za pośrednictwem YT, własnych stron internetowych czy reklam Google. Choć wydaje się to dziwne, to możliwe jest również zarabianie na Instagramie jako influencer. Pewnie większość z Was zapyta, jak to możliwe, skóro popularny Instagram jest “tylko” sieciową aplikacją do przechowywania zdjęć. Da się to zrobić, pod warunkiem, że ma się pewne pojęcie o marketingu internetowym. Jak zarabiać na Instagramie?

Jak zarabiać na instagramie?

Istnieje kilka metod zarabiania za pośrednictwem Instagrama. Jeśli choć trochę “orientujecie się” w internecie, to pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że na Instagramie są mniej lub bardziej popularne konta, a właściciele tych najbardziej popularnych mają swoje metody na zarabianie pieniędzy. Zresztą prowadzenie tak aktywnych profili za darmo raczej mijałoby się z z sensem.

Ile można zarobić na Instagramie?

Dla wielu z pewnością najważniejsza kwestia czyli ile można zarobić na Instagramie? Zarobki są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od popularności konta oraz zaangażowania odbiorców. Influencerzy z milionami obserwujących zarabiają kwoty, które pozwalają zrezygnować całkowicie z jakiejkolwiek innej pracy zarobkowej i żyć na bardzo wysokim poziomie. Na dużo wyższe stawki mogą liczyć również osoby znane poza Instagramem jak np. sportowcy czy celebryci. Oczywiście osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z social media, również mogą zarabiać. Nawet, jeśli nie będą to oszałamiające kwoty, może okazać się, że będzie to całkiem niezły dodatek do wypłaty, więc z całą pewnością warto spróbować. Przejdźmy zatem do sposobów zarabiania na Instagramie.

Twórz treści sponsorowane

Najprostszą metodą zarabiania na Instagramie jest tworzenie treści sponsorowanych. Idea takiego układu jest prosta. Szukamy podmiotu, który będzie chciał zapłacić za przedstawiane na naszym koncie treści. Oczywiście będą to opinie korzystne dla produktów i usług danego podmiotu. Warunkiem powodzenia tej metody jest posiadanie popularnego konta, ale też umiejętność wprowadzenia dyskretnych, nienachalnych treści reklamowych do materiałów udostępnianych na koncie. W przypadku bardzo popularnych kont, reklamodawcy sami będą się zgłaszali, aby móc zamieścić takie treści. W przypadku tych mniej popularnych najlepiej skorzystać z serwisów pośredniczących, które pomagają znaleźć reklamodawców. Jakie to serwisy?

Programy partnerskie

Zarabianie na Instagramie możliwe jest również dzięki programom partnerskim. W dużym uproszczeniu polega to na promowaniu czyichś produktów, z wykorzystaniem własnego konta w usłudze. Teoretycznie pozyskanie podmiotów, których usługi bądź produkty reklamowalibyśmy, nie jest wcale takie trudne. W zasadzie wystarczy się zarejestrować i już można promować za pomocą specjalnych linków. Potrzebne jest do tego dobrze prosperujące konto, które musi czymś się wyróżniać na tle konkurencji. W przeciwnym razie konwersja będzie bardzo mała, albo nawet zerowa.

Sprzedawaj zdjęcia

Skoro Instagram jest wielkim, internetowym “bankiem zdjęć”, możesz spróbować sprzedawać je odpowiednim podmiotom. Taka metoda wymaga jednak dużego doświadczenia w zakresie fotografii. Chyba nie liczysz na to, że ktoś kupi Twoje ostatnie, rozmazane zdjęcia z imprezy. Decydując się na tą metodę pamiętaj o odpowiednim tagowaniu zdjęć i o tym, że istnieją specjalne strony, na których możesz sprzedawać zdjęcia z Instagrama. Są to między innymi Twenty20 i Community Foap.

Promuj siebie

Ta opcja jest skierowana do wszystkich, którzy mają swoją własną firmę. Za pomocą Instagrama możecie z powodzeniem prowadzić tradycyjny marketing internetowy, który następnie przełoży się na zwiększoną popularność Waszej marki.

Sprzedaj konto

Czy wiesz, że konto na Instagramie możesz sprzedać? Oczywiście jego wartość będzie wzrastać, w miarę zwiększania liczby osób zainteresowanych udostępnianymi przez Ciebie treściami. Uwierz, że znajdą się osoby, które są w stanie za dobrze prosperujące konto zapłacić konkretne pieniądze. Pamiętaj jednak, że proces ten (zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia) będzie trwał stosunkowo długo.

Zarabianie na Instagramie to nie jedyna możliwość pracy w domu

Instagram jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi, więc nic dziwnego, że chcą oni wykorzystać go do zarabiania pieniędzy. Nie wymaga to bowiem specjalnych umiejętności, a sama “praca” tego typu to w zasadzie czysta przyjemność. Trzeba mieć, jednak świadomość, że nie każdy osiągnie sukces, więc czasem warto sięgnąć po inne sposoby zarabiania przez internet. Jakie?

Jak zacząć zarabianie na Instagramie od zera

Przede wszystkim, aby zarabiać na Instagramie musisz założyć tam konto. Jako, że serwis jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników, niektóre osoby mogą ten krok pominąć. Druga sprawa to oczywiście obserwatorzy, których należy zdobyć. Same dobre zdjęcia to nie wszystko, trzeba wykazać się aktywnością na innych profilach, aby inni użytkownicy dostrzegli, i co najważniejsze – zaobserwowali profil. Po czasie wystarczy dodać ofertę na serwisach do tego przeznaczonych i czekać na pierwsze oferty. Ich ilość jest ściśle uzależniona od ilości obserwatorów oraz ceny za jeden wpis.

Zarabiacie na Instagramie? Podzielcie się opinią na ten temat w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *